14. mistrovství světa FINA (25 m) | |
---|---|
Hostující město | Hangzhou , Čína |
Zúčastněné země | 178 |
Účastníci | 960 |
medailí | 46 sad |
Otevírací | 11. prosince 2018 |
uzavření | 16. prosince 2018 |
datum | 2018 |
Stadión | |
Windsor 2016Abu Dhabi 2020 |
14. FINA Mistrovství světa v plavání ( 25 m) je 14. FINA Mistrovství světa v plavání v 25 m bazénu. Koná se od 11. prosince do 16. prosince 2018 v Hangzhou ( Čína ). 960 sportovců ze 178 zemí soutěžilo o 46 sad ocenění.
P | předběžný | PF | semifinále | F | Finále |
ranní sezení | 09:30 | Večerní sezení | 19:00 |
|
|
|
* Hostitelská země
Místo | Země | Zlato | stříbrný | Bronz | Celkový |
---|---|---|---|---|---|
jeden | USA | 17 | patnáct | čtyři | 36 |
2 | Rusko | 6 | 5 | 3 | čtrnáct |
3 | Maďarsko | čtyři | jeden | 0 | 5 |
čtyři | Holandsko | 3 | 6 | 2 | jedenáct |
5 | Čína * | 3 | 5 | 5 | 13 |
6 | Jižní Afrika | 3 | 2 | 2 | 7 |
7 | Austrálie | 2 | 2 | osm | 12 |
osm | Japonsko | 2 | jeden | 5 | osm |
9 | Brazílie | 2 | 0 | 6 | osm |
deset | Jamaica | 2 | 0 | jeden | 3 |
jedenáct | Litva | jeden | 2 | 0 | 3 |
12 | Ukrajina | jeden | 0 | 0 | jeden |
13 | Itálie | 0 | 3 | čtyři | 7 |
čtrnáct | Bělorusko | 0 | 2 | 0 | 2 |
patnáct | Norsko | 0 | jeden | jeden | 2 |
16 | Rakousko | 0 | jeden | 0 | jeden |
17 | Belgie | 0 | 0 | jeden | jeden |
Velká Británie | 0 | 0 | jeden | jeden | |
Německo | 0 | 0 | jeden | jeden | |
Irsko | 0 | 0 | jeden | jeden | |
Polsko | 0 | 0 | jeden | jeden | |
Trinidad a Tobago | 0 | 0 | jeden | jeden | |
Francie | 0 | 0 | jeden | jeden | |
Celkový | 46 | 46 | 48 | 140 |
Vzdálenost | Zlato | stříbrný | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Volný styl | ||||||
50 m | Vladimir Morozov Rusko |
20:33 | Caleb Dressel USA |
20,54 | Brad Tandy Jižní Afrika |
20,94 |
100 m | Caleb Dressel USA |
45,62 | Vladimir Morozov Rusko |
45,64 | Chad Le Clos Jižní Afrika |
45,89 |
200 m | Blake Pironi USA |
1:41,49 | Danas Rapshis Litva |
1:41,78 | Alexander Graham Austrálie |
1:42,28 |
400 m | Danas Rapshis Litva |
3:34,01 ČR | Henrik Christiansen Norsko |
3:36,64 | Gabriele Detti Itálie |
3:37,54 |
1500 m | Michail Romančuk Ukrajina |
14:09.14 ČR | Gregorio Paltrinieri Itálie |
14:09,87 | Henrik Christiansen Norsko |
14:19,39 |
Zadní | ||||||
50 m | Jevgenij Rylov Rusko |
22,58 | Ryan Murphy USA |
22,63 | Shane Ryan Irsko |
22,76 |
100 m | Ryan Murphy USA |
49,23 | Xu Jiayu Čína |
49,26 | Kliment Kolesnikov Rusko |
49,40 |
200 m | Jevgenij Rylov Rusko |
1:47,02 | Ryan Murphy USA |
1:47,34 | Radoslav Kaventsky Polsko Mitch Larkin Austrálie |
1:48,25 |
Prsa | ||||||
50 m | Cameron Van der Burgh v Jižní Africe |
25,41 ČR | Ilja Šimanovič Bělorusko |
25,77 | Felipe Lima Brazílie |
25,80 |
100 m | Cameron Van der Burgh v Jižní Africe |
56,01 ČR | Ilja Šimanovič Bělorusko |
56,10 | Yasuhiro Koseki Japonsko |
56,13 |
200 m | Kirill Prigoda Rusko |
2:00,16 WR | Qin Haiyan Čína |
2:01,15 A.R. | Marco Koch Německo |
2:01,42 |
Motýl | ||||||
50 m | Nicholas Santos Brazílie |
21,81 ČR | Chad Le Clos Jižní Afrika |
21,97 | Dylan Carter Trinidad a Tobago |
22,38 |
100 m | Chad Le Clos Jižní Afrika |
48,50 | Caleb Dressel USA |
48,71 | Li Zhuhao Čína |
49,25 AR _ |
200 m | Daya Seto Japonsko |
1: 48,24 WR | Chad Le Clos Jižní Afrika |
1 : 48,32 AR | Li Zhuhao Čína |
1:50,39 |
Integrované plavání | ||||||
100 m | Kliment Kolesnikov Rusko |
50,63 CR , Šablona:WJ | Marco Orsi Itálie |
51.03 | Hiromasa Fujimori Japonsko |
51,53 |
200 m | Wang Shun Čína |
1:51,01 | Josh Preno USA |
1:52,69 | Hiromasa Fujimori Japonsko |
1:52,73 |
400 m | Daya Seto Japonsko |
3:56,43 | Thomas Fraser-Holmes Austrálie |
4:02,74 | Brandonn Almeida Brazílie |
4:03,71 |
štafetové závody | ||||||
4×50 m/s | USA Caleb Dressel(45,66) Ryan Geld(45,76) Jack Conger(45,86) Michael Chadwick(45,86) Kyle De Coursay Michael Jensen Matthew Grivers |
1:21,80 WR | Rusko Vladimir Morozov(20.39) Jevgenij Sedov(20.82) Ivan Kuzmenko(20.64) Jevgenij Rylov(20.37) Sergej Fesikov Kliment Kolesnikov |
1:22,22 | Itálie Santo Condorelli(21.27) Andrea Vergani(20.44) Lorenzo Zazeri(20.57) Alessandro Miressi(20.62) |
1:22,90 |
4×100 m/s | USA Caleb Dressel(20.43) Blake Pironi(20.25) Michael Chadwick(20.59) Ryan Geld(20.53) Kyle De Courcey Michael Jensen Michael Andreu |
03:03,03 WR | Rusko Vladislav Grinev(46,38) Sergej Fesikov(46,21) Vladimir Morozov(45,06) Kliment Kolesnikov(45,46) Evgeny Rylov Ivan Kuzmenko Michail Vekovishchev Ivan Girev |
03:03.11 ER | Brazílie Matheus Santana(46,83) Marcelo Chierigini(46,37) Cesar Cielo(46,34) Breno Correia(45,61) |
3:05,15 A.R. |
4×200 m/s | Brazílie Luis Altamir Melu(1:42,03) Fernando Skeffer(1:40,99) Leonardo Coelho Santos(1:42,81) Breno Correia(1:40,98) Leonardi de Deus |
6:46,81 WR | Rusko Martin) Michail Vekovishchev(1:41,57) Ivan Girev(1:41,85) Alexander Krasnykh(1:41,08) Vladislav Grinev Michail Dovgalyuk |
6:46,84 E.R. | Čína Ji Xinjie(1:42,67) Xu Jiayu(1:41,68) Sun Yang(1:41,25) Wang Shun(1:41,93) Shang Keyuan Qian |
6:47,53 A.R. |
kombinovaná štafeta 4×50 m |
Rusko Kliment Kolesnikov(22,87) Oleg Kostin(25,36) Michail Vekovishchev(22,09) Evgeny Rylov(20,22) Kirill Prigoda Roman Shevlyakov Ivan Kuzmenko |
1:30,54 | USA Ryan Murphy(22.73) Michael Andreu(26.16) Caleb Dressel(21.70) Ryan Geld(20.31) Matthew Grivers Andrew Wilson Jack Conger Michael Chadwick |
1:30,90 | Brazílie Guilherme Guido(22,97) Felipe Lima(25,48) Nicolas Santos(22,02) Cesar Cielu(21,02) Matheus Santana |
1:31,49 |
kombinovaná štafeta 4×100m |
USA Ryan Murphy(49,63) Andrew Wilson(56,84) Caleb Dressel(48,28) Ryan Geld(45,23) Matthew Grivers Michael Andreu Jack Conger Blake Pironi |
3:19,98 CR AR | Rusko Kliment Kolesnikov(49,62) Kirill Prigoda(55,98) Michail Vekovishchev(50,00) Vladimir Morozov(45,01) Andrey Shabasov Oleg Kostin Alexander Kharlanov Vladislav Grinev |
3:20,61 | Japonsko | 03:21.07 A.R. |
Vzdálenost | Zlato | stříbrný | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Volný styl | ||||||
50 m | Ranomi Kromovidjoyo Nizozemsko |
23.19 ČR | Femke Heemskerk Nizozemsko |
23,67 | Estienne Medeiros Brazílie |
AR 23,76 |
100 m | Ranomi Kromovidjoyo Nizozemsko |
51,14CR _ | Femke Heemskerk Nizozemsko |
51,60 | Mallory Comerford USA |
51,63 AR _ |
200 m | Ariarne Titmus Austrálie |
1 : 51,38 AR | Mallory Comerford USA |
1:51,81 | Femke Heemskerk Nizozemsko |
1:52,36 |
400 m | Ariarne Titmus Austrálie |
3:53,92 WR | Wang Jianjiahe Čína |
3:54,56 | Li Bingjie Čína |
3:57,99 |
800 m | Wang Jianjiahe Čína |
8:04:35 | Simona Quadarella Itálie |
8:08,03 | Leah Smith USA |
8:08,75 |
Zadní | ||||||
50 m | Olivia Smoliga USA |
25,83 NR _ | Karolína Pilach Rakousko |
NR 25,99 | Holly Barratt Austrálie |
26.04 |
100 m | Olivia Smoliga USA |
56,19 | Katinka Hossu Maďarsko |
56,26 | Georgia Davis, Velká Británie Minna Atherton Austrálie |
56,74 |
200 m | Lisa Bratton USA |
2:00,71 | Caitlin Baker USA |
2:00,79 | Emily Seabom Austrálie |
2:01,37 |
Prsa | ||||||
50 m | Alia Atkinson Jamajka |
29.05 | Ruta Meilutite Litva |
29,38 | Martina Carraro Itálie |
29,59 |
100 m | Alia Atkinson Jamajka |
1:03,05 | Cathy Meili USA |
1:03,63 | Jessica Hansen Austrálie |
1:04,61 |
200 m | Annie Lazor USA |
2:18,32 | Bethany Galat USA |
2:18,62 | Fanny Lecluse Belgie |
2:18,85 |
Motýl | ||||||
50 m | Ranomi Kromovidjoyo Nizozemsko |
24,47 CR _ | Holly Barratt Austrálie |
24,80 | Kelsey Worrell Dahlia USA |
24,97 |
100 m | Kelsey Worrell Dahlia USA |
55.01 | Kendyl Stewart USA |
56,22 | Dayne Diaz Brazílie |
56,31 |
200 m | Katinka Hossu Maďarsko |
2:01,60 | Kelsey Worrell Dahlia USA |
2:01,73 A.R. | Suzuka Hasegawa Japonsko |
2:04,04 |
Integrované plavání | ||||||
100 m | Katinka Hossu Maďarsko |
57,26 | Rune Imai Japonsko |
57,85 | Alia Atkinson Jamajka |
58,11 |
200 m | Katinka Hossu Maďarsko |
2:03,25 | Melanie Margalis USA |
2:04,62 | Caitlin Baker USA |
2:05,54 |
400 m | Katinka Hossu Maďarsko |
4:21,40 | Melanie Margalis USA |
4:25,84 | Fantin Lesaffre Francie |
4:27,31 |
štafetové závody | ||||||
4 x 50 m n.m. | USA Madison Kennedy(24.05) Mallory Comerford(23.28) Kelsey Worrell Dahlia(23.37) Erica Brown(23.33) Leah Neal Veronica Burchill Olivia Smoliga |
1:34,03 ČR AR | Nizozemsko Ranomi Kromovidjojo(23,60) Femke Heemskerk(23,32) Kim Busch(23,84) Valeria van Roon(23,79) Maike de Waard |
1:34,55 | Austrálie Holly Barratt(24.04) Emily Seebom(24.10) Minna Atherton(24.02) Carla Buchanan(24.18) Ariarne Titmus |
1:36,34 |
4 x 100 m/s | USA Olivia Smoliga(52,71) Leah Neal(52,58) MalloryComerford (51,09) Kelsey Worrell Dahlia(51,40) Veronica BurchillErica Brown |
3:27,78 | Nizozemsko Kim Busch(53,19) Femke Heemskerk(50,93) Maike de Waard(53,13) Ranomi Kromovidjoyo(50,77) Valeria van |
3:28,02 | Čína Zhu Menghui(52,58) Yang Junxuan(52,28) Liu Xiaohan(53,26) Wang Jingzhuo(52,80) |
3:30,92 |
4 x 200 m/s | Čína Li Bingjie(1:54,56) Yang Junxuan(1:53,06) Zhang Yuhan(1:53,94) Wang Jianjiahe(1:52,52) Ai Yanhan Liu Xiaohan |
7:34,08 A.R. | USA Lea Smith(1:55,85) Mallory Comerford(1:53,00) Melony Margalis(1:53,59) Erica Brown(1:52,86) Veronica BurchillLeah Neal |
7:35,30 NR | Austrálie | 7:36,40 A.R. |
kombinovaný 4×50 m |
USA Olivia Smoliga(25,97) Cathy Maley(29,29) Kelsey Worrell Dahlia(24,02) Mallory) Caitlin Baker Kendyl Stewart Erica Brown |
1 : 42,38 WR | China Fu Yuanhui(26.20)(29.63)Wang Yichun(24.84) WuYue(23.64) |
1: 44,31 AR | Nizozemsko Maike de Waard(26,46) Kim Busch(30,73) Ranomi Kromovidjojo(24,21) Femke Heemskerk(23,17) |
1:44,57 |
kombinovaná 4×100 m |
USA | 3:45,58 ČR | Čína | 3:48,80 | Itálie | 3:51,38 NR |
Disciplína | Zlato | stříbrný | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
4×50 m/s | USA Caleb Dressel(20.43) Ryan Geld(20.60) Mallory Comerford(23.44) Kelsey Worrell Dahlia(23.42) Michael Andreu Michael Chadwick Olivia Smoliga Madison Kennedy |
1 : 27,89 WR | Nizozemsko Jesse Poots(21.17) Stan Peinenbürg(21.18) Ranomi Kromovidjoyo(23.09) Femke Heemskerk(23.07) Kim Bues Valerie van Ron |
1:28,51 | Rusko Vladimir Morozov(20,75) Evgeny Sedov(20,66) Maria Kameneva(23,66) Rosalia Nasretdinova(23,66) Evgeny Rylov Ivan Kuzmenko Arina Surkova |
1:28,73 |
4×50 m dohromady |
USA Olivia Smoliga(25,85) Michael Andreu(25,75) Kelsey Worrell Dahlia(24,71) Caleb Dressel(20,09) Michael Chadwick Ryan Murphy Cathy Maley Kendile Stewart |
1:36,40 WR | Nizozemsko Jesse Poots(23,87) Thies Elzerman(26,01) Ranomi Kromovidjoyo(24,27) Femke Heemskerk(22,90) Kim Bues Maike de |
1:37,05 ER | Rusko Kliment Kolesnikov(22,97) Oleg Kostin(25,52) Rosalia Nasretdinova(25,23) Maria Kameneva(23,61) Jevgenij Rylov Arina Surkova |
1:37,33 NR |
Mistrovství světa v krátkém bazénu | |
---|---|