Ruské halové mistrovství v atletice 2005 | |
---|---|
Hostující město | Volgograd |
medailí | 28 |
Otevírací | 10. února 2005 |
uzavření | 12. února 2005 |
datum | 2005 |
Stadión | Manéž VGAFC |
Moskva 2004Moskva 2006 |
Ruský halový atletický šampionát 2005 se konal 10. - 12. února ve Volgogradu v aréně Všeruské státní akademie tělesné kultury . Soutěže byly kvalifikací ruského národního týmu na halové mistrovství Evropy , které se konalo 4. - 6. březnav Madridu , hlavním městě Španělska . Během 3 dnů se hrálo o 28 sad medailí.
V zimě 2005 se také konaly ruské šampionáty v jednotlivých atletických disciplínách [1] :
Zimní sezóna 2005 znamenala začátek nového olympijského cyklu, v souvislosti s nímž ho řada lídrů z důvodu zotavení vynechala. To může vysvětlit ne nejvyšší výsledky ruského halového šampionátu - 2005.
Tvrdohlavý boj se mezi ženami rozvinul na vzdálenost 400 metrů . Pouhá 1 setina vteřiny dělila vítězku Světlanu Pospelovou od stříbrné medailistky Iriny Rosikhinové - 51,57 proti 51,58.
Další výborný výsledek předvedla Larisa Zhao , která už měla sezónní čas 1:57,53 na 800 metrů (nejlepší na světě) [2] . Na ruském šampionátu potvrdila svou třídu tím, že utekla o 2 minuty (1:59,76) a nenechala soupeřky žádnou šanci na úspěch.
Nejvyšší světový úspěch mezi mládeží (do 23 let) zaběhla ve steeplechase Marina Ivanova , která se stala stříbrnou medailistkou soutěže - 9:35,33. Šampionka v této disciplíně Ljubov Ivanova předvedla 2. světový čas v celé historii svého konání - 9:27,57. Na svůj vlastní rekord z loňského roku 2004 ztratila asi 6 sekund [3] .
V tyčkařském sektoru žen závodily pouze 4 atletky, přičemž jedna z nich nezvládla úvodní výšku. Šampionkou se stala Yulia Golubchikova s nízkým výsledkem 4,30 m . Současně, současně s ruským šampionátem, v Doněcku na soutěži Pole Stars , Elena Isinbayeva , propuštěná z výběru ve Volgogradu , vytvořila nový světový rekord , přičemž laťku ve výšce 4,87 m [4] .
V roce 2005 byl běh na 200 metrů naposledy zařazen do programu oficiálních mezinárodních zimních startů . Od roku 2006 se na této distanci nehraje o tituly halových mistrů světa a Evropy. V programu ruských halových šampionátů byla vzdálenost zachována, ale již neměla status kvalifikace pro národní tým.
a 14. července 2005IAAFve svém měsíčním informačním dopise oznámila diskvalifikaci pěti ruských atletů, mezi nimiž byly sprinterkyElena MironovaaDaria Safonova. V jejich dopingových testech, provedených na ruském halovém šampionátu ve Volgogradu, byly nalezeny stopy po užití nelegálních drog. Rozhodnutím Antidopingové komise byla oběma sportovcům pozastavena účast v soutěžích na dobu 2 let. Výsledek týmuČeljabinské oblasti(Elena Yakovleva,Daria Safonova,Evgenia Popandopulo,Elena Mironova), za který oba hráli veštafetě na 4 × 200 metrů - 3. místo se skóre 1,38,91 - byl zrušen v souladu s pravidly[5].
Ruské halové mistrovství v běhu na 6 hodin se konalo 28. až 29. ledna v Moskvě v atletické aréně sportovního areálu Krylatskoje . Závody se konaly v rámci 5. ultramaratonu „Moskevská noc“. Na start se postavilo 48 sportovců (36 mužů a 12 žen) z 16 krajů republiky [6] [7] .
Disciplína | Zlato | stříbrný | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
6 hodin běhu | Alexander Vishnyagov Kurgan region |
87 824 m | Igor Tyazhkorob Kursk region |
85 470 m | Nikolaj Bojakinov Sakha-Jakutsko |
84 366 m |
Disciplína | Zlato | stříbrný | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
6 hodin běhu | Irina Koval Moskevská oblast |
72 650 m | Galina Eremina Moskva |
71 391 m | Irina Reutovič Kaliningradská oblast |
70 603 m |
Mistři republiky v sedmiboji mužů a pětiboji žen byli určeni 5. – 6. února 2005 v Krasnodaru v zrekonstruované aréně KGUFKSiT. V soutěžích mužů obsadili celé pódium sportovci kategorie mládeže - do 23 let [8] [9] .
Disciplína | Zlato | stříbrný | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Sedmiboj | Alexey Drozdov Moskva Brjanská oblast |
5915 bodů | Michail Logvinenko Moskva Irkutská oblast |
5701 bodů | Alexandr Kislov Irkutská oblast |
5693 bodů |
Disciplína | Zlato | stříbrný | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Pětiboj | Kemerovská oblast Světlana Ladokhina |
4301 bodů | Olga Levková Kemerovský kraj |
4245 bodů | Alena Ivleva Tomská oblast |
4177 bodů |
Podle výsledků šampionátu a s přihlédnutím ke splnění potřebných norem patřil tým pro účast na halovém mistrovství Evropy v Madridu [10] :
Muži
60 m: Andrey Epishin , Alexander Smirnov .
400 m: Dmitrij Foršev .
Štafeta na 4x400 m: Dmitrij Foršev , Alexander Borščenko , Alexandr Usov , Vladislav Frolov , Andrej Polukejev .
800 m: Dmitrij Bogdanov .
1500 m: Vjačeslav Shabunin , Stanislav Khukharkin , Dmitrij Onufrienko .
3000 m: Pavel Naumov , Pavel Shapovalov , Sergej Ivanov .
60m překážek: Igor Peremota .
Skok vysoký: Yaroslav Rybakov - měl výjimku z výběru, Pavel Fomenko , Andrey Tereshin .
Skok o tyči: Igor Pavlov - měl výjimku z výběru, Arťom Kupcov , Pavel Gerasimov .
Skok daleký: Vitaly Shkurlatov , Dmitrij Sapinsky .
Trojskok : Igor Spasovkhodsky , Alexander Petrenko , Alexander Sergeev .
Vrh: Ivan Juškov , Pavel Sofin .
Sedmiboj: Alexander Pogorelov - měl výjimku z výběru, Alexey Drozdov .
Ženy
60m: Jekatěrina Grigorievová , Maria Bolikova , Larisa Kruglova .
200 m: Julia Gushchina , Jekatěrina Kondratieva .
400 m: Světlana Pospelová , Irina Rosikhina .
Štafeta na 4x400 m: Světlana Pospelová , Irina Rosikhina , Yulia Pečenkina , Olga Zaitseva , Tatyana Levina .
800 m: Larisa Zhao , Irina Vashentseva , Natalya Tsyganova .
1500 m: Oksana Zbrozhek , Yulia Chizhenko , Anna Alminova .
3000 m: Lilia Shobukhova , Elena Canales .
Běh na 60 m překážek: Irina Shevchenko - měla výjimku z výběru.
Skok vysoký: Anna Chicherova , Tatyana Kivimyagi , Ekaterina Aleksandrova .
Skok o tyči: Elena Isinbayeva , Tatyana Polnova , Natalya Belinskaya - měla výjimku z výběru.
Skok daleký: Irina Melnikova , Anastasia Ilyina , Lyudmila Kolchanova .
Trojskok : Victoria Gurová , Elena Oleinikova , Oksana Rogova .
Vrh: Olga Ryabinkina , Oksana Chibisova , Olga Ivanova .
Pětiboj: Taťána Gordeeva .
Mistrovství Ruska v atletice | |
---|---|
Léto | Ruské impérium 1908 1909 1910 1911 1912 1913 1914 1915 1916 RSFSR 1922 1927 Ruská Federace 1992 1993 1994 1995 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 |
Zima | 1992 1993 1994 1995 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 |
Soutěže v jednotlivých disciplínách | Utíkej o cenu novin "Trud" Památník bratří Znamenských Kazaňský maraton |
Disciplíny | 100 km Denní běh ( stadion ) |