Mistrovství Ruska v curlingu žen 2020 | |
---|---|
Město | Soči |
Aréna | palác ledových sportů " Iceberg " |
datum | 10. – 18. prosince 2020 |
Vítěz | Petrohrad 1 ( Alina Kovaleva ) |
Čtvrtý | Alina Kovaleva |
Třetí | Marie Komárová |
Druhý | Galina Arsenkina |
První | Jekatěrina Kuzminová |
Náhradní | Věra Tyuljaková |
Trenér | Anastasia Bryzgalová |
Finalista | "Krasnodarské území 1" ( Anna Sidorova ) |
3. místo | Moskevská oblast 2 ( Olga Kotelnikova ) |
20192021 |
28. mistrovství Ruska v curlingu mezi ženskými týmy ve skupinách "A" a "B" se konalo od 10. do 18. prosince 2020 ve městě Soči v aréně paláce ledových sportů " Iceberg ". [1] [2]
Turnaje skupiny „A“, kde se hrálo o mistrovský titul, se zúčastnilo 10 týmů. Turnaje skupiny B se zúčastnilo dalších 10 týmů.
Mistrovský titul získal tým Petrohrad 1 ( St. Petersburg ; přeskočit Alina Kovaleva , která se 2. a 2. za sebou stala mistryní Ruska mezi ženami), který porazil tým Krasnodarské území 1 ( Soči ; přeskočit Anna Sidorová ). Bronzové medaile získal tým Moskevské oblasti 2 ( Dmitrov ; přeskočit Olga Kotelnikova ).
Ve skupině "B" zvítězilo družstvo " Krasnodarská oblast 2" ( Soči ; přeskočit Olga Zharkova ), druhé místo obsadilo družstvo " Novosibirská oblast " (přeskočit Alexander Stoyarosov); pro šampionát 2021 se tyto dva týmy přesunou do skupiny A.
Šampionát se měl konat jako obvykle ke konci sezóny 2019-2020 v dubnu 2020, ale byl odložen (nejprve na „neurčitou dobu“ [3] , a poté na prosinec 2020, na konci r. první polovina sezóny 2020–2021) kvůli pandemii koronaviru COVID-19 .
Šampionát zahrnuje dvě fáze - skupinovou a play-off . Ve skupinové fázi hrají týmy systémem každý s každým . Místa jsou rozdělena podle celkového počtu výher. Pokud je tento ukazatel stejný pro dva nebo více týmů, přednost má přednost ve vzájemných zápasech, pokud více než dva týmy mají stejný počet vítězství, bude pořadí založeno na výsledcích zápasů mezi těmito týmy, pokud je tento parametr stejný, podle testovacích hodů do domečku ( Eng. Draw Shot Challenge, DSC , v centimetrech, tým s nižší hodnotou se dostane výše). První čtyři týmy postupují do play-off, kde hrají podle systému stránek : nejprve se hrají dva zápasy "1. tým vs. 2" (play off 1) a "3. tým vs. 4." (play off). off-2 ); vítěz play-off 1 jde přímo do finále, poražený v semifinále se střetne s vítězem play-off 2; v zápase o 3. místo se střetnou poražený v play off 2 a poražený v semifinále.
Skupinu „A“ opouštějí týmy, které v šampionátu obsadily 9. a 10. místo.
Mistrovství ve skupině "B" se koná podle stejného schématu jako ve skupině "A" (pouze délka zápasů místo 10 endů je 8 endů). Nejlepší dva týmy získají vstupenky do skupiny A v příští sezóně.
Časy začátku utkání jsou místní ( UTC+3 ).
tým | 4. ( přeskočit ) | Třetí | Druhý | První | Náhradní | Trenér | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
A1 | Petrohrad 1 | Alina Kovaleva | Marie Komárová | Galina Arsenkina | Jekatěrina Kuzminová | Věra Tyuljaková | Anastasia Bryzgalová |
A2 | Krasnodarské území 1 | Anna Sidorová | Julia Portunová | Ljudmila Privivková | Natalya Nalimová | Sergej Belanov , Efim Zhidelev | |
A3 | Moskevská oblast 1 | Vlad Rumjancev | Irina Rjazanová | Anastasia Miščenková | Alexandra Kardapolceva | Alina Lets | Taťána Lukina, Marina Verenich |
A4 | Moskevská oblast 2 | Olga Kotelníková | Anastasia Moskaleva | Daria Morozová | Daria Šteksová | Daria Pančenko | Taťána Lukina, Marina Verenich |
A5 | Moskevský tým | Evgenia Mamykina | Alexandra Raeva | Ravil Iskaková | Margarita Bavrinová | Lolita Tretiaková | Světlana Kalalb , Jevgenij Arkhipov |
A6 | ShVSM na ZVS - Petrohrad | Anastasia Babarykina | Anastasia Beliková | Viktorie Streckerové | Regina Bogdanová | Anna Lukjančiková | Yana Garshina |
A7 | Moskvič-Zekurion ( Moskva ) | Alina Biktimírová | Jekatěrina Antonová | Irina Beljajevová | Maria Arkhipová | Naděžda Lepezinová | Olga Andrianová , Alexander Belyavsky |
A8 | Irkutská oblast - Komsomol 1 | Elizabeth Trukhina | Alina Fakhurtdinová | Valeria Denisenko | Viktorie Desové | Nina Polikarpová | Anna Trukhina |
A9 | UOR 2 ( Petrohrad ) | Irina Nizovceva | Arina Pyantina | Naděžda Beljaková | Daria Patrikejevová | Alice Schönefeldtová | Světlana Jakovleva |
A10 | Petrohrad 4 | Margarita Evdokimová | Anastasia Khalanskaya | Nkeiruka Yezeh | Marii Drozdovou | Olga Antonová | Konstantin Zadvornov , E.V. Ilinykh |
Tým (přeskočit) | A1 | A2 | A3 | A4 | A5 | A6 | A7 | A8 | A9 | A10 | V | P | DSC , viz [4] | Místo | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
A1 | Petrohrad 1 (Alina Kovaleva) |
* | 5:7 | 7:6 | 9:2 | 8:1 | 9:2 | 6:5 | 9:4 | 7:4 | 5:4 | osm | jeden | 49,49 | jeden |
A2 | Krasnodarské území 1 (Anna Sidorova) |
7:5 | * | 6:7 | 9:1 | 7:4 | 6:4 | 6:3 | 7:3 | 9:5 | 11:2 | osm | jeden | 84,91 | 2 |
A3 | Moskevská oblast 1 (Vlada Rumyantseva) |
6:7 | 7:6 | * | 8:9 | 6:7 | 8:9 | 7:9 | 13:6 | 4:9 | 6:7 | 2 | 7 | 87,05 | deset |
A4 | Moskevská oblast 2 (Olga Kotelniková) |
2:9 | 1:9 | 9:8 | * | 6:4 | 9:7 | 10:7 | 10:5 | 10:4 | 4:8 | 6 | 3 | 42,61 | 3 |
A5 | Moskevský tým (Evgenia Mamykina) |
1:8 | 4:7 | 7:6 | 4:6 | * | 7:8 | 3:11 | 5:6 | 7:8 | 4:3 | 2 | 7 | 51,80 | 9 |
A6 | ShVSM na ZVS - Petrohrad (Anastasia Babarykina) |
2:9 | 4:6 | 9:8 | 7:9 | 8:7 | * | 7:10 | 2:7 | 5:9 | 4:2 | 3 | 6 | 82,81 | osm |
A7 | Moskvič-Zekurion (Alina Biktimirova) |
5:6 | 3:6 | 9:7 | 7:10 | 11:3 | 10:7 | * | 6:14 | 10:2 | 4:7 | čtyři | 5 | 64,93 | 6 |
A8 | Irkutská oblast – Komsomol 1 (Elizaveta Trukhina) |
4:9 | 3:7 | 6:13 | 5:10 | 6:5 | 7:2 | 14:6 | * | 9:3 | 6:7 | čtyři | 5 | 49.09 | 5 |
A9 | UOR 2 (Irina Nizovtseva) |
4:7 | 5:9 | 9:4 | 4:10 | 8:7 | 9:5 | 2:10 | 3:9 | * | 9:3 | čtyři | 5 | 76,30 | 7 |
A10 | Petrohrad 4 (Margarita Evdokimová) |
4:5 | 2:11 | 7:6 | 8:4 | 3:4 | 2:4 | 7:4 | 7:6 | 3:9 | * | čtyři | 5 | 92,09 | čtyři |
Čtvrtfinále | semifinále | Finále | |||||||||||
jeden | Petrohrad 1 (Alina Kovaleva) |
osm | |||||||||||
2 | Krasnodarské území 1 (Anna Sidorova) |
6 | Petrohrad 1 (Alina Kovaleva) |
osm | |||||||||
Krasnodarské území 1 (Anna Sidorova) |
9 | Krasnodarské území 1 (Anna Sidorova) |
3 | ||||||||||
Moskevská oblast 2 (Olga Kotelniková) |
jeden | ||||||||||||
3 | Moskevská oblast 2 (Olga Kotelniková) |
7 | |||||||||||
čtyři | Petrohrad 4 (Margarita Evdokimová) |
3 |
Zápas o 3. místo | ||||||||||
Moskevská oblast 2 (Olga Kotelniková) |
osm | |||||||||
Petrohrad 4 (Margarita Evdokimová) |
5 | |||||||||
Čtvrtfinále. 16. prosince, 10:30
1. tým vs 2
Místo F | jeden | 2 | 3 | čtyři | 5 | 6 | 7 | osm | 9 | deset | Celkový |
Petrohrad 1 (Alina Kovaleva) |
0 | 0 | jeden | jeden | 0 | 3 | 0 | 2 | 0 | jeden | osm |
Krasnodarské území 1 (Anna Sidorova) |
jeden | 0 | 0 | 0 | jeden | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 6 |
3. tým vs 4
Místo B | jeden | 2 | 3 | čtyři | 5 | 6 | 7 | osm | 9 | deset | Celkový |
Petrohrad 4 (Margarita Evdokimová) |
0 | 0 | 0 | jeden | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | X | 3 |
Moskevská oblast 2 (Olga Kotelniková) |
2 | 0 | jeden | 0 | 0 | jeden | 0 | jeden | 2 | X | 7 |
Semifinále. 16. prosince, 18:00
Místo E | jeden | 2 | 3 | čtyři | 5 | 6 | 7 | osm | 9 | deset | Celkový |
Krasnodarské území 1 (Anna Sidorova) |
0 | 0 | čtyři | 0 | 2 | 3 | X | X | X | X | 9 |
Moskevská oblast 2 (Olga Kotelniková) |
0 | 0 | 0 | jeden | 0 | 0 | X | X | X | X | jeden |
Zápas o 3. místo. 17. prosince, 10:30
tým | jeden | 2 | 3 | čtyři | 5 | 6 | 7 | osm | 9 | deset | Celkový |
Moskevská oblast 2 (Olga Kotelniková) |
jeden | 0 | 2 | 2 | 0 | jeden | 0 | 2 | 0 | X | osm |
Petrohrad 4 (Margarita Evdokimová) |
0 | jeden | 0 | 0 | 2 | 0 | jeden | 0 | jeden | X | 5 |
Finále. 17. prosince, 10:30
tým | jeden | 2 | 3 | čtyři | 5 | 6 | 7 | osm | 9 | deset | Celkový |
Petrohrad 1 ( Alina Kovaleva) |
jeden | 0 | jeden | 2 | 0 | jeden | 3 | 0 | X | X | osm |
Krasnodarské území 1 (Anna Sidorova) |
0 | jeden | 0 | 0 | jeden | 0 | 0 | jeden | X | X | 3 |
tým | 4. ( přeskočit ) | Třetí | Druhý | První | Náhradní | Trenér | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
B1 | Moskvič 1 ( Moskva ) | Ksenia Noviková | Natalia Gubanová | Daria Tskhvedanashvili | Polina Černychová | Maria Cebriusová | D.Yu Andrianov, Jevgenij Arkhipov |
B2 | Moskvič 2 ( Moskva ) | Sofie Orazalina | Karina Kuraková | Arina Rusina | Daria Buráková | Jekatěrina Prýtková | D.Yu Andrianov, Jevgenij Arkhipov |
B3 | Čeljabinská oblast | Viktorie Družininové | Alexandra Bártová | Christina Savushkina | Anna Ščupková | Lord Begašev | A.V. Zhitnyak |
B4 | Krasnodarské území 2 | Olga Žárková | Maria Ignatenko | Sofie Tkach | Irina Poletaeva | Polina Murzinová | N.V. Nalimová, Efim Zhidelev |
B5 | TeLine ( Moskva ) | Anastasia Borisová | Naděžda Kulíková | Margarita Nesterová | Natalja Chvatská | Světlana Orlová | E.S. Biktimírová |
B6 | Moskevská oblast 3 | Sofia Rumjancevová | Jekatěrina Ponomarchuk | Arina Belinskaya | Taťána Rýlová | Taťána Lukina, Marina Verenich | |
B7 | Petrohrad 5 | Victoria Enbaeva (4.) | Diana Margaryan (přeskočit) | Anastasia Kilčevskaja | Arina Artamonová | Inga Naumetsová | Alexej Tselousov |
B8 | Jenisej ( Krasnojarský kraj ) | Anna Samoiliková | Christina Dudková | Anastasia Kosogorová | Elena Komleva | Anastasia Krivosheeva | Anna Samoilik , V.V. Velichko |
B9 | Kaliningrad 1 | Alisa Mirošničenko | Violetta Nipers | Sofie Alferevová | Alina Zakharová | Anastasia Rjazancevová | A.N. Mirošničenko, V.I. Fedorová |
B10 | Novosibirská oblast | Alexandra Stoyarosová | Jekatěrina Kungurová | Alexandra Mozzherina | Taťána Filjušová | Arťom Šmakov , A.N. Artěmijev |
Tým (přeskočit) | B1 | B2 | B3 | B4 | B5 | B6 | B7 | B8 | B9 | B10 | V | P | DSC , viz [5] | Místo | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
B1 | Moskvič 1 (Ksenia Novikova) |
* | 8:1 | 10:1 | 1:10 | 7:2 | 14:1 | 3:5 | 3:9 | 5:3 | 6:5 | 6 | 3 | 90,57 | 3 |
B2 | Moskvič 2 (Sofya Orazalina) |
1:8 | * | 6:2 | 5:4 | 8:3 | 12:2 | 5:4 | 9:1 | 4:5 | 5:7 | 6 | 3 | 100,32 | čtyři |
B3 | Čeljabinská oblast (Victoria Druzhinina) |
1:10 | 2:3 | * | 2:10 | 6:5 | 8:2 | 6:5 | 6:2 | 2:6 | 2:6 | čtyři | 5 | 84,39 | 7 |
B4 | Krasnodarské území 2 (Olga Zharkova) |
10:1 | 4:5 | 10:2 | * | 10:3 | 8:2 | 7:1 | 8:2 | 8:11 | 5:3 | 7 | 2 | 61,51 | jeden |
B5 | TeLine (Anastasia Borisová) |
2:7 | 3:8 | 5:6 | 3:10 | * | 9:1 | 2:11 | 3:7 | 7:9 | 1:7 | jeden | osm | 89,78 | 9 |
B6 | Moskevská oblast 3 (Sofja Rumjancevová) |
1:14 | 2:12 | 2:8 | 2:8 | 1:9 | * | 2:9 | 2:11 | 0:8 | 3:6 | 0 | 9 | 119,51 | deset |
B7 | Petrohrad 5 (Diana Margaryan) |
5:3 | 4:5 | 5:6 | 1:7 | 11:2 | 9:2 | * | 6:2 | 8:5 | 2:5 | 5 | čtyři | 52.12 | 5 |
B8 | Jenisej (Anna Samoilik) |
9:3 | 1:9 | 2:6 | 2:8 | 7:3 | 11:2 | 2:6 | * | 7:3 | 2:7 | čtyři | 5 | 67,99 | osm |
B9 | Kaliningrad 1 (Alisa Miroshničenko) |
3:5 | 5:4 | 6:2 | 11:8 | 9:7 | 8:0 | 5:8 | 3:7 | * | 2:6 | 5 | čtyři | 61,04 | 6 |
B10 | Novosibirská oblast (Alexandra Stoyarosova) |
5:6 | 7:5 | 6:2 | 3:5 | 7:1 | 6:3 | 5:2 | 7:2 | 6:2 | * | 7 | 2 | 56,94 | 2 |
Čtvrtfinále | semifinále | Finále | |||||||||||
jeden | Krasnodarské území 2 (Olga Zharkova) |
6 | |||||||||||
2 | Novosibirská oblast (Alexandra Stoyarosova) |
osm | Novosibirská oblast (Alexandra Stoyarosova) |
jeden | |||||||||
Krasnodarské území 2 (Olga Zharkova) |
6 | Krasnodarské území 2 (Olga Zharkova) |
9 | ||||||||||
Moskvič 2 (Sofya Orazalina) |
čtyři | ||||||||||||
3 | Moskvič 1 (Ksenia Novikova) |
5 | |||||||||||
čtyři | Moskvič 2 (Sofya Orazalina) |
osm |
Zápas o 3. místo | ||||||||||
Moskvič 2 (Sofya Orazalina) |
2 | |||||||||
Moskvič 1 (Ksenia Novikova) |
osm | |||||||||
Čtvrtfinále. 16. prosince, 10:30
1. tým vs 2
Místo A | jeden | 2 | 3 | čtyři | 5 | 6 | 7 | osm | Celkový |
Krasnodarské území 2 (Olga Zharkova) |
0 | 2 | 2 | jeden | 0 | jeden | 0 | 0 | 6 |
Novosibirská oblast (Alexandra Stoyarosova) |
jeden | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 3 | 2 | osm |
3. tým vs 4
Místo E | jeden | 2 | 3 | čtyři | 5 | 6 | 7 | osm | Celkový |
Moskvič 2 (Sofya Orazalina) |
jeden | 3 | 0 | jeden | jeden | 0 | jeden | jeden | osm |
Moskvič 1 (Ksenia Novikova) |
0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 5 |
Semifinále. 16. prosince, 18:00
Místo B | jeden | 2 | 3 | čtyři | 5 | 6 | 7 | osm | Celkový |
Krasnodarské území 2 (Olga Zharkova) |
0 | jeden | 0 | 3 | jeden | jeden | 0 | X | 6 |
Moskvič 2 (Sofya Orazalina) |
2 | 0 | jeden | 0 | 0 | 0 | jeden | X | čtyři |
Zápas o 3. místo. 17. prosince, 10:30
tým | jeden | 2 | 3 | čtyři | 5 | 6 | 7 | osm | Celkový |
Moskvič 2 (Sofya Orazalina) |
jeden | 0 | 0 | 0 | jeden | 0 | X | X | 2 |
Moskvič 1 (Ksenia Novikova) |
0 | 0 | 3 | jeden | 0 | čtyři | X | X | osm |
Finále. 17. prosince, 10:30
tým | jeden | 2 | 3 | čtyři | 5 | 6 | 7 | osm | Celkový |
Novosibirská oblast (Alexandra Stoyarosova) |
0 | 0 | 0 | 0 | jeden | 0 | X | X | jeden |
Krasnodarské území 2 (Olga Zharkova) |
jeden | 2 | 3 | 2 | 0 | jeden | X | X | 9 |
Místo | tým | Přeskočit | A | V | P | DSC , cm |
---|---|---|---|---|---|---|
Petrohrad 1 | Alina Kovaleva | jedenáct | deset | jeden | 49,49 | |
Krasnodarské území 1 | Anna Sidorová | 12 | 9 | 3 | 84,91 | |
Moskevská oblast 2 | Olga Kotelníková | 12 | osm | čtyři | 42,61 | |
čtyři | Petrohrad 4 | Margarita Evdokimová | jedenáct | čtyři | 7 | 92,09 |
5 | Irkutská oblast — Komsomoll 1 | Elizabeth Trukhina | 9 | čtyři | 5 | 49.09 |
6 | Moskvič-Zekurion | Alina Biktimírová | 9 | čtyři | 5 | 64,93 |
7 | UOR 2 | Irina Nizovceva | 9 | čtyři | 5 | 76,30 |
osm | ShVSM na ZVS — Petrohrad | Anastasia Babarykina | 9 | 3 | 6 | 82,81 |
9 | Moskevský tým | Evgenia Mamykina | 9 | 2 | 7 | 51,80 |
deset | Moskevská oblast 1 | Vlad Rumjancev | 9 | 2 | 7 | 87,05 |
jedenáct | Krasnodarské území 2 | Olga Žárková | 12 | 9 | 3 | 61,51 |
12 | Novosibirská oblast | Alexandra Stoyarosová | jedenáct | osm | 3 | 56,94 |
13 | Moskvič 1 | Ksenia Noviková | jedenáct | 7 | čtyři | 90,57 |
čtrnáct | Moskvič 2 | Sofie Orazalina | 12 | 7 | 5 | 100,32 |
patnáct | Petrohrad 5 | Diana Margaryanová | 9 | 5 | čtyři | 52.12 |
16 | Kaliningrad 1 | Alisa Mirošničenko | 9 | 5 | čtyři | 61,04 |
17 | Čeljabinská oblast | Viktorie Družininové | 9 | čtyři | 5 | 84,39 |
osmnáct | Jenisej | Anna Samoiliková | 9 | čtyři | 5 | 67,99 |
19 | TeeLine | Anastasia Borisová | 9 | jeden | osm | 89,78 |
dvacet | Moskevská oblast 3 | Sofia Rumjancevová | 9 | 0 | 9 | 119,51 |
2019–20 2021–22 " | Sezóna 2020-21 v ruském curlingu «|||
---|---|---|---|
| |||
| |||
| |||
|