2005 Kanadské mistrovství v curlingu žen | |
---|---|
2005 Scott Tournament of Hearts | |
Město | St. John's ( Newfoundland a Labrador ) |
Aréna | Stadion Mile One |
datum | 19. - 27. února 2005 |
Účast | 72,799 |
Vítěz | Manitoba (7. titul) |
Curlingový klub | Svatý. Vital CC, Winnipeg |
Přeskočit | Jennifer Jonesová |
Třetí | Kathy Overton-Clapham |
Druhý | Jill důstojník |
První | Cathy Gauthier |
Náhradní | Trisha Eek |
Trenér | Larry Jones |
Finalista | Ontario (Jen Hannah) |
20042006 |
46. kanadský ženský Curling Championship 2005 ( anglicky 2005 Scott Tournament of Hearts ) se konal v St. John's ( Newfoundland a Labrador ) od 19. února do 27. února 2005 . V provincii Newfoundland a Labrador se šampionát konal potřetí, v St. John's potřetí (předtím se tam konaly šampionáty 1971 a 1981 ). [jeden]
Vítěz získal právo reprezentovat Kanadu (jako „Team Canada“; English Team Canada ) na mistrovství světa 2005 , které se konalo v březnu 2005 v Paisley ( Skotsko ), a také vystupovat pod tímto jménem na příštím kanadském šampionátu v roce 2006. .
Turnaje se zúčastnilo 12 týmů: 11 týmů reprezentujících provincie a území Kanady a vítězný tým předchozího šampionátu v roce 2004 (jako „Team Canada“).
Šampionem se stal (sedmýkrát v historii šampionátů) tým reprezentující provincii Manitoba ( vynechejte Jennifer Jones ; pro tým samotný to bylo 1. vítězství na šampionátu), který vyhrál finále proti týmu reprezentujícímu provincii Ontario (přeskočte Jen Hanna ). O 3-4 místa se podělily další dva týmy, které se probojovaly do play-off, reprezentující provincie Britská Kolumbie (přeskočit Kelly Scott ) a Saskatchewan (vynechat Stephanie Lawton ).
V první, skupinové fázi, hraje 12 týmů systémem každý s každým v jednom kole. Čtyři nejlepší týmy skupinové fáze postupují do druhé fáze, play-off , kde se hraje podle Page system : dva nejlepší týmy na konci skupinové fáze sehrají zápas o přímý postup do finále (play-off 1 ). 3. a 4. tým hraje o postup do semifinále (play-off-2). V semifinále se střetnou poražený z prvního zápasu a vítěz druhého zápasu. Ve finále se o zlaté medaile utkají vítězové play-off 1 a semifinále. Tým, který prohrál play-off i tým, který prohrál semifinále, je považován za třetí místo.
Kanada | Alberta | Britská Kolumbie | |
---|---|---|---|
4. 3. 2. první rezervní trenérský klub |
Colin Jones Kim Kelly Mary-Ann Arceno Nancy Delahunt Mary Sue Radford Ken Bagnell Mayflower CC, Halifax |
Katie King Laurie Armistead Raylene Rocque Tracy Bush Beth Iskew Randy Olson Saville Center CC, Edmonton |
Kelly Scott Gina Schroeder Sasha Carter Rene Simmons Michelle Allen Jerry Richard Kelowna CC, Kelowna |
Quebec | Manitoba | nové Skotsko | |
4. 3. 2. první rezervní trenérský klub |
Brenda Nichols Allison Ross Catherine Derick Marie-Josée Fortier Julie Rainville Andre Ferland Club de Curling Victoria, Sainte-Foy |
Jennifer Jones Kathy Overton-Clapham Jill Důstojnice Kathy Gauthier Tricia Eck Larry Jones St. Vital CC, Winnipeg |
Kay Zinck Mary Mattatall Candice Mittelstadt Monica Moriarty Meaghan Smart Rob Krepps Mayflower CC, Halifax |
Nový Brunswick | Newfoundland a Labrador | Ontario | |
4. 3. 2. první rezervní trenérský klub |
Sandy Comeau Stacey Leger Allison Farrell Sandi Prosser Stacy Sampson Charles Sullivan Beaver CC, Moncton |
Heather Strong Laura Strong Beth Hamilton Susan O'Leary Marcie Brown Eugene Tricket St. John's CC, St. John 's |
Jen Hanna Pascal Letendre Don Eskin Stephanie Hanna Joelle Sabourin Robert Hanna Ottawa CC Ottawa |
Ostrov prince Edwarda | Saskatchewan | Severozápadní teritoria / Yukon | |
4. 3. 2. první rezervní trenérský klub |
Shelley Bradley Rebecca Jean McPhee Robin McPhee Stefanie Richard Kim Dolan Terry Smith Charlottetown CC, Charlottetown |
Stephanie Lawton Marlies Miller Sherri Singler Chelsea Matson Sherri Anderson Bob Miller CN CC Saskatoon |
Monique Gagner Carrie Cuey Kelli Sharpe Heather McCagg-Nystrom Seana Barbour Fred Koe Yellowknife CC, Yellowknife |
( přeskočení jsou tučně; střídání a trenéři jsou převzaty z: [1]
Tabulka turnaje po skončení skupinové fáze
M | tým | Přeskočit | jeden | 2 | 3 | čtyři | 5 | 6 | 7 | osm | 9 | deset | jedenáct | 12 | V | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Manitoba | Jennifer Jonesová | * | 4:7 | 7:4 | 9:2 | 8:5 | 8:5 | 9:3 | 9:6 | 10:3 | 9:7 | 2:8 | 7:5 | 9 | 2 |
2 | Britská Kolumbie | Kelly Scottová | 7:4 | * | 5:8 | 3:8 | 6:3 | 4:7 | 6:3 | 7:2 | 7:4 | 8:3 | 6:5 | 5:3 | osm | 3 |
3 | Saskatchewan | Stephanie Lawtonová | 4:7 | 8:5 | * | 6:7 | 6:3 | 3:7 | 5:6 | 8:3 | 5:4 | 6:3 | 8:4 | 10:7 | 7 | čtyři |
čtyři | Ontario | Jen Hanna | 2:9 | 8:3 | 7:6 | * | 8:5 | 7:4 | 8:3 | 6:7 | 7:6 | 6:10 | 4:8 | 2:8 | 6 | 5 |
čtyři | Alberta | Katie Kingová | 5:8 | 3:6 | 3:6 | 5:8 | * | 8:9 | 9:4 | 7:3 | 6:5 | 8:4 | 7:6 | 7:3 | 6 | 5 |
čtyři | Kanada | Colin Jones | 5:8 | 7:4 | 7:3 | 4:7 | 9:8 | * | 7:8 | 8:4 | 7:9 | 10:6 | 6:8 | 7:3 | 6 | 5 |
čtyři | Nový Brunswick | Sandy Comeau | 3:9 | 3:6 | 6:5 | 3:8 | 4:9 | 8:7 | * | 12:7 | 8:5 | 7:8 | 8:7 | 7:6 | 6 | 5 |
osm | nové Skotsko | Kay Zinck | 6:9 | 2:7 | 3:8 | 7:6 | 3:7 | 4:8 | 7:12 | * | 8:4 | 11:3 | 9:4 | 6:4 | 5 | 6 |
9 | Quebec | Brenda Nicholsová | 3:10 | 4:7 | 4:5 | 6:7 | 5:6 | 9:7 | 5:8 | 4:8 | * | 7:4 | 9:5 | 7:6 | čtyři | 7 |
deset | Severozápadní teritoria / Yukon | Carrie Cui | 7:9 | 3:8 | 3:6 | 10:6 | 4:8 | 6:10 | 8:7 | 3:11 | 4:7 | * | 8:7 | 9:3 | čtyři | 7 |
jedenáct | Ostrov prince Edwarda | Rebecca Jean McPheeová | 8:2 | 5:6 | 4:8 | 8:4 | 6:7 | 8:6 | 7:8 | 4:9 | 5:9 | 7:8 | * | 8:6 | čtyři | 7 |
12 | Newfoundland a Labrador | Heather Silná | 5:7 | 3:5 | 7:10 | 8:2 | 3:7 | 3:7 | 6:7 | 4:6 | 6:7 | 3:9 | 6:8 | * | jeden | deset |
Statistiky po skončení skupinové fáze
M | tým | Přeskočit | V | P | KZ | KP | VE | PE | OE | EU | PB |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Manitoba | Jennifer Jonesová | 9 | 2 | 82 | 55 | 49 | 38 | deset | osmnáct | 80 % |
2 | Britská Kolumbie | Kelly Scottová | osm | 3 | 64 | padesáti | 46 | 34 | dvacet | dvacet | 80 % |
3 | Saskatchewan | Stephanie Lawtonová | 7 | čtyři | 69 | 56 | 42 | 46 | 17 | 7 | 83 % |
čtyři | Ontario | Jen Hanna | 6 | 5 | 65 | 69 | 44 | 45 | jedenáct | 7 | 83 % |
čtyři | Alberta | Katie Kingová | 6 | 5 | 68 | 62 | 45 | 45 | 13 | 12 | 79 % |
čtyři | Kanada | Colin Jones | 6 | 5 | 77 | 68 | 49 | 44 | jedenáct | patnáct | 82 % |
čtyři | Nový Brunswick | Sandy Comeau | 6 | 5 | 69 | 77 | 46 | 52 | 7 | 12 | 77 % |
osm | nové Skotsko | Kay Zinck | 5 | 6 | 65 | 62 | 42 | 46 | jedenáct | deset | 76 % |
9 | Quebec | Brenda Nicholsová | čtyři | 7 | 63 | 73 | 45 | padesáti | 9 | čtrnáct | 79 % |
deset | Severozápadní teritoria / Yukon | Carrie Cui | čtyři | 7 | 70 | 73 | 49 | 44 | jedenáct | čtrnáct | 77 % |
jedenáct | Ostrov prince Edwarda | Rebecca Jean McPheeová | čtyři | 7 | 70 | 73 | 49 | 44 | jedenáct | čtrnáct | 77 % |
12 | Newfoundland a Labrador | Heather Silná | jeden | deset | 53 | 75 | 39 | 47 | patnáct | 9 | 77 % |
V 1. kole tie-breaků se v jednom „semifinále“ střetly týmy Ontaria a Alberty, ve druhém pak týmy New Brunswick a Kanady; vítězové se utkali ve 2. kole o postup do play off ze 4. místa.
1. kolo | 2. kolo | |||||||||||||||||||||
Ontario | 5 | |||||||||||||||||||||
Alberta | 3 | |||||||||||||||||||||
Ontario | osm | |||||||||||||||||||||
Nový Brunswick | 5 | |||||||||||||||||||||
Nový Brunswick | 9 | |||||||||||||||||||||
Kanada | čtyři | |||||||||||||||||||||
Podle výsledků tie-breaku postoupil tým z provincie Ontario ze 4. místa do semifinále-2 play off.
Čtvrtfinále | semifinále | Finále | |||||||||||
jeden | Manitoba | osm | |||||||||||
2 | Britská Kolumbie | 7 | jeden | Manitoba | osm | ||||||||
2 | Britská Kolumbie | 7 | čtyři | Ontario | 6 | ||||||||
čtyři | Ontario | 9 | |||||||||||
3 | Saskatchewan | čtyři | |||||||||||
čtyři | Ontario | deset |
M | tým | Přeskočit | A | V | P |
---|---|---|---|---|---|
Manitoba | Jennifer Jonesová | 13 | jedenáct | 2 | |
Ontario | Jen Hanna | 16 | deset | 6 | |
Britská Kolumbie | Kelly Scottová | 13 | osm | 5 | |
čtyři | Saskatchewan | Stephanie Lawtonová | 12 | 7 | 5 |
5 | Nový Brunswick | Sandy Comeau | 13 | 7 | 6 |
6 | Alberta | Katie Kingová | 12 | 6 | 6 |
7 | Kanada | Colin Jones | 12 | 6 | 6 |
osm | nové Skotsko | Kay Zinck | jedenáct | 5 | 6 |
9 | Quebec | Brenda Nicholsová | jedenáct | čtyři | 7 |
deset | Severozápadní teritoria / Yukon | Carrie Cui | jedenáct | čtyři | 7 |
jedenáct | Ostrov prince Edwarda | Rebecca Jean McPheeová | jedenáct | čtyři | 7 |
12 | Newfoundland a Labrador | Heather Silná | jedenáct | jeden | deset |
Podle výsledků přesnosti hodů (v procentech) hráčů v zápasech kolo sázek jsou na každé pozici určeny dva týmy: nejlepší hráč je zařazen do prvního týmu, druhý do hodnocení - do druhý. [2]
Čtvrtý (přeskočit) | Třetí | Druhý | První | |
---|---|---|---|---|
jeden | Jennifer Jonesová | Marlies Kasnerová | Don Eskin | Nancy Delahuntová |
2 | Jen Hanna | Pascal Letendre | Sherry Singlerová | Susan O'Learyová |
(viz en: Cena Sandra Schmirler pro nejužitečnějšího hráče )
Cena se uděluje „Nejužitečnějšímu hráči“ ( MVP ), který předvedl nejlepší hru ve skupinové fázi, podle zástupců médií pokrývajících šampionát [3] .
Cena byla udělena Jen Hannah (Ontario). [3] [2]
Cena Marge Mitchell za sport(Viz Marj Mitchell Sportsmanship Award )
Cena byla udělena Stefanie Richard ( Ostrov prince Edwarda) . [2]
Cena Joan Mead Builder(Viz cs:Scotties_Tournament_of_Hearts#Joan_Mead_Builder_Award )
Cena byla udělena Shirley Morashové , prezidentce Curlingové asociace Kanady v letech 1995-1996. ( Eng. CCA Past President ), za jeho přínos k rozvoji a popularizaci ženského curlingu. [2]
Kanadské mistrovství v curlingu žen (Scotties Tournament of Hearts) | |
---|---|
Diamond D šampionát | |
Kanadský šampionát v curlingu žen | |
Macdonald Lassies Championship | |
Kanadský šampionát v curlingu žen | |
Scott Tournament of Hearts | |
Scotties Tournament of Hearts |