!FEST

Aktuální verze stránky ještě nebyla zkontrolována zkušenými přispěvateli a může se výrazně lišit od verze recenzované 1. února 2021; kontroly vyžadují 8 úprav .
!FEST
Typ veřejná společnost
Základna 2007
Zakladatelé Jurij Nazaruk
Umístění  Ukrajina ,Lvov
webová stránka fest.lviv.ua

" !FEST " je síť konceptuálních autorských restaurací , kterou ve Lvově v roce 2007 založili tři podnikatelé: Andrey Khudo, Dmitrij Gerasimov a Jurij Nazaruk.

Řetězcové restaurace

Kryivka

Kryivka ( ukrajinsky "Kryivka"  - " keška , úkryt, úkryt") je prvním založením sítě "! FEST". Podle majitele restauraci ročně navštíví více než milion návštěvníků [1] . Nachází se v suterénu jednoho z domů na náměstí Rynok ve Lvově . Interiér je upraven tak, aby vypadal jako UPA zemlánek . V restauraci hraje tematická hudba a nabízí související jízdy [2] .

Člen " Strany regionů " Oleg Carjov veřejně vyjádřil nespokojenost s tématy a činností restaurace a v roce 2010 se dokonce obrátil na ministra kultury a cestovního ruchu s žádostí o reakci na práci restaurace Kryivka ve Lvově , která „podněcuje mezietnickou nenávist“. Činnost takové restaurace, kde se u vchodu „chlápek s německým samopalem “ striktně ptá: „Jsou tam nějací Moskvané?“, je podle něj zaměřena na podněcování mezietnické nenávisti, což je v rozporu s ústavou. V nabídce restaurace jsou: koktejl Moskevská krev, Zhorik, maso Hende Hoch, večeře Forest Gauleiter, zelenina Wehrmacht Weekdays [ 1 ] [3] . V reakci na útoky z Careva majitel restaurace Jurij Nazaruk odpověděl: „Mám milion návštěvníků ročně. Kryivka je známá po celé Ukrajině. A kdo zná náměstka Careva? A on nemá tolik voličů jako já klientů“ [1] .

Ostatní provozovny

Kritika

Instituci "Židovská kneipa" Pod zlatou růží "" kritizovali návštěvníci a lidskoprávní organizace Spojené výbory na obranu Židů v bývalém SSSR (UCSJ) jako antisemitská . Ředitel kanceláře USCJ na Ukrajině Meilakh Sheikhet napsal, že instituce znesvěcuje židovské náboženské přesvědčení. Za poplatek si v Kneippovi můžete objednat slaninu , což je v judaismu přísně zakázáno . Na jídelním lístku nejsou uvedeny žádné ceny a na návštěvníky jsou volány přemrštěné náklady na pokrmy (zákazníci mají smlouvat), což také odporuje náboženským zákonům a je povzbuzením antisemitského stereotypu o údajně charakteristické židovské vlastnosti - touze pro zisk. Restaurace se jmenuje synagoga Zlatá růže , kterou nacisté vyhodili do povětří spolu s tam ukrývajícími se Židy, a nachází se na jejích troskách, i když s ní nemá nic společného. Ačkoli jméno „ židovský “ nebylo urážlivé pro původní západoukrajinské Židy, kteří byli vyhlazeni během války , je urážlivé pro Židy v jiných oblastech postsovětského prostoru. Majitelé restaurace nejsou Židé, ale název podniku vzbuzuje mezi návštěvníky takový falešný dojem. Existence restaurace na troskách synagogy a Bejt Midraš podle Meilacha Sheileta připomíná Hitlerovy plány na vytvoření muzea vyhlazeného židovského národa v Praze [5] .

Různé

Síť restaurací provozuje kulturní aktivity ve Lvově, zejména postavila pomník Lvovu Leopoldovi von Sacher-Masochovi .

Poznámky

  1. 1 2 3 "Regionální" požaduje uzavření restaurace "Kryivka", kde se jí "Moskal's Blood" s masem "Zhorik, Hyundai Hoch" Archivní kopie ze dne 18. listopadu 2012 ve Wayback Machine Archivováno 18. listopadu 2012. // NEWSru.ua:
  2. Majitel Kryivky: Pro vnímání UPA Rusy jsme udělali víc než všichni politici Archivní kopie z 9. prosince 2012 na Wayback Machine // korrespondent.net, 21. října 2010
  3. Carjov nemá Křivku rád, protože ho nepustili dovnitř. Video archivováno 10. září 2011 na Wayback Machine // Ukrainian Truth, 2010-10-22  (ukrajinsky)
  4. Antisemitismus domácností ve Lvově. Haličský židovský Kneipp „Pod zlatou růží“ „Židovský Kyjev . evreiskiy.kiev.ua _ Získáno 15. listopadu 2021. Archivováno z originálu dne 15. listopadu 2021.
  5. Meilach Sheikhet. Antisemitský židovský Kneipp „Pod zlatou růží“ nemá právo na existenci

Odkazy