olympijský výbor Jižní Afriky | |
---|---|
Olimpiese Komitee van Suid-Afrika | |
Členství | MOV |
Hlavní sídlo | Jižní Afrika ,Johannesburg |
Typ organizace | Národní olympijský výbor |
Vedoucí | |
Předseda | Gideon sám |
generální tajemník | Tubby Reddy |
Základna | |
Vzdělaný | 1991 |
Registrovaný | 1991 |
webová stránka | olympic.org/south-africa |
Olympijský výbor Jihoafrické republiky ( African Olimpiese Komitee van Suid-Afrika) je organizace, která reprezentuje Jižní Afriku v mezinárodním olympijském hnutí. Založena a registrována v roce 1991 .
Ředitelství se nachází v Johannesburgu . Je členem Mezinárodního olympijského výboru , Asociace afrických národních olympijských výborů a dalších mezinárodních sportovních organizací. Vyvíjí aktivity pro rozvoj sportu v Jihoafrické republice.
Medaile | Sportovec | olympijské hry | Pohled | Disciplína |
---|---|---|---|---|
stříbrný | Hotso Mokoena | Peking, 2008 | Atletika | skok do dálky |
Zlato | Roland Schumann; Lyndon Furns; Darian Townsend; Rick Knitling | Atény, 2004 | Plavání | Štafeta 4×100 m |
stříbrný | Roland Schumann | Atény, 2004 | Plavání | 100 m volný způsob |
stříbrný | Mbulaeni Mulaudzi | Atény, 2004 | Atletika | Muži 800 m. |
stříbrný | Hestri Kloete | Atény, 2004 | Atletika | Skok vysoký |
Bronz | Roland Schumann | Atény, 2004 | Plavání | 50 m volný způsob |
Bronz | Donovan česky; Ramon di Clemente | Atény, 2004 | veslování | Houpačka pro čtyřhru |
stříbrný | Roland Schumann | Sydney, 2000 | Plavání | 200 m znak |
stříbrný | Hestri Kloete | Sydney, 2000 | Atletika | Skok vysoký |
Bronz | Llewellyn Herbert | Sydney, 2000 | Atletika | 400 m překážek |
Bronz | Franz Krueger | Sydney, 2000 | Atletika | Hod diskem |
Bronz | Penny Haynes | Sydney, 2000 | Plavání | 100 m znak |
Zlato | Penny Haynes | Atlanta, 1996 | Plavání | 200 m znak |
Zlato | Penny Haynes | Atlanta, 1996 | Plavání | 100 m znak |
Zlato | Yosia Tugwaneová | Atlanta, 1996 | Atletika | Maratón |
stříbrný | Ezechiel Sepeng | Atlanta, 1996 | Atletika | 800 m |
Bronz | Marianne Krel | Atlanta, 1996 | Plavání | 100 m |
stříbrný | Elana Meyerová | Barcelona, 1992 | Atletika | 10 000 m |
stříbrný | Wayne Ferreira ; Pete Norval | Barcelona, 1992 | Tenis | Čtyřhra |
stříbrný | Daniel Becker | Řím, 1960 | Box | Těžká váha |
Bronz | Malcolm Spence | Řím, 1960 | Atletika | 400 m |
Bronz | William Meyers | Řím, 1960 | Box | Hmotnost peří |
Bronz | Moira Abernathy; Jeanette Mayberg; Natalie Maybergová ; Susan Robertsová | Melbourne, 1956 | Plavání | 4x100m. |
Bronz | Alfred Swift | Melbourne, 1956 | Cyklistika | 1000 m |
Bronz | Alfred Swift | Melbourne, 1956 | Cyklistika | 1000 m |
Bronz | Henry Lobscher | Melbourne, 1956 | Box | Velterová váha |
Bronz | Daniel Becker | Melbourne, 1956 | Box | Těžká váha |
Zlato | Joan Harrisonová | Helsinky, 1952 | Plavání | 100 m znak |
Zlato | Esther Brandová | Helsinky, 1952 | Atletika | Skok vysoký |
stříbrný | Daphne Hasenjager | Helsinky, 1952 | Atletika | 100 m |
stříbrný | George Eastman; Robert Fowler; Alfred Swift; Thomas Shardilow; | Helsinky, 1952 | Cyklistika | 4000 m |
stříbrný | Raymond Robinson; Thomas Shardilow | Helsinky, 1952 | Cyklistika | 2000 m v tandemu |
stříbrný | Theunis Van Schalkwik | Helsinky, 1952 | Box | Průměrná hmotnost |
Bronz | Raymond Robinson | Helsinky, 1952 | Cyklistika | 1000 m |
Bronz | Leonard Leishing | Helsinky, 1952 | Box | Hmotnost peří |
Bronz | Andries Nieman | Helsinky, 1952 | Box | Těžká váha |
Bronz | Willy Toviel | Helsinky, 1952 | Box | Muší váha |
Zlato | Geralda Drehera | Londýn, 1948 | Box | Nízká váha |
Zlato | George Hunter | Londýn, 1948 | Box | lehká těžká váha |
stříbrný | Dennis Shefferd | Londýn, 1948 | Box | Hmotnost peří |
Bronz | John Arthur | Londýn, 1948 | Box | lehká těžká váha |
stříbrný | Charles Caterol | Berlín, 1936 | Box | Hmotnost peří |
Zlato | Lawrence Stephens | Los Angeles, 1932 | Box | Muší váha |
Zlato | David Carstens | Los Angeles, 1932 | Box | lehká těžká váha |
Bronz | Marjorie Clarková | Los Angeles, 1932 | Atletika | 80 m překážek |
Bronz | Ernest Pierce | Los Angeles, 1932 | Box | Velterová váha |
Bronz | Jenny Maakal | Los Angeles, 1932 | Plavání | 400 m volný způsob |
Zlato | Sydney Atkinsonová | Amsterdam, 1928 | Atletika | 110 m překážek |
Bronz | Harry Isaacs | Amsterdam, 1928 | Box | Bantamová váha |
Bronz | Rhoda Rennie; Frederic van der Goes; Marie Redford; Kathleen Russell; | Amsterdam, 1928 | Plavání | 4x100m. |
Zlato | William Smith | Paříž, 1924 | Box | Bantamová váha |
stříbrný | Sydney Atkinsonová | Paříž, 1924 | Atletika | 110 m překážek |
Bronz | Cecil McMaster | Paříž, 1924 | Atletika | Pěšky 10 000 m. |
Zlato | Clarence Walker | Antverpy, 1920 | Box | Bantamová váha |
Zlato | Bevil Rudd | Antverpy, 1920 | Atletika | 400 m |
Zlato | Louis Raymond | Antverpy, 1920 | Tenis | Mužská hodnost |
stříbrný | Henry Duffel; Clarence Oldfield; Jack Oosterlaak; Bevil Rudd | Antverpy, 1920 | Atletika | 4x400m. |
stříbrný | Henry Kalterbrun | Antverpy, 1920 | Cyklistika | Závod s časem |
stříbrný | William Smith; James Walker | Antverpy, 1920 | Cyklistika | Závod v tandemu |
stříbrný | David Smith; Robert Bodley; Ferdinand Buchanan; George Harvey; Frederick Morgan | Antverpy, 1920 | Střílení | Střelba z 600 m. |
Bronz | James Walker; William Smith; Henry Kaltenbrun; Harry Goosen | Antverpy, 1920 | Cyklistika | 800 m |
Bronz | Bevil Rudd | Antverpy, 1920 | Atletika | 800 m |
Bronz | Charles Winslow | Antverpy, 1920 | Atletika | Tenis |
Zlato | Rudolf Lewis | Stockholm, 1912 | Cyklistika | Závod s časem |
Zlato | Charles Winslow | Stockholm, 1912 | Tenis | Svobodní |
Zlato | Charles Winslow a Harold Kitson | Stockholm, 1912 | Tenis | Čtyřhra |
Zlato | Kenneth MacArthur | Stockholm, 1912 | Atletika | Maratón |
stříbrný | Christopher Gitsham | Stockholm, 1912 | Atletika | Maratón |
stříbrný | Harold Kitson | Stockholm, 1912 | Tenis | Svobodní |
Zlato | Reginald Walker | Londýn, 1908 | Atletika | 100 m |
stříbrný | Charles Heferon | Londýn, 1908 | Atletika | Maratón |
Jižní Afrika na olympiádě | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
kód IOC | RSA | ||||||||
NOC | Sportovní konfederace a olympijský výbor Jižní Afriky | ||||||||
olympijské hry v Antverpách | |||||||||
Sportovci | 39 v 7 sportech | ||||||||
vlajkonoš | Schalk Buuysen | ||||||||
Medaile místo 11 |
|
||||||||
Účast na letních olympijských hrách | |||||||||
Účast na zimních olympijských hrách | |||||||||
Africké země : olympijský výbor | |
---|---|
Nezávislé státy |
|
Závislosti |
|
Neuznané a částečně uznané státy |
|
1 Částečně v Asii. |