XXVII mistrovství SSSR ve volejbale | |
---|---|
Trávení času | leden - duben 1965 |
Počet zúčastněných | 24 (třída "A") |
Konečné uspořádání | |
Mistr | CSKA |
Stříbrný medailista | "rádiový technik" |
Třetí místo | "Dynamo" M |
Statistiky turnaje | |
Odehrané zápasy | 234 |
19631966 |
XXVII . volejbalové mistrovství SSSR mezi klubovými týmy DSO a oddělení (třída „A“) se konalo od ledna do dubna 1965 .
Dvouletá přestávka v soutěži byla způsobena tím, že první polovina roku 1964 byla věnována přípravě národního týmu SSSR na historicky první olympijský volejbalový turnaj , který skončil vítězstvím sovětských volejbalistů.
Turnaje třídy „A“ se opět zúčastnilo 24 týmů. Vzorec soutěže zůstal nezměněn: dvě fáze - přípravné (6 skupin po 4 týmech v jednom kole) a finále (o 1.-12. místo) ve dvoukolovém systému, stejně jako útěcha (o 13.-24. místo) v jednom kruh.
Soutěže třídy „A“ se zúčastnily týmy ze 13 svazových republik (kromě Tádžiku a Turkmenů) : RSFSR ( CSKA , Burevestnik, Moskva , Dynamo, Moskva , Spartak, Groznyj , Spartak, Leningrad , SKA, Leningrad , Lokomotiv Moskva , SKA, Rostov na Donu ); Ukrajinská SSR ( "Petrel", Odessa , "Petrel", Charkov , "Lokomotiv", Kyjev , "Vinnitsa"); LatSSR ( "Radiotechnik" Riga , SKA Riga); AzSSR ( "Petrel", Baku ), GSSR ( "Petrel", Tbilisi ), ESSR ( "Kalev", Tallinn ), KazSSR ( "Petrel", Alma-Ata ), BSSR ("Petrel", Minsk), UzSSR (" Dynamo, Taškent), KirSSR (Alga, Frunze), ArSSR (Dynamo, Jerevan), MSSR (Moldavsko, Kišiněv), Litevská SSR (Dynamo, Vilnius).
Volejbalisté CSKA opět popáté v řadě zvítězili v napínavém boji před rižským „radiotechnikem“ a vyhráli obě osobní setkání. Moskevskému "Dynamu" se po sérii neúspěchů podařilo vrátit na stupně vítězů.
Velký rozdíl ve třídě účastníků šampionátu vedl k nutnosti snížit počet týmů v nejvyšším patru šampionátu. Od sezony 1966 zůstane v první skupině třídy „A“ 12 týmů.
jeden | 2 | 3 | čtyři | 5 | 6 | 7 | osm | 9 | deset | jedenáct | 12 | A | V | P | S/P | Ó | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. CSKA Moskva | 3:1 3:2 | 0:3 2:3 | 3:0 3:0 | 2:3 3:1 | 3:0 1:3 | 3:0 3:1 | 3:0 3:2 | 3:0 3:1 | 3:0 3:0 | 3:0 3:0 | 3:0 3:0 | 22 | osmnáct | čtyři | 59:20 | 40 | |
2. "Radiotechnik" Riga | 1:3 2:3 | 3:0 3:2 | 3:1 1:3 | 3:0 3:0 | 3:0 3:0 | 3:0 3:1 | 3:0 3:1 | 2:3 3:1 | 3:0 3:0 | 3:0 3:0 | 2:3 3:1 | 22 | 17 | 5 | 59:22 | 39 | |
3. Dynamo Moskva | 3:0 3:2 | 0:3 2:3 | 1:3 0:3 | 0:3 3:0 | 0:3 1:3 | 3:1 3:0 | 3:2 3:2 | 3:2 3:2 | 1:3 3:1 | 3:2 3:1 | 3:0 3:0 | 22 | čtrnáct | osm | 47:39 | 36 | |
4. Lokomotiv Kyjev | 0:3 0:3 | 1:3 3:1 | 3:1 3:0 | 3:1 2:3 | 0:3 2:3 | 2:3 1:3 | 3:0 3:1 | 2:3 3:2 | 3:2 3:1 | 3:2 3:1 | 3:1 3:0 | 22 | 13 | 9 | 49:40 | 35 | |
5. Burevestnik Oděsa | 3:2 1:3 | 0:3 0:3 | 3:0 0:3 | 1:3 3:2 | 1:3 3:2 | 3:1 3:2 | 3:2 3:2 | 0:3 3:2 | 3:1 3:2 | 2:3 3:1 | 2:3 3:1 | 22 | 13 | 9 | 46:47 | 35 | |
6. Burevestnik Moskva | 0:3 3:1 | 0:3 0:3 | 3:0 3:1 | 3:0 3:2 | 3:1 2:3 | 2:3 0:3 | 2:3 3:2 | 1:3 3:1 | 2:3 3:2 | 0:3 3:2 | 3:1 3:1 | 22 | 12 | deset | 45:44 | 34 | |
7. Burevestnik Charkov | 0:3 1:3 | 0:3 1:3 | 1:3 0:3 | 3:2 3:1 | 1:3 2:3 | 3:2 3:0 | 1:3 3:1 | 0:3 3:2 | 1:3 3:1 | 3:0 3:1 | 3:2 3:1 | 22 | jedenáct | jedenáct | 41:46 | 33 | |
8. Burevestnik Alma-Ata | 0:3 2:3 | 0:3 1:3 | 2:3 2:3 | 0:3 1:3 | 2:3 2:3 | 3:2 2:3 | 3:1 1:3 | 3:1 3:1 | 3:1 3:1 | 3:2 3:0 | 3:1 3:1 | 22 | deset | 12 | 45:47 | 32 | |
9. SKA Rostov na Donu | 0:3 1:3 | 3:2 1:3 | 2:3 2:3 | 3:2 2:3 | 3:0 2:3 | 3:1 1:3 | 3:0 2:3 | 1:3 1:3 | 3:1 3:0 | 3:2 1:3 | 0:3 3:0 | 22 | 9 | 13 | 43:47 | 31 | |
10. AzINKh Baku | 0:3 0:3 | 0:3 0:3 | 3:1 1:3 | 2:3 1:3 | 1:3 2:3 | 3:2 2:3 | 3:1 1:3 | 1:3 1:3 | 1:3 0:3 | 3:0 3:1 | 3:2 3:1 | 22 | 7 | patnáct | 34:53 | 29 | |
11. Tým Vinnitsa | 0:3 0:3 | 0:3 0:3 | 2:3 1:3 | 2:3 1:3 | 3:2 1:3 | 3:0 2:3 | 0:3 1:3 | 2:3 0:3 | 2:3 3:1 | 0:3 1:3 | 3:0 3:2 | 22 | 5 | 17 | 30:56 | 27 | |
12. Kalev Tallinn | 0:3 0:3 | 3:2 1:3 | 0:3 0:3 | 1:3 0:3 | 3:2 1:3 | 1:3 1:3 | 2:3 1:3 | 1:3 1:3 | 3:0 0:3 | 2:3 1:3 | 0:3 2:3 | 22 | 3 | 19 | 24:61 | 25 |
13. Lokomotiv Moskva
14. Spartak Groznyj
15. Burevestnik Minsk
16. SKA Leningrad
17. Burevestnik Tbilisi
18. Spartak Leningrad
19. Dynamo Jerevan
20. Tým Kišiněv
21. Dynamo Vilnius 22.
Dynamo Vilnius
22. SKA Riga
23. Algaent .
Prvních deset týmů finálového kola a dva vítězové kola útěchy, Lokomotiv Moskva a Spartak Groznyj , získali právo účasti ve skupině I třídy A pro příští sezónu .
CSKA ( Moskva ): S. Adamov, Nikolaj Burobin , A. Geraskin, Valerij Kliger , Vitalij Kovalenko , Georgij Mondzolevskij , A. Poglazov, V. Radin, V. Charkov, Jurij Česnokov , Jevgenij Jakovlev . Trenér - Givi Akhvlediani .
"Radiotechnik" ( Riga ): Ivan Bugaenkov , K. Greishkaln, E. Iesalnieks, M. Kornevsky, Evgeny Koshelev , Jan Labutskas , Eduard Libin , A. Logachev, Stanislav Lugailo , G. Meshchersky, J. Chekster, M. Elefant. Trenér - Michail Amalin .
Dynamo ( Moskva ): Nikolaj Beljajev , G. Vasilenko, A. Egnus, A. Karmanovskij, S. Karpov, Važa Kacharava , Oleg Kovalenko, Jurij Magnitskij, Valerij Petrenko , A. Plugin, German Smolyaninov , V. Tselikovskij. Trenér - Sergej Gavrilov .
Ivan Bugaenkov ( rozhlasový technik , Riga); Nikolay Burobin ( CSKA , Moskva); Jurij Vengerovskij ( Petrel , Charkov); Dmitrij Voskobojnikov ( Petrel , Moskva); Viktor Gerasimov ( Lokomotiv , Moskva); Stanislav Dendeberov ( Alga , Frunze); Vladimír Ivanov ( Lokomotiv , Kyjev); Valery Kalachikhin ( SKA , Rostov na Donu); Vazha Kacharava ( Petřel , Tbilisi); Vitalij Kovalenko ( CSKA , Moskva); Jan Labutskas ( rozhlasový technik , Riga); Stanislav Lugailo ( rozhlasový technik , Riga); Georgij Mondzolevskij ( CSKA , Moskva); N. Ocheretny ( AzINKh , Baku); Valerij Petrenko ( Dynamo , Moskva); Vjačeslav Platonov ( SKA , Leningrad); Jurij Pojarkov ( Petrel , Charkov); P. Raig ( "Kalev" , Tallinn); Vladimir Sanakoev ( Petřel , Moskva); Zhanbek Saurambaev ( Petřel , Alma-Ata); Eduard Sibiryakov ( Petrel , Oděsa); Nil Fasachov ( CSKA , Moskva); Jurij Česnokov ( CSKA , Moskva); Jevgenij Jakovlev ( CSKA , Moskva).
Valery Astanin ( Petřel , Alma-Ata); Ivan Bugaenkov ( rozhlasový technik , Riga); Nikolay Burobin ( CSKA , Moskva); S. Valitsky ( Lokomotiv , Kyjev); Jurij Vengerovskij ( Petrel , Charkov); Vsevolod Veremeenko ( Petrel , Charkov); Vladimír Ivanov ( Lokomotiv , Kyjev); Vazha Kacharava ( Dynamo , Moskva); Valery Kliger ( CSKA , Moskva); Oleg Kovalenko ( Dynamo , Moskva); Jurij Kovalenko ( Petřel , Moskva); Valerij Kravčenko ( Petrel , Alma-Ata); Jan Labutskas ( rozhlasový technik , Riga); Jevgenij Lapinskij ( Petřel , Oděsa); Viktor Mikhalchuk ( Petrel , Oděsa); Georgij Mondzolevskij ( CSKA , Moskva); Valerij Petrenko ( Dynamo , Moskva); Jurij Pojarkov ( Petrel , Charkov); Vladimir Sanakoev ( Petřel , Moskva); Zhanbek Saurambaev ( Petřel , Alma-Ata); Viktor Sviridov ( Lokomotiv , Moskva); Eduard Sibiryakov ( Petrel , Oděsa); N. Tatarishvili (Petřel , Tbilisi); Jurij Česnokov ( CSKA , Moskva).
Mistrovství SSSR ve volejbale mužů | |
---|---|
|