Umělecká gymnastika na XXX letní univerziádě | |
Piktogram pro rytmickou gymnastiku | |
Umístění | Hlavní sál Palavesuvio Neapol |
---|---|
datum | 11. července – 13. července 2019 |
« 2017 | 2021 » |
Rytmická gymnastika na Letní univerziádě 2019 — soutěže v rytmické gymnastice na Letní univerziádě 2019 se konaly od 11. července do 13. července v italském městě Neapol , na území hlavní haly Palavesuvio. Bylo vylosováno 8 sad cen.
Turnaj v rytmické gymnastice na Univerziádě je trvale zařazen do soutěžního programu. Tento typ programu je povinný pro letní univerziádu.
Na poslední univerziádě v Taipei získal ruský tým 7 zlatých medailí z 8 možných.
Program těchto her se oproti předchozím nezměnil.
Akce v rytmické gymnastice budou organizovány v souladu s nejnovějšími technickými pravidly Mezinárodní gymnastické federace.
V souladu s předpisy FISU musí sportovci pro účast na světové univerziádě splnit následující požadavky (článek 5.2.1):
CO | Slavnostní zahájení | ● | Kvalifikace | 2 | Finále soutěže | CZ | Slavnostní zakončení |
červenec | 2 W |
3 st |
4 Čt |
5 pá |
6 sobota |
7 Ne |
8 Po |
9 W |
10 st |
11 Čt |
12 pá |
13 sobota |
14 Ne |
Soutěž |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Gymnastika | ● | 2 | 6 | CZ | čtrnáct |
Disciplína | Zlato | stříbrný | Bronz |
---|---|---|---|
Individuální víceboj | Rusko Jekatěrina Selezneva |
Ázerbájdžán Zohra Agamirová |
USA Laura Zeng |
Skupina všestranně | Rusko Alina Alieva Elina Baruzdina Marina Kozlova Valeria Rusina Angelina Shkatova |
Ukrajina Anastasia Vozniak Alena Dyachenko Daria Murai Victoria Fotieva Valeria Khanina |
Japonsko Miyu Kawata Misuzu Kishimoto Mebae Maruyama Aoi Tsukahara Haruna Yamawaki |
Obručové cviky | Rusko Jekatěrina Selezneva |
Bělorusko Julia Evchik |
Ukrajina Eva Meleščuk |
cvičení s míčem | Rusko Jekatěrina Selezneva |
Bělorusko Julia Evchik |
Estonsko Victoria Bogdanova |
Mace cvičení | Ukrajina Eva Meleščuk |
Ázerbájdžán Zohra Agamirová |
Rusko Jekatěrina Selezneva |
Cvičení se stuhou | Rusko Jekatěrina Selezneva |
Itálie Alessia Russo |
Ukrajina Eva Meleščuk |
Skupinové cvičení s 5 míči | Rusko Alina Alieva Elina Baruzdina Marina Kozlova Valeria Rusina Angelina Shkatova |
Ukrajina Anastasia Vozniak Alena Dyachenko Daria Murai Victoria Fotieva Valeria Khanina |
Japonsko Miyu Kawata Misuzu Kishimoto Mebae Maruyama Aoi Tsukahara Haruna Yamawaki |
Skupinové cvičení se 3 obručemi a 2 holemi | Rusko Alina Alieva Elina Baruzdina Marina Kozlova Valeria Rusina Angelina Shkatova |
Ukrajina Anastasia Vozniak Alena Dyachenko Daria Murai Victoria Fotieva Valeria Khanina |
Japonsko Miyu Kawata Misuzu Kishimoto Mebae Maruyama Aoi Tsukahara Haruna Yamawaki |
Místo | Země | Zlato | stříbrný | Bronz | Celkový |
---|---|---|---|---|---|
jeden | Rusko | 7 | 0 | jeden | osm |
2 | Ukrajina | jeden | 3 | 2 | 6 |
3 | Bělorusko | 0 | 2 | 0 | 2 |
3 | Ázerbajdžán | 0 | 2 | 0 | 2 |
5 | Itálie | 0 | jeden | 0 | jeden |
6 | Japonsko | 0 | 0 | 3 | 3 |
7 | USA | 0 | 0 | jeden | jeden |
7 | Estonsko | 0 | 0 | jeden | jeden |
Celkový | osm | osm | osm | 24 |
Letní univerziáda 2019 | |
---|---|