Potápění na XXX letní univerziádě | |
Piktogram pro potápění | |
Umístění | Mostra d'Oltremare Neapol |
---|---|
datum | 2. července – 8. července 2019 |
« 2017 | 2021 » |
Potápění na letní univerziádě 2019 - Potápěčské závody v rámci letní univerziády 2019 se konaly od 2. července do 8. července v italském městě Neapol , na území sportovního centra Mostra d'Oltremare. Bylo vylosováno 15 sad cen.
Potápěčský turnaj na Univerziádě je neustále zařazen do soutěžního programu. Tento typ programu je povinný pro letní univerziádu.
Na poslední univerziádě v Taipei zvítězil tým KLDR, který posbíral 8 medailí, z toho 5 zlatých. Rusko a Mexiko získaly po čtyřech zlatých medailích.
Program těchto her se oproti předchozím nezměnil.
Potápěčské akce budou organizovány v souladu s nejnovějšími technickými pravidly Mezinárodní vodní federace.
V souladu s předpisy FISU musí sportovci pro účast na světové univerziádě splnit následující požadavky (článek 5.2.1):
CO | Slavnostní zahájení | ● | Kvalifikace | 2 | Finále soutěže | CZ | Slavnostní zakončení |
červenec | 2 W |
3 st |
4 Čt |
5 pá |
6 sobota |
7 Ne |
8 Po |
9 W |
10 st |
11 Čt |
12 pá |
13 sobota |
14 Ne |
Soutěž |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Potápění | ● | ● | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | CZ | patnáct |
Disciplína | Zlato | stříbrný | Bronz |
---|---|---|---|
Odrazový můstek, 1 metr |
Liu Chengming |
Fridtjof Seidel |
Gabriele Auberové |
Odrazový můstek, 3 metry |
Liu Chengming |
Já Jae-kyung |
|
Věž, 10 metrů |
Diego Balles |
Huang Bowen |
Laurent Gosselin-Paradise |
Synchronizovaná trampolína, 3 metry | Čína Hu Zijie Li Pinggan |
Rusko Ilja Molčanov Nikita Nikolajev |
Itálie Andrea Cosoli Francesco Porco |
Synchronní věž, 10 metrů | Čína Cao Lizhi Huang Zigan |
Mexiko Andres Villarreal Diego Balles |
Kanada Laurent Gosselin-Paradise Ethan Pitman |
Soutěž týmů | Čína | Mexiko | Rusko |
Disciplína | Zlato | stříbrný | Bronz |
---|---|---|---|
Odrazový můstek, 1 metr |
Píseň Shoulin |
Wu Chunting |
Daria Lenz |
Odrazový můstek, 3 metry |
Wu Chunting |
Dolores Hernandez |
Karina Shklyar |
Věž, 10 metrů |
Alejandra Estrella |
Cho Young Bi |
Gemma MacArthur |
Synchronizovaná trampolína, 3 metry | Mexiko Dolores Hernandez Carolina Mendoza |
Čína Leng Minghong Shen Yi |
Spojené státy Daria Lenz Carolina Scalti |
Synchronní věž, 10 metrů | Čína Jiao Jingjing Wu Jiao |
Mexiko Alejandra Estrella Daniela Zambrano |
Korejská republika Cho Yong Bi Moon Na Yoon |
Soutěž týmů | Čína | Mexiko | Jižní Korea |
Disciplína | Zlato | stříbrný | Bronz |
---|---|---|---|
Synchronizovaná trampolína, 3 metry | Čína Hu Zijie Wu Chunting |
Rusko Egor Lapin Evgenia Selezneva |
Mexiko Carolina Mendoza Adan Zuniga |
Synchronní věž, 10 metrů | Mexiko Diego Balles Alejandra Estrella |
Čína Huang Zigan Jiao Jingjing |
Rusko Ilja Smirnov Daria Selvanovskaya |
Soutěž týmů | Čína | Mexiko | Jižní Korea |
Místo | Země | Zlato | stříbrný | Bronz | Celkový |
---|---|---|---|---|---|
jeden | Čína | 2 | jeden | 0 | 3 |
2 | Mexiko | jeden | 0 | 0 | jeden |
3 | Německo | 0 | jeden | 0 | jeden |
čtyři | Jižní Korea | 0 | jeden | 0 | jeden |
5 | Itálie | 0 | 0 | jeden | jeden |
6 | USA | 0 | 0 | jeden | jeden |
7 | Velká Británie | 0 | 0 | jeden | jeden |
Celkový | patnáct | patnáct | patnáct | 45 |
Letní univerziáda 2019 | |
---|---|