Mistrovství Itálie v curlingu mužů 2021 | |
---|---|
Campionati Senior - Serie A Maschile - Anno Sportivo 2020-2021 | |
datum |
29. ledna – 24. dubna 2021, 25.–26. září 2021 |
Vítěz | Tým Retornaz Raspini |
Přeskočit | Joel Retorna |
Třetí | Amos Mozaner |
Druhý | Sebastiano Arman |
První | Simone Goninová |
Finalista | CC Cembra 88 (Luca Rizzolli) |
3. místo | BiellA ( Fabio Ribotta ) |
2019 20202022 |
45. italský šampionát v curlingu mužů 2021 se konal od 29. ledna do 26. září 2021 ve dvou fázích: skupinová fáze od 29. ledna do 24. dubna 2021 [1] a fáze play-off od 25. do 26. září 2021 [2] .
Mistrovství se zúčastnilo 8 družstev.
Vítězem šampionátu se stal tým Retornaz Raspini ( přeskočit Joel Retorna ), který ve finále porazil CC Cembra 88 (přeskočit Lucu Rizzolliho). Bronzové medaile získal tým BiellA (přeskočit Fabio Ribotta ). [3] [4]
Italské mistrovství v curlingu žen 2021 se konalo ve stejnou dobu a na stejném místě .
V první, skupinové fázi se týmy utkají systémem každý s každým ve dvou kolech. Při shodném počtu výher dvou týmů se řadí mezi sebe podle výsledku osobního jednání, při shodném počtu výher tří a více týmů se řadí podle výsledků součtu testu hází do domečku ( Eng. Draw Shot Challenge, DSC [5] , v centimetrech; čím menší hodnota, tím vyšší umístění týmu). Čtyři nejlepší týmy postupují do druhé fáze, play-off , kde se hraje podle Page system : dva nejlepší týmy na konci skupinové fáze sehrají zápas o přímý zásah do finále (play-off-1). 3. a 4. tým hraje o postup do semifinále (play-off-2). V semifinále se střetnou poražený z prvního zápasu a vítěz druhého zápasu. Ve finále se o zlaté medaile utkají vítězové play-off 1 a semifinále. Bronzové medaile hrají poražení v semifinále a v play off 2.
tým | Čtvrtý | Třetí | Druhý | První | Náhradní | Trenér |
---|---|---|---|---|---|---|
BiellA | Fabio Ribotta | Fabrizio Gallo | Giovanni Tosel | Davide Forchino | ||
CC 66 Cortina | Giacomo Colli | Alberto Zisa | Francesco De Zanna | Edoardo Alfonsi | Diana Gaspariová | |
CC Cembra 88 | Mattia Giovanella | Alberto Pimpini | Daniele Ferrazza | Luca Rizzoli | Tiziano Odorizzi | |
Keltský Fireblock M | Valter Bruno | Massimo Tortia | Giovanni Marten Perolino | - [6] | Gianluca Bruno | |
Cembra Dolomiti Energia | Luca Casagrande | Simone Pifferová | Daniele Casagrande | David Moser | Amos Mozaner | |
Draghi opilé kameny | Gabriele Dafarra | Fabrizio Ferrian | Roberto Tregnago | Sebastia Gesti Garcia | Andrea Riccardiová | |
Renegáti | Fabio Sola | Marco Onnis | Marco Pascale | Stefano Perucca | Eugenio Molinatti | Lorenzo Piatti |
Tým Retornaz Raspini | Joel Retorna | Amos Mozaner | Sebastiano Arman | Simone Goninová |
( přeskočení jsou tučně )
tým | A1 | A2 | A3 | A4 | A5 | A6 | A7 | A8 | V | P | DSC , cm | Místo | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
A1 | BiellA | * | 7:6 3:5 |
5:4 |
6:3 6:4 |
6:3 |
7:2 11:2 |
4:9 |
3:7 0:6 |
osm | čtyři | 69,1 | 2 |
A2 | CC 66 Cortina | 6:7 5:3 |
* | 1:8 3:10 |
11:2 14:1 |
3:8 9:8 |
7:6 6:2 |
5:4 6:3 |
2:12 5:6 |
osm | 6 | 76,1 | čtyři |
A3 | CC Cembra 88 | 4:5 |
8:1 10:3 |
* | 6:3 |
7:2 |
12:1 |
6:1 6:4 |
8:4 2:5 |
osm | 2 | 38.9 | 3 |
A4 | Celtic Fireblock M | 3:6 4:6 |
2:11 1:14 |
3:6 |
* | 4:10 |
5:4 12:3 |
3:8 2:7 |
1:14 1:14 |
2 | deset | 79,4 | 7 |
A5 | Cembra Dolomiti Energia | 3:6 |
8:3 8:9 |
2:7 |
10:4 |
* | 10:1 |
1:7 |
3:8 |
3 | 5 | 60,7 | 6 |
A6 | Draghi opilé kameny | 2:7 2:11 |
6:7 2:6 |
1:12 |
4:5 3:12 |
1:10 |
* | 3:9 4:14 |
4:9 3:10 |
0 | 12 | 114,8 | osm |
A7 | Renegáti | 9:4 |
4:5 3:6 |
1:6 4:6 |
8:3 7:2 |
7:1 |
9:3 14:4 |
* | 3:6 3:7 |
6 | 7 | 40,0 | 5 |
A8 | Tým Retornaz Raspini | 7:3 6:0 |
12:2 6:5 |
4:8 5:2 |
14:1 14:1 |
8:3 |
9:4 10:3 |
6:3 7:3 |
* | 12 | jeden | 34.9 | jeden |
Poslední část skupinové fáze (od 8. března do 22. dubna) se nehrála z důvodu zrušení sportovních akcí v Itálii na jaře 2021 z důvodu pandemie COVID-19 , přidělení míst v důsledku skupiny etapa byla dohodnuta, že bude provedena podle odehraných her.
Čtvrtfinále | semifinále | Finále | |||||||||||
(jeden) | Tým Retornaz Raspini | 6 | |||||||||||
(2) | BiellA | 5 | Tým Retornaz Raspini | 7 | |||||||||
BiellA | 5 | CC Cembra 88 | čtyři | ||||||||||
CC Cembra 88 | 7 | ||||||||||||
(3) | CC Cembra 88 | 6 | |||||||||||
(čtyři) | CC 66 Cortina | 5 |
Zápas o 3. místo | ||||||||||
BiellA | 6 | |||||||||
CC 66 Cortina | 5 | |||||||||
Čtvrtfinále
1. tým vs 2. 25. září, 11:00
tým | jeden | 2 | 3 | čtyři | 5 | 6 | 7 | osm | Celkový |
Tým Retornaz Raspini | 2 | 0 | 0 | 2 | jeden | 0 | 0 | jeden | 6 |
BiellA | 0 | jeden | 3 | 0 | 0 | jeden | 0 | 0 | 5 |
3. tým vs 4. 25. září, 15:00
tým | jeden | 2 | 3 | čtyři | 5 | 6 | 7 | osm | Celkový |
CC Cembra 88 | jeden | 0 | 2 | 0 | 0 | jeden | 2 | 0 | 6 |
CC 66 Cortina | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | jeden | 5 |
Semifinále. 25. září, 19:00
tým | jeden | 2 | 3 | čtyři | 5 | 6 | 7 | osm | Celkový |
BiellA | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | jeden | 0 | 5 |
CC Cembra 88 | jeden | 0 | 0 | jeden | 0 | čtyři | 0 | jeden | 7 |
Zápas o 3. místo. 26. září, 10:00
tým | jeden | 2 | 3 | čtyři | 5 | 6 | 7 | osm | Celkový |
BiellA | jeden | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 2 | 6 |
CC 66 Cortina | 0 | 0 | jeden | 0 | 0 | 2 | 2 | 0 | 5 |
Finále. 26. září, 14:00
tým | jeden | 2 | 3 | čtyři | 5 | 6 | 7 | osm | Celkový |
Tým Retornaz Raspini | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | jeden | 0 | X | 7 |
CC Cembra 88 | 0 | 2 | jeden | jeden | 0 | 0 | 0 | X | čtyři |
M | tým | Přeskočit | A | V | P |
---|---|---|---|---|---|
Tým Retornaz Raspini | Joel Retorna | patnáct | čtrnáct | jeden | |
CC Cembra 88 | Luca Rizzoli | 13 | deset | 3 | |
BiellA | Fabio Ribotta | patnáct | 9 | 6 | |
čtyři | CC 66 Cortina | Giacomo Colli | 16 | osm | osm |
5 | Renegáti | Marco Onnis | 13 | 6 | 7 |
6 | Cembra Dolomiti Energia | Luca Casagrande | osm | 3 | 5 |
7 | Keltský Fireblock M | Valter Bruno | 12 | 2 | deset |
osm | Draghi opilé kameny | Gabriele Dafarra | 12 | 0 | 12 |