Mistrovství světa ve volejbale žen 2011 | |
---|---|
2011 FIVB Mistrovství světa ve volejbale dívek do 18 let 2011 Yıldız Kızlar Dünya Volleybol Şampiyonası | |
Trávení času | 12. - 21. srpna |
Počet zúčastněných | 16 |
Stadiony | (2 - Ankara ) |
Oficiální stránka | fivb.org |
Konečné uspořádání | |
Mistr | krocan |
Stříbrný medailista | Čína |
Třetí místo | Srbsko |
Statistiky turnaje | |
Odehrané zápasy | 64 |
Hráč turnaje | Damla Chakyroglu |
20092013 |
12. Mistrovství světa ve volejbale žen se konalo od 12. do 21. srpna 2011 v Ankaře ( Turecko ) za účasti 16 národních týmů složených z hráček do 18 let. Mistrovský titul poprvé získal turecký juniorský tým .
Na mistrovství světa se kvalifikovalo celkem 16 týmů. Kromě turecké reprezentace, která reprezentovala pořadatelskou zemi šampionátu, překonalo výběr na základě výsledků pěti kontinentálních šampionátů 15 týmů.
Turnaj | datum | Místo konání _ |
Týmy |
---|---|---|---|
Tým hostitelské země | krocan | ||
Mistrovství Evropy žen 2011 | 30. dubna – 8. května 2011 | Ankara | Itálie Srbsko Německo Polsko Slovensko |
Asijský šampionát žen 2010 | 20.–26. května 2010 | Kuala Lumpur | Japonsko Čína Thajsko |
Mistrovství žen NORCECA 2010 | 6.–11. dubna 2010 | Guatemala | Spojené státy Mexiko Portoriko |
Mistrovství Jižní Ameriky žen 2010 | 24.–29. srpna 2010 | Callao , Tacna , Tarapoto | Brazílie Argentina |
Mistrovství Afriky žen 2011 | 2.–4. ledna 2011 | Káhira | Egypt Alžírsko |
Soutěž se skládala ze dvou skupinových fází a play off. V první fázi bylo 16 zúčastněných týmů rozděleno do 4 skupin, ve kterých se hrálo jednokolově. 8 týmů (z každé skupiny dva nejlepší) postoupilo do druhé fáze, kde vytvořili dvě skupiny po 4 týmech. Dva nejlepší týmy postoupily každý do play off o 1.-4.místa a bojovaly o mistrovské medaile. Zbývající 4 týmy ze skupin v play off určily konečná 5-8 místa.
Podle obdobného systému hrály o 9.-16.místa týmy, které obsadily 3.-4.místa ve skupinách první fáze.
Postoupil do druhé fáze o 1-8 míst |
M | tým | jeden | 2 | 3 | čtyři | A | V | P | S/P | Ó |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | krocan | 3:0 | 3:0 | 3:0 | 3 | 3 | 0 | 9:0 | 9 | |
2 | Polsko | 0:3 | 3:0 | 3:0 | 3 | 2 | jeden | 6:3 | 6 | |
3 | Egypt | 0:3 | 0:3 | 3:1 | 3 | jeden | 2 | 3:7 | 3 | |
čtyři | Alžírsko | 0:3 | 0:3 | 1:3 | 3 | 0 | 3 | 1:9 | 0 |
12. srpna
Polsko - Egypt 3:0 (25:13, 25:16, 26:24); Turecko - Alžírsko 3:0 (25:8, 25:13, 25:14).13. srpna
Polsko - Alžírsko 3:0 (25:7, 25:13, 25:13); Turecko - Egypt 3:0 (25:9, 25:21, 25:20).14. srpna
Egypt – Alžír 3:1 (25:19, 25:13, 20:25, 25:18); Turecko - Polsko 3:0 (25:23, 25:17, 25:15).M | tým | jeden | 2 | 3 | čtyři | A | V | P | S/P | Ó |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Brazílie | 3:0 | 3:1 | 3:0 | 3 | 3 | 0 | 9:1 | 9 | |
2 | Argentina | 0:3 | 3:0 | 3:2 | 3 | 2 | jeden | 6:5 | 5 | |
3 | Mexiko | 1:3 | 0:3 | 3:0 | 3 | jeden | 2 | 4:6 | 3 | |
čtyři | Slovensko | 0:3 | 2:3 | 0:3 | 3 | 0 | 3 | 2:9 | jeden |
12. srpna
Brazílie - Slovensko 3:0 (25:13, 25:12, 25:21); Argentina - Mexiko 3:0 (25:21, 25:19, 25:22).13. srpna
Argentina - Slovensko 3:2 (23:25, 25:18, 25:23, 23:25, 15:5); Brazílie - Mexiko 3:1 (25:13, 23:25, 25:14, 25:22).14. srpna
Mexiko - Slovensko 3:0 (25:21, 25:18, 25:14); Brazílie - Argentina 3:0 (25:17, 25:20, 25:13).M | tým | jeden | 2 | 3 | čtyři | A | V | P | S/P | Ó |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Čína | 3:0 | 3:1 | 3:0 | 3 | 3 | 0 | 9:1 | 9 | |
2 | Srbsko | 0:3 | 3:0 | 3:0 | 3 | 2 | jeden | 6:3 | 6 | |
3 | USA | 1:3 | 0:3 | 3:0 | 3 | jeden | 2 | 4:6 | 3 | |
čtyři | Portoriko | 0:3 | 0:3 | 0:3 | 3 | 0 | 3 | 0:9 | 0 |
12. srpna
USA - Portoriko 3:0 (25:14, 25:20, 25:17); Čína - Srbsko 3:0 (25:18, 25:20, 25:23).13. srpna
Čína - Portoriko 3:0 (25:22, 25:18, 25:11); Srbsko - USA 3:0 (25:21, 25:13, 26:24).14. srpna
Srbsko - Portoriko 3:0 (25:13, 25:8, 25:21); Čína - USA 3:1 (24:26, 25:15, 25:21, 25:20).M | tým | jeden | 2 | 3 | čtyři | A | V | P | S/P | Ó |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Japonsko | 3:2 | 3:0 | 3:0 | 3 | 3 | 0 | 9:2 | osm | |
2 | Německo | 2:3 | 3:1 | 3:0 | 3 | 2 | jeden | 8:4 | 7 | |
3 | Itálie | 0:3 | 1:3 | 3:0 | 3 | jeden | 2 | 4:6 | 3 | |
čtyři | Thajsko | 0:3 | 0:3 | 0:3 | 3 | 0 | 3 | 0:9 | 3 |
12. srpna
Japonsko - Itálie 3:0 (25:20, 25:20, 25:21); Německo - Thajsko 3:0 (25:18, 25:16, 25:20).13. srpna
Itálie - Thajsko 3:0 (25:20, 25:17, 27:25); Japonsko - Německo 3:2 (17:25, 20:25, 25:23, 25:18, 15:12).14. srpna
Německo - Itálie 3:1 (31:29, 16:25, 27:25, 25:20); Japonsko – Thajsko 3:0 (25:16, 25:23, 25:20).Kvalifikoval se v play off o 1-4 místa |
A1, B2, C1, D2
M | tým | jeden | 2 | 3 | čtyři | A | V | P | S/P | Ó |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Čína | 3:1 | 3:0 | 3:0 | 3 | 3 | 0 | 9:1 | 9 | |
2 | krocan | 1:3 | 3:0 | 3:0 | 3 | 2 | jeden | 7:3 | 6 | |
3 | Německo | 0:3 | 0:3 | 3:0 | 3 | jeden | 2 | 3:6 | 3 | |
čtyři | Argentina | 0:3 | 0:3 | 0:3 | 3 | 0 | 3 | 0:9 | 0 |
16. srpna
Čína - Argentina 3:0 (25:17, 25:19, 25:7); Turecko - Německo 3:0 (25:13, 25:20, 25:13).17. srpna
Čína - Německo 3:0 (25:23, 25:23, 25:11); Turecko - Argentina 3:0 (25:14, 25:18, 25:18).18. srpna
Německo - Argentina 3:0 (25:21, 25:16, 25:16); Čína - Turecko 3:1 (25:21, 19:25, 26:24, 25:17).A2, B1, C2, D1
M | tým | jeden | 2 | 3 | čtyři | A | V | P | S/P | Ó |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Srbsko | 3:1 | 3:2 | 3:0 | 3 | 3 | 0 | 9:3 | osm | |
2 | Polsko | 1:3 | 2:3 | 3:1 | 3 | jeden | 2 | 6:7 | čtyři | |
3 | Brazílie | 2:3 | 3:2 | 1:3 | 3 | jeden | 2 | 6:8 | 3 | |
čtyři | Japonsko | 0:3 | 1:3 | 3:1 | 3 | jeden | 2 | 4:7 | 3 |
16. srpna
Srbsko - Brazílie 3:2 (26:28, 21:25, 25:21, 25:17, 17:15); Polsko - Japonsko 3:1 (25:23, 25:17, 21:25, 25:20).17. srpna
Srbsko - Japonsko 3:0 (25:17, 25:12, 25:20); Brazílie - Polsko 3:2 (25:17, 24:26, 27:29, 25:22, 15:7).18. srpna
Srbsko - Polsko 3:1 (25:19, 24:26, 26:24, 25:21); Japonsko - Brazílie 3:1 (25:23, 26:24, 15:25, 25:15).Kvalifikoval se v play off o 9.-12. místo |
A3, B4, C3, D4
M | tým | jeden | 2 | 3 | čtyři | A | V | P | S/P | Ó |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | USA | 3:0 | 3:0 | 3:0 | 3 | 3 | 0 | 9:0 | 9 | |
2 | Slovensko | 0:3 | 3:2 | 3:0 | 3 | 2 | jeden | 6:5 | 5 | |
3 | Thajsko | 0:3 | 2:3 | 3:0 | 3 | jeden | 2 | 5:6 | čtyři | |
čtyři | Egypt | 0:3 | 0:3 | 0:3 | 3 | 0 | 3 | 0:9 | 0 |
16. srpna
Thajsko - Egypt 3:0 (25:15, 25:12, 25:22); USA - Slovensko 3:0 (27:25, 25:20, 25:19).17. srpna
USA - Thajsko 3:0 (33:31, 25:10, 25:22); Slovensko - Egypt 3:0 (25:21, 25:20, 25:19).18. srpna
Slovensko - Thajsko 3:2 (18:25, 25:17, 16:25, 25:17, 17:15); USA - Egypt 3:0 (25:16, 25:15, 30:28).A4, B3, C4, D3
M | tým | jeden | 2 | 3 | čtyři | A | V | P | S/P | Ó |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Itálie | 3:0 | 3:1 | 3:0 | 3 | 3 | 0 | 9:1 | 9 | |
2 | Mexiko | 0:3 | 3:0 | 3:0 | 3 | 2 | jeden | 6:3 | 6 | |
3 | Portoriko | 1:3 | 0:3 | 3:0 | 3 | jeden | 2 | 4:6 | 3 | |
čtyři | Alžírsko | 0:3 | 0:3 | 0:3 | 3 | 0 | 3 | 0:9 | 0 |
16. srpna
Itálie - Alžírsko 3:0 (25:8, 25:16, 25:18); Mexiko - Portoriko 3:0 (25:21, 25:23, 25:22).17. srpna
Itálie - Portoriko 3:1 (25:15, 16:25, 25:17, 26:24); Mexiko - Alžírsko 3:0 (25:18, 25:16, 25:15).18. srpna
Itálie - Mexiko 3:0 (25:18, 26:24, 25:18); Portoriko - Alžírsko 3:0 (25:15, 25:15, 25:21).20. srpna
Thajsko - Alžírsko 3:0 (25:17, 25:8, 25:10). Egypt - Portoriko 3:2 (25:16, 19:25, 23:25, 25:22, 15:8).20. srpna
USA - Mexiko 3:0 (26:24, 25:17, 25:20). Slovensko - Itálie 3:0 (25:23, 26:24, 25:22).20. srpna
Německo - Japonsko 3:1 (26:24, 25:14, 24:26, 25:21). Brazílie - Argentina 3:2 (21:25, 25:16, 23:25, 25:14, 15:10).20. srpna
Čína - Polsko 3:1 (25:21, 21:25, 25:23, 25:20). Turecko - Srbsko 3:2 (25:14, 14:25, 25:17, 20:25, 16:14).21. srpna
Portoriko - Alžírsko 3:1 (20:25, 25:11, 27:25, 25:12).21. srpna
Thajsko - Egypt 3:0 (25:15, 25:13, 25:18).21. srpna
Itálie - Mexiko 3:0 (25:18, 25:15, 25:20).21. srpna
USA - Slovensko 3:0 (25:21, 25:16, 25:14).21. srpna
Japonsko - Argentina 3:0 (25:22, 25:20, 25:17).21. srpna
Německo - Brazílie 3:1 (23:25, 25:18, 25:19, 25:19).21. srpna
Srbsko - Polsko 3:0 (25:21, 25:13, 25:18).21. srpna
Turecko - Čína 3:0 (25:21, 25:16, 25:14). ZprávaMísto | tým |
---|---|
krocan | |
Čína | |
Srbsko | |
čtyři | Polsko |
5 | Německo |
6 | Brazílie |
7 | Japonsko |
osm | Argentina |
9 | USA |
deset | Slovensko |
jedenáct | Itálie |
12 | Mexiko |
13 | Thajsko |
čtrnáct | Egypt |
patnáct | Portoriko |
16 | Alžírsko |
Turecko : Damla Chakyroglu, Cagla Akyn, Kyubra Akman, Sheyma Ercan, Ceylan Arysan, Bouquet Gulubay, Asli Kalach, Ece Hocaoglu, Sabriye Gönyulkyrmaz, Ecem Alyci, Nursevil Aydinlar, Dilara Bagci. Hlavním trenérem je Shaheen Chatma.
Čína : Xu Ruoya, Chen Jiao, Wang Yunlui, Wang Ning, Tang Ningya, Li Weiwei, Liu Peiyi, Huang Liuyan, Zhu Ting , Wu Bei, Duan Fang, Yuan Xinyue . Hlavním trenérem je Shen Man.
Srbsko : Mina Popović , Naja Mitrović, Jelena Lazic, Katarina Chanak, Maja Simic, Nevena Dzamic, Milica Kubura, Natasha Cikiriz, Nikolina Lukic, Bianka Busa , Sladjana Mirković , Aleksandra Stepanović Hlavním trenérem je Milan Grsic.
Mistrovství světa juniorů ve volejbale | |
---|---|
Mládež | |
Dívky |