Mistrovství světa družstev v mezinárodním draftu je soutěž v dámě pořádaná FMJD ( World Drafts Federation ) mezi národními týmy.
První turnaj mezi mužskými národními týmy se konal jako Mistrovství Evropy družstev v mezinárodním draftu v roce 1967 v italském Bolzanu . Zúčastnily se ho pouze týmy z Evropy.
V roce 1985 se ve Valkenburgu v Nizozemsku konal první světový pohár družstev, kterého se zúčastnily i mimoevropské týmy. Turnaje se konaly také pod názvy Olympiáda družstev a Mistrovství světa družstev.
V roce 2006 se mistrovství světa zúčastnilo družstvo žen pod vlajkou FMJD.
V roce 2022 se mistrovství světa mužů a žen konalo v klasickém formátu, rapid a blitz. Z politických důvodů se nezúčastnily týmy z Ruska a Běloruska.
Od roku 2022 se konají mistrovství Evropy a Afriky družstev.
Rok | Zlato | stříbrný | Bronz | Umístění | formulář |
---|---|---|---|---|---|
2012 [11] [13] [14] | Rusko Alexander Georgiev Alexander Shvartsman Alexey Chizhov Alexander Getmansky Murodullo Amrillaev Ainur Shaibakov Ivan Trofimov |
Nizozemské pravidlo Bomstra Alexander Balyakin Pim Moers |
Kamerun Mark Njofang Damien Come Aligna Messinga Desire Lazare Ndjib Jean Marie Eyebe |
Lille Francie |
* Mistrovství světa družstev |
2022 [11] [15] | Nizozemsko Jan Grunendijk Jitze Slump Wouter Sipma Martijn van Eisendorn |
Senegal Basiru Ba N'Diaga Samb Modu Sec Maguette Niang Boubacar Diallo |
Kamerun Mark Njofang Landry Nga Leopold Kugu Arnaud Foto : Stephane Meeh |
Antalya Turecko |
Mistrovství světa družstev |
Rok | Zlato | stříbrný | Bronz | Umístění | formulář |
---|---|---|---|---|---|
2012 [11] [16] | Rusko Alexander Georgiev Alexey Chizhov Alexander Getmansky Murodullo Amrillaev Ainur Shaibakov |
Lotyšsko Guntis Valneris Robert Misans Raymond Vipulis |
Nizozemské pravidlo Bomstra Alexander Balyakin Pim Moers |
Lille Francie |
* Mistrovství světa družstev |
2022 [11] [17] | Kamerun Mark Njofang Landry Nga Leopold Kugu Arnaud Foto : Stephane Meeh |
Francie Arnaud Cordier Kevin Mahtelink Fidel Nimby |
Nizozemsko Jan Grunendijk Jitze Slump Wouter Sipma Martijn van Eisendorn |
Antalya Turecko |
Mistrovství světa družstev |
Rok | Zlato | stříbrný | Bronz | Umístění | formulář |
---|---|---|---|---|---|
2022 [11] [18] | Nizozemsko Olga Kamyshleeva Vitalia Dumesh Heike Verhoel |
Ukrajina Victoria Motričko Olga Baltazhi Julia Makarenková Ljudmila Litviněnko Darina Lobanova |
Polsko Natalia Sadowska Arleta Flisikowska Katarzyna Stanczuk |
Antalya Turecko |
Mistrovství světa družstev |
Rok | Zlato | stříbrný | Bronz | Umístění | formulář |
---|---|---|---|---|---|
2012 [11] [19] [14] | Ukrajina Olga Baltazhi Ljudmila Litviněnko Victoria Motričko |
Rusko Tamara Tansykkuzhina Matryona Nogovitsyna Aigul Idrisova Elena Milshina Natalia Shestakova Aiyyna Sobakina |
Nizozemsko Nina Hoekman-Jankovskaya Vitalia Dumesh Wu Meizhi |
Lille Francie |
* Mistrovství světa družstev |
2022 [11] [20] | Polsko Natalia Sadowska Arleta Flisikowska Katarzyna Stanczuk |
Nizozemsko Olga Kamyshleeva Vitalia Dumesh Heike Verhoel |
Lotyšsko Zoya Golubeva Elena Chesnoková Magdalena Nereda |
Antalya Turecko |
Mistrovství světa družstev |
Rok | Zlato | stříbrný | Bronz | Umístění | formulář |
---|---|---|---|---|---|
2012 [11] [21] [22] | Nizozemsko Nina Hoekman-Jankovskaya Vitalia Dumesh Wu Meizhi |
Rusko Tamara Tansykkuzhina Matryona Nogovitsyna Aigul Idrisova |
Mongolsko Batdelgariin Nandintsetseg Erdenetsogt Mandakhnaran |
Lille Francie |
* Mistrovství světa družstev |
2022 [11] [23] | Ukrajina Victoria Motričko Olga Baltazhi Julia Makarenková Ljudmila Litviněnko Darina Lobanova |
Lotyšsko Zoya Golubeva Elena Chesnoková Magdalena Nereda |
Polsko Natalia Sadowska Arleta Flisikowska Katarzyna Stanczuk |
Antalya Turecko |
Mistrovství světa družstev |
* Koná se jako součást World Mind Games 2012
Mistrovství Evropy družstev v mezinárodních draftech
Mistrovství Afriky družstev v mezinárodním draftu
Soutěže v mezinárodních draftech | |
---|---|
Mistrovství světa a kontinentu |
|
Národní mistrovství |
|
Další soutěže |
|