Mistrovství světa ve volejbale žen 2007 | |
---|---|
2007 FIVB Mistrovství světa ve volejbale dívek do 18 let Campeonato Mundial de Voleibol Femenino Sub-18 de 2007 | |
Trávení času | 31. července – 11. srpna |
Počet zúčastněných | 16 |
Stadiony | (2 - Tijuana , Mexicali ) |
Oficiální stránka | fivb.org |
Konečné uspořádání | |
Mistr | Čína |
Stříbrný medailista | krocan |
Třetí místo | Rusko |
Statistiky turnaje | |
Odehrané zápasy | 64 |
Hráč turnaje | Chen Zhan |
20052009 |
10. Mistrovství světa ve volejbale žen se konalo od 31. července do 11. srpna 2007 ve dvou mexických městech ( Tijuana a Mexicali ) za účasti 16 národních týmů složených z hráček do 18 let. Mistrovský titul získal čínský juniorský tým potřetí ve své historii .
Na mistrovství světa se kvalifikovalo celkem 16 týmů. Kromě reprezentace Mexika, která reprezentovala pořadatelskou zemi šampionátu, překonalo výběr na základě výsledků pěti kontinentálních šampionátů 15 týmů.
Turnaj | datum | Místo konání _ |
Týmy |
---|---|---|---|
Tým hostitelské země | Mexiko | ||
Mistrovství Evropy žen 2007 | 10.–15. dubna 2007 | Brno | Německo Srbsko Itálie Belgie Rusko Turecko |
Asijský šampionát žen 2007 | 7.–14. května 2007 | Kamphaengphet | Japonsko Jižní Korea Čína |
Mistrovství žen NORCECA 2006 | 25.–30. července 2006 | Gainesville | Spojené státy Dominikánská republika Portoriko |
Mistrovství Jižní Ameriky žen 2006 | 3.–8. října 2006 | Lima , Pucallpa , Chosica | Brazílie Peru |
Mistrovství Afriky žen 2006 | 25.–27. srpna 2006 | Tizi Ouzou | Tunisko |
Soutěž se skládala ze dvou skupinových fází a play off. V první fázi bylo 16 zúčastněných týmů rozděleno do 4 skupin, ve kterých se hrálo jednokolově. 8 týmů (z každé skupiny dva nejlepší) postoupilo do druhé fáze, kde vytvořili dvě skupiny po 4 týmech. Dva nejlepší týmy postoupily každý do play off o 1.-4.místa a bojovaly o mistrovské medaile. Zbývající 4 týmy ze skupin v play off určily konečná 5-8 místa.
Podle obdobného systému hrály o 9.-16.místa týmy, které obsadily 3.-4.místa ve skupinách první fáze.
Postoupil do druhé fáze o 1-8 míst |
M | tým | jeden | 2 | 3 | čtyři | A | V | P | S/P | Ó |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Srbsko | 3:0 | 3:0 | 3:0 | 3 | 3 | 0 | 9:0 | 6 | |
2 | Belgie | 0:3 | 3:2 | 3:0 | 3 | 2 | jeden | 6:5 | 5 | |
3 | Jižní Korea | 0:3 | 2:3 | 3:0 | 3 | jeden | 2 | 5:6 | čtyři | |
čtyři | Mexiko | 0:3 | 0:3 | 0:3 | 3 | 0 | 3 | 0:9 | 3 |
31. července
Srbsko - Jižní Korea 3:0 (29:27, 25:19, 25:17); Belgie - Mexiko 3:0 (25:14, 25:18, 25:17).1. srpna
Srbsko - Belgie 3:0 (29:27, 25:18, 25:19); Jižní Korea - Mexiko 3:0 (25:19, 25:17, 25:20).2. srpna
Belgie - Jižní Korea 3:2 (25:18, 25:17, 23:25, 23:25, 15:11); Srbsko - Mexiko 3:0 (25:22, 27:25, 25:16).M | tým | jeden | 2 | 3 | čtyři | A | V | P | S/P | Ó |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Brazílie | 3:1 | 3:1 | 3:0 | 3 | 3 | 0 | 9:2 | 6 | |
2 | Japonsko | 1:3 | 3:1 | 3:0 | 3 | 2 | jeden | 7:4 | 5 | |
3 | Německo | 1:3 | 1:3 | 3:0 | 3 | jeden | 2 | 5:6 | čtyři | |
čtyři | Portoriko | 0:3 | 0:3 | 0:3 | 3 | 0 | 3 | 0:9 | 3 |
31. července
Japonsko - Portoriko 3:0 (25:14, 25:18, 25:13); Brazílie - Německo 3:1 (25:21, 20:25, 25:20, 25:14).1. srpna
Japonsko - Německo 3:1 (14:25, 25:20, 25:20, 25:21); Brazílie - Portoriko 3:0 (25:10, 25:10, 25:14).2. srpna
Německo - Portoriko 3:0 (25:15, 25:10, 25:13); Brazílie - Japonsko 3:1 (25:16, 25:16, 16:25, 25:21).M | tým | jeden | 2 | 3 | čtyři | A | V | P | S/P | Ó |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Dominikánská republika | 3:2 | 3:2 | 3:2 | 3 | 3 | 0 | 9:6 | 6 | |
2 | Rusko | 2:3 | 3:0 | 3:1 | 3 | 2 | jeden | 8:4 | 5 | |
3 | Itálie | 2:3 | 0:3 | 3:0 | 3 | jeden | 2 | 5:6 | čtyři | |
čtyři | Peru | 2:3 | 1:3 | 0:3 | 3 | 0 | 3 | 3:9 | 3 |
31. července
Dominikánská republika - Peru 3:2 (15:25, 25:11, 18:25, 25:22, 18:16); Rusko - Itálie 3:0 (25:23, 25:22, 26:24).1. srpna
Itálie - Peru 3:0 (25:17, 25:12, 25:22); Dominikánská republika - Rusko 3:2 (10:25, 25:21, 25:18, 19:25, 15:13).2. srpna
Rusko - Peru 3:1 (21:25, 25:11, 25:19, 25:15); Dominikánská republika - Itálie 3:2 (21:25, 25:23, 25:16, 22:25, 16:14).M | tým | jeden | 2 | 3 | čtyři | A | V | P | S/P | Ó |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Čína | 3:2 | 3:1 | 3:0 | 3 | 3 | 0 | 9:3 | 6 | |
2 | krocan | 2:3 | 3:0 | 3:0 | 3 | 2 | jeden | 8:3 | 5 | |
3 | USA | 1:3 | 0:3 | 3:0 | 3 | jeden | 2 | 4:6 | čtyři | |
čtyři | Tunisko | 0:3 | 0:3 | 0:3 | 3 | 0 | 3 | 0:9 | 3 |
31. července
Čína - Tunisko 3:0 (25:9, 25:13, 25:8); Turecko - USA 3:0 (25:19, 25:16, 25:19).1. srpna
USA - Tunisko 3:0 (25:11, 25:11, 25:12); Čína - Turecko 3:2 (25:10, 25:22, 20:25, 23:25, 16:14).2. srpna
Turecko - Tunisko 3:0 (25:14, 25:15, 25:8); Čína - USA 3:1 (25:21, 25:22, 20:25, 25:23).Kvalifikoval se v play off o 1-4 místa |
A1, B2, C1, D2
M | tým | jeden | 2 | 3 | čtyři | A | V | P | S/P | Ó |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Srbsko | 3:0 | 3:0 | 3:0 | 3 | 3 | 0 | 9:0 | 6 | |
2 | krocan | 0:3 | 3:0 | 3:0 | 3 | 2 | jeden | 6:3 | 5 | |
3 | Japonsko | 0:3 | 0:3 | 3:2 | 3 | jeden | 2 | 3:8 | čtyři | |
čtyři | Dominikánská republika | 0:3 | 0:3 | 2:3 | 3 | 0 | 3 | 2:9 | 3 |
5. srpna
Turecko - Japonsko 3:0 (25:18, 25:19, 25:20); Srbsko - Dominikánská republika 3:0 (25:19, 25:18, 25:23).6. srpna
Japonsko - Dominikánská republika 3:2 (25:22, 25:23, 24:26, 23:25, 15:12); Srbsko - Turecko 3:0 (25:23, 25:22, 25:21).7. srpna
Turecko - Dominikánská republika 3:0 (25:22, 25:16, 25:16); Srbsko - Japonsko 3:0 (25:22, 25:17, 26:24).A2, B1, C2, D1
M | tým | jeden | 2 | 3 | čtyři | A | V | P | S/P | Ó |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Rusko | 3:2 | 3:1 | 3:2 | 3 | 3 | 0 | 9:5 | 6 | |
2 | Čína | 2:3 | 3:0 | 3:0 | 3 | 2 | jeden | 8:3 | 5 | |
3 | Belgie | 1:3 | 0:3 | 3:1 | 3 | jeden | 2 | 4:7 | čtyři | |
čtyři | Brazílie | 2:3 | 0:3 | 1:3 | 3 | 0 | 3 | 3:9 | 3 |
5. srpna
Čína - Brazílie 3:0 (25:15, 26:24, 26:24); Rusko - Belgie 3:1 (14:25, 25:14, 25:19, 27:25).6. srpna
Rusko - Brazílie 3:2 (22:25, 25:15, 22:25, 25:22, 15:9); Čína - Belgie 3:0 (25:23, 25:17, 25:19).7. srpna
Rusko - Čína 3:2 (25:23, 19:25, 21:25, 25:23, 15:7); Belgie - Brazílie 3:1 (25:19, 17:25, 26:24, 25:19).Kvalifikoval se v play off o 9.-12. místo |
A3, B4, C3, D4
M | tým | jeden | 2 | 3 | čtyři | A | V | P | S/P | Ó |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Německo | 3:0 | 3:0 | 3:0 | 3 | 3 | 0 | 9:0 | 6 | |
2 | USA | 0:3 | 3:0 | 0:3 | 3 | jeden | 2 | 3:6 | čtyři | |
3 | Mexiko | 0:3 | 0:3 | 3:1 | 3 | jeden | 2 | 3:7 | čtyři | |
čtyři | Peru | 0:3 | 3:0 | 1:3 | 3 | jeden | 2 | 4:6 | čtyři |
5. srpna
Mexiko - Peru 3:1 (25:20, 25:17, 21:25, 25:20); Německo - USA 3:0 (25:21, 25:11, 25:15).6. srpna
Německo - Mexiko 3:0 (25:22, 25:15, 25:23); Peru - USA 3:0 (25:23, 25:23, 26:24).7. srpna
Německo - Peru 3:0 (25:19, 25:9, 25:22); USA - Mexiko 3:0 (25:13, 25:23, 25:20).A4, B3, C4, D3
M | tým | jeden | 2 | 3 | čtyři | A | V | P | S/P | Ó |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Itálie | 3:2 | 3:0 | 3:0 | 3 | 3 | 0 | 9:2 | 6 | |
2 | Jižní Korea | 2:3 | 3:0 | 3:0 | 3 | 2 | jeden | 8:3 | 5 | |
3 | Portoriko | 0:3 | 0:3 | 3:0 | 3 | jeden | 2 | 3:6 | čtyři | |
čtyři | Tunisko | 0:3 | 0:3 | 0:3 | 3 | 0 | 3 | 0:9 | 3 |
5. srpna
Portoriko - Tunisko 3:0 (25:20, 25:19, 25:20); Itálie - Jižní Korea 3:2 (25:27, 25:20, 25:23, 18:25, 15:13).6. srpna
Itálie - Tunisko 3:0 (25:18, 25:11, 25:15); Jižní Korea - Portoriko 3:0 (25:18, 25:23, 25:15).7. srpna
Itálie - Portoriko 3:0 (25:12, 25:16, 26:24); Jižní Korea - Tunisko 3:0 (25:14, 25:9, 25:9).Tijuana (pro 1-8 míst), Mexicali (pro 9-16 míst).
10. srpna
Mexiko - Tunisko 3:0 (25:16, 25:18, 25:11). Peru - Portoriko 3:0 (25:22, 25:23, 25:22).10. srpna
Jižní Korea - Německo 3:0 (25:21, 25:23, 25:21). USA - Itálie 3:0 (25:15, 27:25, 26:24).10. srpna
Brazílie - Japonsko 3:1 (25:21, 21:25, 27:25, 25:20). Belgie - Dominikánská republika 3:0 (25:13, 25:17, 25:18).10. srpna
Turecko - Rusko 3:1 (25:21, 25:18, 16:25, 25:23). Čína - Srbsko 3:0 (25:19, 25:21, 25:15).11. srpna
Portoriko - Tunisko 3:0 (25:17, 25:18, 25:21).července, 12
Mexiko - Peru 3:0 (25:23, 25:13, 25:16).července, 12
Německo - Itálie 3:1 (25:21, 19:25, 25:17, 25:20).července, 12
Jižní Korea - USA 3:0 (25:16, 25:18, 25:20).července, 12
Japonsko - Dominikánská republika 3:2 (20:25, 25:19, 17:25, 25:13, 15:3).července, 12
Brazílie - Belgie 3:2 (25:22, 22:25, 27:25, 23:25, 15:8).července, 12
Rusko - Srbsko 3:1 (17:25, 25:18, 25:20, 25:21).července, 12
Čína - Turecko 3:1 (20:25, 25:16, 25:12, 25:22). ZprávaMísto | tým |
---|---|
Čína | |
krocan | |
Rusko | |
čtyři | Srbsko |
5 | Brazílie |
6 | Belgie |
7 | Japonsko |
osm | Dominikánská republika |
9 | Jižní Korea |
deset | USA |
jedenáct | Německo |
12 | Itálie |
13 | Mexiko |
čtrnáct | Peru |
patnáct | Portoriko |
16 | Tunisko |
Čína : Chen Lii, Zuo Ting, Zhang Yichan, Cao Yiting, Mi Yang, Zhang Xiaoting, Zhao Yang, Li Hui, Chen Zhan, Xu Lingli, Li Jing, Xu Ni. Hlavním trenérem je Wang Jiaqin.
Turecko : Serenat Yaz, Byushra Cansu, Gözde Yilmaz, Fatma Yildirim, Merve Atesh, Naz Aydemir , Neshve Buyukbayram, Ece Gören, Ayse-Melis Gyurkaynak, Serpil Ersari, Nihal Yeshil, Asuman Karakoyun. Hlavním trenérem je Mehmet Bedestenlioglu.
Rusko : Ekaterina Bogacheva , Olga Efimova , Anna Kiseleva, Evgenia Kondrashkina, Anna Konovalova, Ksenia Kravchenko, Ksenia Naumova , Ekaterina Pankova , Irina Smirnova, Daria Chikrizova , Victoria Chervova, Tatyana Schukina . Hlavní trenér - Rishat Gilyazutdinov .
Mistrovství světa juniorů ve volejbale | |
---|---|
Mládež | |
Dívky |