Norské mistrovství v curlingu mužů 2019 | |
---|---|
Norgesmesterskap pro Herrer 2019 | |
Město | Haugesund |
Aréna | Curlingový klub Haugesund |
datum | 8. – 10. února 2019 |
Curlingový klub | Toyota Bilia / Ramsfjell, Oppdal CK ( Oppdal ) |
Přeskočit | Magnus Ramsfjell |
Třetí | Michael Mellemseter |
Druhý | Andreas Horstad |
První | Jørgen Muran |
Finalista | Lag Ulsrud, Snarøen CK ( Oslo ) ( Thomas Ulsrud ) |
3. místo | Lag Brænden, Lillehammer CK ( Lillehammer ) ( Matthias Branden ) |
20182020 |
Norský šampionát mužů v curlingu 2019 se konal od 8. do 10. února 2019 v Haugesundu . [1] [2]
Vítěz šampionátu získal právo reprezentovat Norsko na mezinárodní scéně jako jeho národní tým až do příštího šampionátu .
Mistrovství se zúčastnilo 16 týmů.
Mistry se stal (poprvé ve své historii) tým Toyota Bilia / Ramsfjell, Oppdal CK ( Oppdal ) ( přeskočit Magnus Ramsfjell ), který ve finále porazil tým Lag Ulsrud, Snarøen CK ( Oslo ) (přeskočit Thomas Ulsrud ). . Bronzové medaile získal tým Lag Brænden, Lillehammer CK ( Lillehammer ) (přeskočit Matthias Branden ).
V první, skupinové fázi se týmy rozdělené do 4 skupin po 4 týmech utkají systémem každý s každým v jednom kole. Na základě výsledků skupinové fáze se při stejném počtu vítězství týmy ve skupině seřadí podle součtu zkušebních hodů do domu ( Eng. DSC, Draw Shot Challenge ); čím nižší částka, tím vyšší umístění týmu. Týmy, které se ve skupinách umístí na prvních třech místech, postupují do druhé fáze, play-off , která probíhá podle neúplného olympijského systému : týmy na 1. místě ve skupinách postupují přímo do čtvrtfinále, kde se střetnou s vítězové zápasů 1/8 finále (tam jdou týmy, které obsadily 2. a 3. místo ve skupinách). Mezi poraženými ve čtvrtfinále se hrají zápasy o umístění od 5. do 8. místa. Vítězové čtvrtfinále se střetnou v semifinále, jehož vítězové hrají finále a poražení v zápase o třetí místo.
Tým curlingového klubu , město |
Čtvrtý | Třetí | Druhý | První | Náhradní |
---|---|---|---|---|---|
Lag Andreassen Risenga CK ( Oslo ) |
Chell Berg | Stig-Arne Gunnestad | Thormod Andreassen | Joar Eimhjellen | |
Lag Brænden Lillehammer CK ( Lillehammer ) |
Matyáš Branden | Niclas Nordhagen | Adne Birketveitová | Elias Høstmælinen | |
Lag Davanger Jar CK (Jar) |
Flemming Davanger | Bent Ramsfjell | Morten Tveit | Rob Wood | Bendík Ramsfjell |
Lag Elvevold Trondheim CK ( Trondheim ) |
Bjorn Tore Elvevold | Sigmund Ellingsen | Frode Storheil | Geir Arne Skogstad | |
Lag Høstmælingen Lillehammer CK ( Lillehammer ) |
Johan Höstmelingen | Grunde Buraas | Kent Stian Johansen | Eskil Vintervold | |
Lag Nepstad Trondheim CK ( Trondheim ) |
Gauthe Nepstad | Emil M. Kvaal | Martin Bruseth | Erik Hoff | |
Lag Sagen Christianssands CC ( Kristiansand ) |
Roffe Sagen | Jon Sverre Karterud | Paul Richardson | Jan Aabel | |
Lag Skogvold Hedmarken CK (Hedmarken) |
Markus Skogvold | Peder Siksjo | Sebastian Varmdal | Jon Ola Aunoien | |
Lag Ulsrud Snarøen CC ( Oslo ) |
Thomas Ulsrud | Torger Nergor | Christopher Swe | Howard Wad Petersson | |
Minera Skifer / Walstad Oppdal CK ( Oppdal ) |
Steffen Walstad | Markus Heiberg | Magnus Nedregotten | Magnus Vogberg | |
Norheim Naturstein / Wolan Trondheim CK ( Trondheim ) |
Marcus Wolan | Ingebrigt Bjornstadová | Erik Oy | Brage Fagervold | |
Oppdalsbanken / Mellemseter Oppdal CK ( Oppdal ) |
Steffen Mellemseter | Willhelm Naess | Harald Skarsheim Rian | Sander Rölvog | Martin Sesaker |
Tým Eriksen Trondheim CK ( Trondheim ) |
Eskil Eriksen | Sondre Elvevold | Johan Herfjord | Hogne Lyngvold | |
Tým Krøven Lillehammer CK ( Lillehammer ) |
Stein Erik Johansen | Eivind Sve | Michael Brethen | Kai Ove Ronning | Lars Ove Madshus |
Tým Scaret Snarøen CC ( Oslo ) |
Kjetil Scaret | Rune Ofsdahl | Sigve Indregard | Sindre Naess | |
Toyota Bilia / Ramsfjell Oppdal CK ( Oppdal ) |
Magnus Ramsfjell | Michael Mellemseter | Andreas Horstad | Jørgen Muran |
( přeskočení jsou tučně; zdroj: [3] )
Skupina A
Místo | tým | jeden | 2 | 3 | čtyři | V | P | DSC , cm |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Lag Davanger | * | 6:5 | 9:3 | 9:2 | 3 | 0 | 255 |
2 | Minera Skifer/Walstad | 5:6 | * | 12:2 | 12:2 | 2 | jeden | 435 |
3 | Zaostávání Nepstad | 3:9 | 2:12 | * | 10:2 | jeden | 2 | 335 |
čtyři | Lag Elvevold | 2:9 | 12:2 | 2:10 | * | 0 | 3 | 812 |
Skupina B
Místo | tým | jeden | 2 | 3 | čtyři | V | P | DSC , cm |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Lag Ulsrud | * | 9:5 | 14:3 | 10:5 | 3 | 0 | 178 |
2 | Lag Andreassen | 5:9 | * | 8:2 | 7:5 | 2 | jeden | 370 |
3 | Tým Eriksen | 3:14 | 2:8 | * | 8:4 | jeden | 2 | 382 |
čtyři | Tým Kroven | 5:10 | 5:7 | 4:8 | * | 0 | 3 | 556 |
Skupina C
Místo | tým | jeden | 2 | 3 | čtyři | V | P | DSC , cm |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Toyota Bilia/Ramsfjell | * | 6:5 | 7:3 | 8:5 | 3 | 0 | 266 |
2 | Norheim Naturstein/Wolan | 5:6 | * | 8:4 | 10:5 | 2 | jeden | 293 |
3 | Lag Sagen | 3:7 | 4:8 | * | 7:3 | jeden | 2 | 310 |
čtyři | Týmový scaret | 5:8 | 5:10 | 3:7 | * | 0 | 3 | 455 |
Skupina D
Místo | tým | jeden | 2 | 3 | čtyři | V | P | DSC , cm |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Lag Braenden | * | 8:5 | 8:2 | 9:2 | 3 | 0 | 383 |
2 | Lag Skogvold | 5:8 | * | 3:7 | 7:4 | jeden | 2 | 347 |
3 | Lag Høstmælingen | 2:8 | 7:3 | * | 4:7 | jeden | 2 | 390 |
čtyři | Oppdalsbanken/Mellemseter | 2:9 | 4:7 | 7:4 | * | jeden | 2 | 418 |
1/8 finále | Čtvrtfinále | Semifinále | Finále | ||||||||||||||
A-1 | Lag Davanger | čtyři | |||||||||||||||
C-2 | Norheim Naturstein/Wolan | 7 | Norheim Naturstein/Wolan | 9 | |||||||||||||
B-3 | Tým Eriksen | 3 | Norheim Naturstein/Wolan | 3 | |||||||||||||
Toyota Bilia/Ramsfjell | 9 | ||||||||||||||||
C-1 | Toyota Bilia/Ramsfjell | deset | |||||||||||||||
D-2 | Lag Skogvold | 6 | Lag Skogvold | jeden | |||||||||||||
A-3 | Zaostávání Nepstad | 5 | Toyota Bilia/Ramsfjell | 7 | |||||||||||||
Lag Ulsrud | 5 | ||||||||||||||||
B-1 | Lag Ulsrud | osm | |||||||||||||||
A-2 | Minera Skifer/Walstad | 7 | Minera Skifer/Walstad | 5 | |||||||||||||
D-3 | Lag Høstmælingen | 3 | Lag Ulsrud | osm | |||||||||||||
Lag Braenden | 3 | ||||||||||||||||
D-1 | Lag Braenden | 5 | Zápas o 3. místo | ||||||||||||||
B-2 | Lag Andreassen | 7 | Lag Andreassen | 3 | Norheim Naturstein/Wolan | 2 | |||||||||||
C-3 | Lag Sagen | 5 | Lag Braenden | osm |
Zápas o 5. místo | ||||||||||
Lag Davanger | osm | |||||||||
Lag Andreassen | 3 | |||||||||
Zápas o 7. místo | ||||||||||
Minera Skifer/Walstad | . | |||||||||
Lag Skogvold | . | |||||||||
Ve zdroji není uveden výsledek zápasu o 7. místo (0:0); zápas se zřejmě nekonal, týmy se podělily o celkové 7. místo.
M | tým | Přeskočit | A | V | P |
---|---|---|---|---|---|
Toyota Bilia/Ramsfjell | Magnus Ramsfjell | 6 | 6 | 0 | |
Lag Ulsrud | Thomas Ulsrud | 6 | 5 | jeden | |
Lag Braenden | Matyáš Branden | 6 | 5 | jeden | |
čtyři | Norheim Naturstein/Wolan | Marcus Wolan | 7 | čtyři | 3 |
5 | Lag Davanger | Flemming Davanger | 5 | čtyři | jeden |
6 | Lag Andreassen | Thormod Andreassen | 6 | 3 | 3 |
7 | Minera Skifer / Walstad | Steffen Walstad | 5 | 3 | 2 |
7 | Lag Skogvold | Markus Skogvold | 5 | 2 | 3 |
9 | Tým Eriksen | Eskil Eriksen | čtyři | jeden | 3 |
9 | Zaostávání Nepstad | Gauthe Nepstad | čtyři | jeden | 3 |
9 | Lag Høstmælingen | Johan Höstmelingen | čtyři | jeden | 3 |
9 | Lag Sagen | Roffe Sagen | čtyři | jeden | 3 |
13 | Lag Elvevold | Bjorn Tore Elvevold | 3 | 0 | 3 |
13 | Tým Kroven | Stein Erik Johansen | 3 | 0 | 3 |
13 | Lag Scaret | Kjetil Scaret | 3 | 0 | 3 |
13 | Oppdalsbanken/Mellemseter | Steffen Mellemseter | 3 | 0 | 3 |