XXIV mistrovství SSSR ve volejbale | |
---|---|
Trávení času | leden - červenec 1961 |
Počet zúčastněných | 16 (třída "A") |
Konečné uspořádání | |
Mistr | CSKA |
Stříbrný medailista | Burevestnik Oděsa |
Třetí místo | Burevestnik Moskva |
Statistiky turnaje | |
Odehrané zápasy | 120 |
19601961/1962 |
XXIV . volejbalové mistrovství SSSR mezi klubovými týmy DSO a oddělení (třída „A“) se konalo od ledna do července 1961 .
Turnaj proběhl ve dvou fázích - přípravné (po skupinách systémem každý s každým) a finále (o 1-8 míst) dvoukolovým systémem s koly.
Soutěží třídy "A" se zúčastnilo 16 týmů ze 7 svazových republik : RSFSR ( CSKA , Burevestnik Moskva , Dynamo Moskva , Spartak Groznyj , Spartak Leningrad , SKA Leningrad , Lokomotiv Moskva ); Ukrajinská SSR ( Burevestnik Odesa , Burevestnik Charkov , Lokomotiv Kyjev ); LatSSR ( SKIF Riga , SKA Riga); AzSSR ( SKIF Baku ), GSSR ( "Petrel" Tbilisi ), ESSR ( "Kalev" Tallinn ), KazSSR ( "Petrel" Alma-Ata ).
Opět se nenašly rovnocenné volejbalistky CSKA , které neprohrály ani jeden zápas. V boji o medaile předstihly týmy Burevestnik Odessa a Burevestnik Moskva před Riga SKIF pouze rozdílem stran.
Čtyři nejlepší týmy z každé podskupiny postupují do finálového turnaje o 1-8 míst, zbytek jde do turnaje útěchy o 9-16.
jeden | 2 | 3 | čtyři | 5 | 6 | 7 | osm | A | V | P | S/P | Ó | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. Burevestnik Moskva | 3:1 | 1:3 | 0:3 | 3:1 | 3:1 | 3:0 | 3:0 | 7 | 5 | 2 | 16:9 | 12 | |
2. SKIF Riga | 1:3 | 3:1 | 1:3 | 3:1 | 3:1 | 3:1 | 3:2 | 7 | 5 | 2 | 17:12 | 12 | |
3. Lokomotiv Kyjev | 3:1 | 1:3 | 3:2 | 3:0 | 3:2 | 1:3 | 3:2 | 7 | 5 | 2 | 17:13 | 12 | |
4. Burevestnik Tbilisi | 3:0 | 3:1 | 2:3 | 2:3 | 2:3 | 3:1 | 3:0 | 7 | čtyři | 3 | 18:11 | jedenáct | |
5. Spartak Groznyj | 1:3 | 1:3 | 0:3 | 3:2 | 3:1 | 3:1 | 2:3 | 7 | 3 | čtyři | 13:16 | deset | |
6. Spartak Leningrad | 1:3 | 1:3 | 2:3 | 3:2 | 1:3 | 3:2 | 3:2 | 7 | 3 | čtyři | 14:18 | deset | |
7. SKIF Baku | 0:3 | 1:3 | 3:1 | 1:3 | 1:3 | 2:3 | 3:1 | 7 | 2 | 5 | 11:17 | 9 | |
8. Dynamo Moskva | 0:3 | 2:3 | 2:3 | 0:3 | 3:2 | 2:3 | 1:3 | 7 | jeden | 6 | 10:20 | osm |
jeden | 2 | 3 | čtyři | 5 | 6 | 7 | osm | A | V | P | S/P | Ó | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. CSKA Moskva | 3:2 | 3:2 | 2:3 | 3:1 | 3:2 | 3:2 | 3:0 | 7 | 6 | jeden | 20:12 | 13 | |
2. Burevestnik Oděsa | 2:3 | 2:3 | 3:0 | 3:0 | 3:1 | 3:0 | 3:0 | 7 | 5 | 2 | 19:7 | 12 | |
3. SKA Leningrad | 2:3 | 3:2 | 3:2 | 1:3 | 3:0 | 3:0 | 3:0 | 7 | 5 | 2 | 18:10 | 12 | |
4. Lokomotiv Moskva | 3:2 | 0:3 | 2:3 | 3:2 | 3:1 | 3:0 | 3:1 | 7 | 5 | 2 | 17:12 | 12 | |
5. Burevestnik Charkov | 1:3 | 0:3 | 3:1 | 2:3 | 3:2 | 3:1 | 3:0 | 7 | čtyři | 3 | 15:13 | jedenáct | |
6. SKA Riga | 2:3 | 1:3 | 0:3 | 1:3 | 2:3 | 3:2 | 3:2 | 7 | 2 | 5 | 12:19 | 9 | |
7. Kalev Tallinn | 2:3 | 0:3 | 0:3 | 0:3 | 1:3 | 2:3 | 3:0 | 7 | jeden | 6 | 8:18 | osm | |
8. Burevestnik Alma-Ata | 0:3 | 0:3 | 0:3 | 1:3 | 0:3 | 2:3 | 0:3 | 7 | 0 | 7 | 3:21 | 7 |
jeden | 2 | 3 | čtyři | 5 | 6 | 7 | osm | A | V | P | S/P | Ó | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. CSKA Moskva | 3:0 3:0 | 3:1 3:1 | 3:0 3:0 | 3:0 3:1 | 3:2 3:1 | 3:0 3:0 | 3:0 3:0 | čtrnáct | čtrnáct | 0 | 42:6 | 28 | |
2. Burevestnik Oděsa | 0:3 0:3 | 1:3 1:3 | 1:3 3:2 | 3:0 3:0 | 3:1 3:1 | 2:3 3:0 | 3:0 3:0 | čtrnáct | osm | 6 | 29:22 | 22 | |
3. Burevestnik Moskva | 1:3 1:3 | 3:1 3:1 | 3:1 2:3 | 2:3 0:3 | 2:3 3:1 | 3:1 3:2 | 3:2 3:0 | čtrnáct | osm | 6 | 32:27 | 22 | |
4. SKIF Riga | 0:3 0:3 | 3:1 2:3 | 1:3 3:2 | 3:1 3:2 | 3:2 3:1 | 1:3 3:1 | 1:3 3:2 | čtrnáct | osm | 6 | 29:30 | 22 | |
5. Burevestnik Tbilisi | 0:3 1:3 | 0:3 0:3 | 3:2 3:0 | 1:3 2:3 | 1:3 3:1 | 1:3 3:2 | 3:2 3:0 | čtrnáct | 6 | osm | 24:31 | dvacet | |
6. SKA Leningrad | 2:3 1:3 | 1:3 1:3 | 3:2 1:3 | 2:3 1:3 | 3:1 1:3 | 3:1 3:0 | 1:3 1:3 | čtrnáct | čtyři | deset | 24:34 | osmnáct | |
7. Lokomotiv Moskva | 0:3 0:3 | 3:2 0:3 | 1:3 2:3 | 3:1 1:3 | 3:1 2:3 | 1:3 0:3 | 3:1 1:3 | čtrnáct | čtyři | deset | 20:35 | osmnáct | |
8. Lokomotiv Kyjev | 0:3 0:3 | 0:3 0:3 | 2:3 0:3 | 3:1 2:3 | 2:3 0:3 | 3:1 3:1 | 1:3 3:1 | čtrnáct | čtyři | deset | 19:34 | osmnáct |
jeden | 2 | 3 | čtyři | 5 | 6 | 7 | osm | A | V | P | S/P | Ó | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9. Burevestnik Charkov | 2:3 | 3:1 | 3:0 | 1:3 | 3:0 | 3:2 | 3:0 | 7 | 5 | 2 | 18:9 | 12 | |
10. Spartak Leningrad | 3:2 | 3:1 | 3:1 | 3:0 | 2:3 | 2:3 | 3:0 | 7 | 5 | 2 | 19:10 | 12 | |
11. Dynamo Moskva | 1:3 | 1:3 | 3:1 | 3:2 | 3:0 | 3:0 | 3:0 | 7 | 5 | 2 | 17:9 | 12 | |
12. Spartak Groznyj | 0:3 | 1:3 | 1:3 | 3:2 | 3:2 | 3:1 | 3:2 | 7 | čtyři | 3 | 14:16 | jedenáct | |
13. Burevestnik Alma-Ata | 3:1 | 0:3 | 2:3 | 2:3 | 3:2 | 2:3 | 3:0 | 7 | 3 | čtyři | 15:15 | deset | |
14. SKIF Baku | 0:3 | 3:2 | 0:3 | 2:3 | 2:3 | 3:0 | 3:1 | 7 | 3 | čtyři | 13:15 | deset | |
15. SKA Riga | 2:3 | 3:2 | 0:3 | 1:3 | 3:2 | 0:3 | 3:0 | 7 | 3 | čtyři | 12:16 | deset | |
16. Kalev Tallinn | 0:3 | 0:3 | 0:3 | 2:3 | 0:3 | 1:3 | 0:3 | 7 | 0 | 7 | 3:21 | 7 |
Tým SKA Riga opouští třídu „A“ jako druhý tým lotyšské SSR . Do třídy "A" rozšířené od příštího roku na 24 týmů nastupuje jeden zástupce republik, které ještě nemají zastoupení v divizi nejsilnějších - "Dynamo" Taškent , SKA Odessa , "Dynamo" Dušanbe , "Zakhmet" Ašchabad . , "Alga" Frunze , " Dynamo Jerevan , Moldavsko Kišiněv , Dynamo Vilnius , Burevestnik Minsk .
CSKA ( Moskva ): Nikolaj Burobin , A. Žuravlev, Valerij Kliger , Vitalij Kovalenko , Georgij Mondzolevskij , V. Farbey, Nil Fasachov , Jurij Česnokov , Igor Schmidt, Semjon Ščerbakov , Jevgenij Jakovlev , G. Jakušev. Trenér - Givi Akhvlediani .
Burevestnik ( Oděsa ): Mark Barsky , Grigory Verkh, A. Kostyuk, Eduard Safronov, Eduard Sibiryakov , Sergej Titarchuk, Jurij Trofimov, Valerij Shnyukov. Trenér - Bernard Shurovetsky .
Burevestnik ( Moskva ): Dmitrij Voskoboinikov , Leonid Gubenko , Boris Eliseev, A. Karmanovsky, Jurij Kovalenko , Valentin Lityagin , Veniamin Merkulov , N. Podzerskij, V. Polikarpov, Anatolij Cirkov , Jurij Ščerbakov Trenér - Michail Krylov .
Oktay Agajev ( SKIF Baku); Jurij Aroshidze ( Spartak Leningrad); Vladimir Astafiev ( SKA Leningrad); Ivan Bugaenkov ( SKIF Riga); S. Buynov ( "Petrel" Tbilisi); Nikolaj Burobin ( CSKA Moskva); S. Valitsky ( Lokomotiv Kyjev); Jurij Vengerovskij ( "Petrel" Charkov); Dmitrij Voskobojnikov ( Petřel , Moskva); V. Gavrilenko ( "Petrel" Tbilisi); Gennadij Gaykovoy ( SKA Leningrad); Viktor Gerasimov ( Lokomotiv Moskva); Vazha Kacharava ( "Petrel" Tbilisi); Vitalij Kovalenko ( CSKA Moskva); Jan Labutskas ( SKIF Riga); G. Meshchersky ( SKIF Riga); Georgij Mondzolevskij ( CSKA Moskva); Jurij Pojarkov ( "Petrel" Charkov); V. Ryzhov ( Lokomotiv Moskva); Eduard Sibiryakov ( "Petrel" Odessa ); Anatolij Cirkov ( Petřel , Moskva); V. Shnyukov ( "Petrel" Odessa ); Nil Fasachov ( CSKA Moskva); Jurij Česnokov ( CSKA Moskva).
Mistrovství SSSR ve volejbale mužů | |
---|---|
|