Tento seznam obsahuje:
Druhá a třetí část seznamu mohou být neúplné kvůli nedostatku údajů o místě narození a místě úmrtí řady hrdinů.
V tabulkách je uvedeno příjmení, jméno a patronymie hrdinů, postavení a působiště v době udělení titulu, datum výnosu prezidia Nejvyššího sovětu SSSR , odvětví národního hospodářství, as stejně jako odkaz na životopisný článek na webu " Hrdinové země ". Formát tabulky poskytuje možnost řazení podle zadaných parametrů kliknutím na šipku v požadovaném sloupci.
K prvnímu udělení titulu Hrdina socialistické práce v Estonské SSR došlo 3. května 1948 , kdy Karl Isak , předák polní šlechtitelské brigády státního statku Simerpalu Ministerstva státních statků SSSR ve Vyru. kraje, získal tento titul výnosem prezidia Nejvyššího sovětu SSSR za získání vysokých výnosů žita .
Ne. | Příjmení, jméno, patronymie | Životní data | Aktivita | Datum zadání | Průmysl | HS |
---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Lieberg Endel Augustovič | 28.08.1927 - 8.10.2011 | Předseda JZD "9. května" Paidesky okres | 08.04 . 10.07.1971 . _ 1987 | Zemědělství | [GS 1] |
Ne. | Příjmení, jméno, patronymie | Životní data | Aktivita | Datum zadání | Průmysl | HS |
---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Agafonová Zinaida Fedorovna | 24.02.1930 - 26.09.1991 | Weaver závodu Baltiyskaya Manufactory ministerstva lehkého průmyslu Estonské SSR, hory. Tallinn | 05.04 . 1971 | lehký průmysl | |
2 | Agejev Ivan Alexandrovič | 11.7.1929 - 18.09.1977 | Kapitán velké mrazicí rybářské trawlery "Juhan Sytiste" z Estonské rybářské expediční základny, Mt. Tallinn | 26.06 . 1961 | rybí průmysl | [GS 2] |
3 | Adamson Robert Eduardovič | 16.05.1928 - 10.01.1995 | Ředitel střední školy Loksa v regionu Harju v Estonské SSR | 27.06 . 1978 | vzdělání | [GS 3] |
čtyři | Aland Roman Robertovič | 18.04.1928 - 27.10.1978 | Kapitán rybářské lodi č. 7221 rybářského JZD Oktyabr Estonské SSR | 07.07 . 1966 | rybí průmysl | [GS 4] |
5 | Alba Eduard Alexandrovič | 18.03.1920 - 20.08.2004 | Ředitel státní farmy "Saue" regionu Harju v Estonské SSR | 08.04 . 1971 | Zemědělství | |
6 | Andrejev Petr Michajlovič | 22.08.1922 - 1990 | Předák montérů estonského montážního místa trustu Sevzapenergomontazh na stavbě Pribaltiyskaya GRES , Estonská SSR | 01.10 . 1965 | konstrukce | [GS 5] |
7 | Ardula Endel Yaanovich | 12. 11. 1922 - 21. 5. 2000 | Elektrikář továrny Tallinn "Volta" Ministerstva elektrotechnického průmyslu SSSR, Estonská SSR | 20.04 . 1971 | elektrotechnický průmysl | |
osm | Areng Olaf Johannesovich | 05.01.1933 - 10.03.1997 | Řidič traktoru státní farmy Tamsalu, okres Rakvere , estonská SSR | 24.07 . 1986 | Zemědělství | |
9 | Blumenfeldt Eliza Hansovna | 24.09.1898 - 8.2.1982 | Dojička na experimentální stanici Piistaoy Ústavu chovu zvířat a veterinárního lékařství Akademie věd Estonské SSR, Pärnu County Estonské SSR | 16.08 . 1950 | Zemědělství | [GS 6] |
deset | Byarlin Elmar Jurijevič | 20.05.1913 - 04.08.1986 | Předák státní farmy "Tori" regionu Pärnu v Estonské SSR | 23.06 . 1966 | Zemědělství | [GS 7] |
jedenáct | Vaiksalu Laine Avgustovna | 29.04.1918 - 23.07.2000 | Milkmaid na Triigi State Farm, okres Rakvere , Estonská SSR | 01.10 . 1965 | Zemědělství | [GS 8] |
12 | Valdov Alfred Yanovich | 13.07.1908 - 09.06.1987 | Marker Tallinnského strojírenského závodu Estonské hospodářské rady | 01.10 . 1965 | strojírenství | [GS 9] |
13 | Wammus Ludwig Alexandrovič | 17.11.1917 - 28.09.1994 | Předák komplexní brigády závodu na stavbu domů v Tallinnu , Estonská SSR | 01.10 . 1965 | konstrukce | [GS 10] |
čtrnáct | Vares Alexej Michajlovič | 01.09.1907 - 16.11.1990 | Hlavní dětský lékař Ministerstva zdravotnictví Estonské SSR, město. Tallinn | 04.02 . 1969 | zdravotní péče | [GS 11] |
patnáct | Vasiljev Vladimír Fjodorovič | 7.12.1929 - 4.8.2008 | Řidič rypadla povrchového dolu Vivikond svěřenského fondu Estonslanets Ministerstva uhelného průmyslu SSSR, Estonská SSR | 30.03 . 1971 | uhelný průmysl | |
16 | Vaher Herbert Iosepovič | 28. 11. 1928 - 25. 7. 2013 | Boatswain z motorové lodi "Lugust Kulberg" z estonské námořní společnosti ministerstva námořní flotily SSSR, hory. Tallinn | 04.05 . 1971 | doprava | [GS 12] |
17 | Veevo Aino Mikhkelevna | 1918 - ???? | Marmeládový kuchař v továrně na cukrovinky "Kalev" ministerstva potravinářského průmyslu Estonské SSR v Tallinnu | 21.07 . 1966 | potravinářský průmysl | |
osmnáct | Weimer Arnold Tynuvych | 20.06.1903 - 03.03.1977 | Předseda Akademie věd Estonské SSR , hory. Tallinn | 19.06 . 1973 | věda | [GS 13] |
19 | Winkel Leida Osvaldovna | rod. 31.05.1930 | Dojička z JZD "Kaardivyaelane" z regionu Tapa z Estonské SSR | 01.03 . 1958 | Zemědělství | [GS 14] |
dvacet | Vol Helbe Ruubenovna | 1937 - 01.04.2010 | Dojička na státní farmě Kurtna, okres Kohtla-Järve , Estonská SSR | 27.12 . 1976 | Zemědělství | |
21 | Vlna Felix | 03/09/1906 - 04/26/1966 | Kapitán motorové lodi „Loksa“ Estonské státní námořní společnosti Ministerstva námořní flotily SSR | 03.08 . 1960 | doprava | [GS 15] |
22 | Vunk Arnold Arturovič | 27. 11. 1922 - 2. 11. 1992 | Předseda JZD "Kuusalu" regionu Harju v Estonské SSR | 27.12 . 1976 | Zemědělství | [GS 16] |
23 | Vyrro Gustav Gustavovič | 23.05.1921 - ???? | Předseda JZD "Edu" regionu Kose v Estonské SSR | 01.03 . 1958 | Zemědělství | [GS 17] |
24 | Vainsalu Otto Gustovovič | 11/05/1890 - 03/03/1969 | Předák státního statku "Uusna" ministerstva státních statků SSSR, okres Viljandi Estonské SSR | 05.10 . 1949 | Zemědělství | [GS 18] |
25 | Gorjunov Pavel Panfilovič | rod. 12.11.1933 | Kulometčík závodu na výrobu přístrojů Tartu Ministerstva výroby přístrojů, automatizačních prostředků a řídicích systémů SSSR, Estonská SSR | 09.08 . 1985 | instrumentace | [HS 19] |
26 | Grišanov Vasilij Fjodorovič | rod. 25.10.1928 | Předák integrované brigády stavebního oddělení státní okresní elektrárny Pribaltiyskaja svěřenského fondu Sevzapenergostroy Ministerstva energetiky a elektrifikace SSSR, Estonská SSR | 04.10 . 1966 | energie | |
27 | Dmitrijev Nikolaj Ivanovič | 18.10.1931 - 5.3.1985 | Velitel letecké letky Estonského republikánského výrobního sdružení civilního letectví ministerstva civilního letectví SSSR, hory. Tallinn | 04.02 . 1983 | doprava | [GS 20] |
28 | Žiljabin Vasilij Timofejevič | 12.01.1930 - 02.01.2019 | Předák horníků na stopě dolu Kyava-2 trustu Estonianslanets ministerstva uhelného průmyslu SSSR , Estonská SSR | 29.06 . 1966 | uhelný průmysl | [HS 21] |
29 | Ivanov Vasilij Kuzmič | rod. 1932 | Miner na stope dolu Akhtme výrobního sdružení Estonslanets SSSR ministerstva hutnictví železa, hory. Kohtla-Jarve z Estonské SSR | 12.05 . 1977 | uhelný průmysl | |
třicet | Ilves Harald Jaakovic | 21. 11. 1920 - 2. 4. 1998 | První tajemník okresního výboru Harju Komunistické strany Estonska | 01.03 . 1958 | veřejná správa | [HS 22] |
31 | Ird Kaarel Kirillovich | 27.08.1909 - 25.12.1986 | Hlavní ředitel Státního akademického divadla Vanemuine Estonské SSR , Lidový umělec SSSR, hory. Tartu | 24.08 . 1984 | kultura | [GS 24] |
32 | Isak Karl Ottovich | 10/05/1891 - 01/04/1955 | Předák polní šlechtitelské brigády státního statku "Simerpalu" Ministerstva státních statků SSSR, okres Vyru Estonské SSR | 03.05 . 1948 | Zemědělství | [GS 25] |
33 | Joonas Johan Yaanovich | 24.05.1888 - 10.06.1986 | Předseda kolektivní farmy Hellenurme v oblasti Elva v Estonské SSR | 01.03 . 1958 | Zemědělství | [HS 23] |
34 | Kaik Ruppert Rudolfovič | 28. 12. 1926 - 14. 1. 2013 | Provozovatel lokomotivního depa Tallinn estonské pobočky Baltské železnice | 01.10 . 1965 | doprava | [HS 26] |
35 | Kallaste Heino Petrovič | 12.01.1924 - 30.09.1991 | Ředitel referenční-demonstrativní státní farmářské školy Vinni v regionu Rakvere v Estonské SSR | 01.10 . 1965 | Zemědělství | [GS 27] |
36 | Kapp Eugen Arturovič | 26.05.1908 - 29.10.1996 | Předseda představenstva Svazu skladatelů Estonska, lidový umělec SSSR , hory. Tallinn | 26.05 . 1978 | kultura | [GS 28] |
37 | Kiivit Arno Petrovič | rod. 17.10.1934 | Předák horníků z dolu č. 4 trustu " Estonslanets " ministerstva uhelného průmyslu SSSR, hory. Kohtla-Jarve z Estonské SSR | 20.02 . 1974 | uhelný průmysl | [HS 29] |
38 | Kiryanen Rozalia Ivanovna | rod. 1923 | Mistr strojového dojení krav státní farmy "Tartu" regionu Tartu v Estonské SSR | 10.02 . 1975 | Zemědělství | |
39 | Klement Fedor Dmitrijevič | 30.05.1903 - 28.06.1973 | Rektor univerzity v Tartu , akademik Akademie věd Estonské SSR | 13.03 . 1969 | věda | [HS 30] |
40 | Koniyarv Anton Alexandrovič | 16. 10. 1914 - 5. 1993 | Ředitel státní farmy "Kurekyula" v oblasti Elva v Estonské SSR | 01.03 . 1958 | Zemědělství | [HS 31] |
41 | Kont Arella Gustavovna | 03.05.1914 - 03.06.1984 | Předák stáda dojnic státní farmy "Udeva" z oblasti Paide v Estonské SSR | 01.03 . 1958 | Zemědělství | [HS 32] |
42 | Koolmeister Elvi Iohannesovna | rod. 18.03.1937 | Švadlena-mechanička Tallinnu V. Klementi Sdružení šicí výroby Ministerstva lehkého průmyslu Estonské SSR | 04.03 . 1976 | lehký průmysl | [HS 33] |
43 | Koop Arnold Viktorovič | 16.07.1922 - 21.04.1988 | Rektor Tartu State University , člen korespondent Akademie pedagogických věd SSSR, Estonská SSR | 13.09 . 1982 | věda | [HS 34] |
44 | Koppel Heldi Oskarovna | rod. 05.05.1935 | Specialista na hospodářská zvířata JZD Karksi, region Viljandi , Estonská SSR | 22.03 . 1966 | Zemědělství | [HS 35] |
45 | Korsten Jevgenij Vasilievič | 28.03.1918 - ???? | Hlavní provozovatel závodu na zpracování ropných břidlic Kohtla-Järve pojmenovaného po V.I. Leninovi z Estonské hospodářské rady | 01.10 . 1965 | petrochemický průmysl | [HS 36] |
46 | Kristmann Anatolij Alexandrovič | 18.05.1934 - 24.07.1989 | Předák chovu hospodářských zvířat státní farmy Pydrangu, okres Rakvere , Estonská SSR | 06.09 . 1973 | Zemědělství | |
47 | Kronk Leonhard Antonovič | 27.04.1932 - 22.10.2014 | Zástupce předáka starotkacké továrny kombinátu Krenholm Manufactory Estonské ekonomické rady, hory. Narva | 28.05 . 1960 | lehký průmysl | [HS 37] |
48 | Kruus Vambola Juganesovič | 29.07.1929 - 31.03.2012 | Jeřábník námořního obchodního přístavu v Tallinnu ministerstva námořnictva SSSR, Estonská SSR | 29.07 . 1966 | doprava | [HS 38] |
49 | Kruusalu Hilda Yurievna | 13.06.1904 - 15.11.1981 | Předák státního statku "Udeva" ministerstva státních statků SSSR, okres Paide Estonské SSR | 05.10 . 1949 | Zemědělství | [HS 39] |
padesáti | Kruusma Leida Yurievna | 31. 3. 1921 – 3. 3. 2020 | Mistr sýrař z mlékárenského závodu Rakvere Ministerstva masného a mlékárenského průmyslu Estonské SSR | 14.06 . 1966 | potravinářský průmysl | [HS 40] |
51 | Kuzmina Anastasia Ivanovna | 28. 11. 1923 - 1. 8. 2013 | Tele na státní farmě Nymmkyla v oblasti Rakvere v Estonské SSR | 08.04 . 1971 | Zemědělství | |
52 | Kumel Leopold Willemovič | 10.05.1922 - 18.10.2004 | Předák komplexní brigády mobilní mechanizované kolony Haapsalu Tallinnského trustu „Spetsselkhozstroy“ Ministerstva výstavby Estonské SSR | 07.05 . 1971 | konstrukce | |
53 | Kuul Oskar Peeterovič | 11/06/1924 - 12/10/1992 | Předseda podpůrného a demonstrativního rybářského kolektivu pojmenovaného po S. M. Kirovovi z oblasti Harju v Estonské SSR | 23.05 . 1980 | rybí průmysl | [HS 41] |
54 | Kuusberg Paul Augustovič | 30.04.1916 - 21.01.2003 | Lidový estonský spisovatel, hory. Tallinn, Estonská SSR | 16.11 . 1984 | kultura | [HS 42] |
55 | Kuusk Helmut Kustavovič | 11.6.1921 - 11.6.1988 | Operátor rotační pece v cementárně Punane Kunda Ministerstva průmyslu stavebních materiálů Estonské SSR | 28.07 . 1966 | konstrukce | |
56 | Kyjev Vello Petrovič | 03/04/1914 - 05/04/1997 | Řidič traktoru Järvesalu Järvesalu, okres Valga , estonská SSR | 23.06 . 1966 | Zemědělství | [HS 43] |
57 | Kebin Ivan Gustavovič | 09/11/1905 - 25/10/1999 | První tajemník Ústředního výboru Komunistické strany Estonska , hory. Tallinn | 23.09 . 1975 | veřejná správa | [HS 44] |
58 | Kulaots (Saar) Aurelia Vladimirovna [1] | 08/08/1919 - 09/04/2007 | Dojička na státní farmě Udeva Ministerstva státních farem SSSR, okres Paide, Estonská SSR | 05.10 . 1949 | Zemědělství | [HS 45] |
59 | Kylvaya Erik Arthur-Ottovich | rod. 1933 | Řidič traktoru JZD Ukhtna, okres Rakvere , Estonská SSR | 13.12 . 1972 | Zemědělství | |
60 | Kyais Oscar Augustovich | rod. 1932 | Řidič traktoru JZD "Pylva" okres Pylva Estonské SSR | 12.12 . 1973 | Zemědělství | [HS 46] |
61 | Karber Kristyan Avgustovič | 14.05.1908 - 20.01.1977 | Brigádní generál komplexního týmu zedníků trustu "Tallinstroy" Estonské hospodářské rady, hory. Tallinn | 09.08 . 1958 | konstrukce | [HS 47] |
62 | Kardi Yaan Yurievich | 25.02.1915 - 13.01.1970 | Předák zámečníků z Tallinnského strojírenského závodu Estonské hospodářské rady | 28.05 . 1960 | strojírenství | [HS 48] |
63 | Kyarner Aita Augustovna | 14. 12. 1930 - 25. 8. 1999 | Dojička na státní farmě Uusna v regionu Viljandi v Estonské SSR | 22.03 . 1966 | Zemědělství | [HS 49] |
64 | Kyasper Pyarya Albertovna | 18.03.1931 - 10.05.1997 | Vedoucí farmy JZD "Estonsko" regionu Paide v Estonské SSR | 22.03 . 1966 | Zemědělství | [HS 50] |
65 | Kyaermann Hilli Iokhanovna | rod. 1930 | Tele na státní farmě Myniste, okres Vyru, Estonská SSR | 21.12 . 1983 | Zemědělství | |
66 | Kyanik Meta Yohannesovna | 15.07.1913 - 2000 | Dojička na státní farmě Hulya, okres Rakvere , Estonská SSR | 22.03 . 1966 | Zemědělství | [HS 51] |
67 | Laanemets Emilia Jukhanovna | 29. 11. 1909 - 3. 2. 2004 | Prasečí farma kolektivní farmy Tee Kommunizmile, okres Rapla , estonská SSR | 01.03 . 1958 | Zemědělství | [HS 52] |
68 | Laretei Khilya Iokhanovna | 19.05.1930 - 28.06.1991 | Prasečí farma státní farmy Hummuli v regionu Valga v Estonské SSR | 22.03 . 1966 | Zemědělství | [HS 53] |
69 | Laur Voldemar Hendrikovich | 17.02.1927 - 1.4.2013 | Ředitel státní farmy " Karya " okresu Kingisepp v Estonské SSR | 22.03 . 1966 | Zemědělství | [HS 54] |
70 | Liblík Hans Alexandrovič | 1916 - 01.1993 | Předák zámečníků Tallinnského strojírenského závodu Ministerstva chemického a ropného inženýrství SSSR, Estonská SSR | 20.04 . 1971 | chemický ropný průmysl | |
71 | Liiv Valerij Rihardovič | rod. 18.12.1938 | Předák soustružníků Tallinn Production Association " Talleks " pojmenované po 50. výročí SSSR Ministerstva výstavby, silničního a komunálního inženýrství SSSR, Estonská SSR | 11.03 . 1981 | strojírenství | [HS 55] |
72 | Luuri Salme | 16.03.1910 - 12.02.1969 | Dojička kolektivní farmy Energia, okres Rakvere , Estonská SSR | 22.03 . 1966 | Zemědělství | [HS 56] |
73 | Malman Maria Yurievna | 30.03.1908 - 15.12.2005 | Dojička na státní farmě Udeva v oblasti Paide v Estonské SSR | 01.03 . 1958 | Zemědělství | [HS 57] |
74 | Mannov Rudolf Gustavovič | 30. 10. 1922 - 19. 8. 2004 | Předseda JZD "Rahva vyit" regionu Harju v Estonské SSR | 01.03 . 1958 | Zemědělství | [HS 58] |
75 | Marrandi Heino Reinovic | 5.2.1911 - 29.8.1989 | Předseda JZD "Estonsko" okresu Tyuri Estonské SSR | 01.03 . 1958 | Zemědělství | [HS 59] |
76 | Marčenko Taisija Eliseevna | 03.10.1917 - 2008 | Tkadlec závodu Krenholmské manufaktury Estonské hospodářské rady, hory. Narva | 07.03 . 1960 | lehký průmysl | [HS 60] |
77 | Matveus August Augustovič | rod. 1928 | Asher z kožedělného a obuvnického sdružení "Kommunar" Ministerstva lehkého průmyslu Estonské SSR, hory. Tallinn | 05.04 . 1971 | lehký průmysl | |
78 | Mikomyagi Anna Annovna | 03/08/1908 - 03/21/2000 | Dojička v JZD "Rahva vyit" regionu Harju v Estonské SSR | 07.01 . 1952 | Zemědělství | [HS 61] |
79 | Michailov Michail Michajlovič | 1926-2003 | Zámečník závodu M. I. Kalinin v Tallinnu na rtuťové usměrňovače SSSR Ministerstvo elektrotechnického průmyslu, Estonská SSR | 08.08 . 1966 | elektrotechnický průmysl | |
80 | Michkelson Erna Hansovna | 25.01.1915 - 23.12.2002 | Dojička kolchozu "Estonsko" okresu Tyuri v Estonské SSR | 01.03 . 1958 | Zemědělství | [HS 62] |
81 | Mynzu Vladimír Georgijevič | 16.02.1931 - 13.02.2001 | Předák štukatérů stavebního fondu "Tallinstroy" Ministerstva výstavby Estonské SSR, hory. Tallinn | 17.07 . 1980 | konstrukce | [HS 63] |
82 | Niccolo Raul Jurijevič | 10/03/1928 - 01/05/1997 | Seřizovač papírenského stroje v Tallinnské celulózce a papírně pojmenované po V. Kingiseppovi z Ministerstva lesnictví, celulózy, papíru a dřevozpracujícího průmyslu SSSR, Estonská SSR | 17.09 . 1966 | dřevařský průmysl | [HS 64] |
83 | Noor Khenn Arturovič | rod. 1940 | Kapitán-instruktor středního rybářského trawleru rybářského kolektivu "Hiu Kalur" z Estonské SSR | 12.05 . 1977 | rybí průmysl | |
84 | Norden Voldemar Ivanovič | rod. 1933 | Vedoucí strojník papírenského stroje celulózky a papíru Kehra Ministerstva lesnictví, celulózy a papíru a dřevozpracujícího průmyslu SSSR, Estonská SSR | 19.03 . 1981 | dřevařský průmysl | |
85 | Nutt Vaike Peeterovna | rod. 1931 | Dojička na státní farmě Tartu, region Tartu , estonský SSR | 08.04 . 1971 | Zemědělství | |
86 | Nymm Kalev Michkelevich | 10.12.1921 - 4.12.1994 | První tajemník okresního výboru Põlva Komunistické strany Estonska | 08.04 . 1971 | veřejná správa | |
87 | Oad Mihkel Jukhanovič | 18.05.1930 - 25.12.2015 | Rybář rybářského kolektivu Nyukogude Partizan, okres Pärnu , Estonská SSR | 13.04 . 1963 | rybí průmysl | [HS 65] |
88 | Okas Evald Karlovich | 28. 11. 1915 - 30. 4. 2011 | Estonský malíř a grafik, lidový umělec SSSR , hory. Tallinn | 27.11 . 1985 | kultura | [HS 66] |
89 | Otsman Elmina Petrovna | 14. 11. 1924 - 17. 3. 2012 | Kombinátor Viljandi MTS z Estonské SSR | 01.03 . 1958 | Zemědělství | [HS 67] |
90 | Oyasaar Hope | 21. 10. 1929 - 27. 4. 2007 | Razící pracovník v závodě Volta Estonské hospodářské rady, hory. Tallinn | 07.03 . 1960 | elektrotechnický průmysl | [HS 68] |
91 | Paap Endel Alfredovič | rod. 9.8.1938 | Předák drifterů dolu "Estonsko" výrobního sdružení " Estonslanets " ministerstva uhelného průmyslu SSSR, hory. Jõhvi z Estonské SSR | 31.07 . 1979 | uhelný průmysl | [HS 69] |
92 | Palm (Ollykainen) Maria Fedorovna | 25.08.1919 - ???? | Dojička na státní farmě Udeva Ministerstva státních farem SSSR, okres Paide, Estonská SSR | 05.10 . 1949 | Zemědělství | [HS 70] |
93 | Pappel Erig Karlovich | 12.07.1927 - 30.03.2009 | Řidič bagru z pobočky Keila sdružení "Estselkhoztehniki", oblast Harju v Estonské SSR | 23.06 . 1966 | Zemědělství | [HS 71] |
94 | Paruka Heino Hansovich | 16.04.1929 - 25.03.2015 | Ředitel referenční-demonstrativní státní farmy "Tartu" regionu Tartu v Estonské SSR | 11.09 . 1985 | Zemědělství | [HS 72] |
95 | Parika Alexandr Jukhanovič | 02.07.1918 - 1996 | Hlavní inženýr lokomotivního depa estonské železnice v Tallinnu, Estonská SSR | 01.08 . 1959 | doprava | [HS 73] |
96 | Paukku Ivan Ivanovič | 1915 - 27.04.1999 | Dobytkář-pastýř státního statku "Udeva" Ministerstva státních statků SSSR, okres Paide Estonské SSR | 05.10 . 1949 | Zemědělství | [HS 74] |
97 | Paukku Lembi Petrovna | 02/11/1916 - 01/30/1976 | Dojička na státní farmě Udeva Ministerstva státních farem SSSR, okres Paide, Estonská SSR | 05.10 . 1949 | Zemědělství | [HS 75] |
98 | Peips Leida Augustovna | rod. 02/01/1937 | Mistr strojního dojení krav státní farmy "Viljandi" regionu Viljandi v Estonské SSR | 10.02 . 1975 | Zemědělství | [HS 76] |
99 | Pertel Axel Gugovič | rod. 03.07.1928 | Předák potápěčů dolu č. 2 trustu „ Estonslanets “ Estonské hospodářské rady | 01.10 . 1965 | uhelný průmysl | [HS 77] |
100 | Petrova Světlana Ivanovna | 1940 – 04.07.2021 | Spinner v Krenholm Manufactory Cotton Mill ministerstva lehkého průmyslu Estonské SSR, město. Narva | 30.04 . 1980 | lehký průmysl | |
101 | Piersoo Koit | 13.01.1925 - 26.04.2008 | Sýrař-mistr mlékárenského závodu Tartu Ministerstva masného a mléčného průmyslu Estonské SSR | 26.04 . 1971 | potravinářský průmysl | |
102 | Pille Valju Alfredovič | rod. 1929 | Řidič traktoru závodu na zpracování dřeva Võru Ministerstva lesnictví a dřevozpracujícího průmyslu Estonské SSR | 07.05 . 1971 | dřevařský průmysl | |
103 | Poroson Salme Danielovna | 08.03.1921 - 06.06.2016 | Dojička na státní farmě Kohila v okrese Rapla v Estonské SSR | 22.03 . 1966 | Zemědělství | [HS 78] |
104 | Premet Alexandr Jakovlevič | 1.10.1902 - ???? | Předseda kolektivní farmy Michurin v oblasti Harju v Estonské SSR | 01.10 . 1965 | Zemědělství | [HS 79] |
105 | Slovní hříčky Hilda Yakobovna | 07/04/1900 - 03/08/1988 | Prasečí farma kolektivní farmy "Mayak" z oblasti Harju v Estonské SSR | 01.03 . 1958 | Zemědělství | [HS 80] |
106 | Rayend Alide-Rosalie Augustovna | 18.01.1913 - 13.02.2004 | Tkadlec z továrny Tallinn "Keila" Estonské hospodářské rady | 01.10 . 1965 | lehký průmysl | [HS 81] |
107 | Rebane Karl Karlovich | 4. 11. 1926 - 11. 4. 2007 | Předseda Akademie věd Estonské SSR , hory. Tallinn | 10.04 . 1986 | věda | [HS 82] |
108 | Romanovská Asta Khansovna | rod. 1941 | Dojička v JZD "Vyhma" v regionu Viljandi v Estonské SSR | 11.09 . 1985 | Zemědělství | |
109 | Roomet Aino Ottovna | rod. 1931 | Dojička na státní farmě Jygeva v okrese Jygeva v Estonské SSR | 08.04 . 1971 | Zemědělství | |
110 | Rohtlaan Paul Leopoldovich | rod. 1.10.1930 | Kapitán lodi estonské námořní společnosti ministerstva námořní flotily SSSR, hory. Tallinn | 09.08 . 1963 | doprava | [HS 83] |
111 | Ryani Edith Hermanovna | 20.08.1928 - 2006 | Dojička z JZD "Kaardivyaelane" z regionu Tapa z Estonské SSR | 01.03 . 1958 | Zemědělství | [HS 84] |
112 | Saar Liivi Alfredovna | rod. 1937 | Předák chovu hospodářských zvířat experimentální státní farmy Vändra v regionu Pärnu v Estonské SSR | 16.03 . 1981 | Zemědělství | |
113 | Saar Naima Jukhanovna | 28.03.1919 - 15.07.2010 | Prasečí farma referenční a demonstrační státní farmy "Tori" z oblasti Pärnu v Estonské SSR | 01.10 . 1965 | Zemědělství | [HS 85] |
114 | Sarap Artur Jukuvič | 29. 11. 1919 - 1. 11. 1993 | Předseda kolektivní farmy Aniya Edazi v regionu Kose v Estonské SSR | 01.03 . 1958 | Zemědělství | [HS 86] |
115 | Píseň Lembit Iohannesovich | 21.02.1929 - 28.03.1999 | Kapitán středního chlazeného rybářského trawleru č. 9121 z Estonské rybářské expediční základny, Mt. Tallinn | 26.06 . 1961 | rybí průmysl | [HS 87] |
116 | Sooaluste Thomas Iohannesovich | 25.07.1933 - 14.05.1977 | Ředitel státní zemědělsko-technické školy pojmenované po Y. Gagarinovi, oblast Viljandi Estonské SSR | 12.12 . 1973 | Zemědělství | [HS 88] |
117 | Soovik Linda Yurievna | 28.06.1915 - 3.2.2005 | Ředitel střední školy č. 2 pojmenované po L. Koidule, město. Parnu Estonská SSR | 01.07 . 1968 | vzdělání | [HS 89] |
118 | Talumaa Maria Yurievna | 23.05.1910 - 01.03.1969 | Dojička na státní farmě Jygeva v okrese Jygeva v Estonské SSR | 22.03 . 1966 | Zemědělství | [HS 90] |
119 | Tamm Friedrich Michajlovič | 09/12/1924 - 06/08/2009 | Kapitán-ředitel velké mrazicí rybářské trawlery „August Alle“ sdružení rybářské produkce „Ocean“ Ministerstva rybolovu SSSR, Estonská SSR | 26.04 . 1971 | rybí průmysl | [HS 91] |
120 | Tammistu Aino Hugovna | 16.08.1930 - 02.05.2010 | Mistr továrny na pletení " Marat " Ministerstva lehkého průmyslu Estonské SSR, město. Tallinn | 09.06 . 1966 | lehký průmysl | [HS 92] |
121 | Tanner Johannes Adamovich | 1903 - ???? | Řidič traktoru okresního sdružení Haapsalu "Estselkhoztehniki", estonská SSR | 23.06 . 1966 | Zemědělství | |
122 | Tričko Eduard Yanovich | rod. 1923 | Předák JZD "Edazi" okres Vyru Estonské SSR | 23.06 . 1966 | Zemědělství | |
123 | Tiirik Melania-Irena Yanovna | rod. 1926 | Prasečí farma státní farmy "Moste" okres Pylva z Estonské SSR | 08.04 . 1971 | Zemědělství | |
124 | Toomla Velda Avgustovna | 1910-1992 | Prasečí farma JZD pojmenovaná po E. Vilde, oblast Rakvere , Estonská SSR | 22.03 . 1966 | Zemědělství | [HS 93] |
125 | Toots Raivo Reinovic | rod. 07.05.1927 | Primář oddělení městské nemocnice, hory. Parnu Estonská SSR | 23.10 . 1978 | zdravotní péče | [HS 94] |
126 | Tui Erich Avgustovič | rod. 1928 | Předák komplexní brigády Kohtla-Järve Construction Trust, Estonská SSR | 11.08 . 1966 | konstrukce | |
127 | Udam Walter Yanovich | 26.08.1926 - 26.03.2001 | První tajemník okresního výboru Pärnu Komunistické strany Estonska | 11.09 . 1985 | veřejná správa | |
128 | Šeng Albert Alexandrovič | 23.06.1921 - 24.08.2003 | Řidič základny motorové dopravy Pärnu Ministerstva motorové dopravy a dálnic Estonské SSR | 05.10 . 1966 | doprava | |
129 | Evanen Olga Ivanovna | 7.8.1910 - ???? | Prasečí farma státní farmy Pydrangu v regionu Väike-Marya v Estonské SSR | 07.03 . 1960 | Zemědělství | [HS 95] |
130 | Eichfeld Johann Gansovich | 25.01.1893 - 20.04.1989 | Předseda Akademie věd Estonské SSR , hory. Tallinn | 25.01 . 1963 | věda | [HS 96] |
131 | Ernesaks Gustav Gustavovič | 12.12.1908 - 24.01.1993 | Šéfdirigent a umělecký ředitel Státního akademického mužského sboru Estonské SSR, Lidový umělec SSSR, hory. Tallinn | 15.11 . 1974 | kultura | [HS 97] |
132 | Yunolainen Yuhan Adamovich | 03/07/1931 - 04/20/2005 | Kombinátor státního statku "Kurtna" regionu Kohtla-Järve z Estonské SSR | 08.04 . 1971 | Zemědělství | |
133 | Juškina Anna Andrejevna | 20.07.1924 - 19.10.1988 | Velitel vozového depa Valga Baltské železnice, Estonská SSR | 04.08 . 1966 | doprava | |
134 | Jaksen Edgar Albertovič | 01.02.1922 - 05.05.2009 | Důstojník na stanici Tapa na Baltské železnici, Estonská SSR | 04.05 . 1971 | doprava | |
135 | Yarv Anna-Elvira Yukhanovna | 29.08.1909 - 14.03.2002 | Ředitel sedmileté školy Saku v regionu Harju v Estonské SSR | 07.03 . 1960 | vzdělání | [HS 98] |
136 | Jarvekulg Pelageya Petrovna | 17. 10. 1910 - 16. 5. 1985 | Dojička kolchozu "Koit" z regionu Viljandi v Estonské SSR | 01.03 . 1958 | Zemědělství | [HS 99] |
Ne. | Příjmení, jméno, patronymie | Životní data | Aktivita | Datum zadání | Průmysl | HS |
---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Severin Hans Michajlovič | 1890 - ???? | Předseda kolektivní farmy pojmenované po Stalinově vesnické radě Leselidzevského okresu Gagra v Abcházské ASSR | 03.05 . 1949 | Zemědělství | [GS 1] |
Ne. | Příjmení, jméno, patronymie | Životní data | Aktivita | Datum zadání | Průmysl | HS |
---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Listopad Maria Maksimovna | 13. 10. 1911 - 20. 8. 1989 | Prasečí farma státního statku pojmenovaná po Chapaevovi, okres Dikansky , region Poltava | 26.02 . 1958 | Zemědělství | [GS 1] |
2 | Nobelova Antonina Samuilovna | 1918 - ???? | Předák polní pěstitelské brigády státního statku cukrové řepy Merken Ministerstva potravinářského průmyslu SSSR, okres Merken regionu Džambul | 08.05 . 1948 | Zemědělství | |
3 | Patušin Pavlin Ivanovič | 21.01.1917 - 30.01.2012 | Vedoucí mléčné farmy JZD "Červený kolektivista" Nekrasovský okres Jaroslavské oblasti | 06.09 . 1950 | Zemědělství | [GS 2] |
hrdinů socialistické práce | Seznamy||
---|---|---|
Oblasti Ruska |
| |
Města Ruska | ||
Bělorusko | Brestská oblast (64) Vitebská oblast (88) Gomelská oblast (86) Region Grodno Minská oblast Mogilevská oblast | |
Kazachstán | oblast Akmola (139) Region Aktobe (105) Oblast Alma-Ata Oblast Atyrau (68) Oblast východního Kazachstánu (161) Zhambyl region (252) Oblast Západního Kazachstánu oblast Karaganda (143) Oblast Kyzylorda Kostanajská oblast (149) oblast Mangystau (23) oblast Pavlodar (66) Oblast severního Kazachstánu (117) Turkestánský region | |
Uzbekistán | oblast Andijan Bucharská oblast Jizzašská oblast Karakalpakstán (36) Kaškadarská oblast Oblast Navoi Oblast Namangan oblast Samarkand Oblast Surkhandarya Region Syrdarya Taškentská oblast oblast Fergana Chorezmská oblast | |
Ukrajina | Vinnycká oblast Volyňská oblast Dněpropetrovská oblast Doněcká oblast Žytomyrská oblast Zakarpatská oblast (45) Záporožská oblast Ivano-Frankivská oblast Kyjevská oblast Kirovogradská oblast Luganská oblast (211) Lvovská oblast (95) Mykolajivská oblast (139) Oděská oblast (184) Poltavská oblast Region Rivne (39) Oblast Sumy Oblast Ternopil Charkovská oblast Chersonská oblast Khmelnitsky region Čerkaská oblast Černihovská oblast Černovická oblast | |
Ostatní bývalé republiky SSSR |
| |
Profese | ||
národnosti |