Kvalifikace na Mistrovství světa v házené mužů 2011 probíhala od 15. ledna 2010 do 26. června 2010 . Mistrovství se zúčastnilo 24 týmů z pěti kontinentů.
Mistrovství světa bude hostit 24 týmů. Z toho jedno místo obdrží hostitelská země, jedno úřadující šampion, po třech nejlepší týmy Asie, Ameriky, Afriky a Evropy a jedno Oceánie podle jejich posledních šampionátů před šampionátem. Zbývajících devět míst je přiděleno kontinentu, jehož týmy skončily na předchozím šampionátu na 1. až 9. místě. Všichni reprezentovali Evropu, a proto se mezi jejími zástupci uskuteční doplňkový kvalifikační turnaj.
Turnaj | datum | Umístění | Místa | Týmy |
---|---|---|---|---|
Hostitelská země | — | — | jeden | Švédsko |
Mistrovství světa 2009 | 16. ledna – 1. února 2009 | Chorvatsko | jeden | Francie |
Asijský šampionát v házené mužů 2010 | 6. února – 18. února 2010 | Libanon | 3 | Korejská republika Bahrajn Japonsko |
2010 Americké mistrovství v házené mužů | 22. června – 26. června 2010 | Chile | 3 | Argentina Brazílie Chile |
Mistrovství Afriky v házené mužů 2010 | 11. února – 20. února 2010 | Egypt | 3 | Tunisko Egypt Alžírsko |
Mistrovství Evropy v házené mužů 2010 | 19. ledna – 13. ledna 2010 | Rakousko | 3 | Polsko Chorvatsko Island |
Mistrovství Oceánie v házené mužů 2010 | 8. května — 10. května | Nový Zéland | jeden | Austrálie |
Zástupci kontinentu, jehož země obsadily na MS 2009 1-9 míst | 15. ledna – 20. června 2010 | 9 | Rakousko Norsko Maďarsko Německo Slovensko Srbsko Rumunsko Dánsko Španělsko | |
Celkový | 24 |
Kvalifikovaný předem | |
Kvalifikovaný |
Místo | Světový šampionát | Asie | Amerika | Afrika | Evropa | Oceánie |
---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Francie | Korejská republika | Argentina | Tunisko | Francie | Austrálie |
2 | Chorvatsko | Bahrajn | Brazílie | Egypt | Chorvatsko | Nový Zéland |
3 | Polsko | Japonsko | Chile | Alžírsko | Island | Cookovy ostrovy |
čtyři | Dánsko | Saudská arábie | Kuba | DR Kongo | Polsko | |
5 | Německo | Katar | Uruguay | Angola | Dánsko | |
6 | Maďarsko | Sýrie | Grónsko | Maroko | Španělsko | |
7 | Švédsko | Írán | Kanada | Nigérie | Norsko | |
osm | Srbsko | Libanon | Dominikánská republika | republika Kongo | čeština | |
9 | Norsko | Čína | Gabon | Rakousko | ||
deset | Slovensko | Irák | Kamerun | Německo | ||
jedenáct | Makedonie | Spojené arabské emiráty | Libye | Slovinsko | ||
12 | Korejská republika | Jordán | Pobřeží slonoviny | Rusko | ||
13 | Španělsko | Srbsko | ||||
čtrnáct | Egypt | Maďarsko | ||||
patnáct | Rumunsko | Švédsko | ||||
16 | Rusko | Ukrajina | ||||
17 | Tunisko | |||||
osmnáct | Argentina | |||||
19 | Alžírsko | |||||
dvacet | Kuba | |||||
21 | Brazílie | |||||
22 | Kuvajt | |||||
23 | Saudská arábie | |||||
24 | Austrálie |
Na určení zbývajících devíti míst mezi evropskými týmy se podílelo 34 týmů. 23 z nich, kteří se neúčastnili Mistrovství Evropy 2010 , nejprve soutěžilo ve skupinové fázi, rozděleno do sedmi skupin. Vítězové těchto skupin hráli play-off se zbývajícími 11 týmy účastnícími se mistrovství Evropy a jejich vítězové se již zúčastní mistrovství světa.
Košík 1 | Košík 2 | Košík 3 | Košík 4 |
---|---|---|---|
Bělorusko | Estonsko | Belgie | Faerské ostrovy |
Bosna a Hercegovina | Řecko | Bulharsko | Velká Británie |
Severní Makedonie | Izrael | Kyperská republika | |
Černá Hora | Lotyšsko | Finsko | |
Holandsko | Litva | Itálie | |
Portugalsko | Rumunsko | Lucembursko | |
Slovensko | Švýcarsko | krocan |
Místo | tým | V | H | P | GZ | GP | +/- | Brýle |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Švýcarsko | 3 | 0 | 0 | 106 | 56 | +50 | 6 |
2 | Kyperská republika | 2 | 0 | jeden | 81 | 93 | −12 | čtyři |
3 | Bělorusko | jeden | 0 | 2 | 92 | 89 | +3 | 2 |
čtyři | Faerské ostrovy | 0 | 0 | 3 | 76 | 117 | −41 | 0 |
15. ledna 2009 17:00 ( UTC+2 ) |
Zpráva | Švýcarsko | 44:17 | Faerské ostrovy | College of Cyprus , Nicosia Diváci : 100 Rozhodčí: Matia Gubica , Boris Miloševič |
Poločas: 21:7, 23:10 | |||||
Andre Schmid - 8 | cíle | Hans Aki Dahl-Christiansen - 6 |
15. ledna 2009 19:30 ( UTC+2 ) |
Zpráva | Bělorusko | 30:31 | Kyperská republika | College of Cyprus , Nicosia Diváci : 600 Rozhodčí: Peter Horvath , Balazs Marton |
Poločas : 14:16, 16:15 | |||||
Jurij Gromyko - 9 | cíle | Giorgos Papakiprianu – 8 |
16. ledna 2009 15:00 ( UTC+2 ) |
Zpráva | Faerské ostrovy | 32:39 | Bělorusko | College of Cyprus , Nikósie Diváci : 100 |
Poločas : 15:22, 17:17 | |||||
Heini Khanusarson – 10 | cíle | Boris Pukhovsky , Dmitrij Kamyshik - 9 |
16. ledna 2009 17:30 ( UTC+2 ) |
Zpráva | Švýcarsko | 36:16 | Kyperská republika | College of Cyprus , Nikósie Diváci : 800 |
Poločas: 17:8, 19:8 | |||||
Andre Schmid - 9 | cíle | Andreas Miltos Markides – 7 |
17. ledna 2009 11:30 ( UTC+2 ) |
Zpráva | Bělorusko | 23:26 | Švýcarsko | College of Cyprus , Nikósie Diváci : 200 |
Poločas: 13:9, 10:17 | |||||
Jurij Gromyko , Alexej Usik - 5 | cíle | Marco Kurt - 10 |
17. ledna 2009 14:00 ( UTC+2 ) |
Zpráva | Kyperská republika | 34:27 | Faerské ostrovy | College of Cyprus , Nikósie Diváci : 500 |
Poločas : 14:15, 20:22 | |||||
Marios Efstatiadis – 9 | cíle | Heini Khanusarson - 9 |
Místo | tým | V | H | P | GZ | GP | +/- | Brýle |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Rumunsko | 3 | 0 | 0 | 97 | 76 | +21 | 6 |
2 | Bosna a Hercegovina | 2 | 0 | jeden | 100 | 76 | +24 | čtyři |
3 | Finsko | jeden | 0 | 2 | 86 | 83 | +3 | 2 |
čtyři | Velká Británie | 0 | 0 | 3 | 67 | 115 | −48 | 0 |
15. ledna 2009 17:30 ( UTC+2 ) |
Zpráva | Rumunsko | 36:27 | Velká Británie | Energy Areena , Vantaa Diváci : 200 Rozhodčí: Antonio Martin Franco , José Ignacio Monroy Rodriguez |
Poločas : 23:11, 13:16 | |||||
Julian Stamate - 6 | cíle | Sebastian Prieto - 6 |
15. ledna 2009 20:00 ( UTC+2 ) |
Zpráva | Bosna a Hercegovina | 30:28 | Finsko | Energia Areena , Vantaa Diváci : 700 Rozhodčí: Evgeny Zotin , Nikolay Volodkov |
Poločas : 17:13, 13:15 | |||||
Tirsad Terzic – 7 | cíle | Jak Karlsson - 7 |
16. ledna 2009 17:30 ( UTC+2 ) |
Zpráva | Velká Británie | 19:44 | Bosna a Hercegovina | Energia Areena , Vantaa Diváci : 400 Rozhodčí: Evgeny Zotin , Nikolay Volodkov |
Poločas : 12:17, 7:27 | |||||
Stephen Larsson - 6 | cíle | Mukhamed Toromanovič - 9 |
16. ledna 2009 20:00 ( UTC+2 ) |
Zpráva | Rumunsko | 32:23 | Finsko | Energy Areena , Vantaa Diváci : 700 Rozhodčí: Antonio Martin Franco , José Ignacio Monroy Rodriguez |
Poločas : 15:11, 17:12 | |||||
Alexandru Xepreghi – 7 | cíle | Ville Kangas , Patrick Grönberg , Andreas Rönnberg , Johan Skogberg - 4 |
17. ledna 2009 14:30 ( UTC+2 ) |
Zpráva | Finsko | 35:21 | Velká Británie | Energy Areena , Vantaa Diváci : 700 |
Poločas : 17:13, 18:8 | |||||
Johan Skogberg – 11 | cíle | Stephen Larsson - 12 |
17. ledna 2009 17:00 ( UTC+2 ) |
Zpráva | Bosna a Hercegovina | 26:29 | Rumunsko | Energy Areena , Vantaa Diváci : 450 |
Poločas : 13:15, 13:14 | |||||
Nikola Prche - 6 | cíle | Alexandru Gheorghe Sabou – 5 |
Místo | tým | V | H | P | GZ | GP | +/- | Brýle |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Slovensko | 2 | 0 | 0 | 77 | 44 | +33 | čtyři |
2 | Izrael | jeden | 0 | jeden | 62 | padesáti | +12 | 2 |
3 | Bulharsko | 0 | 0 | 2 | 44 | 89 | −45 | 0 |
15. ledna 2009 17:00 ( UTC+1 ) |
Zpráva | Slovensko | 49:22 | Bulharsko | Shportova Gala , Hlohovec Diváci : 1000 Rozhodčí: Slave Nikolov , George Nachevsky |
Poločas: 24:8, 25:14 | |||||
Radoslav Antl - 8 | cíle | Todor Georgiev Ruskov - 6 |
16. ledna 2009 17:00 ( UTC+1 ) |
Zpráva | Izrael | 40:22 | Bulharsko | Shportova Gala , Hlohovec Diváci : 200 Rozhodčí: Slave Nikolov , George Nachevsky |
Poločas: 22:6, 18:16 | |||||
Chen Pomeranz – 8 | cíle | Nikolaj Milenov Nikolov , Borislav Borisov - 5 |
15. ledna 2009 11:00 ( UTC+1 ) |
Zpráva | Slovensko | 28:22 | Izrael | Shportova Gala , Hlohovec Diváci : 1500 Rozhodčí: Slave Nikolov , George Nachevsky |
Poločas: 17:10, 11:12 | |||||
Daniel Valo , Radoslav Antl - 7 | cíle | Avishai Smoler - 6 |
Místo | tým | V | H | P | GZ | GP | +/- | Brýle |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Holandsko | 2 | 0 | 0 | 51 | 38 | +13 | čtyři |
2 | Estonsko | jeden | 0 | jeden | 51 | 42 | +9 | 2 |
3 | Belgie | 0 | 0 | 2 | 37 | 59 | −22 | 0 |
15. ledna 2009 20:00 ( UTC+2 ) |
Zpráva | Estonsko | 30:20 | Belgie | Sporthalt Alverberg , Hasselt Diváci : 1200 Rozhodčí: Henrik Mekinen , Göran Jonsson |
Poločas: 16:7, 14:13 | |||||
Dener Jaanemaa , Mait Patrail - 7 | cíle | Bram Devit - 5 |
16. ledna 2009 17:00 ( UTC+2 ) |
Zpráva | Holandsko | 22:21 | Estonsko | Sporthalt Alverberg , Hasselt Diváci : 800 Rozhodčí: Henrik Mekinen , Göran Jonsson |
Poločas: 11:9, 11:12 | |||||
Bartoš Konic - 5 | cíle | Patrail roztočů - 5 |
17. ledna 2009 15:00 ( UTC+2 ) |
Zpráva | Holandsko | 29:17 | Belgie | Sporthalt Alverberg , Hasselt Diváci : 1800 Rozhodčí: Henrik Mekinen , Göran Jonsson |
Poločas : 12:10, 17:7 | |||||
Bartoš Konic - 8 | cíle | Ivan Koplyar - 5 |
Místo | tým | V | H | P | GZ | GP | +/- | Brýle |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Řecko | 2 | 0 | 0 | 63 | 48 | +15 | čtyři |
2 | Černá Hora | jeden | 0 | jeden | 54 | 55 | −1 | 2 |
3 | Itálie | 0 | 0 | 2 | 48 | 62 | −14 | 0 |
15. ledna 2009 20:00 ( UTC+1 ) |
Zpráva | Řecko | 34:22 | Itálie | Palo D'Angelo , Alcamo Diváci : 1200 Rozhodčí: Jens Carl Nielsen , Peter Lorenzen |
Poločas : 17:12, 17:10 | |||||
Dimitrios Tzimurtos , Grigorios Sanikis - 8 | cíle | Giancarlo Costanzo – 4 |
16. ledna 2009 18:45 ( UTC+1 ) |
Zpráva | Černá Hora | 26:29 | Řecko | Palo D'Angelo , Alcamo Diváci : 500 Rozhodčí: Jens Carl Nielsen , Peter Lorenzen |
Poločas: 10:12, 16:17 | |||||
Vladimír Osmajič - 6 | cíle | Alexandros Vasilakis - 9 |
17. ledna 2009 20:00 ( UTC+1 ) |
Zpráva | Černá Hora | 28:26 | Itálie | Palo D'Angelo , Alcamo Diváci : 1300 Rozhodčí: Jens Carl Nielsen , Peter Lorenzen |
Poločas : 15:11, 13:15 | |||||
Zarko Makrovich - 6 | cíle | Pascal Mayon – 7 |
Místo | tým | V | H | P | GZ | GP | +/- | Brýle |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Portugalsko | 2 | 0 | 0 | 64 | 51 | +13 | čtyři |
2 | Lucembursko | jeden | 0 | jeden | 55 | 64 | −9 | 2 |
3 | Lotyšsko | 0 | 0 | 2 | 61 | 65 | −4 | 0 |
15. ledna 2009 19:00 ( UTC+1 ) |
Zpráva | Lotyšsko | 31:34 | Lucembursko | National Sports Center d'Cock , Lucembursko Diváci : 600 Rozhodčí: Ivan Kostov , Milen Kostov |
Poločas : 17:15, 14:19 | |||||
Arnolds Straume – 8 | cíle | Martin Müller - 12 |
16. ledna 2009 15:30 ( UTC+1 ) |
Zpráva | Portugalsko | 31:30 | Lotyšsko | National Sports Center d'Cock , Lucembursko Diváci : 300 Rozhodčí: Ivan Kostov , Milen Kostov |
Poločas : 14:14, 17:16 | |||||
Pedro Alberto Silva Osoriu Solla , Carlos Carneiro - 8 | cíle | Maris Versakovs - 7 |
17. ledna 2009 19:00 ( UTC+1 ) |
Zpráva | Portugalsko | 33:21 | Lucembursko | National Sports Center d'Cock , Lucembursko Diváci : 1300 Rozhodčí: Ivan Kostov , Milen Kostov |
Poločas : 18:13, 15:8 | |||||
Carlos Carneiro – 7 | cíle | Alain Poeke - 6 |
Místo | tým | V | H | P | GZ | GP | +/- | Brýle |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Litva | 2 | jeden | 0 | 61 | 48 | +13 | 3 |
2 | Severní Makedonie | 2 | jeden | 0 | 59 | padesáti | +9 | 3 |
3 | krocan | 0 | 0 | 2 | padesáti | 72 | −22 | 0 |
15. ledna 2009 16:00 ( UTC+2 ) |
Zpráva | Severní Makedonie | 24:24 | Litva | Ureyir Serinevler Spor Salon , Amada Diváci : 600 Rozhodčí: Holger Fleisch , Jurgen Rieber |
Poločas: 15:10, 9:14 | |||||
Kiril Lazarov – 11 | cíle | Valdas Novickis - 7 |
16. ledna 2009 16:00 ( UTC+2 ) |
Zpráva | Severní Makedonie | 35:26 | krocan | Ureyir Serinevler Spor Salon , Amada Diváci : 1400 Rozhodčí: Holger Fleisch , Jurgen Rieber |
Poločas : 15:13, 20:13 | |||||
Naumche Moisovsky - 11 | cíle | Ramadán Dayne - 9 |
17. ledna 2009 16:00 ( UTC+2 ) |
Zpráva | Litva | 37:24 | krocan | Ureyir Serinevler Spor Salon , Amada Diváci : 500 Rozhodčí: Holger Fleisch , Jurgen Rieber |
Poločas : 19:13, 18:11 | |||||
Valdas Novickis – 8 | cíle | Tolga Yozbahar - 6 |
Losování proběhlo 31. ledna 2010 .
Košík 1 | Košík 2 | Košík 3 |
tým 1 | Výsledek | tým 2 | 1. zápas | 2. zápas |
---|---|---|---|---|
Rakousko | 59:49 | Holandsko | 31:15 | 28:34 |
Norsko | 51:40 | Litva | 27:19 | 24:21 |
Slovinsko | 52:53 | Maďarsko | 27:25 | 25:28 |
Německo | 52:40 | Řecko | 25:20 | 27:20 |
Slovensko | 55:51 | Ukrajina | 25:30 | 30:21 |
Srbsko | 49:48 | čeština | 27:23 | 22:25 |
Rumunsko | 65:64 | Rusko | 28:32 | 37:32 |
Dánsko | 66:56 | Švýcarsko | 32:27 | 34:29 |
Portugalsko | 51:60 | Španělsko | 26:27 | 25:33 |
12. června 2010 20:20 ( UTC+2 ) |
Zpráva | Rakousko | 31:15 (15:10) | Holandsko | Dornbirn Rozhodčí: Nenad Krstić , Peter Lubitsch |
Victor Shilagi - 7 | cíle | Bartoš Konic - 7 |
12. června 2010 19:10 ( UTC+2 ) |
Zpráva | Norsko | 27:19 (13:9) | Litva | Stavanger Idrettshall , Stavanger Diváci : 5200 Rozhodčí: Alin-Sergiu Chirlijanu , Gheorghe Bejinario |
Erlen Mamelun - 10 | cíle | Valdas Novickis – 8 |
13. června 2010 18:00 ( UTC+2 ) |
Zpráva | Slovinsko | 27:25 (12:12) | Maďarsko | Diváci v Lublani : 1500 Rozhodčí: Zigmars Stoljarovs , Lenars Licis |
Yure Vranov - 6 | cíle | Gerge Ivanchik - 10 |
12. června 2010 18:00 ( UTC+2 ) |
Zpráva | Německo | 25:20 (14:9) | Řecko | Dortmund Diváci : 6500 Rozhodčí: Oscar Raluy Lopez , Angel Sabroso Romirez |
Uwe Gensheimer – 8 | cíle | Savas Karipidis - 6 |
12. června 2010 18:00 ( UTC+2 ) |
Zpráva | Slovensko | 25:30 (16:16) | Ukrajina | Městská sportovní hala Hlohovec , Hlohovec Rozhodčí: Hlünur Leifsson , Anton Palsson |
Daniel Valo , Martin Stranowski - 4 | cíle | Sergey Burka , Sergey Otsroushko - 8 |
12. června 2010 18:00 ( UTC+2 ) |
Zpráva | Srbsko | 27:23 (16:9) | čeština | Káhira , Nish Rozhodčí: Kenneth Abrahamsen , Arne Christiansen |
Hot Sheshum - 8 | cíle | Filip Iha , Jan Filip - 4 |
13. června 2010 19:00 ( UTC+3 ) |
Zpráva | Rumunsko | 28:32 (10:12) | Rusko | Hall Polivalente , Bukurešť Diváci : 3000 Rozhodčí: Václav Horáček , Jiří Novotný |
Alexandru Xepreghi , Valentin Gyunia - 5 | cíle | Samvel Aslanyan – 7 |
13. června 2010 20:15 ( UTC+2 ) |
Zpráva | Dánsko | 32:27 (17:11) | Švýcarsko | Brönnby Hall , Brönnby Diváci : 4600 Rozhodčí: Sorin-Laurentiu Dinu , Konstantin Dean |
Mikkel Hansen – 8 | cíle | David Graubner , Manuel Liniger , Ivan Ursitz - 5 |
13. června 2010 18:00 ( UTC+0 ) |
Zpráva | Portugalsko | 26:27 (14:14) | Španělsko | Benfica , Lisabon Diváci : 1300 Rozhodčí: Kim Andersen , Per Morten Sodal |
Claudio Pedrosa – 6 | cíle | Juanin Garcia - 7 |
20. června 2010 14:00 ( UTC+2 ) |
Zpráva | Holandsko | 34:28 (17:14) | Rakousko | Ben Kveit Arena , Emmen Diváci : 800 Rozhodčí: Nenad Nikolič , Dušan Stojkovič |
Bartoš Konic - 7 | cíle | Victor Silad - 6 |
20. června 2010 17:45 ( UTC+3 ) |
Zpráva | Litva | 21:24 (9:10) | Norsko | Siemens Arena , Vilnius Diváci : 2300 Rozhodčí: Gerhard Reisinger , Christian Kaschutz |
Andrius Rackauskas - 6 | cíle | Harvard Tweten – 8 |
20. června 2010 18:00 ( UTC+2 ) |
Zpráva | Maďarsko | 28:25 (13:14) | Slovinsko | Veszprem Arena , Veszprem Diváci : 5000 Rozhodčí: Bernd Mete , Rainer Mete |
Gerge Ivančik - 12 | cíle | Zobrazit Kavtichnik - 11 |
20. června 2010 19:00 ( UTC+3 ) |
Zpráva | Řecko | 20:27 (10:10) | Německo | Krachtidi , Drama Diváci : 2100 Rozhodčí: Evgeny Zotin , Nikolai Volodkov |
Savvas Karipidis – 6 | cíle | Lars Kaufman – 6 |
20. června 2010 17:00 ( UTC+3 ) |
Zpráva | Ukrajina | 21:30 (12:14) | Slovensko | Yunost , Záporoží Diváci : 1500 Rozhodčí: Rickard Canbro , Mikael Klesson |
Sergej Onufrienko - 6 | cíle | Martin Stranowski - 8 |
19. června 2010 15:00 ( UTC+2 ) |
Zpráva | čeština | 25:22 (11:10) | Srbsko | Lokomotiv , Plzeň Diváci : 1600 Rozhodčí: Martin Gjeding , Mads Hansen |
Filip Iha - 12 | cíle | Marco Vujin , Momir Rnich - 4 |
19. června 2010 17:00 ( UTC+4 ) |
Zpráva | Rusko | 32:37 (13:16) | Rumunsko | Olimpijskij , Čechov Diváci : 2500 Rozhodčí: Slava Nikolov , Georgy Nachevsky |
Vasilij Filippov - 9 | cíle | Alexandru Xepreghi – 8 |
20. června 2010 16:45 ( UTC+2 ) |
Zpráva | Švýcarsko | 29:34 (10:15) | Dánsko | Athletic Centrum St. Gallen , St. Gallen Diváci : 3200 Rozhodčí: Nordine Lazar , Lauren Revere |
David Graubner - 6 | cíle | Lars Christiansen – 7 |
18. června 2010 20:30 ( UTC+2 ) |
Zpráva | Španělsko | 33:25 (15:11) | Portugalsko | Guadalajara Diváci : 4800 Rozhodčí: Chaba Kekes , Pal Kekes |
Juan Garcia Lorenzana – 12 | cíle | David Tavares - 9 |