Ukrajinský šampionát |
---|
Aktuální sezóna |
První sezóna |
1992 (jaro) |
Organizátor |
Volejbalová federace Ukrajiny |
aktuální šampion |
"Barkom-Kazhany" Lvov |
Nejoblíbenější klub |
Lokomotiv Charkov U17 |
Oficiální stránka |
fvu.in.ua |
Mistrovství Ukrajiny ve volejbale mezi družstvy mužů se hraje od roku 1992 .
Šampionát se koná ve třech divizích – Super League, Premier League a First League. Na konci každé sezóny se týmy mezi ligami vymění – nejhorší týmy postoupí do nižší divize, jejich místa zaujmou nejlepší týmy nižších lig. Nejlepší týmy Superligy získávají právo hrát turnaje Evropského poháru pořádané pod záštitou CEV .
(do sezóny 1999/00 - hlavní liga)
Klub | Zlato | stříbrný | Bronz |
---|---|---|---|
Lokomotiv Charkov | 17 | čtyři | jeden |
Dorozhnik-SKA Oděsa | 3 | 2 | 2 |
"Azot" Čerkasy | 2 | 5 | čtyři |
Lokomotiv Kyjev | 2 | jeden | |
Šachtar Doněck | 2 | jeden | |
"Barkom-Kazhany" Lvov | 3 | jeden | |
"Krymsoda" Krasnoperekopsk | čtyři | jeden | |
Dynamo Lugansk | 2 | jeden | |
Jurakademiya Charkov | 2 | 5 | |
"Khimprom" Sumy | 2 | ||
"Markokhim" Mariupol | jeden | 3 | |
"Inovátor" / "Podolia" Khmelnitsky | jeden | jeden | |
Impexagro Sport Čerkasy | jeden | 2 | |
Podolie Vinnycja | jeden | ||
"Budivelnyk-Dynamo-Bukovyna" Černovice | jeden | ||
"Dněpr" Dněpropetrovsk | jeden | ||
"Oblíbený" Lubny | 3 | ||
VK " Vinnitsa " | 2 | ||
"Stirol" Gorlovka | jeden | ||
"Loco-Express" Charkov | jeden |
tým | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 00 | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | deset | jedenáct | 12 | 13 | čtrnáct | patnáct | 16 | 17 | osmnáct | 19 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Azovstal [1] Mariupol | 7 | 9 | 9 | jedenáct | 7 | 6 | 5 | 5 | čtyři | |||||||||||||||||||
Azot-Spartak [2] Čerkasy | čtyři | 7 | 5 | deset | čtyři | |||||||||||||||||||||||
"APK DPZ Chumaki" Dněpropetrovská oblast | patnáct | |||||||||||||||||||||||||||
"Barkom-Kazhany" [3] Lvov | 7 | 5 | čtyři | |||||||||||||||||||||||||
"Budivelnyk-Dynamo-Bukovyna" Černovice | čtyři | 5 | 9 | |||||||||||||||||||||||||
Burevestnik-SHVSM [4] Černihiv | jedenáct | 7 | osm | čtyři | 5 | 6 | 7 | 7 | 7 | 6 | ||||||||||||||||||
VK "MHP-Vinnitsa" [5] , do roku 2018 VK "Vinnitsa" Vinnitsa | osm | 7 | jedenáct | 6 | osm | čtyři | 5 | 7 | osm | 6 | 6 | 6 | čtyři | 6 | 5 | |||||||||||||
"Glavsnab" Sumy | 13 | |||||||||||||||||||||||||||
Dynamo [6] Lugansk | 6 | 5 | 5 | 5 | 6 | osm | osm | |||||||||||||||||||||
Dněpr [7] Dněpropetrovsk | 9 | 9 | čtyři | 5 | 5 | čtyři | čtyři | 6 | 7 | 9 | 6 | osm | ||||||||||||||||
"Zakarpatsko-ZAKGU" Užhorod | 6 | 7 | ||||||||||||||||||||||||||
"Impexagro-Sport" Čerkasy | 5 | čtyři | ||||||||||||||||||||||||||
"Krymsoda" Krasnoperekopsk | 7 | 7 | 6 | čtyři | 5 | čtyři | čtyři | |||||||||||||||||||||
Lokomotiv Kyjev | 6 | 6 | 7 | deset | 6 | deset | 5 | čtyři | ||||||||||||||||||||
Lokomotiv [8] Charkov | čtyři | čtyři | 7 | 5 | 5 | |||||||||||||||||||||||
"Loco-Express" Charkov | 6 | osm | osm | |||||||||||||||||||||||||
"Luch" Rivne | 9 | deset | 6 | |||||||||||||||||||||||||
Luchesk-Podshipnik [9] Luck | deset | 12 | jedenáct | deset | osm | 7 | ||||||||||||||||||||||
Metallurg [10] Makeevka | 12 | čtyři | 6 | osm | 6 | 7 | 7 | osm | ||||||||||||||||||||
Motor Sich [11] Záporoží | jedenáct | 12 | ||||||||||||||||||||||||||
"Nadzbruchye" Ternopil | 5 | osm | osm | jedenáct | 7 | osm | ||||||||||||||||||||||
"Inovátor" Khmelnitsky | 7 | čtyři | osm | |||||||||||||||||||||||||
Surfujte v Berdjansku | 12 | |||||||||||||||||||||||||||
"Srdce Podolia" Vinnytsia | čtyři | |||||||||||||||||||||||||||
"Sportservice" Simferopol | 7 | 12 | ||||||||||||||||||||||||||
"Stirol" Gorlovka | 9 | 9 | čtyři | |||||||||||||||||||||||||
"Pochodeň" [12] Ivano-Frankivsk | osm | 7 | ||||||||||||||||||||||||||
"Oblíbený" Lubny | osm | 7 | osm | osm | 5 | |||||||||||||||||||||||
"Themis" [13] Oděsa | 5 | čtyři | 6 | 7 | 6 | osm | osm | |||||||||||||||||||||
"SHVSM-SumGU" [14] Sumy | 5 | 5 | 7 | |||||||||||||||||||||||||
Šachtar Doněck | čtyři | deset | 12 | |||||||||||||||||||||||||
"Univerzita SHVSM" Záporoží | čtrnáct | |||||||||||||||||||||||||||
Jurakademiya Charkov | osm | 6 | 5 | čtyři | čtyři | 5 | 6 | 7 | čtyři | 6 | 5 | 6 | 5 | 7 | 5 | 6 | čtyři | |||||||||||
Juracademy-2 Charkov | osm |
(před sezónou 1999/00 - 1. liga, od sezóny 2005/06 do sezóny 2008/09 - hlavní liga "A")
Sezóna | 1. místo | 2. místo | 3. místo |
---|---|---|---|
1992/93 | "Stirol" Gorlovka | "Titan-BIT" Záporoží | "Press" Dněpropetrovsk |
1993/94 | "Markokhim" Mariupol | "Press" Dněpropetrovsk | "Elevatormelmash" Charkov |
1994/95 | Jurakademiya Charkov | Surfujte v Berdjansku | "Kolos" Nikolajev |
1995/96 | "UMKOM-INKO" Simferopol | Ložisko Luck | JSC "Glavsnab" Sumy |
1996/97 | "Motor Sich" Záporoží | JSC "Glavsnab" Sumy | Surfujte v Berdjansku |
1997/98 | "Letiště" Boryspil | Lokomotiv-2 Charkov | "Nadbuzhye" Trostyanets |
1998/99 | "Krymsoda" Krasnoperekopsk | Burevestnik Černihiv | Juracademy-2 Charkov |
1999/00 | Zaryevo Makeevka | Dněpro-Dynamo Dněpropetrovsk | Burevestnik Černihiv |
2000/01 | Dněpro-Dynamo Dněpropetrovsk | Luchesk Luck | "Krymsoda" Krasnoperekopsk |
2001/02 | "Luchesk-Podshipnik" Luck | "Krymsoda" Krasnoperekopsk | "Letiště" Boryspil |
2002/03 | "Dynamo Academy" Kyjev | SC "Poltava" Poltava | "Letiště" Boryspil |
2003/04 | Yurakademia-2-Zmiyovsky energetický inženýr Slobozhanskoe | "Inovátor" Khmelnitsky | "Letiště" Boryspil |
2004/05 | Juracademy-2 Charkov | "Inovátor" Khmelnitsky | "Letiště-Borispol" Boryspil |
2005/06 | "Fakel-NTUNG" Ivano-Frankivsk | Lokomotiv Kyjev | "Budivelnyk-Dynamo-Bukovyna" Černovice |
2006/07 | "Budivelnyk-Dynamo-Bukovyna" Černovice | "Zakarpatsko-ZakGU" Užhorod | "Inovátor" Khmelnitsky |
2007/08 | "Budivelnyk-Dynamo-Bukovyna" Černovice | "Inovátor" Khmelnitsky | SDYUSSH-VDAU Vinnitsa |
2008/09 | Fakel Ivano-Frankivsk | SDYUSSH-VDAU Vinnitsa | "Inovátor" Khmelnitsky |
2009/10 | Lokomotiv-2 Charkov | Burevestnik-SHVSM Černihiv | "Oblíbený" Lubny |
2010/11 | "Inovátor" Khmelnitsky | "SDYUSSH-Die Hard" Vinnytsia | Lokomotiv Kyjev |
2011/12 | "Khimprom-SumGU" Sumy | SDYUSSH-VDAU Vinnitsa | Lokomotiv Kyjev |
2012/13 | "Dněpr" Dněpropetrovsk | "Barkom" Lvov | "Khimprom-SumGU" Sumy |
2013/14 | Jurakademiya Charkov | "Khimprom-SumGU-2" Sumy | Altera Doněck |
2014/15 | "Dněpr" Dněpropetrovsk | "Barkom-Kazhany-2" Lvov | "Loco-Express" Charkov |
2015/16 | "Inovátor" Khmelnitsky | "Lokomotiva HGVUFK č. 1" Charkov | "Rodničok-Kolos" Novoselitsa |
2016/17 | "EcoDom" Vinnitsa | VK "Bakhmut-SHVSM" Bakhmut | Bulava Lvov |
2017/18 | "SHVSM-SumGU" Sumy | "Oblíbený" Lubny | "Zmijovský energetický inženýr" Slobozhanskoye |
2018/19 | "Zhitichi" Zhytomyr | "Lokomotiva HGVUFK №1" Charkov | "Inovátor-2-Pohraniční stráž" Khmelnitsky |
(v sezónách 1998/99, 2005/06, 2007/08, 2008/09 - hlavní liga "B")
Sezóna | 1. místo | 2. místo | 3. místo |
---|---|---|---|
1998/99 | "Markokhim" Mariupol | "Luchesk-Podshipnik" Luck | Zaryevo Makeevka |
2005/06 | Kommunalnik Užhorod | "Markokhim-2" Mariupol | "SDYUSSH-Vinnitsa" Vinnitsa |
2007/08 | Mezinárodní výstavní komplex "Odessa-Diamant" Oděsa | "Oblíbený" Lubny | "Escorial" Krivoj Rog |
2008/09 | "Escorial" Krivoj Rog | Lokomotiv-2-KhGAFKS Charkov | "Budivelnyk" Ternopil |
2017/18 | "Zhitichi" Zhytomyr | "A-pylon" Uman | "Akademie-DPiS" Černihiv |
2018/19 | SC "Přibylev" Přibylev | "KhGVUFK č. 1-Lokomotiv" Charkov | VK "Nikopol" Nikopol |
(před sezónou 1999/00 - 2. liga; od sezóny 2000/01 do sezóny 2011/12 - 1. liga)
Sezóna | 1. místo | 2. místo | 3. místo |
---|---|---|---|
1993/94 [15] | Surfujte v Berdjansku | "Rubin" Trostyanets | "Polytechnika" Lvov |
"Tsukrovik" Zbarazh | "Sokol" Sokal | "Zakarpatí" Užhorod | |
1994/95 | Iskra Chmelnický | "Tsukrovik" Zbarazh | "Nugget" Boryspil |
1995/96 | "Letiště" Boryspil | "Krammash" Kramatorsk | SKIF Lvov |
1996/97 | Chovná farma "Ukrajina" okres Novomoskovskiy | Lokomotiv-OLVEST-2 Charkov | "Medic" Bobrovitsa |
1997/98 | "Dorozhnik-2" Oděsa | "Krymsoda" Krasnoperekopsk | Ložisko-2 Luck |
1998/99 | "Terminál" Mariupol | " Stepe " Stepovoye | "Khmelnitsky pohraniční stráž" Khmelnitsky |
1999/00 | "Nadbuzhye" Trostyanets | Juracademy-2 Charkov | "Terminál" Mariupol |
2000/01 | Lokomotiv Kyjev | Sintez Kyjev | "Glavsnab-Banking Academy" Sumy |
2001/02 | "Inovátor" Khmelnitsky | ||
2002/03 | "Inovátor" Khmelnitsky | "Bankovní akademie-Sumygazmash" Sumy | |
2003/04 | |||
2004/05 | "Fakel-NTUNG" Ivano-Frankivsk | "Budivelnyk-Dynamo-Bukovyna" Černovice | "Unie" Sněžnoje |
2005/06 | "Nord-DZGiEBA" Doněck | "Krymsoda-2" Krasnoperekopsk | "Inovátor-2" Khmelnitsky |
2006/07 | Lokomotiv-2 Kyjev | SDYUSSH-VDAU Vinnitsa | "Nord-DZGiEBA" Doněck |
2007/08 | VK "Budivelnyk" Ternopil | DSMA Kramatorsk | "Inovátor-2-Pohraniční stráž" Khmelnitsky |
2008/09 | "Inovátor-2-Pohraniční stráž" Khmelnitsky | "SK Užhorodský" Užhorod | Lokomotiv-3-KhGUFK Charkov |
2009/10 | Lokomotiv Kyjev | MSDIUSHOR Dněpropetrovsk | Lokomotiv-3 Charkov |
2010/11 | "Univerzální" Sumy | Avtodorstroy Doněck | "Inovátor-2-Pohraniční stráž" Khmelnitsky |
2011/12 | "Barkom" Lvov | "Zubr" Popasnaja | "Khimprom-Univer-2" Sumy |
2017/18 | "Nikopol" Nikopol | "Sokol" Sokal | "FFV TsDPU" Kirovograd |
2018/19 | "Podoljany" Gorodok | Národní tým Ukrajiny U-15 | "Neftechimik" Kremenčuk |
Mistrovství Ukrajiny ve volejbale mezi družstvy mužů | |
---|---|
|
CEV ) | Mistrovství Evropy mužů ve volejbale (|
---|---|
Provozní |
|
Bývalý |