Mistrovství SSSR ve fotbale 1991 | |
---|---|
Trávení času | 10. března – 2. listopadu 1991 |
Počet zúčastněných | 16 |
Nejlepší místa | |
Vítěz | CSKA (sedmý čas) |
Druhé místo | Spartakus |
Třetí místo | Torpédo |
Statistiky turnaje | |
Odehrané zápasy | 256 |
Střelci | Igor Kolyvanov ( Dynamo ) (18 gólů) |
19901992 (Rusko) |
Poslední, 54. fotbalové mistrovství SSSR se hrálo od 10. března do 2. listopadu 1991. Vítězem se stal CSKA Moskva .
Vzhledem k tomu, že předchozího šampionátu se zúčastnilo pouze 13 týmů, mohly se v hlavní lize zúčastnit tři nejlepší týmy z první ligy: Spartak Vladikavkaz , Pakhtakor Tashkent , Metallurg Zaporozhye a také Lokomotiv Moskva . Rotor Volgograd .
M | tým | A | V | H | P | M | Ó | UEFA | příští sezónu |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
CSKA Moskva | třicet | 17 | 9 | čtyři | 57-32 | 43 | Liga mistrů | Hlavní liga Ruska | |
„Spartak Moskva | třicet | 17 | 7 | 6 | 57-30 | 41 | QC | Hlavní liga Ruska | |
Torpédo Moskva | třicet | 13 | deset | 7 | 36-20 | 36 | KU | Hlavní liga Ruska | |
čtyři | "Černomorets" Oděsa | třicet | deset | 16 | čtyři | 39-24 | 36 | Hlavní liga Ukrajiny | |
5 | Dynamo Kyjev | třicet | 13 | 9 | osm | 43-34 | 35 | Hlavní liga Ukrajiny | |
6 | Dynamo Moskva | třicet | 12 | 7 | jedenáct | 43-42 | 31 | KU | Hlavní liga Ruska |
7 | "Ararat" Jerevan | třicet | jedenáct | 7 | 12 | 29-36 | 29 | Hlavní liga Arménie | |
osm | Dynamo Minsk | třicet | 9 | jedenáct | deset | 29-31 | 29 | Hlavní liga Běloruska | |
9 | "Dněpr" Dněpropetrovsk | třicet | 9 | deset | jedenáct | 31-36 | 28 | Hlavní liga Ukrajiny | |
deset | "Pamír" Dušanbe | třicet | 7 | 13 | deset | 28-32 | 27 | Hlavní liga Tádžikistánu | |
jedenáct | Spartak Vladikavkaz | třicet | 9 | osm | 13 | 33-41 | 26 | Hlavní liga Ruska | |
12 | „Šachtar Doněck | třicet | 6 | čtrnáct | deset | 33-41 | 26 | Hlavní liga Ukrajiny | |
13 | Metallurg Záporoží | třicet | 9 | 7 | čtrnáct | 27-38 | 25 | Hlavní liga Ukrajiny | |
čtrnáct | Pakhtakor Taškent | třicet | 9 | 7 | čtrnáct | 37-45 | 25 | Hlavní liga Uzbekistánu | |
patnáct | "Metalista" Charkov | třicet | osm | 9 | 13 | 32-43 | 25 | Hlavní liga Ukrajiny | |
16 | Lokomotiv Moskva | třicet | 5 | osm | 17 | 18-47 | osmnáct | Hlavní liga Ruska |
Nejlepší střelec - Igor Kolyvanov ( Dynamo Moskva ) - 18 gólů v 27 zápasech.
M | tým | A | V | H | P | M | Ó | příští sezónu |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | "Rotor" Volgograd | 42 | 24 | jedenáct | 7 | 79-44 | 59 | Hlavní liga Ruska |
2 | "Tiligul" Tiraspol | 42 | 22 | deset | deset | 64-45 | 54 | Hlavní liga Moldavska |
3 | Uralmash Jekatěrinburg | 42 | 21 | 9 | 12 | 68-40 | 51 | Hlavní liga Ruska |
čtyři | Rostselmash Rostov na Donu | 42 | dvacet | deset | 12 | 47-39 | padesáti | Hlavní liga Ruska |
5 | "Bukovyna" Černovice | 42 | dvacet | osm | čtrnáct | 56-49 | 48 | Hlavní liga Ukrajiny |
6 | "Tavria" Simferopol | 42 | 19 | deset | 13 | 64-56 | 48 | Hlavní liga Ukrajiny |
7 | "Naftař" Fergana | 42 | 21 | 5 | 16 | 54-56 | 47 | Hlavní liga Uzbekistánu |
osm | Lokomotiv Nižnij Novgorod | 42 | 17 | 13 | 12 | 46-35 | 47 | Hlavní liga Ruska |
9 | "Navbakhor" Namangan | 42 | 19 | 7 | 16 | 60-53 | 45 | Hlavní liga Uzbekistánu |
deset | Dynamo Suchumi | 42 | 16 | jedenáct | patnáct | 50-50 | 43 | přestala existovat |
jedenáct | "Textilní dělník" Kamyshin | 42 | patnáct | 13 | čtrnáct | 56-52 | 43 | Hlavní liga Ruska |
12 | Šinnik Jaroslavl | 42 | 17 | 7 | osmnáct | 57-59 | 41 | Hlavní liga Ruska |
13 | Fakel Voroněž | 42 | 17 | 7 | osmnáct | 45-50 | 41 | Hlavní liga Ruska |
čtrnáct | "Kairat" Alma-Ata | 42 | 17 | 6 | 19 | 58-52 | 40 | Hlavní liga Kazachstánu |
patnáct | "Neftchi" Baku | 42 | 17 | 5 | dvacet | 60-58 | 39 | Ázerbájdžánská hlavní liga |
16 | Dynamo Stavropol | 42 | čtrnáct | jedenáct | 17 | 50-54 | 39 | Hlavní liga Ruska |
17 | "Kotayk" Abovyan | 42 | patnáct | 7 | dvacet | 30-48 | 37 | Hlavní liga Arménie |
osmnáct | Zenit Petrohrad | 42 | jedenáct | čtrnáct | 17 | 44-50 | 36 | Hlavní liga Ruska |
19 | "Zimbrul" Kišiněv | 42 | jedenáct | 13 | osmnáct | 36-49 | 35 | Hlavní liga Moldavska |
dvacet | "Geolog" Ťumen | 42 | jedenáct | 13 | osmnáct | 32-47 | 35 | Hlavní liga Ruska |
21 | Kuban Krasnodar | 42 | osm | deset | 24 | 40-68 | 26 | Hlavní liga Ruska |
22 | "Pardaugava" Riga | 42 | 7 | 6 | 29 | 31-73 | dvacet | Lotyšská hlavní liga |
„Tiras“ byl přejmenován na „Tiligul“. "Nistru" byl přejmenován na "Zimbrul".
M | tým | A | V | H | P | M | Ó | příští sezónu |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Karpaty Lvov | 42 | 24 | jedenáct | 7 | 47-27 | 59 | Hlavní liga Ukrajiny |
2 | "Svítání" Luhansk | 42 | 26 | 5 | jedenáct | 69-34 | 57 | Hlavní liga Ukrajiny |
3 | "Kapaz" Ganja | 42 | 26 | čtyři | 12 | 48-48 | 56 | Ázerbájdžánská hlavní liga |
čtyři | "Niva" Ternopil | 42 | 25 | 6 | jedenáct | 56-29 | 56 | Hlavní liga Ukrajiny |
5 | "Niva" Vinnitsa | 42 | 21 | 7 | čtrnáct | 54-40 | 49 | Hlavní liga Ukrajiny |
6 | "Torpédo" Taganrog | 42 | 19 | 9 | čtrnáct | 46-30 | 47 | První liga Ruska |
7 | "Torpédo" Záporoží | 42 | osmnáct | deset | čtrnáct | 63-50 | 46 | Hlavní liga Ukrajiny |
osm | Volyň Luck | 42 | 19 | 7 | 16 | 46-33 | 45 | Hlavní liga Ukrajiny |
9 | "Tigina-Apoel" Bendery | 42 | osmnáct | osm | 16 | 49-39 | 44 | Hlavní liga Moldavska |
deset | SKA Oděsa | 42 | osmnáct | 7 | 17 | 46-42 | 43 | Hlavní liga Ukrajiny |
jedenáct | "Karabach" Agdam | 42 | dvacet | 2 | dvacet | 20-47 | 42 | Ázerbájdžánská hlavní liga |
12 | Dněpr Mogilev | 42 | osmnáct | 6 | osmnáct | 47-37 | 42 | Hlavní liga Běloruska |
13 | "Flint" Kremenčuk | 42 | 16 | 9 | 17 | 56-50 | 41 | Hlavní liga Ukrajiny |
čtrnáct | Zorya Baltiová | 42 | 16 | 7 | 19 | 63-82 | 39 | Hlavní liga Moldavska |
patnáct | "Stavitel lodí" Nikolaev | 42 | patnáct | osm | 19 | 61-55 | 38 | Hlavní liga Ukrajiny |
16 | Dynamo Brest | 42 | čtrnáct | 9 | 19 | 50-50 | 37 | Hlavní liga Běloruska |
17 | Spartak Nalčik | 42 | patnáct | 6 | 21 | 51-67 | 36 | První liga Ruska |
osmnáct | "Haliči" Drohobyč | 42 | čtrnáct | 7 | 21 | 42-66 | 35 | První liga Ukrajiny |
19 | Vorskla Poltava | 42 | deset | jedenáct | 21 | 39-60 | 31 | První liga Ukrajiny |
dvacet | KIM Vitebsk | 42 | jedenáct | osm | 23 | 43-55 | třicet | Hlavní liga Běloruska |
21 | "gojazanský" kazašský | 42 | 13 | 2 | 27 | 29-61 | 28 | Ázerbájdžánská hlavní liga |
22 | "Chemik" Grodno | 42 | 7 | 9 | 26 | 32-55 | 23 | Hlavní liga Běloruska |
M | tým | A | V | H | P | M | Ó | příští sezónu |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Asmaral Moskva | 42 | 24 | čtrnáct | čtyři | 86-32 | 62 | Hlavní liga Ruska |
2 | "Křídla Sovětů" Samara | 42 | 26 | osm | osm | 83-41 | 60 | Hlavní liga Ruska |
3 | "Torpédo" Vladimír | 42 | 26 | 5 | jedenáct | 79-40 | 57 | První liga Ruska |
čtyři | Metallurg Lipetsk | 42 | 21 | 7 | čtrnáct | 61-47 | 49 | První liga Ruska |
5 | "Terek" Groznyj | 42 | 19 | jedenáct | 12 | 55-40 | 49 | První liga Ruska |
6 | "Lada" Togliatti | 42 | osmnáct | osm | 16 | 63-61 | 44 | První liga Ruska |
7 | "Torpédo" Volzhsky | 42 | 17 | deset | patnáct | 55-54 | 44 | První liga Ruska |
osm | "Sokol" Saratov | 42 | 19 | čtyři | 19 | 72-74 | 42 | První liga Ruska |
9 | Zenit Iževsk | 42 | 17 | osm | 17 | 67-45 | 42 | První liga Ruska |
deset | KAMAZ Naberezhnye Chelny | 42 | 19 | 3 | dvacet | 60-55 | 41 | První liga Ruska |
jedenáct | Dynamo Brjansk | 42 | osmnáct | 5 | 19 | 47-50 | 41 | ruská druhá liga |
12 | Torpédo Rjazaň | 42 | 17 | 7 | osmnáct | 51-50 | 41 | První liga Ruska |
13 | "Cement" Novorossijsk | 42 | 16 | osm | osmnáct | 70-56 | 40 | První liga Ruska |
čtrnáct | Zvezda Perm | 42 | čtrnáct | 12 | 16 | 58-53 | 40 | První liga Ruska |
patnáct | "Přátelství" Maikop | 42 | patnáct | osm | 19 | 58-59 | 38 | První liga Ruska |
16 | APK Azov | 42 | čtrnáct | 9 | 19 | 36-52 | 37 | První liga Ruska |
17 | "Nart" Čerkessk | 42 | 13 | jedenáct | osmnáct | 45-50 | 37 | První liga Ruska |
osmnáct | "Gastello" Ufa | 42 | 13 | osm | 21 | 43-69 | 34 | První liga Ruska |
19 | "Start" Uljanovsk | 42 | 12 | deset | dvacet | 36-57 | 34 | ruská druhá liga |
dvacet | Volžský Tver | 42 | čtrnáct | 5 | 23 | 35-66 | 33 | První liga Ruska |
21 | "Ararat-2" Jerevan | 42 | čtrnáct | 2 | 26 | 37-80 | třicet | — |
22 | "Lori" Kirovakan | 42 | 12 | 5 | 25 | 32-98 | 29 | Hlavní liga Arménie |
M | tým | A | V | H | P | M | Ó | příští sezónu |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | "Oceán" Nakhodka | 42 | 27 | 7 | osm | 68-33 | 61 | Hlavní liga Ruska |
2 | "Kopetdag" Ašchabad | 42 | 25 | osm | 9 | 89-36 | 58 | Hlavní liga Turkmenistánu |
3 | "Řasa" Frunze | 42 | 21 | 12 | 9 | 60-31 | 54 | Hlavní liga Kyrgyzstánu |
čtyři | Nurafshon Buchara | 42 | dvacet | 9 | 13 | 72-45 | 49 | Hlavní liga Uzbekistánu |
5 | Vostok Usť-Kamenogorsk | 42 | 19 | 9 | čtrnáct | 69-62 | 47 | Hlavní liga Kazachstánu |
6 | Zvezda Irkutsk | 42 | dvacet | 5 | 17 | 62-45 | 45 | První liga Ruska |
7 | "Kuzbass" Kemerovo | 42 | 19 | 6 | 17 | 58-61 | 44 | První liga Ruska |
osm | Tselinnik Tselinograd | 42 | 19 | 6 | 17 | 44-51 | 44 | Hlavní liga Kazachstánu |
9 | "Traktor" Pavlodar | 42 | 19 | 5 | osmnáct | 54-50 | 43 | Hlavní liga Kazachstánu |
deset | Šachtar Karaganda | 42 | osmnáct | 7 | 17 | 48-42 | 43 | Hlavní liga Kazachstánu |
jedenáct | "Chemik" Dzhambul | 42 | 17 | 9 | 16 | 56-47 | 43 | Hlavní liga Kazachstánu |
12 | Meliorator Shymkent | 42 | 17 | 9 | 16 | 44-37 | 43 | Hlavní liga Kazachstánu |
13 | Amur Blagoveščensk | 42 | 16 | jedenáct | patnáct | 51-53 | 43 | První liga Ruska |
čtrnáct | Avtomobilist Kokand | 42 | 19 | čtyři | 19 | 67-71 | 42 | Hlavní liga Uzbekistánu |
patnáct | Dynamo Barnaul | 42 | patnáct | 12 | patnáct | 60-64 | 42 | První liga Ruska |
16 | "Sogdiana" Jizzakh | 42 | osmnáct | 5 | 19 | 56-55 | 41 | Hlavní liga Uzbekistánu |
17 | "Kasansay" Kasansay | 42 | 17 | 6 | 19 | 69-66 | 40 | Hlavní liga Uzbekistánu |
osmnáct | "Ekibastuzets" Ekibastuz | 42 | čtrnáct | 9 | 19 | 49-63 | 37 | Hlavní liga Kazachstánu |
19 | Sachalin Južno-Sachalinsk | 42 | 12 | deset | dvacet | 37-59 | 34 | První liga Ruska |
dvacet | "Surkhan" Termez | 42 | 12 | 3 | 27 | 37-65 | 27 | Hlavní liga Uzbekistánu |
21 | "Zhetysu" Taldy-Kurgan | 42 | 9 | 6 | 27 | 44-96 | 24 | Hlavní liga Kazachstánu |
22 | "Vakhsh" Kurgan-Tube | 42 | 7 | 6 | 29 | 36-98 | dvacet | Hlavní liga Tádžikistánu |
M | tým | A | V | H | P | M | Ó | příští sezónu |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | "Naftař" Achtyrka | padesáti | 29 | 17 | čtyři | 87-34 | 75 | Hlavní liga Ukrajiny |
2 | "Prykarpattya" Ivano-Frankivsk | padesáti | 31 | 9 | deset | 86-43 | 71 | Hlavní liga Ukrajiny |
3 | Kolos Nikopol | padesáti | 28 | 13 | 9 | 86-45 | 69 | První liga Ukrajiny |
čtyři | "Veres" Rivne | padesáti | 28 | 13 | 9 | 67-38 | 69 | První liga Ukrajiny |
5 | "příborské" Mukačevo | padesáti | 24 | čtrnáct | 12 | 67-42 | 62 | První liga Ukrajiny |
6 | "Crystal" Cherson | padesáti | 23 | patnáct | 12 | 82-60 | 61 | První liga Ukrajiny |
7 | Dynamo Bílá Cerkva | padesáti | 25 | 9 | 16 | 69-50 | 59 | První liga Ukrajiny |
osm | Avtomobilist Sumy | padesáti | dvacet | čtrnáct | 16 | 51-40 | 54 | První liga Ukrajiny |
9 | "Temp" Shepetovka | padesáti | 19 | patnáct | 16 | 64-53 | 53 | Hlavní liga Ukrajiny |
deset | Polissya Zhytomyr | padesáti | 22 | 7 | 21 | 64-66 | 51 | První liga Ukrajiny |
jedenáct | "Kryvbas" Krivoj Rog | padesáti | 19 | 13 | osmnáct | 75-64 | 51 | První liga Ukrajiny |
12 | Šachtar Pavlograd | padesáti | 19 | 12 | 19 | 84-66 | padesáti | První liga Ukrajiny |
13 | "Desná" Černihiv | padesáti | dvacet | 9 | 21 | 59-59 | 49 | První liga Ukrajiny |
čtrnáct | Podolie Chmelnický | padesáti | osmnáct | 13 | 19 | 54-55 | 49 | První liga Ukrajiny |
patnáct | "Zakarpatí" Užhorod | padesáti | dvacet | osm | 22 | 59-64 | 48 | První liga Ukrajiny |
16 | "Karpaty" Kamenka-Bugskaya | padesáti | patnáct | patnáct | dvacet | 48-55 | 45 | První liga Ukrajiny |
17 | "Ocel" Kommunarsk | padesáti | patnáct | patnáct | dvacet | 58-73 | 45 | První liga Ukrajiny |
osmnáct | Dněpr Čerkasy | padesáti | 17 | deset | 23 | 47-59 | 44 | První liga Ukrajiny |
19 | Chimik Severodoněck | padesáti | patnáct | 13 | 22 | 52-70 | 43 | První liga Ukrajiny |
dvacet | "Vagonostroitel" Stachanov | padesáti | 17 | osm | 25 | 56-75 | 42 | První liga Ukrajiny |
21 | SKA Kyjev | padesáti | jedenáct | dvacet | 19 | 48-60 | 42 | První liga Ukrajiny |
22 | "Racek" Sevastopol | padesáti | 13 | patnáct | 22 | 58-77 | 41 | První liga Ukrajiny |
23 | "Majak" Ochakov | padesáti | patnáct | deset | 25 | 51-76 | 40 | První liga Ukrajiny |
24 | "Oceán" Kerč | padesáti | patnáct | deset | 25 | 49-72 | 40 | Přechodná liga Ukrajiny |
25 | Zvezda Kirovograd | padesáti | 12 | 13 | 25 | 55-90 | 37 | Přechodná liga Ukrajiny |
26 | "Mayak" Charkov | padesáti | 0 | deset | 40 | 31-121 | deset | Přechodná liga Ukrajiny |
M | tým | A | V | H | P | M | Ó | příští sezónu |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | "Syunik" Kapan | 38 | 32 | 2 | čtyři | 107-40 | 66 | Hlavní liga Arménie |
2 | "Širak" Gyumri | 38 | třicet | čtyři | čtyři | 112-24 | 64 | Hlavní liga Arménie |
3 | "Artsach" Stepanakert | 38 | 26 | 5 | 7 | 98-45 | 57 | rozpuštěno |
čtyři | Spitak Spitak | 38 | 25 | 3 | deset | 112-61 | 53 | — |
5 | "Araks" Hoktemberyan | 38 | 23 | čtyři | jedenáct | 78-63 | padesáti | Hlavní liga Arménie |
6 | "Koshkagorts" Jerevan | 38 | dvacet | 2 | 16 | 84-67 | 42 | Hlavní liga Arménie |
7 | "Malatia" Jerevan | 38 | 16 | osm | čtrnáct | 59-54 | 40 | Hlavní liga Arménie |
osm | Yerazank Stepanakert | 38 | 17 | čtyři | 17 | 67-67 | 38 | — |
9 | SKIF Jerevan | 38 | 17 | 3 | osmnáct | 58-64 | 37 | Hlavní liga Arménie |
deset | "Pahatsoyaghorts" Noyemberyan | 38 | patnáct | 5 | osmnáct | 51-64 | 35 | Hlavní liga Arménie |
jedenáct | "Zvartnots" Etchmiadzin | 38 | čtrnáct | čtyři | dvacet | 59-76 | 32 | Hlavní liga Arménie |
12 | "Impuls" Dilijan | 38 | 12 | 7 | 19 | 60-81 | 31 | Hlavní liga Arménie |
13 | "Zoravan" Yeghvard | 38 | 12 | 7 | 19 | 61-70 | 31 | Hlavní liga Arménie |
čtrnáct | "Zangezur" Goris | 38 | 12 | 5 | 21 | 52-81 | 29 | — |
patnáct | "Nairi" Jerevan | 38 | deset | 9 | 19 | 60-80 | 29 | Hlavní liga Arménie |
16 | "Kaše" Charentsavan | 38 | deset | 9 | 19 | 47-76 | 29 | Arménská první liga |
17 | "Alashkert" Martuni | 38 | 12 | čtyři | 22 | 51-79 | 28 | Hlavní liga Arménie |
osmnáct | "Nig" Aparan | 38 | deset | 6 | 22 | 46-67 | 26 | Hlavní liga Arménie |
19 | "Kasach" Ashtarak | 38 | osm | deset | dvacet | 35-71 | 26 | Hlavní liga Arménie |
dvacet | Almaz Jerevan | 38 | 7 | 3 | 28 | 36-103 | 17 | Arménská první liga |
M | tým | A | V | H | P | M | Ó | příští sezónu |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | "Chazar" Sumgayit | 38 | 28 | 5 | 5 | 112-24 | 61 | Ázerbájdžánská hlavní liga |
2 | "Stavitel" Baku | 38 | 22 | deset | 6 | 82-32 | 54 | Ázerbájdžánská hlavní liga |
3 | Avtomobilist Yevlakh | 38 | 21 | deset | 7 | 76-28 | 52 | Ázerbájdžánská hlavní liga |
čtyři | "Pambychi" Bard | 38 | 22 | 7 | 9 | 60-34 | 51 | Ázerbájdžánská hlavní liga |
5 | "Kur" Mingachevir | 38 | osmnáct | jedenáct | 9 | 67-33 | 47 | Ázerbájdžánská hlavní liga |
6 | Araz Baku | 38 | 16 | čtrnáct | osm | 48-33 | 46 | ? |
7 | "Ganjlik" Navagi | 38 | osmnáct | 7 | 13 | 61-47 | 43 | Ázerbájdžánská hlavní liga |
osm | "Dashgyn" Zagatala | 38 | dvacet | 2 | 16 | 69-63 | 42 | Ázerbájdžánská hlavní liga |
9 | "Avey" Akstafa | 38 | osmnáct | čtyři | 16 | 48-42 | 40 | Ázerbájdžánská hlavní liga |
deset | "Vilyash" Masalli | 38 | čtrnáct | deset | čtrnáct | 54-53 | 38 | Ázerbájdžánská hlavní liga |
jedenáct | "Chazar" Lankaran | 38 | 17 | 3 | osmnáct | 45-54 | 37 | Ázerbájdžánská hlavní liga |
12 | "Shahdag" Qusar | 38 | patnáct | 7 | 16 | 52-57 | 37 | Ázerbájdžánská hlavní liga |
13 | Agrofirma Kuba | 38 | patnáct | 7 | 16 | 44-53 | 37 | ? |
čtrnáct | "Inshaatchi" Shemakha | 38 | čtrnáct | 6 | osmnáct | 49-59 | 34 | Ázerbájdžánská hlavní liga |
patnáct | ázerbájdžánské Baku | 38 | 12 | deset | 16 | 51-54 | 34 | Ázerbájdžánská hlavní liga |
16 | "Stavitel" Sabirabad | 38 | čtrnáct | čtyři | dvacet | 37-69 | 32 | Ázerbájdžánská hlavní liga |
17 | Dynamo Baku | 38 | deset | deset | osmnáct | 35-41 | třicet | ? |
osmnáct | "Shirvan" Kurdamir | 38 | deset | 6 | 22 | 33-86 | 26 | Ázerbájdžánská hlavní liga |
19 | "Plast" Salyan | 38 | 3 | 6 | 29 | 24-98 | 12 | Ázerbájdžánská hlavní liga |
dvacet | "Bdamly" Nakhichevan | 38 | 2 | 3 | 33 | 20-107 | 7 | ? |
M | tým | A | V | H | P | M | Ó | příští sezónu |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | "Perla" Soči | 42 | 27 | deset | 5 | 91-33 | 64 | První liga Ruska |
2 | "Uralská" Elista | 42 | 26 | 5 | jedenáct | 62-44 | 57 | První liga Ruska |
3 | "Asmaral" Kislovodsk | 42 | 25 | 3 | čtrnáct | 67-46 | 53 | První liga Ruska |
čtyři | "Etalon" Baksan | 42 | 23 | 6 | 13 | 64-38 | 52 | ruská druhá liga |
5 | Atommash Volgodonsk | 42 | dvacet | jedenáct | jedenáct | 59-38 | 51 | První liga Ruska |
6 | Chimik Bělorečensk | 42 | 21 | osm | 13 | 73-45 | padesáti | ruská druhá liga |
7 | "Signál" Hojný | 42 | osmnáct | 12 | 12 | 54-47 | 48 | ruská druhá liga |
osm | Dynamo Machačkala | 42 | 23 | jeden | osmnáct | 82-62 | 47 | ? |
9 | "Hvězdné" vyrovnání | 42 | dvacet | 6 | 16 | 70-47 | 46 | ruská druhá liga |
deset | SKA Rostov na Donu | 42 | 19 | osm | patnáct | 62-40 | 46 | ruská druhá liga |
jedenáct | Volgar Astrachaň | 42 | 19 | 7 | 16 | 62-50 | 45 | ruská druhá liga |
12 | "Mašuk" Pjatigorsk | 42 | 16 | 12 | čtrnáct | 56-40 | 44 | ruská druhá liga |
13 | Avtodor Vladikavkaz | 42 | osmnáct | 6 | osmnáct | 60-63 | 42 | ruská druhá liga |
čtrnáct | "Přátelství" Buďonnovsk | 42 | 16 | deset | 16 | 59-57 | 42 | ruská druhá liga |
patnáct | Lokomotiv Mineralnye Vody | 42 | patnáct | deset | 17 | 51-61 | 40 | ruská druhá liga |
16 | Torpedo Armavir | 42 | patnáct | osm | 19 | 46-56 | 38 | ruská druhá liga |
17 | Vainakh Shali | 42 | 13 | 6 | 23 | 46-80 | 32 | ruská druhá liga |
osmnáct | "Opravář" Cool | 42 | jedenáct | deset | 21 | 49-71 | 32 | ruská druhá liga |
19 | Kuban Timaševsk | 42 | deset | 9 | 23 | 34-69 | 29 | ? |
dvacet | "Vlna" Nevinnomyssk | 42 | jedenáct | čtyři | 27 | 39-70 | 26 | ruská druhá liga |
21 | Kaspijsk Kaspijsk | 42 | 6 | deset | 26 | 32-98 | 22 | ruská druhá liga |
22 | Dynamo Gagra | 42 | osm | 2 | 32 | 37-100 | osmnáct | — |
M | tým | A | V | H | P | M | Ó | příští sezónu |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Spartak Anapa | 42 | 28 | 7 | 7 | 79-26 | 63 | První liga Ruska |
2 | "Osvětlení" Saransk | 42 | 25 | 7 | deset | 76-35 | 57 | První liga Ruska |
3 | "Budjak" Komrát | 42 | 21 | jedenáct | deset | 58-43 | 53 | Hlavní liga Moldavska |
čtyři | Energomash Belgorod | 42 | 22 | osm | 12 | 68-38 | 52 | První liga Ruska |
5 | Zarya Kaluga | 42 | 21 | osm | 13 | 67-47 | padesáti | KFK (střed B) |
6 | "Rytmus" Belgorod | 42 | 21 | osm | 13 | 58-47 | padesáti | ruská druhá liga |
7 | "Kuban" Baranikovsky | 42 | 19 | jedenáct | 12 | 63-41 | 49 | ruská druhá liga |
osm | Avangard Kursk | 42 | 22 | čtyři | 16 | 56-48 | 48 | ruská druhá liga |
9 | Šachtarské doly | 42 | dvacet | osm | čtrnáct | 78-65 | 48 | ruská druhá liga |
deset | "Start" Yeysk | 42 | osmnáct | deset | čtrnáct | 61-46 | 46 | ruská druhá liga |
jedenáct | "Dobře" Kolomna | 42 | patnáct | 16 | jedenáct | 61-47 | 46 | ruská druhá liga |
12 | Arsenal Tula | 42 | 19 | 7 | 16 | 54-41 | 45 | ruská druhá liga |
13 | Spartak Tambov | 42 | 19 | 7 | 16 | 57-49 | 45 | ruská druhá liga |
čtrnáct | Chimik Dzeržinsk | 42 | čtrnáct | jedenáct | 17 | 46-53 | 39 | ruská druhá liga |
patnáct | "Rus" Volgograd | 42 | 16 | 6 | dvacet | 43-71 | 38 | — |
16 | "Buran" Voroněž | 42 | čtrnáct | 9 | 19 | 45-43 | 37 | KFK (střed B) |
17 | Avangard Kamyshin | 42 | 13 | deset | 19 | 50-62 | 36 | ruská druhá liga |
osmnáct | "Spartak" Orel | 42 | 13 | 9 | dvacet | 56-61 | 35 | ruská druhá liga |
19 | "Torpédo" Mytishchi | 42 | 13 | 7 | 22 | 48-65 | 33 | ruská druhá liga |
dvacet | "Torgmash" Ljubertsy | 42 | osm | 6 | 28 | 42-92 | 22 | ruská druhá liga |
21 | "Metalurg" Krásný Sulin | 42 | osm | čtyři | třicet | 25-81 | dvacet | ruská druhá liga |
22 | "Modrá Niva" Slavjansk na Kubáni | 42 | 5 | 2 | 35 | 30-120 | 12 | ruská druhá liga |
M | tým | A | V | H | P | M | Ó | příští sezónu |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Prometheus-Dynamo Petrohrad | 42 | 29 | 7 | 6 | 72-25 | 65 | První liga Ruska |
2 | Textilní dělník Ivanovo | 42 | 28 | osm | 6 | 69-36 | 64 | První liga Ruska |
3 | RAF Jelgava | 42 | 28 | 6 | osm | 71-39 | 62 | Lotyšská hlavní liga |
čtyři | Dynamo Vologda | 42 | 26 | deset | 6 | 75-38 | 62 | První liga Ruska |
5 | Baltika Kaliningrad | 42 | 24 | 9 | 9 | 72-45 | 57 | ruská druhá liga |
6 | "Volzhanin" Kineshma | 42 | 23 | jedenáct | osm | 59-30 | 57 | ruská druhá liga |
7 | "Iskra" Smolensk | 42 | 21 | deset | jedenáct | 52-35 | 52 | ruská druhá liga |
osm | "Bulat" Čerepovec | 42 | 21 | 9 | 12 | 48-34 | 51 | ruská druhá liga |
9 | Mashinostroitel Pskov | 42 | 17 | deset | patnáct | 54-40 | 44 | ruská druhá liga |
deset | "Prometheus" Lyubertsy | 42 | patnáct | čtrnáct | 13 | 47-41 | 44 | ? |
jedenáct | "Prapor práce" Orekhovo-Zuyevo | 42 | 16 | jedenáct | patnáct | 46-34 | 43 | ruská druhá liga |
12 | "Kirovets" Petrohrad | 42 | 13 | čtrnáct | patnáct | 36-38 | 40 | ruská druhá liga |
13 | "Saturn" Ramenskoye | 42 | 12 | patnáct | patnáct | 35-44 | 39 | ruská druhá liga |
čtrnáct | "Pokrok" Chernyakhovsk | 42 | 13 | 9 | dvacet | 44-54 | 35 | ruská druhá liga |
patnáct | Spartak Petrozavodsk | 42 | jedenáct | 12 | 19 | 33-48 | 34 | ruská druhá liga |
16 | "Gomselmaš" Gomel | 42 | 13 | 5 | 24 | 40-54 | 31 | Hlavní liga Běloruska |
17 | Spartak Kostroma | 42 | 9 | 13 | dvacet | 27-57 | 31 | ruská druhá liga |
osmnáct | Zvezda Moskva | 42 | deset | 9 | 23 | 41-71 | 29 | ruská druhá liga |
19 | Presnya Moskva | 42 | osm | osm | 26 | 28-64 | 24 | ruská druhá liga |
dvacet | Dynamo-2 Moskva | 42 | 7 | deset | 25 | 37-58 | 24 | ruská druhá liga |
21 | "Volochanin" Vyshny Volochek | 42 | 7 | 9 | 26 | 22-67 | 23 | ruská druhá liga |
22 | CSKA-2 Moskva | 42 | čtyři | 5 | 33 | 25-81 | 13 | ruská druhá liga |
M | tým | A | V | H | P | M | Ó | příští sezónu |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | „Rubin Kazan | 42 | třicet | osm | čtyři | 79-20 | 68 | První liga Ruska |
2 | Metallurg Magnitogorsk | 42 | 25 | deset | 7 | 73-31 | 60 | První liga Ruska |
3 | Uralets Nižnij Tagil | 42 | 27 | 5 | deset | 89-33 | 59 | První liga Ruska |
čtyři | "Torpédo" Miass | 42 | 25 | 7 | deset | 74-32 | 57 | První liga Ruska |
5 | "Přátelství" Yoshkar-Ola | 42 | 24 | 9 | 9 | 70-36 | 57 | První liga Ruska |
6 | Zenit Čeljabinsk | 42 | 25 | 6 | jedenáct | 74-45 | 56 | První liga Ruska |
7 | Dynamo Kirov | 42 | 23 | 9 | deset | 67-33 | 55 | První liga Ruska |
osm | "Sibiř" Kurgan | 42 | dvacet | 9 | 13 | 46-31 | 49 | ruská druhá liga |
9 | Neftěchimik Nižněkamsk | 42 | dvacet | 6 | 16 | 52-36 | 46 | ruská druhá liga |
deset | "Gazovik" Iževsk | 42 | 19 | 6 | 17 | 58-49 | 44 | ruská druhá liga |
jedenáct | "Azamat" Cheboksary | 42 | osmnáct | osm | 16 | 62-46 | 44 | ruská druhá liga |
12 | "Banner" Arzamas | 42 | 16 | jedenáct | patnáct | 56-49 | 43 | ruská druhá liga |
13 | "Gumový" Sterlitamak | 42 | 16 | 7 | 19 | 52-70 | 39 | ruská druhá liga |
čtrnáct | "Elektron" Vyatskiye Polyany | 42 | 13 | jedenáct | osmnáct | 40-54 | 37 | ruská druhá liga |
patnáct | Avtopribor Oktyabrsky | 42 | 13 | 9 | dvacet | 38-59 | 35 | ruská druhá liga |
16 | Metallurg Novotroitsk | 42 | čtrnáct | 5 | 23 | 45-78 | 33 | ruská druhá liga |
17 | Zenit Penza | 42 | 12 | 9 | 21 | 50-55 | 33 | ruská druhá liga |
osmnáct | Gazovik Orenburg | 42 | jedenáct | deset | 21 | 41-74 | 32 | ruská druhá liga |
19 | "Bashselmash" Neftekamsk | 42 | 7 | osm | 27 | 32-77 | 22 | — |
dvacet | "Sokol" Sarapul | 42 | 6 | deset | 26 | 31-79 | 22 | ruská druhá liga |
21 | Zarya Podgornyj | 42 | 5 | 9 | 28 | 20-80 | 19 | ruská druhá liga |
22 | Počítač Ruzaevka | 42 | 5 | čtyři | 33 | 27-109 | čtrnáct | ? |
M | tým | A | V | H | P | M | Ó | příští sezónu |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | "Aktobe" Aktobe | 36 | 26 | 7 | 3 | 63-23 | 59 | Hlavní liga Kazachstánu |
2 | Spartak Semipalatinsk | 36 | 26 | 6 | čtyři | 79-22 | 58 | Hlavní liga Kazachstánu |
3 | "Kustanaets" Kustanai | 36 | 25 | 6 | 5 | 82-25 | 56 | Hlavní liga Kazachstánu |
čtyři | "Kaisar" Kyzyl-Orda | 36 | 24 | 5 | 7 | 92-28 | 53 | Hlavní liga Kazachstánu |
5 | "Metalurg" Džezkazgan | 36 | 22 | 5 | 9 | 66-42 | 49 | Hlavní liga Kazachstánu |
6 | Gornyak Khromtau | 36 | 21 | 5 | deset | 74-27 | 47 | Hlavní liga Kazachstánu |
7 | Alai Osh | 36 | 19 | čtyři | 13 | 51-51 | 42 | Hlavní liga Kyrgyzstánu |
osm | Metalista Petropavlovsk | 36 | 16 | 7 | 13 | 57-50 | 39 | Hlavní liga Kazachstánu |
9 | "Bulat" Temirtau | 36 | patnáct | 9 | 12 | 45-35 | 39 | Hlavní liga Kazachstánu |
deset | "Metalurg" Jermak | 36 | 16 | čtyři | 16 | 63-59 | 36 | — |
jedenáct | "Kokshetau" Kokchetav | 36 | čtrnáct | osm | čtrnáct | 45-50 | 36 | Hlavní liga Kazachstánu |
12 | "montér" Turkestán | 36 | jedenáct | 7 | osmnáct | 53-72 | 29 | Hlavní liga Kazachstánu |
13 | "Arman" Kentau | 36 | jedenáct | 5 | dvacet | 53-77 | 27 | Hlavní liga Kazachstánu |
čtrnáct | "Dostuk" Sokuluk | 36 | deset | 6 | dvacet | 31-52 | 26 | Hlavní liga Kyrgyzstánu |
patnáct | "Aktau" Aktau | 36 | 9 | 6 | 21 | 42-72 | 24 | Hlavní liga Kazachstánu |
16 | "Olympia" Alma-Ata | 36 | osm | 7 | 21 | 42-74 | 23 | — |
17 | Uralec Uralsk | 36 | osm | 2 | 26 | 39-71 | osmnáct | Hlavní liga Kazachstánu |
osmnáct | "Khosilot" Parkhar | 36 | 5 | čtyři | 27 | 27-105 | čtrnáct | Hlavní liga Tádžikistánu |
19 | "Ak-Kanat" Uzun-Agach | 36 | čtyři | jeden | 31 | 28-97 | 9 | — |
M | tým | A | V | H | P | M | Ó | příští sezónu |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | "Traktor" Taškent | padesáti | 33 | 9 | osm | 103-43 | 75 | Hlavní liga Uzbekistánu |
2 | "Umid" Taškent | padesáti | 29 | jedenáct | deset | 93-51 | 69 | Hlavní liga Uzbekistánu |
3 | "Khujand" Khujand | padesáti | 27 | 13 | deset | 108-53 | 67 | Hlavní liga Tádžikistánu |
čtyři | "Chirchik" Chirchik | padesáti | 27 | 7 | 16 | 92-64 | 61 | Hlavní liga Uzbekistánu |
5 | "Zarafshan" Navoi | padesáti | 26 | 9 | patnáct | 67-44 | 61 | První liga Uzbekistánu |
6 | "Kimjógar" Almalyk | padesáti | 25 | deset | patnáct | 96-61 | 60 | Hlavní liga Uzbekistánu |
7 | "Shakhrikhanets" Shakhrikhan | padesáti | 25 | 9 | 16 | 106-71 | 59 | Hlavní liga Uzbekistánu |
osm | "Marokand" Samarkand | padesáti | 25 | osm | 17 | 92-69 | 58 | Hlavní liga Uzbekistánu |
9 | "Regar" Tursun-Zade | padesáti | 26 | 5 | 19 | 74-72 | 57 | Hlavní liga Tádžikistánu |
deset | "Nebitchi" Nebit-dag | padesáti | 25 | 7 | osmnáct | 83-54 | 57 | Hlavní liga Turkmenistánu |
jedenáct | "Aral" Nukus | padesáti | 24 | 6 | dvacet | 68-64 | 54 | Hlavní liga Uzbekistánu |
12 | "Bagdodchi" Bagdád | padesáti | 23 | osm | 19 | 81-83 | 54 | První liga Uzbekistánu |
13 | "Navruz" Andijan | padesáti | 22 | deset | osmnáct | 76-61 | 54 | Hlavní liga Uzbekistánu |
čtrnáct | "Akhal" oblast Ašchabad | padesáti | 24 | čtyři | 22 | 75-69 | 52 | Hlavní liga Turkmenistánu |
patnáct | "Yangier" Yangier | padesáti | dvacet | deset | dvacet | 77-72 | padesáti | Hlavní liga Uzbekistánu |
16 | "Yeshlik" Turakurgan | padesáti | 22 | čtyři | 24 | 86-84 | 48 | První liga Uzbekistánu |
17 | "Sohibkor" Khalkabad | padesáti | 19 | deset | 21 | 65-73 | 48 | — |
osmnáct | Oblast "Sverdlovets" Taškent | padesáti | 17 | čtrnáct | 19 | 75-72 | 48 | — |
19 | "Merv" Mary | padesáti | 17 | 7 | 26 | 59-81 | 41 | Hlavní liga Turkmenistánu |
dvacet | "Geolog" Karshi | padesáti | patnáct | osm | 27 | 58-91 | 38 | Hlavní liga Uzbekistánu |
21 | Gulistonchi Gulistan | padesáti | 13 | deset | 27 | 42-89 | 36 | První liga Uzbekistánu |
22 | "Binokor" Buchara | padesáti | patnáct | 5 | třicet | 34-85 | 35 | — |
23 | "Turtkulchi" Turtkul | padesáti | 13 | osm | 29 | 61-89 | 34 | — |
24 | "Naryn" Hakkulabad | padesáti | deset | 13 | 27 | 43-80 | 33 | První liga Uzbekistánu |
25 | "Konchi" Angren | padesáti | jedenáct | 7 | 32 | 53-97 | 29 | ? |
26 | "Kuruvchi" Urgench | padesáti | 7 | osm | 35 | 36-131 | 22 | ? |
M | tým | A | V | H | P | M | Ó | příští sezónu |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Lokomotiv Chita | 34 | 21 | deset | 3 | 46-12 | 52 | První liga Ruska |
2 | SKA Chabarovsk | 34 | 23 | 3 | osm | 58-22 | 49 | První liga Ruska |
3 | "Irtyš" Omsk | 34 | dvacet | 7 | 7 | 51-21 | 47 | První liga Ruska |
čtyři | Chkalovets Novosibirsk | 34 | 19 | osm | 7 | 60-31 | 46 | První liga Ruska |
5 | Metallurg Novokuzněck | 34 | 19 | 6 | 9 | 51-34 | 44 | První liga Ruska |
6 | "Tom" Tomsk | 34 | 16 | 9 | 9 | 43-29 | 41 | První liga Ruska |
7 | Metallurg Krasnojarsk | 34 | 16 | osm | deset | 51-31 | 40 | První liga Ruska |
osm | Luch Vladivostok | 34 | patnáct | deset | 9 | 37-28 | 40 | První liga Ruska |
9 | "Vulkán" Petropavlovsk-Kamčatskij | 34 | 12 | 9 | 13 | 36-39 | 33 | rozpuštěno |
deset | Dynamo Jakutsk | 34 | 12 | 9 | 13 | 28-38 | 33 | První liga Ruska |
jedenáct | "Amur" Komsomolsk-on-Amur | 34 | osm | 12 | čtrnáct | 32-38 | 28 | První liga Ruska |
12 | "Selenga" Ulan-Ude | 34 | deset | 7 | 17 | 33-45 | 27 | První liga Ruska |
13 | Dynamo Kemerovo | 34 | osm | deset | 16 | 18-31 | 26 | ruská druhá liga |
čtrnáct | "Angara" Angarsk | 34 | osm | 7 | 19 | 29-49 | 23 | ruská druhá liga |
patnáct | Torpédo Rubtsovsk | 34 | osm | 7 | 19 | 38-59 | 23 | ruská druhá liga |
16 | Šachtar Arťom | 34 | osm | 5 | 21 | 27-58 | 21 | ruská druhá liga |
17 | Šachtar Leninsk-Kuzněckij | 34 | osm | 5 | 21 | 24-56 | 21 | ruská druhá liga |
osmnáct | "Pokrok" Biysk | 34 | 5 | osm | 21 | 19-60 | osmnáct | ruská druhá liga |
Sezóna 1991 v sovětském fotbale | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
« 1990 1992 (Rusko) " | |||||||
| |||||||
|
Sezóny fotbalového mistrovství SSSR | |
---|---|
|
sezóna 1991/92 v evropském fotbale | |
---|---|
« 1990/91 1992/93 " | |
Národní ligy |
|
Národní poháry |
|
Národní ligové poháry |
|
Eurocups |
|