Mistrovství světa ve volejbale mládeže 1985 | |
---|---|
1985 FIVB Mistrovství světa ve volejbale žen do 20 let Campionato mondiale di pallavolo femminile do 20 let 1985 | |
Trávení času | 11. – 22. září |
Počet zúčastněných | patnáct |
Stadiony | (6 - Milán , Ancona , Brescia , Perugia , Fabriano , Reggio di Calabria ) |
Konečné uspořádání | |
Mistr | Kuba |
Stříbrný medailista | Japonsko |
Třetí místo | Čína |
Statistiky turnaje | |
Odehrané zápasy | 54 |
Hráč turnaje | Mireya Louisová |
19811987 |
3. Mistrovství světa ve volejbale mládeže žen se konalo od 11. do 22. září 1985 v 6 městech Itálie ( Milán , Ancona , Brescia , Perugia , Fabriano , Reggio di Calabria ) za účasti 15 národních týmů složených z hráček ne starších než 20 let. Mistrovský titul získal mládežnický tým Kuby .
Na mistrovství světa se kvalifikovalo celkem 16 týmů. Kromě italského týmu, který reprezentoval pořadatelskou zemi šampionátu, překonalo výběr na základě výsledků tří kontinentálních šampionátů 10 týmů. 2 vstupenky byly předány týmům NORCECA . Další tři místa udělila FIVB Finsku, Rakousku a Novému Zélandu. Po odmítnutí Kolumbie byl počet účastníků šampionátu snížen na 15.
Turnaj | datum | Místo konání _ |
Týmy |
---|---|---|---|
Tým hostitelské země | Itálie | ||
Mistrovství Evropy mládeže 1984 | 26. srpna – 2. září 1984 | Francie | SSSR Československo Bulharsko |
Asijský šampionát mládeže 1984 | 17.–23. září 1984 | Canberra | Japonsko Čína Jižní Korea Austrálie *
|
Kvóta NORCECA | Kuba Mexiko | ||
Jihoamerický juniorský týmový šampionát 1984 | 25.-30. září 1984 | Iquitos | Brazílie Peru Kolumbie **
|
Pozvánka FIVB | Finsko Rakousko Nový Zéland |
Soutěž se skládala ze dvou skupinových fází a play off. V 1. skupinové fázi bylo 15 zúčastněných týmů rozděleno do 4 skupin, ve kterých se hrálo jednokolově. První tři týmy postoupily do 2. fáze, kde vytvořily dvě skupiny po 6 týmech. Ve skupinách 2. stupně hrála družstva s přihlédnutím k vzájemným zápasům na 1. stupni. První dva se dostali do semifinále play off a poté určili vítěze šampionátu.
O konečné 5-8 a 9-12 se podle stejného systému utkaly týmy, které obsadily 3.-4. a 5.-6. místo ve skupinách 2. stupně.
Kvalifikace do 2. skupinové fáze |
M | tým | jeden | 2 | 3 | čtyři | A | V | P | S/P | Ó |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Japonsko | 3:0 | 3:0 | 3:0 | 3 | 3 | 0 | 9:0 | 6 | |
2 | Bulharsko | 0:3 | 3:0 | 3:0 | 3 | 2 | jeden | 6:3 | 5 | |
3 | Mexiko | 0:3 | 0:3 | 3:0 | 3 | jeden | 2 | 3:6 | čtyři | |
čtyři | Nový Zéland | 0:3 | 0:3 | 0:3 | 3 | 0 | 3 | 0:9 | 3 |
11. září
Mexiko - Nový Zéland 3:0 (15:9, 15:6, 15:6); Japonsko - Bulharsko 3:0 (15:9, 15:6, 15:6).12. září
Japonsko - Nový Zéland 3:0 (15:4, 15:1, 15:0); Bulharsko - Mexiko 3:0 (16:14, 15:1, 15:6).13. září
Bulharsko - Nový Zéland 3:0 (15:6, 15:1, 15:3); Japonsko – Mexiko 3:0 (15:8, 15:3, 15:1).M | tým | jeden | 2 | 3 | čtyři | A | V | P | S/P | Ó |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Brazílie | 3:1 | 3:0 | 3:0 | 3 | 3 | 0 | 9:1 | 6 | |
2 | SSSR | 1:3 | 3:0 | 3:0 | 3 | 2 | jeden | 7:3 | 5 | |
3 | Austrálie | 0:3 | 0:3 | 3:1 | 3 | jeden | 2 | 3:7 | čtyři | |
čtyři | Rakousko | 0:3 | 0:3 | 1:3 | 3 | 0 | 3 | 1:9 | 3 |
11. září
SSSR - Austrálie 3:0 (15:3, 15:8, 15:2); Brazílie - Rakousko 3:0 (15:7, 15:0, 15:2).12. září
Brazílie - Austrálie 3:0 (15:5, 15:4, 15:5); SSSR - Rakousko 3:0 (15:2, 15:3, 15:1).13. září
Austrálie - Rakousko 3:1 (15:10, 15:3, 5:15, 15:6); Brazílie - SSSR 3:1 (15:9, 9:15, 15:10, 15:10).M | tým | jeden | 2 | 3 | čtyři | A | V | P | S/P | Ó |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Čína | 3:1 | 3:0 | 3:0 | 3 | 3 | 0 | 9:1 | 6 | |
2 | Itálie | 1:3 | 3:1 | 3:0 | 3 | 2 | jeden | 7:4 | 5 | |
3 | Peru | 0:3 | 1:3 | 3:0 | 3 | jeden | 2 | 4:6 | čtyři | |
čtyři | Finsko | 0:3 | 0:3 | 0:3 | 3 | 0 | 3 | 0:9 | 3 |
11. září
Itálie - Finsko 3:0 (15:2, 15:7, 15:6); Čína - Peru 3:0 (15:4, 15:10, 15:8).12. září
Itálie - Peru 3:1 (15:9, 15:0, 12:15, 16:14); Čína - Finsko 3:0 (15:6, 15:1, 15:9).13. září
Čína - Itálie 3:1 (14:16, 15:6, 15:9, 15:7); Peru - Finsko 3:0 (15:7, 15:12, 15:6).M | tým | jeden | 2 | 3 | A | V | P | S/P | Ó |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Kuba | 3:1 | 3:0 | 2 | 2 | 0 | 6:1 | čtyři | |
2 | Jižní Korea | 1:3 | 3:0 | 2 | jeden | jeden | 4:3 | 3 | |
3 | Československo | 0:3 | 0:3 | 2 | 0 | 2 | 0:6 | 2 |
Kolumbie je neúspěšná.
11. září
Jižní Korea - Československo 3:0 (15:13, 15:5, 15:6).12. září
Kuba - ČSR 3:0 (15:9, 15:1, 15:5).13. září
Kuba - Jižní Korea 3:1 (15:4, 11:15, 15:11, 15:3).(A4, B4, C4)
M | tým | 13 | čtrnáct | patnáct | A | V | P | S/P | Ó |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
13 | Rakousko | 3:1 | 3:0 | 2 | 2 | 0 | 6:1 | čtyři | |
čtrnáct | Finsko | 1:3 | 3:0 | 2 | jeden | jeden | 4:3 | 3 | |
patnáct | Nový Zéland | 0:3 | 0:3 | 2 | 0 | 2 | 0:6 | 2 |
16. září
Rakousko - Nový Zéland 3:0 (15:7, 15:7, 15:13).17. září
Finsko - Nový Zéland 3:0 (15:5, 15:7, 15:9).18. září
Rakousko - Finsko 3:1 (11:15, 16:14, 15:10, 17:15).Kvalifikoval se v play off o 1-4 místa | |
Kvalifikoval se v play off o 5.-8.místo |
Ancona (A1, A2, A3, C1, C2, C3)
M | tým | jeden | 2 | 3 | čtyři | 5 | 6 | A | V | P | S/P | Ó |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Čína | 3:1 | 3:1 | 3:0 | 3:0 | 3:0 | 5 | 5 | 0 | 15:2 | deset | |
2 | Japonsko | 1:3 | 3:0 | 3:0 | 3:0 | 3:0 | 5 | čtyři | jeden | 13:3 | 9 | |
3 | Itálie | 1:3 | 0:3 | 3:1 | 3:0 | 3:0 | 5 | 3 | 2 | 10:7 | osm | |
čtyři | Peru | 0:3 | 0:3 | 1:3 | 3:0 | 3:0 | 5 | 2 | 3 | 7:9 | 7 | |
5 | Bulharsko | 0:3 | 0:3 | 0:3 | 0:3 | 3:0 | 5 | jeden | čtyři | 3:12 | 6 | |
6 | Mexiko | 0:3 | 0:3 | 0:3 | 0:3 | 0:3 | 5 | 0 | 5 | 0:15 | 5 |
16. září
Peru - Bulharsko 3:0 (15:7, 15:5, 16:14); Čína - Japonsko 3:1 (15:7, 12:15, 15:9, 15:8); Itálie - Mexiko 3:0 (15:6, 15:7, 15:8).17. září
Japonsko – Peru 3:0 (15:5, 15:13, 15:3); Čína - Mexiko 3:0 (15:3, 15:4, 15:1); Itálie - Bulharsko 3:0 (15:8, 15:11, 15:7).18. září
Peru - Mexiko 3:0 (15:7, 15:5, 15:5); Čína - Bulharsko 3:0 (15:3, 15:3, 15:2); Japonsko - Itálie 3:0 (15:5, 15:8, 15:12).Brescia (B1, B2, B3, D1, D2, D3)
M | tým | jeden | 2 | 3 | čtyři | 5 | 6 | A | V | P | S/P | Ó |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Brazílie | 3:2 | 3:1 | 3:2 | 3:0 | 3:0 | 5 | 5 | 0 | 15:5 | deset | |
2 | Kuba | 2:3 | 3:0 | 3:1 | 3:0 | 3:0 | 5 | čtyři | jeden | 14:4 | 9 | |
3 | SSSR | 1:3 | 0:3 | 3:0 | 3:1 | 3:0 | 5 | 3 | 2 | 10:7 | osm | |
čtyři | Jižní Korea | 2:3 | 1:3 | 0:3 | 3:0 | 3:0 | 5 | 2 | 3 | 9:9 | 7 | |
5 | Československo | 0:3 | 0:3 | 1:3 | 0:3 | 3:0 | 5 | jeden | čtyři | 4:12 | 6 | |
6 | Austrálie | 0:3 | 0:3 | 0:3 | 0:3 | 0:3 | 5 | 0 | 5 | 0:15 | 5 |
16. září
Brazílie - ČSSR 3:0 (15:6, 15:6, 15:1); SSSR - Jižní Korea 3:0 (15:9, 15:6, 16:14); Kuba - Austrálie 3:0 (15:3, 15:5, 15:4).17. září
ČSSR - Austrálie 3:0 (15:2, 15:7, 15:7); Kuba - SSSR 3:0 (15:12, 15:8, 15:9); Brazílie - Jižní Korea 3:2 (15:8, 15:11, 6:15, 13:15, 15:12).18. září
Jižní Korea - Austrálie 3:0 (15:2, 15:1, 15:2); SSSR - ČSSR 3:1 (12:15, 15:7, 15:9, 15:9); Brazílie - Kuba 3:2 (15:10, 9:15, 10:15, 15:10, 15:13).21. září
ČSSR - Mexiko 3:0 (15:7, 15:7, 15:2). Bulharsko - Austrálie 3:0 (15:4, 15:10, 15:3).21. září
Jižní Korea - Itálie 3:2 (13:15, 15:3, 6:15, 15:8, 15:4). SSSR - Peru 3:1 (15:1, 9:15, 15:7, 15:6).21. září
Japonsko - Brazílie 3:0 (15:7, 15:6, 15:13). Kuba - Čína 3:1 (12:15, 15:11, 15:7, 15:5).22. září
Mexiko - Austrálie 3:0 (15:7, 15:7, 15:6).22. září
Bulharsko - ČSR 3:1 (8:15, 18:16, 15:13, 17:15).22. září
Itálie - Peru 3:1 (15:13, 4:15, 15:7, 15:10).22. září
Jižní Korea - SSSR 3:2 (7:15, 7:15, 15:13, 15:10, 15:12).22. září
Čína - Brazílie 3:1 (14:16, 15:10, 15:5, 15:7).22. září
Kuba - Japonsko 3:1 (6:15, 15:10, 15:10, 15:10).
|
Kuba : Lilia Izquierdo Aguirre , Tania Ortiz Calvo , Mireya Luis Hernandez , Magalis Carvajal Rivera , Mercedes Calderón Martinez , Inés Moliner, ...
Japonsko : Chieko Nakanishi, Kumi Nakada, Keiko Miyajima, Motoko Obayashi, Misako Muto, Naomi Masuko, Michiyo Ishikake, Norie Hiro, Sachiko Otani, Yukari Kawase
Čína .
Mistrovství světa ve volejbale mládeže | |
---|---|
Muži | |
Ženy |