Mistrovství SSSR ve fotbale 1963 | |
---|---|
Trávení času | 31. března – 29. listopadu 1963 |
Počet zúčastněných | dvacet |
Nejlepší místa | |
Vítěz | Dynamo Moskva (desáté) |
Druhé místo | „Spartak Moskva |
Třetí místo | Dynamo Minsk |
Statistiky turnaje | |
Odehrané zápasy | 380 |
Střelci | Oleg Kopaev ( SKA Rostov na Donu ) (27 gólů) |
19621964 |
25. fotbalové mistrovství SSSR se hrálo od 31. března do 29. listopadu 1963. Vítězem turnaje se stalo Dynamo Moskva .
Místo "Spartak" začal Jerevan hrát "Ararat" .
M | tým | jeden | 2 | 3 | čtyři | 5 | 6 | 7 | osm | 9 | deset | jedenáct | 12 | 13 | čtrnáct | patnáct | 16 | 17 | osmnáct | 19 | dvacet | A | V | H | P | G | Ó |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Dynamo Moskva | 0:0 | 0:2 | 3:2 | 2:0 | 1:0 | 1:2 | 3:1 | 1:1 | 1:0 | 0:0 | 0:1 | 0:0 | 2:0 | 2:1 | 1:0 | 3:1 | 1:0 | 4:0 | 2:0 | 38 | 21 | 13 | čtyři | 47-14 | 55 | ||
„Spartak Moskva | 0:1 | 2:2 | 2:0 | 2:1 | 0:0 | 3:0 | 4:2 | 3:1 | 1:2 | 1:0 | 1:0 | 3:0 | 2:0 | 2:0 | 3:1 | 1:3 | 1:0 | 2:0 | 4:4 | 38 | 22 | osm | osm | 65-33 | 52 | ||
Dynamo Minsk | 2:0 | 1:0 | 0:2 | 3:0 | 0:0 | 1:1 | 1:0 | 1:4 | 1:1 | 0:0 | 1:0 | 2:0 | 3:0 | 0:0 | 2:0 | 1:0 | 3:1 | 2:1 | 6:1 | 38 | osmnáct | 12 | osm | 47-27 | 48 | ||
čtyři | SKA Rostov na Donu | 0:0 | 1:0 | 3:1 | 3:0 | 1:3 | 1:1 | 1:0 | 3:3 | 2:0 | 3:2 | 2:1 | 2:0 | 4:0 | 4:1 | 4:0 | 2:2 | 0:1 | 7:1 | 4:0 | 38 | dvacet | 7 | jedenáct | 73-40 | 47 | |
5 | Dynamo Tbilisi | 0:0 | 1:0 | 0:0 | 0:1 | 4:0 | 0:0 | 2:0 | 1:0 | 1:0 | 2:1 | 1:1 | 3:0 | 3:1 | 1:0 | 3:0 | 2:2 | 2:2 | 4:0 | 4:2 | 38 | 17 | 13 | osm | 56-42 | 47 | |
6 | Zenit Leningrad | 0:0 | 2:1 | 2:0 | 3:1 | 2:2 | 0:0 | 0:0 | 1:2 | 0:0 | 0:2 | 2:2 | 1:0 | 3:0 | 2:1 | 1:1 | 0:1 | 0:0 | 2:0 | 1:1 | 38 | čtrnáct | 17 | 7 | 45-32 | 45 | |
7 | CSKA Moskva | 0:0 | 1:2 | 0:2 | 2:1 | 3:0 | 0:1 | 1:2 | 3:2 | 0:0 | 1:0 | 0:1 | 0:0 | 1:0 | 1:0 | 4:0 | 2:2 | 0:0 | 0:0 | 1:0 | 38 | čtrnáct | 17 | 7 | 39-27 | 45 | |
osm | "Neftchik" Baku | 0:2 | 1:1 | 0:4 | 2:1 | 1:3 | 0:1 | 0:1 | 3:2 | 0:0 | 1:1 | 2:1 | 4:2 | 2:1 | 1:0 | 2:1 | 3:3 | 2:0 | 1:0 | 1:0 | 38 | osmnáct | 9 | jedenáct | 48-44 | 45 | |
9 | Dynamo Kyjev | 0:1 | 2:1 | 1:0 | 2:0 | 5:1 | 0:0 | 0:0 | 0:0 | 1:1 | 3:1 | 1:1 | 0:0 | 4:1 | 2:1 | 3:2 | 0:0 | 5:0 | 2:0 | 4:1 | 38 | 16 | 12 | deset | 68-48 | 44 | |
deset | Torpédo Moskva | 0:3 | 2:2 | 0:0 | 2:1 | 1:4 | 3:2 | 1:1 | 0:2 | 7:1 | 3:1 | 1:1 | 2:2 | 3:0 | 3:2 | 1:1 | 0:0 | 0:1 | 3:1 | 3:2 | 38 | 12 | 16 | deset | 46-41 | 40 | |
jedenáct | „Šachtar Doněck | 0:0 | 1:1 | 0:0 | 0:1 | 1:1 | 0:0 | 0:3 | 0:1 | 3:1 | 0:0 | 2:0 | 1:0 | 2:0 | 1:0 | 2:1 | 0:0 | 1:0 | 1:0 | 3:2 | 38 | jedenáct | čtrnáct | 13 | 29-33 | 36 | |
12 | "Torpédo" Kutaisi | 0:0 | 0:1 | 1:1 | 1:1 | 0:0 | 0:0 | 0:0 | 0:0 | 1:4 | 2:1 | 0:0 | 0:0 | 0:2 | 1:1 | 0:0 | 1:1 | 2:0 | 1:0 | 1:1 | 38 | 6 | 21 | jedenáct | 22-37 | 33 | |
13 | „Moldavsko, Kišiněve | 1:3 | 0:3 | 0:0 | 2:3 | 0:0 | 1:0 | 0:0 | 0:0 | 1:0 | 1:1 | 1:0 | 0:0 | 0:0 | 0:0 | 1:0 | 0:0 | 2:0 | 2:0 | 4:2 | 38 | osm | 16 | čtrnáct | 27-43 | 32 | |
čtrnáct | "Kairat" Alma-Ata | 0:0 | 0:1 | 0:1 | 1:1 | 1:2 | 1:1 | 1:1 | 3:0 | 1:0 | 1:0 | 1:0 | 0:0 | 2:0 | 2:1 | 2:0 | 0:0 | 2:0 | 1:1 | 1:0 | 38 | deset | 12 | 16 | 28-47 | 32 | |
patnáct | "Křídla Sovětů" Kuibyshev | 0:1 | 1:3 | 1:0 | 1:0 | 0:0 | 0:2 | 4:0 | 0:1 | 3:1 | 0:2 | 2:0 | 3:0 | 3:3 | 4:0 | 2:2 | 1:0 | 2:0 | 2:0 | 1:0 | 38 | jedenáct | 7 | dvacet | 45-53 | 29 | |
16 | Dynamo Leningrad | 0:0 | 0:2 | 0:0 | 2:1 | 2:0 | 1:1 | 1:1 | 0:1 | 1:5 | 0:0 | 2:0 | 5:0 | 0:0 | 0:0 | 4:1 | 1:1 | 4:1 | 3:2 | 0:0 | 38 | 7 | patnáct | 16 | 37-51 | 29 | |
17 | Lokomotiv Moskva | 0:2 | 0:1 | 0:2 | 1:5 | 2:3 | 0:3 | 0:0 | 2:4 | 1:1 | 1:2 | 2:2 | 0:1 | 2:0 | 1:1 | 2:2 | 1:1 | 2:1 | 0:0 | 2:0 | 38 | 5 | 19 | čtrnáct | 37-54 | 29 | |
osmnáct | "Ararat" Jerevan | 0:3 | 0:3 | 3:0 | 0:3 | 1:1 | 3:4 | 0:1 | 1:2 | 1:3 | 0:1 | 0:0 | 2:0 | 3:1 | 2:0 | 2:1 | 1:1 | 1:0 | 0:0 | 5:1 | 38 | 9 | osm | 21 | 34-57 | 26 | |
19 | Avangard Charkov | 0:0 | 1:4 | 1:2 | 0:2 | 1:2 | 1:1 | 0:1 | 1:1 | 1:1 | 2:0 | 0:0 | 1:1 | 2:1 | 1:1 | 3:1 | 1:0 | 0:0 | 1:0 | 2:1 | 38 | 6 | 13 | 19 | 25-56 | 25 | |
dvacet | Pakhtakor Taškent | 0:4 | 2:2 | 2:0 | 0:0 | 2:2 | 2:4 | 1:6 | 1:5 | 1:1 | 0:0 | 0:1 | 0:0 | 1:2 | 1:1 | 5:2 | 1:0 | 5:2 | 2:2 | 0:0 | 38 | čtyři | 13 | 21 | 44-83 | 21 |
Nejlepší střelec - Oleg Kopaev ( SKA ) - 27 gólů v 36 zápasech.
M | tým | jeden | 2 | 3 | čtyři | 5 | 6 | 7 | osm | 9 | deset | jedenáct | 12 | 13 | čtrnáct | patnáct | 16 | 17 | osmnáct | A | V | H | P | G | Ó |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Šinnik Jaroslavl | 0:0 | 1:0 | 1:1 | 2:0 | 2:1 | 3:0 | 3:0 | 2:0 | 1:0 | 1:2 | 1:1 | 2:0 | 1:0 | 3:1 | 1:0 | 5:0 | 2:0 | 34 | 19 | osm | 7 | 51-25 | 46 | |
2 | "Volha" Gorkij | 3:0 | 0:1 | 0:0 | 3:1 | 1:1 | 0:0 | 0:0 | 2:1 | 0:0 | 1:0 | 4:1 | 2:0 | 1:0 | 1:1 | 0:1 | 0:0 | 4:1 | 34 | 16 | 13 | 5 | 42–19 | 45 | |
3 | "Trud" Voroněž | 1:0 | 4:1 | 0:0 | 0:0 | 1:1 | 1:0 | 2:1 | 0:1 | 4:1 | 1:2 | 2:0 | 1:1 | 4:1 | 2:1 | 3:0 | 0:0 | 1:0 | 34 | patnáct | 12 | 7 | 43-26 | 42 | |
čtyři | Metallurg Záporoží | 1:1 | 0:0 | 0:1 | 0:0 | 1:0 | 1:0 | 2:0 | 1:2 | 0:0 | 3:0 | 1:1 | 4:0 | 0:0 | 1:0 | 3:1 | 2:1 | 2:0 | 34 | 12 | 17 | 5 | 36-17 | 41 | |
5 | "Pracovní rezervy" Lugansk | 2:1 | 1:0 | 1:1 | 1:1 | 2:0 | 0:1 | 2:0 | 1:1 | 0:0 | 2:0 | 3:0 | 0:0 | 2:2 | 2:0 | 2:0 | 2:0 | 3:1 | 34 | patnáct | jedenáct | osm | 41-26 | 41 | |
6 | "Černomorets" Oděsa | 1:2 | 0:0 | 1:0 | 2:1 | 3:2 | 2:1 | 2:0 | 1:0 | 0:0 | 2:0 | 3:1 | 1:0 | 1:0 | 1:2 | 4:1 | 0:0 | 1:1 | 34 | 13 | 13 | osm | 39-31 | 39 | |
7 | Karpaty Lvov | 0:1 | 3:1 | 1:1 | 0:0 | 1:0 | 1:1 | 1:0 | 1:0 | 3:1 | 2:1 | 1:0 | 0:1 | 0:1 | 1:0 | 0:1 | 2:0 | 1:0 | 34 | čtrnáct | jedenáct | 9 | 28–22 | 39 | |
osm | "Dněpr" Dněpropetrovsk | 2:1 | 0:1 | 1:2 | 1:1 | 1:2 | 2:2 | 2:2 | 1:1 | 0:0 | 2:1 | 2:0 | 2:0 | 3:1 | 2:1 | 1:0 | 1:2 | 3:0 | 34 | 13 | deset | jedenáct | 36–34 | 36 | |
9 | "Daugava" Riga | 0:1 | 0:5 | 1:0 | 2:1 | 1:1 | 0:0 | 0:1 | 0:2 | 2:1 | 3:1 | 1:2 | 3:1 | 2:5 | 3:0 | 1:1 | 1:0 | 0:0 | 34 | 13 | 9 | 12 | 38–40 | 35 | |
deset | Kuban Krasnodar | 1:1 | 0:0 | 0:0 | 0:0 | 0:0 | 0:1 | 0:0 | 0:0 | 3:1 | 0:0 | 0:1 | 2:0 | 2:0 | 1:0 | 2:0 | 0:0 | 7:0 | 34 | osm | osmnáct | osm | 26-21 | 34 | |
jedenáct | Uralmash Sverdlovsk | 2:1 | 0:0 | 1:3 | 1:0 | 2:1 | 1:1 | 1:0 | 0:0 | 1:3 | 1:2 | 3:0 | 0:0 | 0:0 | 0:1 | 2:0 | 1:0 | 1:0 | 34 | 12 | osm | čtrnáct | 31-40 | 32 | |
12 | Šachtar Karaganda | 3:2 | 0:0 | 1:1 | 1:1 | 1:1 | 2:1 | 2:3 | 3:3 | 1:2 | 0:0 | 1:2 | 2:2 | 3:1 | 3:0 | 2:2 | 1:0 | 1:0 | 34 | 9 | 12 | 13 | 37–46 | třicet | |
13 | Lokomotiv Čeljabinsk | 0:0 | 0:1 | 1:1 | 0:0 | 2:0 | 1:0 | 0:0 | 0:0 | 2:0 | 0:0 | 3:0 | 1:1 | 1:0 | 3:4 | 1:1 | 1:1 | 1:0 | 34 | 7 | patnáct | 12 | 23-36 | 29 | |
čtrnáct | Zalgiris Vilnius | 0:0 | 1:2 | 3:2 | 0:3 | 0:3 | 1:1 | 1:1 | 0:1 | 1:2 | 3:1 | 2:1 | 1:0 | 4:0 | 1:1 | 3:0 | 1:1 | 0:1 | 34 | 9 | deset | patnáct | 36-42 | 28 | |
patnáct | "Řasa" Frunze | 0:3 | 1:2 | 0:0 | 1:3 | 2:0 | 2:2 | 0:0 | 0:1 | 0:0 | 3:1 | 2:2 | 1:0 | 0:0 | 0:0 | 2:0 | 1:0 | 0:0 | 34 | osm | 12 | čtrnáct | 28–40 | 28 | |
16 | "Traktor" Volgograd | 1:2 | 0:1 | 3:0 | 0:0 | 0:2 | 0:1 | 0:1 | 2:0 | 0:0 | 0:1 | 2:0 | 0:0 | 2:1 | 1:0 | 0:0 | 1:1 | 3:2 | 34 | 9 | 9 | 16 | 25–40 | 27 | |
17 | SKA Novosibirsk | 2:2 | 1:2 | 1:3 | 0:2 | 0:1 | 3:1 | 0:0 | 0:1 | 1:1 | 0:0 | 0:1 | 0:2 | 0:0 | 1:1 | 0:0 | 0:1 | 0:0 | 34 | 2 | 16 | 16 | 15-37 | dvacet | |
osmnáct | Lokomotiv Gomel | 0:2 | 0:4 | 0:0 | 0:0 | 0:1 | 0:0 | 0:0 | 0:1 | 0:3 | 0:0 | 1:1 | 1:0 | 2:0 | 0:2 | 2:1 | 1:1 | 0:0 | 34 | čtyři | 12 | osmnáct | 13-46 | dvacet |
Nejlepší střelci - Anatoly Isaev (Shinnik) - 13 gólů ve 29 zápasech, Viktor Korolkov (Šachtar) - 13 gólů ve 32 zápasech.
Mistrovství SSSR z roku 1963 ve třídě „B“ se konalo ve dvou fázích:
M | tým | jeden | 2 | 3 | čtyři | A | V | H | P | G | Ó |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Volha Kalinin | 2:2 | 3:0 | 2:1 | 3 | 2 | jeden | 0 | 7-3 | 5 | |
2 | Dynamo Kirov | 0:0 | 2:2 | 3 | 0 | 3 | 0 | 4‑4 | 3 | ||
3 | "Hvězda" Serpukhov | 3:2 | 3 | jeden | jeden | jeden | 3-5 | 3 | |||
čtyři | Zenit Iževsk | 3 | 0 | jeden | 2 | 5-7 | jeden |
M | tým | A | V | H | P | G | Ó | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | SKA Oděsa | 1-0 | 2 | 2 | 0 | 0 | 3-0 | čtyři | |
2 | Lokomotiv Vinnitsa | 0-2 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0-3 | 0 | |
3 | Azovstal Ždanov | 1-0 | 2 | jeden | jeden | 0 | 1-0 | 3 | |
čtyři | SKA Lvov | 0-0 | 2 | 0 | jeden | jeden | 0-1 | jeden | |
5 | "Torpédo" Charkov | 2-0 | 2 | jeden | jeden | 0 | 3‑1 | 3 | |
6 | Zvezda Kirovograd | 1-1 | 2 | 0 | jeden | jeden | 1-3 | jeden | |
7 | Polissya Zhytomyr | 3-1 | 2 | jeden | 0 | jeden | 3‑2 | 2 | |
osm | Burevestnik Melitopol | 1-0 | 2 | jeden | 0 | jeden | 2‑3 | 2 | |
9 | Šachtar Gorlovka | 0-0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1-1 | 2 | |
deset | Avangard Ternopil | 1-1 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1-1 | 2 | |
jedenáct | Chimik Severodoněck | 2-0 | 2 | jeden | 0 | jeden | 3‑2 | 2 | |
12 | "Kolgospnik" Čerkasy | 2-1 | 2 | jeden | 0 | jeden | 2‑3 | 2 | |
13 | SKA Kyjev | 2-1 | 2 | 2 | 0 | 0 | 4‑1 | čtyři | |
čtrnáct | Lokomotiv Doněck | 0-2 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1-4 | 0 | |
patnáct | Šachtar Kadievka | 2-0 | 2 | jeden | 0 | jeden | 4‑3 | 2 | |
16 | "Stavitel" Cherson | 3-2 | 2 | jeden | 0 | jeden | 3-4 | 2 | |
17 | Dynamo Chmelnický | 5-1 | 2 | jeden | 0 | jeden | 5‑2 | 2 | |
osmnáct | Kolchoznik Poltava | 1-0 | 2 | jeden | 0 | jeden | 2-5 | 2 | |
19 | "Dněprověc" Dněprodzeržinsk | 2-1 | 2 | jeden | 0 | jeden | 4‑4 | 2 | |
dvacet | Arsenal Kyjev | 3-2 | 2 | jeden | 0 | jeden | 4‑4 | 2 | |
21 | "Desná" Černihiv | 3-1 | 2 | jeden | 0 | jeden | 4‑3 | 2 | |
22 | Metallurg Kommunarsk | 2-1 | 2 | jeden | 0 | jeden | 3-4 | 2 | |
23 | Spartak Ivano-Frankivsk | 4-1 | 2 | jeden | 0 | jeden | 5-3 | 2 | |
24 | SKF Sevastopol | 2-1 | 2 | jeden | 0 | jeden | 3-5 | 2 | |
25 | "Trubnik" Nikopol | 2-1 | 2 | jeden | jeden | 0 | 2‑1 | 3 | |
26 | "Verchovyna" Užhorod | 0-0 | 2 | 0 | jeden | jeden | 1-2 | jeden | |
27 | Avangard Zhovti Vody | 1-1 | 2 | jeden | jeden | 0 | 2‑1 | 3 | |
28 | "Stavitel lodí" Nikolaev | 0-1 | 2 | 0 | jeden | jeden | 1-2 | jeden | |
29 | Avangard Černovice | 6-0 | 2 | jeden | 0 | jeden | 6‑1 | 3 | |
třicet | "Tavria" Simferopol | 1-0 | 2 | jeden | 0 | jeden | 1-6 | jeden | |
31 | Šachtar Alexandrie | 2-0 | 2 | jeden | jeden | 0 | 3‑1 | 3 | |
32 | Avangard Kramatorsk | 1-1 | 2 | 0 | jeden | jeden | 1-3 | jeden | |
33 | Gornyak Krivoj Rog | 3-0 | 2 | jeden | jeden | 0 | 3-0 | 3 | |
34 | Volyň Luck | 0-0 | 2 | 0 | jeden | jeden | 0-3 | jeden | |
35 | "Kolgospnik" Rivne | 3-1 | 2 | jeden | jeden | 0 | 5-3 | 3 | |
36 | Metallurg Enakievo | 2-2 | 2 | 0 | jeden | jeden | 3-5 | jeden | |
37 | "Naftař" Drohobych | 0-0 | 2 | jeden | jeden | 0 | 1-0 | 3 | |
38 | Metallurg Kerch | 0-1 | 2 | 0 | jeden | jeden | 0-1 | jeden | |
39 | Spartak Sumy | 2-0 | 2 | jeden | jeden | 0 | 2-0 | 3 | |
40 | Dněpr Kremenčug | 0-0 | 2 | 0 | jeden | jeden | 0-2 | jeden |
|
Tbilisi |
|
Batumi |
Sezóny fotbalového mistrovství SSSR | |
---|---|
|
sezóna 1962/63 v evropském fotbale | |
---|---|
« 1961/62 1963/64 " | |
Národní ligy |
|
Národní poháry |
|
Národní ligové poháry |
|
Eurocups |
sezóna 1963/64 v evropském fotbale | |
---|---|
« 1962/63 1964/65 " | |
Národní ligy |
|
Národní poháry |
|
Národní ligové poháry |
|
Eurocups |