Tato stránka je součástí seznamu Hrdinů socialistické práce a uvádí v abecedním pořadí osoby oceněné titulem Hrdina socialistické práce , jejichž příjmení začíná písmenem Z , od Zababakhina po Zajats .
Navigační tabulka | |
---|---|
"Z" | Zababakhin - Zajíc |
Zbarsky - Zyazina |
Ne. | Příjmení, jméno, patronymie | Životní data | Aktivita | Datum zadání | HS |
---|---|---|---|---|---|
jeden | Zababakhin Jevgenij Ivanovič | 16.01.1917 - 27.12.1984 | Vedoucí oddělení KB-11 Prvního hlavního ředitelství Rady ministrů SSSR, Gorkého kraje | 04.01 . 1954 | [GS 1] |
2 | Zabegailo Xenia Lukyanovna [1] | 7.1.1914 - ???? | Link státní farma pro chov prasat pojmenovaná po 20. výročí října Ministerstva státních farem SSSR, oblast Charkov | 05.05 . 1949 | |
3 | Zabelin Gennadij Petrovič | 15.06.1937 - 24.05.2018 | Lodní kapitán lodi "Dmitrij Pozharsky" Murmanské námořní společnosti Ministerstva námořnictva SSSR | 19.12 . 1989 | [GS 2] |
čtyři | Zabelina Natalia Nikolaevna | 1918 - 09.07.1982 | Mistr sazby tiskárny deníku Pravda , hory. Moskva | 04.05 . 1962 | |
5 | Zablodsky Grigorij Petrovič | 21.08.1902 - 04.04.1994 | Vedoucí Stalinugolského kombinátu , Ministerstvo uhelného průmyslu západních oblastí SSSR, Stalinova oblast | 28.08 . 1948 | [GS 3] |
6 | Zablotsky Vladimir Vladimirovič | 1928 - 26.7.1984 | Nástrojař výrobního a technického sdružení "Integral" Ministerstva elektronického průmyslu SSSR, hory. Minsk | 16.01 . 1974 | [GS 4] |
7 | Zabludaev Alexander Petrovič [2] | 12.02.1924 - 19.08.1992 | Provozovatel kotelny na Gorkovskaya GRES Gorenergo Ministerstva energetiky a elektrifikace SSSR, Gorkij region | 04.10 . 1966 | [GS 5] |
osm | Zabolotnaja Marfa Trofimovna [3] | 23. 11. 1926 - 5. 12. 2000 | Link JZD "Pratsia" Shargorodsky okres Vinnitsa regionu | 16.02 . 1948 | [GS 7] |
9 | Zabolotnaja Maria Ivanovna | 25.05.1924 - 16.07.2011 | Dojička na státní farmě Kulundinsky, okres Kulundinsky , území Altaj | 08.04 . 1971 | [GS 6] |
Zabolotnaja Natalja Vladimirovna [4] | 31.08.1925 - 28.05.2008 | Link JZD "Pratsia" Shargorodsky okres Vinnitsa regionu | 16.02 . 1948 | [GS 8] | |
deset | Zabolotnyj Vasilij Makarovič | 26.06.1935 - 29.10.2015 | Předák betonových tesařů trustu "Cherkaskhimstroy" Ministerstva průmyslové výstavby Ukrajinské SSR, Čerkaská oblast | 08.01 . 1974 | [GS 9] |
jedenáct | Zabolotskich Ivan Alexandrovič | 1912 - ???? | Drifter Novo-Pavlovského stavebního oddělení Krasnoluchshakhtostroy Trust Ministerstva výstavby podniků uhelného průmyslu Ukrajinské SSR, Vorošilovgradská oblast | 26.04 . 1957 | [GS 10] |
12 | Zabolotko Leonid Grigorijevič | 12.03.1933 - 29.06.2014 | Předák rypadel Severní báňské správy těžařského a hutního kombinátu Navoi Ministerstva středního strojírenství SSSR, oblast Buchara | 08.06 . 1977 | [GS 11] |
Zaboronyuk Efrosinya Efremovna [5] [6] | 14.05.1928 - 28.12.2006 | Link JZD pojmenované po Budyonny, Chernevetsky okres , Vinnitsa region | 16.02 . 1948 | [GS 12] | |
13 | Zabotin Vsevolod Fedorovič | 29. 12. 1917 - 14. 3. 1994 | Ředitel závodu na stavbu lodí v Chersonu ministerstva loďařského průmyslu SSSR | 26.04 . 1971 | [GS 13] |
čtrnáct | Zabotin Dmitrij Iljič | 29.10.1919 - 15.11.2017 | Mistr strojního dojení krav státní farmy "Shuisky" Shuisky okresu Ivanovo regionu | 31.12 . 1961 | [GS 14] |
patnáct | Zaborina Zinaida Ivanovna | 9. 10. 1919 - 23. 7. 1983 | Mistr strojního dojení krav státní farmy "Shuisky" Shuisky okresu Ivanovo regionu | 31.12 . 1961 | [GS 15] |
16 | Zabrodina Taťána Vasilievna | 1903 - 12.11.1957 | Link JZD pojmenované po Vorošilovovi, okres Ukhtomsky , Moskevská oblast | 09.06 . 1950 | [GS 16] |
17 | Zábrodský Stanislav Vasilievič | 1918 - ???? | Brigádní generál zámečníků cukrovaru Verkhnyachsky , okres Khristinovsky v oblasti Čerkasy | 23.05 . 1966 | |
osmnáct | Zábrodskij Jurij Evgenievič | 17.06.1940 - 4.6.2008 | Předák komplexního týmu strojníků Kyjevské asociace výroby obráběcích strojů Ministerstva obráběcího a nástrojového průmyslu SSSR | 15.03 . 1985 | |
19 | Zabrudsky Michey Grigorievich | 05.09.1904 - 29.09.1985 | Předák JZD "Zgoda" Pereshchepinsky okres Dněpropetrovské oblasti | 16.02 . 1948 | [GS 17] |
dvacet | Závadský Kuzma Petrovič | 14. 11. 1912 - 19. 4. 2009 | Vedoucí mechanik farmy cukrové řepy pojmenované po 9. lednu 1905 Ministerstva zemědělství SSSR, Belotserkovsky okres , Kyjevská oblast | 08.05 . 1951 | |
21 | Zavadskij Jurij Alexandrovič | 7.12.1894 - 4.5.1977 | Hlavní ředitel Státního akademického divadla pojmenovaného po Mossovet , profesor, lidový umělec SSSR, hory. Moskva | 05.04 . 1973 | [GS 18] |
22 | Zavaliy Alexey Isakovich | 29.03.1926 - 01.02.1987 | Předák státního statku "Voskhod" Krasnodonskij okres Luhanské oblasti | 23.06 . 1966 | [GS 19] |
23 | Zavedějev Vladimír Nikolajevič | 11/09/1934 - 05/02/2021 | Horník dolu Molodyozhnaya výrobního sdružení Karagandaugol Ministerstva uhelného průmyslu SSSR, region Karaganda | 29.04 . 1986 | |
24 | Zavedij Viktor Ivanovič | rod. 24.02.1939 | Předák strojníků-operátorů pokládky mechanizovaného betonu v jaderné elektrárně Černobyl Ministerstva středního strojírenství SSSR, Kyjevská oblast | 24.12 . 1986 | [GS 20] |
25 | Zavertailo Ivan Děmidovič | 07.07.1922 - 22.07.2001 | Předák JZD Mayak, okres Korsun-Ševčenkovskij, Čerkaská oblast | 08.12 . 1973 | |
26 | Zaveruha Antonina Ivanovna | 15.04.1922 - 12.05.2006 | Link JZD "Chervoniy Promin" ("Red Ray"), okres Voronovitsky , region Vinnitsa | 16.02 . 1948 | [HS 21] |
27 | Zavitajev Alexej Alexandrovič | 28. 11. 1900 - 23. 9. 1980 | Ředitel moskevského strojírenského závodu "Saturn" ministerstva leteckého průmyslu SSSR | 08.07 . 1976 | [HS 22] |
28 | Zavodov Konstantin Fedorovič | 15.11.1928 - bez údajů | Provozovatel frézování leningradského elektromechanického závodu "Ravenstvo" ministerstva loďařského průmyslu SSSR | 26.04 . 1971 | [HS 23] |
29 | Zavodovkin Nikolaj Jegorovič | 1910 - ??? | Těžař dolu č. 6 Capital Combine "Stalingugol" Ministerstva uhelného průmyslu západních oblastí SSSR, oblast Stalin | 28.08 . 1948 | [GS 24] |
třicet | Zavojský Jevgenij Konstantinovič | 28.09.1907 - 10.09.1976 | Vedoucí sektoru Moskevské laboratoře měřicích přístrojů Ústavu atomové energie I. V. Kurčatova Akademie věd SSSR, akademik Akademie věd SSSR | 13.03 . 1969 | [GS 25] |
31 | Zavolokin Dmitrij Makarovič | 22.04.1924 - 24.05.1987 | Operátor lisu válcovny kol dněpropetrovského závodu na válcování trubek pojmenované po K. Liebknechtovi z Hospodářské rady Dnepropetrovsk | 19.07 . 1958 | [HS 26] |
32 | Zavorotnaja Agafja Avramovna | rod. 1923 | Link JZD pojmenované po Budyonny, Chernevetsky okres , Vinnitsa region | 16.02 . 1948 | |
33 | Zavrazhnov Jurij Vasilievič | 30. 11. 1928 - 13. 5. 1987 | Horník na dolu č. 13 trustu "Kiselevskugol" kombajnu "Kuzbassugol" Ministerstva uhelného průmyslu SSSR, Kemerovská oblast | 29.06 . 1966 | [GS 27] |
34 | Zavrashvili Nikolay Ivanovič | 1907 - ???? | Předák kolektivní farmy Shroma, okres Lagodekhi , Gruzínská SSR | 03.05 . 1949 | [GS 28] |
35 | Zavjalov Boris Ivanovič | 26.07.1937 - 17.06.1998 | Rámový dělník pily a dřevozpracujícího závodu Solombala Ministerstva lesnictví a dřevozpracujícího průmyslu SSSR, Archangelská oblast | 08.01 . 1974 | [HS 29] |
36 | Zavjalov Grigorij Grigorjevič | 1914 - 29.11.1999 | Řidič lokomotivního depa ve stanici Vereščagino Sverdlovské železnice , Permská oblast | 01.08 . 1959 | [HS 30] |
37 | Zavjalov Jevgenij Petrovič | 20.07.1931 - 02.05.2015 | Strojník těžebních strojů dolu pojmenovaného po Iljiči z výrobního sdružení "Kadievugol" Ministerstva hutnictví železa Ukrajinské SSR, město. Stachanov, Vorošilovgradská oblast | 12.05 . 1977 | [HS 31] |
38 | Zavjalov Jurij Dmitrijevič | 27.07.1937 - 27.05.2014 | Předák těžebního týmu, mentor Novgorodské průmyslové těžařské asociace Ministerstva lesnictví a dřevozpracujícího průmyslu SSSR | 10.03 . 1976 | [HS 32] |
39 | Zagaraeva Galina Sergejevna | rod. 01.01.1937 | Asistent mistra Leningradské přádelny "Vereteno" Ministerstva textilního průmyslu RSFSR | 17.03 . 1981 | [HS 33] |
40 | Zagašev Viktor Ivanovič | 03.06.1915 - 25.12.1996 | Seřizovač strojů 1. Leningradu pojmenovaných po tabákové továrně Uritsky ministerstva potravinářského průmyslu RSFSR | 26.04 . 1971 | [HS 34] |
41 | Zagidová Vasilij Aly kyzy | 03/10/1922 - 05/02/2005 | Předseda JZD "Sovětský Ázerbájdžán" regionu Ujar v Ázerbájdžánské SSR | 30.04 . 1966 | [HS 35] |
42 | Zagidulin Zinatula | 15.09.1906 - 23.09.1993 | Pochůzkář Barnaulské vzdálenosti trati Tomské železnice , Altajské území | 01.08 . 1959 | [HS 36] |
43 | Zagidullin Rais Gazizovič | 1932-1998 | Řidič kazaňského vozového parku tatarského odboru motorové dopravy Ministerstva automobilové dopravy a dálnic RSFSR | 05.10 . 1966 | |
44 | Zagirov Bagav Zagirovich | 1910 - ???? | Spojení vinařského státního statku "Mutsal Aul" Ministerstva potravinářského průmyslu SSSR, okres Khasavjurt Dagestánské autonomní sovětské socialistické republiky | 26.09 . 1950 | [HS 37] |
45 | Zagirová Saniya Sabirovna | 13.02.1918 - 5.8.2018 | Řezačka Sdružení výroby tatarské obuvi "Spartak" Ministerstva lehkého průmyslu RSFSR, město. Kazaň | 09.06 . 1966 | [HS 38] |
46 | Zaglada Naděžda Grigorjevna | 21.09.1894 - 27.09.1977 | Link JZD "První máj" Chernyakhovsky okres , Zhytomyr region | 31.12 . 1961 | [HS 39] |
47 | Zagorodněva Zoja Georgijevna | rod. 15.10.1940 | Dojička experimentální farmy "Nemchinovka" Výzkumného ústavu zemědělství středních regionů nečernozemské zóny RSFSR, okres Odintsovo , Moskevská oblast | 14.03 . 1985 | [HS 40] |
48 | Zagorodnyj Grigorij Ivanovič | 11.09.1924 - 24.11.1991 | Ocelář obchodu s otevřeným krbem Nižnij Tagilské železárny a ocelárny Hospodářské rady Sverdlovsk | 19.07 . 1958 | [HS 41] |
49 | Zagoruiko Anatoly Grigorievich | 25.04.1936 - 05.06.2019 | Předseda kolektivní farmy Mayak, okres Bershad , oblast Vinnitsa | 10.02 . 1975 | [HS 42] |
padesáti | Zagoruiko Ekaterina Kirillovna [7] | rod. 1.5.1925 | Zvenevaya z Kislovské řepné farmy Ministerstva potravinářského průmyslu SSSR, okres Kupjanskij v Charkovské oblasti | 30.04 . 1948 | |
51 | Zagoskin Vasilij Fjodorovič | 1904-1954 | Brigádní generál malířů regionálního trustu "Kirovstroy", hory. Kirov | 09.08 . 1958 | |
52 | Cizinka Věra Fominichna | rod. 1922 | Zvenevaya z Chernorudetsky řepné farmy Ministerstva potravinářského průmyslu SSSR, okres Ruzhinsky v oblasti Žitomyr | 30.04 . 1948 | |
53 | Záhřebajev Viktor Dmitrijevič | 01/06/1910 - 01/15/1993 | Generální ředitel výrobního sdružení "Granit" Ministerstva elektronického průmyslu SSSR, hory. Rostov na Donu | 10.03 . 1981 | [HS 43] |
Zagrebelnaja Vera Petrovna [8] | rod. 1.10.1924 | Odkaz JZD "8. bříza" Kupyansky okres Charkovské oblasti | 16.02 . 1948 | [HS 44] | |
54 | Zádvorný Pavel Gavrilovič | 1916 - ???? | Předseda JZD "Zarya" Vinnitsa okres Vinnitsa regionu | 22.03 . 1966 | |
55 | Zadesenec Ivan Fjodorovič | 10.01.1913 - 28.11.1987 | Ředitel státní farmy pojmenované po Zaitsevovi, okres Prionezhsky , Karelian ASSR | 22.03 . 1966 | [HS 45] |
56 | Zadněprovský Kondraty Jegorovič | 01/07/1890 - 09/17/1974 | Link JZD "Krasnaya Zarya" Ermakovsky okres Krasnojarského území | 10.04 . 1948 | [HS 46] |
57 | Zadnepryanets Matryona Makarovna | 1910 - ???? | Link JZD pojmenované po Kirovovi, okres Vinnitsa, region Vinnitsa | 25.09 . 1948 | |
58 | Zadoynyj Vasilij Grigorjevič | 1928 - 17.03.1997 | Provozovatel kombajnu státní farmy Anikhovsky, okres Adamovský , oblast Orenburg | 19.04 . 1967 | [HS 47] |
59 | Zadora Zoja Makarovna | rod. 1.4.1932 | Předák státního statku "Podberezie" okres Voložinskij , Minská oblast | 26.03 . 1982 | [HS 48] |
60 | Zadorov Georgij Evgenievich | 05.03.1906 - 04.08.1984 | Předseda JZD Frunze, okres Rodnikovsky , region Ivanovo | 27.06 . 1951 | [HS 49] |
61 | Zadorozhny Alexej Nikolajevič | 16.03.1913 - 12.07.1993 | Předák JZD pojmenovaného po Ševčenkovi, okres Otradnensky , Krasnodarské území | 06.05 . 1948 | [HS 50] |
62 | Zadorozhny Semjon Afanasjevič | 1898 - ???? | Předák státní farmy pro chov prasat Kalinin Ministerstva státních statků SSSR, Arťomovský okres Stalinské oblasti | 24.09 . 1949 | |
63 | Zadorozhny Ivan Akimovič | 30.01.1909 - 07.09.1990 | Vedoucí kazašské železnice , hory. Alma-Ata | 01.08 . 1959 | [HS 51] |
64 | Zadorozhnaya Tamara Grigorievna | 06.03.1936 - 19.12.2018 | Prasečí farma JZD pojmenovaná po 60. výročí Velké říjnové socialistické revoluce, Starobeševskij okres , Doněcká oblast | 21.12 . 1983 | [HS 52] |
65 | Zadoya Alexandra Fedotovna [9] | 29.03.1925 - 23.01.2022 | Spojení 2. farmy cukrové řepy Petrovskij Ministerstva potravinářského průmyslu SSSR, okres Aleksandrovsky v Kirovogradské oblasti | 12.09 . 1949 | |
66 | Zadojan Aytsenik Oganesovna | 1903 - ???? | Link JZD "Vchrakan tari" z Oktemberské oblasti Arménské SSR | 14.06 . 1950 | [HS 53] |
67 | Zadremailov Ivan Dmitrievič | 1905 - 06.02.1998 | Ředitel státního statku Vostočnyj, Adamovský okres , Chkalovský kraj | 11.01 . 1957 | [HS 54] |
68 | Zadykyan Marta Artinovna [10] | 1915 - ???? | Link JZD pojmenované po Beriovi z okresu Gagra v Abcházské ASSR | 03.05 . 1949 | [HS 55] |
69 | Zaets Anastasia Dmitrievna | 15.05.1918 - 12.02.1976 | Zvenevaya z Arťomovského řepného sovchozu Ministerstva potravinářského průmyslu SSSR, Chutovský okres v Poltavské oblasti | 30.04 . 1948 | [HS 56] |
70 | Zaets Danila Kirillovich | 1914-1992 | Předák traktorové brigády mléčné státní farmy "Nikitovsky" ministerstva státních farem SSSR, okres Dzeržinskij v oblasti Stalin | 14.05 . 1949 | [HS 57] |
71 | Zaets Pyotr Savelyevich [11] | 1908 - ???? | Předák JZD "New Way" okres Kansky na území Krasnojarsk | 07.01 . 1948 | |
72 | Zaznobin Nikolaj Prokofjevič | 12.7.1923 - 15.8.2001 | Ředitel městského učiliště č. 10, město. Leningrad | 20.07 . 1971 | [HS 58] |
73 | Zaika Anastasia Filippovna | 1913-1974 | Link obilí státní farma pojmenovaná po Ševčenkovi z Ministerstva státních farem SSSR, Starobelský okres Vorošilovgradské oblasti | 22.04 . 1949 | [HS 59] |
74 | Zaika Jekatěrina Agafjevna | 12. 11. 1910 - 19. 4. 1995 | Link JZD pojmenované po Shchors, okres Nekhvoroshchansky , region Poltava | 16.06 . 1950 | [HS 60] |
75 | Zaikin Petr Romanovič | rod. 1936 | Řidič traktoru bolševického JZD, okres Leninsky , oblast Aktobe | 19.04 . 1967 | |
76 | Zairova Sayfura | 21.10.1921 - 26.06.1989 | Link JZD pojmenované po Kalininovi, okres Kuibyshevsky , oblast Stalinabad | 02.06 . 1948 | |
77 | Zaichenko Sergej Nikonovič | 28.10.1929 - 1998 | Turner automobilového závodu Kremenčug Ministerstva automobilového průmyslu SSSR, oblast Poltava | 22.08 . 1966 | [HS 61] |
78 | Zaidullin Khamit Valievich | 12.05.1934 - 23.11.1993 | Link státní statek "Bavlinsky" Bavlinsky okres Tatarské autonomní sovětské socialistické republiky | 23.06 . 1966 | [HS 62] |
79 | Zaiko-Spiridonov Sergej Michajlovič | 20. 10. 1914 - 1. 8. 1996 | Vedoucí dřevařské stanice tobolského dřevařského podniku Ministerstva lesnictví a dřevozpracujícího průmyslu SSSR, Ťumeňská oblast | 07.05 . 1971 | [HS 63] |
80 | Zaikov Lev Nikolajevič | 04/03/1923 - 01/07/2002 | Ředitel Leningradského státního závodu "Novator" ministerstva rozhlasového průmyslu SSSR | 26.04 . 1971 | [HS 64] |
81 | Zajnagabdinov Sálih Nasretdinovič | rod. 15.08.1931 | Předseda kolektivní farmy pojmenované po Lenin Yumaguzinsky okres Bashkir ASSR | 08.04 . 1971 | [HS 65] |
82 | Zainagov Zamil Siraevič | 1926-1999 | Inženýr čerpací stanice ropy Romashkino Severozápadního ředitelství ropovodu Glavneftesnab RSFSR, Tatar ASSR | 23.05 . 1966 | |
83 | Zainakov Semjon Ivanovič | 9.10.1910 - ???? | První tajemník Malo-Purginského okresního výboru KSSS, Udmurt ASSR | 20.06 . 1958 | [HS 66] |
84 | Zainaudinova Adalat | rod. 1930 | Link JZD pojmenované po Kirovovi, okres Panfilov , oblast Taldy-Kurgan | 12.04 . 1979 | |
85 | Zainulabidov Gitin Abidovič | rod. 1928 | Předák integrované brigády stavebního a montážního oddělení č. 7 trustu Dagstroy, hory. Buynaksk, Dagestán ASSR | 27.11 . 1965 | [HS 67] |
86 | Zainullin Nasifulla Gizatulovič | 28.10.1931 - 18.12.1981 | Elektrický svářeč specializovaného oddělení č. 48 trustu "Tatspetsstroy" Ministerstva plynárenského průmyslu SSSR, Tatar ASSR | 30.03 . 1971 | [HS 68] |
87 | Zainullin Khamit Khismatullovich | 15.04.1931 - 11.01.2000 | Řidič traktoru JZD "Chermasan" okresu Chekmagushevsky v Bashkir ASSR | 08.04 . 1971 | |
88 | Zainutdinov Shaikh | 27.08.1898 - 4.7.1971 | Vedoucí úseku dolu pojmenovaného po Kaganoviči z Kuzbassugolského kombinátu, Ministerstvo uhelného průmyslu východních oblastí SSSR, Kemerovo | 28.08 . 1948 | [HS 69] |
89 | Zajcev Alexandr Vasilievič | 15.06.1910 - 26.02.1996 | Ředitel chovné farmy "Pervomaisky" v Tatarském okrese Novosibirské oblasti | 11.12 . 1973 | [HS 70] |
90 | Zajcev Alexandr Michajlovič | 1906 - ???? | Tajemník okresního výboru Kaa-Khem KSSS, autonomní oblast Tuva | 10.06 . 1949 | |
91 | Zajcev Alexej Iljič | 30.09.1914 - 17.09.1996 | Palubní mechanik Moskevské letecké skupiny pro zvláštní účely Ředitelství polárního letectví Hlavního ředitelství Severní námořní cesty pod Radou ministrů SSSR | 06.12 . 1949 | [HS 71] |
92 | Zajcev Anatolij Vasilievič | rod. 20.10.1928 | Elektrická a plynová svářečka v Morozovově závodě Ministerstva strojírenství SSSR, okres Vsevolozhsk , Leningradská oblast | 18.01 . 1977 | [HS 72] |
93 | Zajcev Anatolij Grigorjevič | rod. 1.10.1939 | Coppersmith Gorkého leteckého závodu pojmenovaného po S. Ordzhonikidze z ministerstva leteckého průmyslu SSSR | 02.02 . 1982 | [HS 73] |
94 | Zajcev Boris Petrovič | 08/01/1925 - 02/25/2000 | Sólista-zpěvák Oděské regionální filharmonické společnosti Ministerstva kultury Ukrajinské SSR | 08.05 . 1991 | [HS 74] |
95 | Zajcev Valentin Ivanovič | 10.07.1928 - 17.01.2011 | Generální ředitel výrobního sdružení " Omsk Electromechanical Plant " ministerstva všeobecného strojírenství SSSR | 04.12 . 1987 | [HS 75] |
96 | Zajcev Vasilij Vasilievič | 01.05.1912 - 18.10.1982 | Předseda JZD pojmenovaného po Vorošilovovi, okres Yalchik , Chuvash ASSR | 19.03 . 1948 | [HS 76] |
97 | Zajcev Vladimir Petrovič [12] | 03.03.1923 - 09.11.1995 | Soustružník ryazanského závodu těžkého kovacího a lisovacího zařízení Ministerstva obráběcího a nástrojového průmyslu SSSR | 03.03 . 1976 | [HS 77] |
98 | Zajcev Grigorij Nazarovič | 19.08.1924 - 21.12.2009 | Předák JZD "Červený říjen" okres Ileksky v regionu Orenburg | 29.11 . 1968 | [HS 78] |
99 | Zajcev Dmitrij Michajlovič | 11/09/1921 - 05/03/1979 | Řidič traktoru Zavolzhskaya MTS v okrese Kineshma v regionu Ivanovo | 12.03 . 1949 | [HS 79] |
100 | Zajcev Dmitrij Stepanovič | 11/08/1911 - 10/16/2004 | Specialista na hospodářská zvířata-chovatel státního šlechtitelského závodu "Uchumsky" v okrese Uzhursky na území Krasnojarsk | 08.04 . 1971 | [HS 80] |
101 | Zajcev Ivan Ivanovič | 1902 - ???? | Vedoucí ministerstva zemědělství Leninského okresu Moskevské oblasti | 05.10 . 1950 | |
102 | Zajcev Michail Alekseevič | 8. 5. 1930 - 14. 3. 2011 | Předák státního statku "Cesta ke komunismu" Ordzhonikidzevsky okres Kustanai | 19.04 . 1967 | [HS 81] |
103 | Zajcev Michail Jakovlevič | 1927 - ???? | Zámečník Povolžského závodu radiotechnických prvků Ministerstva radioprůmyslu SSSR, Volgogradská oblast | 25.04 . 1977 | |
104 | Zajcev Nikolaj Alexandrovič | 29.12.1902 - 21.09.1965 | Vedoucí Arťomugolského kombinátu , Ministerstvo uhelného průmyslu západních oblastí SSSR, Stalinova oblast | 28.08 . 1948 | [HS 82] |
105 | Zajcev Nikolaj Alexandrovič | 13.02.1936 - 2.6.2009 | Řidič traktoru státní farmy Makushinsky, okres Makushinsky , region Kurgan | 23.12 . 1976 | [HS 83] |
106 | Zajcev Nikolaj Dmitrijevič | 05.09.1903 - 1989 | Předák komplexní brigády stavebního oddělení č. 5 trustu "Karagandapromzhilstroy", hory. Karaganda | 09.08 . 1958 | [HS 84] |
107 | Zajcev Nikolaj Konstantinovič | 1913 - ???? | Vedoucí polární stanice Tiksinského regionálního radiometeorologického centra, Jakutská ASSR | 03.08 . 1960 | [HS 85] |
108 | Zajcev Petr Ivanovič | 24.07.1926 - 17.05.2012 | Předák JZD pojmenovaného po Leninovi Zernogradském okrese Rostovské oblasti | 07.12 . 1973 | [HS 86] |
109 | Zajcev Stanislav Nikolajevič | 07/02/1914 - 07/23/2002 | Brigádní generál štukatérů-malířů stavebního oddělení č. 2 svěřenského fondu Tselinogradstroy Ministerstva výstavby podniků těžkého průmyslu Kazašské SSR, hory. Tselinograd | 05.04 . 1971 | [HS 87] |
110 | Zajcev Stěpan Ivanovič | 15.09.1918 - 11.11.2014 | Ředitel Sibiřského těžařského a chemického kombinátu Ministerstva středního strojírenství SSSR, hory. Zheleznogorsk, Krasnojarské území | 29.07 . 1966 | [HS 88] |
111 | Zaitseva Antonina Timofeevna | rod. 1928 | Předák Státní zemědělsko-technické školy zemědělské mechanizace Ceadir-Lungského okresu Moldavské SSR | 30.04 . 1966 | |
112 | Zajceva Maria Petrovna | 22.07.1915 - 16.04.1989 | Dojička státní farmy "Lugovskoy" z okresu Novosibirsk v oblasti Novosibirsk | 22.03 . 1966 | [HS 89] |
113 | Zaitseva Nadezhda Vasilievna | 15.08.1926 - 4.4.2009 | Předák státní farmy "Ruchi" okres Vsevolozhsk v Leningradské oblasti | 08.04 . 1971 | [HS 90] |
114 | Zaitseva Pelageya Fominichna | 10.11.1905 - 5.2.1980 | Dojička státního statku "Konstantinovo" Podolský okres Moskevské oblasti | 30.01 . 1957 | [HS 91] |
115 | Zajčenko Georgij Vasilievič | 10.06.1915 - 17.07.2004 | Ředitel Čeljabinského traktorového závodu Ministerstva traktorů a zemědělské techniky SSSR | 05.08 . 1966 | [HS 92] |
116 | Zakariadze Afanasy Georgievich | 04.09.1909 - ???? | Vedoucí ministerstva zemědělství okresu Lagodekhi Gruzínské SSR | 03.05 . 1949 | [HS 93] |
117 | Zakariadze Emine Muradovna | 1926-1998 | Kolektivní farmář JZD obce Kakuti, okres Kobuleti , Adžarská ASSR | 02.04 . 1966 | [HS 94] |
118 | Zakaryan Vazgen Sirekanovich | 1913-1983 | Předseda kolektivní farmy pojmenované po Ordzhonikidze z Oktemberské oblasti Arménské SSR | 14.06 . 1950 | [HS 95] |
119 | Zakaryan Zakar Jervandovič | rod. 1924 | Předseda kolektivní farmy pojmenované po Kuibyshev, Abovyansky okres Arménská SSR | 30.03 . 1982 | [HS 96] |
120 | Zakachurin Alexander Vasilievič | 1925-1997 | Řidič traktoru státní farmy "Red October" Alekseevsky okres Volgogradské oblasti | 08.04 . 1971 | [HS 97] |
121 | Zakimatov Boris Alekseevič | rod. 13.07.1933 | Mistr tesařů-betonářů stavebního oddělení č. 9 svěřenského fondu Komipromzhilstroy Ministerstva výstavby podniků těžkého průmyslu, Komi ASSR | 05.04 . 1971 | [HS 98] |
122 | Zakirov Zarif Zakirovich [13] | 1889 - 7.12.1972 | Lumberman v dole Polysaevskaya Leninugol Trust Kemerovougol Combine Ministerstva uhelného průmyslu východních oblastí SSSR, Kemerovo Region | 28.08 . 1948 | [HS 99] |
123 | Zakirov Ismail | 1912 - ???? | Předseda JZD "Leninchi Charvadar" z okresu Pakhtakor v regionu Samarkand | 06.08 . 1958 | |
124 | Zakirov Mirzakbar | 1893 - ???? | Odkaz JZD "Krasnaya Zarya" okres Mirzachul v regionu Taškent | 13.06 . 1950 | |
125 | Zakirov Naim Safinovič | 03.09.1936 - 29.08.1999 | Prasečí farma pojmenovaná po Ždanovovi, okres Pilninsky , region Gorky | 22.03 . 1966 | [GS 100] |
126 | Zakiryaev Sattar [14] | 1904 - ???? | Odkaz na bavlnářskou státní farmu "Kurgan-Tyube" ministerstva státních farem SSSR, okres Kurgan-Tyube v oblasti Stalinabad | 01.04 . 1948 | |
127 | Zakolpskij Nikolaj Ivanovič | 1937 - ???? | Jeřábník moskevského jižního přístavu ministerstva říční flotily RSFSR | 16.01 . 1974 | [HS 101] |
128 | Zakolyukin Jakov Ivanovič [15] | 1913 - 1985 | Senior Roller ve válcovně Revdinského železářství a metalurgického závodu Hospodářské rady Sverdlovsk | 19.07 . 1958 | [HS 102] |
129 | Zakorko Nikolaj Tichonovič | 19. 12. 1903 - 25. 4. 1978 | Vedoucí stalinistické železnice , hory. Dněpropetrovsk | 05.11 . 1943 | [HS 103] |
130 | Zakoyan Rachik Amayakovich | 1922-2003 | Link JZD pojmenované po regionu Batik Nor-Bayazet z Arménské SSR | 16.04 . 1949 | [HS 104] |
131 | Zalivadnyj Alexej Kharitonovič | 17.04.1912 - 01.09.1969 | Starší pastýř státní farmy pro chov ovcí "Sovětský Runo" Ministerstva státních statků SSSR, okres Ipatovsky na území Stavropol | 30.12 . 1950 | [HS 105] |
132 | Zaliev Esenzhol Zalievich | 05.05.1930 - 2003 | Operátor těžebních strojů v dole č. 31-bis Okťjabrugolského trustu Správy uhelného průmyslu Kazašské SSR, region Karaganda | 29.06 . 1966 | [HS 106] |
133 | Zalipajev Ivan Ivanovič | 25.08.1913 - 10.10.2003 | Jeřábník opravárenského a restaurátorského vlaku č. 21 trustu "Vossibtransstroy" Ministerstva dopravy výstavby SSSR, Irkutská oblast | 28.07 . 1966 | [HS 107] |
134 | Zalipaev Michail Dmitrijevič | rod. 1927 | Předák ocelářů závodu těžkých jeřábů v Oděse pojmenovaném po lednovém povstání ministerstva výstavby, silničního a komunálního inženýrství SSSR | 23.07 . 1966 | |
135 | Zalikhanov Michail Čokkajevič | rod. 22.06.1939 | Ředitel Vysokohorského geofyzikálního ústavu Akademie věd SSSR , člen korespondent Akademie věd SSSR, Kabardino-balkarská autonomní sovětská socialistická republika | 07.05 . 1987 | [HS 108] |
136 | Zališčenko Ivan Ignatijevič | 11/03/1919 - 01/03/1991 | Elektrická svářečka závodu na opravu obrněných vozidel Ministerstva obrany SSSR, Primorsky Krai | 15.06 . 1971 | |
137 | Zaliyan Ilyaz Asrievich | 1899-1968 | Link JZD pojmenované po Kasumyan, oblast Hadrut, autonomní oblast Náhorní Karabach | 21.07 . 1949 | |
138 | Slib Filip Konstantinovič | 1905 - ???? | Zvenevoy ze státního vinařského statku pojmenovaného po Kotovském z ministerstva potravinářského průmyslu SSSR, okres Izmail regionu Izmail | 05.07 . 1951 | |
139 | Záložná Anna Andrejevna | rod. 22.06.1927 | Dojička kolchozu "Úsvit komunismu" v Černobajevském okrese Čerkasské oblasti | 10.03 . 1976 | |
140 | Záložný Ivan Alexandrovič | 01.09.1928 - 29.05.2008 | Předák traktorové brigády JZD pojmenované po Lenin Komsomol Borznyansky okres Černihivské oblasti | 08.12 . 1973 | [HS 109] |
141 | Záložný Ivan Illarionovič | rod. 1926 | Předák JZD "Kominterna" Nedrigailovsky okres Sumy | 23.06 . 1966 | |
142 | Záložný Nikolaj Egorovič | 24. 12. 1928 - 8. 5. 2000 | Brigádní generál zedníků stavebního oddělení "Grazhdanstroy" č. 1 trustu "Zaporozhstroy" Záporožské hospodářské rady | 09.08 . 1958 | [HS 110] |
143 | Zalygin Sergej Pavlovič | 12/06/1913 - 04/19/2000 | Spisovatel, šéfredaktor časopisu Nový Mír , hory. Moskva | 27.01 . 1988 | [HS 111] |
144 | Zalkaln Teodor Eduardovič | 30.11.1876 - 9.6.1972 | Lotyšský sochař, lidový umělec SSSR, hory. Riga lotyšské SSR | 30.11 . 1971 | [HS 112] |
145 | Zaltsman Isaak Moiseevich | 12. 9. 1905 - 17. 7. 1988 | Ředitel strojírenského a metalurgického závodu Kirov Lidového komisariátu tankového průmyslu SSSR, hory. Leningrad | 19.09 . 1941 | [HS 113] |
146 | Zaljajev Radik Insafovič | rod. 11.1.1936 | Předák pokladačů potrubí stavebního oddělení "Spetsstroy" Kamgesenergostroy ministerstva energetiky a elektrifikace SSSR, hory. Naberezhnye Chelny z Tatarské autonomní sovětské socialistické republiky | 15.04 . 1977 | [HS 114] |
147 | Zamazy Maria Alekseevna [16] | 1917 - ???? | Dojička Ananyevského řepné farmy Ministerstva potravinářského průmyslu SSSR, Krasnokutsky okres Charkovské oblasti | 25.09 . 1952 | |
148 | Zamanov Maskhut Fayzrakhmanovič | 17.01.1914 - 16.02.1988 | Slučovač Sibaevskaya MTS z Baimakského okresu Baškirské ASSR | 11.01 . 1957 | [HS 115] |
149 | Zamanovský sultán | 03.1905 - 07.18.1992 | Předseda výkonného výboru okresu Stalinabad v oblasti Stalinabad | 01.03 . 1948 | [HS 116] |
150 | Zamanova Kyubra Agabala kyzy | 7.1.1920 - ???? | Link JZD pojmenované po Rustam Alijev, okres Shamkhor , Ázerbájdžán SSR | 12.07 . 1950 | |
151 | Zamerets Praskovia Alexandrovna | rod. 28.12.1936 | Pekař-mistr pekařského sdružení "Voskhod" Úřadu pekařského průmyslu výkonného výboru Novosibirské regionální rady zástupců zaměstnanců | 12.05 . 1977 | [HS 117] |
152 | Zamleliy Alexander Terentveich | rod. 1934 | Link státní farma "Red Wave" Velikoburluksky okres Charkov regionu | 23.06 . 1966 | |
153 | Zamoroshkin Alexey Ivanovič | 14.03.1918 - 14.01.2006 | Řidič kolony č. 1158 Ministerstva silniční dopravy RSFSR, hory. Hořký | 04.05 . 1971 | [HS 118] |
154 | Zamotin Alexandr Michajlovič | 04/09/1922 - 02/12/2000 | Turner moskevského závodu "Éra" ministerstva elektronického průmyslu SSSR | 16.01 . 1974 | [HS 119] |
155 | Zamriy Fedor Dmitrievich | 15.02.1928 - 11.06.2000 | Předák montérů domovního závodu Kryvyj Roh Krivbasstroy Ministerstva výstavby podniků těžkého průmyslu Ukrajinské SSR, Dněpropetrovská oblast | 08.01 . 1974 | [HS 120] |
156 | Zamula Alexey Dmitrievich | 22.06.1928 - 22.06.2001 | Předák traktorové brigády JZD Bilshovyk, okres Shostka , Sumy | 08.12 . 1973 | [HS 121] |
157 | Zamuruev Roman Glebovič | 1885 - ???? | Předák polní pěstitelské brigády Chomutovského semenářského státního statku Ministerstva státních statků SSSR, okres Novoderevenkovskij , oblast Oryol | 27.03 . 1948 | [HS 122] |
158 | Zamyslin Gennadij Matvejevič | 1914 - 3.10.1964 | Předák traktorové brigády Shchetinkinskaya MTS v okrese Minusinsk na území Krasnojarsk | 07.01 . 1948 | [HS 123] |
159 | Zamyshlyaeva Valentina Grigorievna | rod. 1924 | Starší drůbežárna JZD "Prapor ke komunismu" okres Ovruch , oblast Zhytomyr | 22.03 . 1966 | |
160 | Zamjatin Pavel Grigorjevič | 16. 11. 1919 - 1. 5. 1995 | Předák semenářského JZD "Svoboda" okresu Puchezhsky v regionu Ivanovo | 09.06 . 1950 | [HS 124] |
161 | Zaněvskaja Maria Viktorovna [17] | 29.06.1934 - 28.06.2009 | Dojička na drůbežárně Svisloch, okres Grodno, kraj Grodno | 18.01 . 1958 | [HS 125] |
162 | Zanin Ivan Egorovič | 07.03.1927 - 04.03.2003 | První tajemník okresního výboru Smolensk KSSS, Altajské území | 10.05 . 1988 | [HS 126] |
163 | Zanozovský Alexandr Davydovič | rod. 25.03.1932 | Slučovač JZD pojmenovaného po XXI. sjezdu KSSS okresu Sarnensky v regionu Rivne | 23.06 . 1966 | |
164 | Zantaraja Artem Bebtuevič | 1904 - ???? | Předseda JZD "Leninis Anderdzi" okresu Gali v Abcházské ASSR | 21.02 . 1948 | [HS 127] |
165 | Zantimirova Gulsina Khusnullovna | rod. 3.6.1943 | Provozovatel Kazaňského výrobního sdružení "Organická syntéza" Ministerstva chemického průmyslu SSSR, Tatar ASSR | 05.03 . 1976 | |
166 | Zanko Alexandra Fedorovna | 10. 11. 1927 - 29. 8. 1990 | Středoškolský učitel č. 2 hor. Lepel, Vitebská oblast | 27.06 . 1978 | [HS 128] |
167 | Zaozernaya Evdokia Savvichna [18] | 09.08.1925 - 04.04.2014 | Link JZD pojmenované po Iljiči Pereščepinském okrese Dněpropetrovské oblasti | 06.06 . 1949 | [HS 129] |
168 | Zapadnenko Vasilij Nesterovič | 17.06.1909 - 11.10.2002 | Řidič rypadla kombi Altyn-Topkan Hospodářské rady Uzbecké SSR | 09.06 . 1961 | |
169 | Napařený Stepan Mikheevich [19] | 17.04.1904 - 06.03.1988 | Starší ovčák státní farmy "Zapadny" ministerstva státních farem SSSR, okres Stepnovsky v regionu Astrachaň | 01.12 . 1949 | [HS 130] |
170 | Zapisecký Grigorij Viktorovič | 21.06.1921 - 29.11.2005 | Předák traktorové brigády JZD pojmenované po Karlu Marxovi, okres Shpolyansky , region Cherkasy | 08.04 . 1971 | [HS 131] |
171 | Zaplava Maria Grigorievna | 13.01.1926 - 17.06.2011 | Prasečí farma JZD pojmenovaná po Gogolovi, okres Mirgorodsky , region Poltava | 22.03 . 1966 | [HS 132] |
172 | Zaplatin Alexander Antonovič | 12.6.1936 - 18.11.1997 | Ředitel státní farmy "Izmailovsky" Kizilsky okres Čeljabinské oblasti | 26.12 . 1990 | [HS 133] |
173 | Zaponová Kalerija Fedorovna | 24.04.1923 - 24.03.2013 | Technolog továrny na tavení mědi Kirovgrad pojmenované po S. M. Kirov, Ministerstvo neželezné metalurgie SSSR, Sverdlovská oblast | 20.05 . 1966 | [HS 134] |
174 | Záporoží Alexandra Andrijanovna | 5. 1. 1920 - 14. 7. 2009 | Provozovatel frézování závodu Čeljabinsk pojmenovaného po Sergo Ordzhonikidze z ministerstva obranného průmyslu SSSR | 28.07 . 1966 | [HS 135] |
175 | Záporoží Valentina Akimovna [20] | 05.09.1919 - 2005 | Link státní farma pro chov prasat pojmenovaná po Pařížské komuně Ministerstva státních statků SSSR, Charkovská oblast | 05.05 . 1949 | [HS 136] |
176 | Záporoščenko Jekatěrina Grigorjevna [21] | 12.08.1930 - 16.10.2001 | Dojička JZD pojmenovaná po Kirovovi, okres Rozovsky , region Záporoží | 26.02 . 1958 | [HS 137] |
177 | Zapuskalov Ivan Semjonovič | 02.09.1912 - 16.05.1991 | Kombinátor obilné státní farmy "Petropavlovsky" ministerstva státních farem SSSR, Verkhneuralsky okres Čeljabinské oblasti | 12.06 . 1952 | [HS 138] |
Zaraminskikh Tatyana Grigorievna [22] | rod. 15.02.1921 | Link státní farma pro chov prasat pojmenovaná po Rudé armádě ministerstva státních farem SSSR, okres Poltava v regionu Poltava | 06.04 . 1949 | [HS 139] | |
178 | Zarandia Levan Kotatovič | 1900 - ???? | Link JZD pojmenované po Beriovi, okres Ochemchira, Abcházská ASSR | 21.02 . 1948 | [HS 140] |
179 | Zarandia Khukhuta Zosovich | 1893 - 05.1962 | Link JZD pojmenované po Beriovi, okres Ochemchira, Abcházská ASSR | 21.02 . 1948 | [HS 141] |
180 | Zarapetyan Zarap Petrosovič | 25.02.1914 - 26.04.1998 | Ředitel těžebního a metalurgického kombinátu Navoi Ministerstva pro stavbu středních strojů SSSR, oblast Navoi | 06.01 . 1970 | [HS 142] |
181 | Zargaryan Abel Sevanovič | 1919 - ???? | Link Collective Farm pojmenovaná po Stalinovi, Shamshadinsky District , Arménská SSR | 05.08 . 1952 | [HS 143] |
182 | Zarenchuk Maria Vasilievna | 1913 - ???? | Link JZD "Pershe Travnya" Snyatynsky okres Ivano-Frankivsk regionu | 23.06 . 1966 | |
183 | Zarechněv Gennadij Ivanovič | rod. 1934 | Předák válcovny č. 2 hutního závodu Makeevka pojmenované po S. M. Kirovovi z Ministerstva hutnictví železa Ukrajinské SSR, Doněcká oblast | 18.07 . 1975 | |
184 | Zaripov Latif | rod. 1927 | Ovčák JZD pojmenovaného po Engelsovi, okres Gijduvan , oblast Buchara | 06.08 . 1958 | |
185 | Zaripov Rim Ibragimovič | 26.09.1937 - 3.12.2009 | První tajemník okresního výboru Kukmor KSSS, Tatar ASSR | 17.07 . 1986 | [HS 144] |
186 | Zaripov Chamityan Kamalovič | 15.08.1910 - 2.9.1990 | Předseda JZD "Pobeda" Chekmagushevsky okres Bashkir ASSR | 23.06 . 1966 | [HS 145] |
187 | Zaripová Tauziha Garaevna | 12.01.1930 - 09.03.2018 | Chovatel ovcí JZD pojmenovaného po Kirov, Bavlinsky okres , Tatar ASSR | 08.04 . 1971 | [HS 146] |
188 | Zarifov Abdrakhman Zakirovich | 24.07.1917 - 07.05.1984 | Učitel střední školy č. 94, hory. Kazaňskotatarská ASSR | 01.07 . 1968 | [HS 147] |
189 | Zarichnyj Ivan Petrovič | 1903 - ???? | Ředitel státní farmy pro chov prasat 1. května Ministerstva státních statků SSSR, Arťomovský okres Stalinské oblasti | 13.03 . 1948 | [HS 148] |
190 | Zarkua Vladimír Taguevič | 1913 - ???? | Link JZD pojmenované po okrese Stalin Gali z Abcházské ASSR | 21.02 . 1948 | [HS 149] |
191 | Zarkua Lady Taguevich | 1911 - ???? | Link JZD pojmenované po okrese Stalin Gali z Abcházské ASSR | 03.05 . 1949 | [GS 150] |
192 | Germ Petr Ivanovič | 07/01/1932 - 05/2022 | Řidič traktoru státní farmy "Sibiryak" Russko-Polyansky okres Omské oblasti | 08.04 . 1971 | [HS 151] |
193 | Zarubin Andrej Ivanovič | 14.10.1929 - 18.08.2018 | Ředitel - hlavní konstruktér Výzkumného ústavu aplikované hydromechaniky Ministerstva strojírenství SSSR, hory. Moskva | 11.08 . 1978 | [HS 152] |
194 | Zarubin Viktor Alekseevič | 14.06.1931 - 27.08.1994 | Předák kolektivní farmy "Vzpomínka na Lenina" okresu Chotynetsky v oblasti Oryol | 23.06 . 1966 | [HS 153] |
195 | Zarubina Raisa Mikhailovna [23] | 29. 10. 1942 - 4. 4. 2019 | Montážník výrobního sdružení " Závod pojmenovaný po Maslennikov " Ministerstva strojírenství SSSR, hory. Kujbyšev | 08.12 . 1986 | [HS 154] |
196 | Zarudněv Pavel Ivanovič | rod. 1927 | Předák traktorové brigády státního statku Kzyltu v okrese Leningrad v Kokchetavské oblasti | 11.01 . 1957 | [HS 155] |
197 | Zarkhi Alexander Grigorievich | 18.02.1908 - 27.01.1997 | Ředitel filmového studia " Mosfilm ", Lidový umělec SSSR, hory. Moskva | 28.02 . 1978 | [HS 156] |
198 | Záseková Anna Petrovna | 21.07.1928 - 9.2.2013 | Dojička na státní farmě Vedlozersky, okres Prionezhsky , Karelian ASSR | 22.02 . 1966 | [HS 157] |
199 | Zaslavskij Alexandr Vladimirovič | 27.03.1920 - 28.08.1996 | Montážní vzor Charkovského elektromechanického závodu Ministerstva elektrotechnického průmyslu SSSR | 17.11 . 1965 | [HS 158] |
200 | Zasko Konstantin Timofeevič | 18. 12. 1925 - 28. 4. 1993 | Předák integrovaného týmu tesařů-montérů stavebního oddělení č. 15 trustu "Stalinshakhtostroy" Ministerstva výstavby podniků uhelného průmyslu Ukrajinské SSR, oblast Stalin | 26.04 . 1957 | [HS 159] |
201 | Zasyadko Alexander Fedorovič | 09.07.1910 - 09.05.1963 | Ministr uhelného průmyslu ukrajinské SSR, hory. Kyjev | 26.04 . 1957 | [HS 160] |
202 | Zatvornický Vladimír Andrejevič | 01.05.1929 - 26.04.2017 | Předák integrované brigády stavebního oddělení č. 6 trustu Mosstroy č. 1, hory. Moskva | 11.08 . 1966 | [HS 161] |
203 | Zateykin Leonid Alekseevič | 05.05.1934 - 12.05.2015 | Řidič traktoru státního statku "Kamensky" v okrese Marevsky v Novgorodské oblasti | 08.04 . 1971 | [HS 162] |
204 | Zatoka Kuzma Ivanovič | 1903 - ???? | První tajemník okresního výboru Žashkiv Komunistické strany Ukrajiny, Čerkaská oblast | 26.02 . 1958 | |
205 | Zatrudin Vasilij Alexandrovič | 01.05.1910 - 2001 | První tajemník Pallasovského okresního výboru KSSS, Stalingradská oblast | 20.11 . 1958 | [HS 163] |
206 | Zatulivetrov Vladimir Vasilievich [24] | 01/02/1927 - 05/09/2007 | Předák komplexního týmu Bilibinského těžebního a zpracovatelského závodu Ministerstva pro neželeznou metalurgii SSSR, Národní okres Chukotka | 12.05 . 1977 | [HS 164] |
207 | Zaurbekov Baitik | 1893 - ???? | Vedoucí chovu koní JZD pojmenovaného po Telmanovi, Lugovský okres , Džambulská oblast | 23.07 . 1948 | [HS 165] |
208 | Zacharenko Varvara Michajlovna | 17.12.1929 - 22.08.2015 | Prasečí farma státní farmy "Novozlatopolsky" okresu Kuibyshevsky v regionu Záporoží | 22.03 . 1966 | [HS 166] |
209 | Zakharenko Jekatěrina Averyanovna [25] | 8. 11. 1926 - 27. 2. 1979 | Link JZD "Zavety Ilyich" Kansky okres Krasnojarského území | 21.02 . 1949 | [HS 167] |
210 | Zacharenkov Alexandr Dmitrijevič | 18.02.1921 - 25.03.1989 | Hlavní konstruktér NII-1011 Ministerstva pro stavbu středních strojů SSSR, Čeljabinská oblast | 17.06 . 1961 | [HS 168] |
211 | Zacharenkov Valerij Semjonovič | 21.01.1940 - 17.01.1992 | Operátor těžby ropy a plynu oddělení těžby plynu č. 1 těžebního sdružení Urengoy pro těžbu plynu pojmenované po S. A. Orudzhev Glavtyumengazprom z ministerstva plynárenského průmyslu SSSR, Jamalsko-něnecký autonomní okruh Ťumeňské oblasti | 13.06 . 1986 | |
212 | Zacharkin Jevgenij Nikolajevič | 18.02.1932 - 1994 | Mechanický montážní montér ryazanského závodu "Teplopribor" Ministerstva výroby přístrojů, automatizace a řídicích systémů SSSR | 12.03 . 1976 | [HS 169] |
213 | Zacharov Alexej Vasilievič | rod. 1935 | Předák instalátorů důvěry "Spetsstalkonstruktsiya" ministerstva instalace a speciálních stavebních prací SSSR, hory. Moskva | 11.12 . 1970 | |
214 | Zacharov Anatolij Fedorovič | 23.02.1912 - 21.08.1975 | Ředitel železáren a oceláren Nižnij Tagil Hospodářské rady Sverdlovsk | 19.07 . 1958 | [HS 170] |
215 | Zacharov Andrej Konstantinovič | 24.06.1917 - 18.02.1995 | Slučovač Dolbushinskaya MTS regionu Kustanai | 11.01 . 1957 | [HS 171] |
216 | Zacharov Valerij Alexandrovič | 06.08.1939 - 12.03.2020 | Strojník kartonážního stroje Archangelské celulózky a papírny ministerstva lesnictví, celulózy a papíru a dřevozpracujícího průmyslu SSSR, hory. Novodvinsk | 19.03 . 1981 | [HS 172] |
217 | Zacharov Vasilij Michajlovič [26] | 3. 11. 1893 - 19. 4. 1968 | Předák polní chovatelské brigády státní farmy "Sibiryak" Ministerstva státních farem SSSR, Tulunsky okres Irkutské oblasti | 03.05 . 1948 | [HS 173] |
218 | Zacharov Vasilij Fjodorovič | 24.07.1928 - 1995 | Turner Leningradského závodu tiskařských strojů Ministerstva strojírenství pro lehký a potravinářský průmysl a domácí spotřebiče SSSR | 12.03 . 1976 | [HS 174] |
219 | Zacharov Dmitrij Michajlovič | 1922 - 01.06.1997 | Vedoucí pobočky šlechtitelského závodu "Proletariy" v okrese Troitsky na území Altaj | 22.03 . 1966 | [HS 175] |
220 | Zacharov Zakhar Ivanovič | 1918 - ???? | Vedoucí koňské farmy JZD pojmenované po Vorošilovovi, okres Beysky, autonomní oblast Khakass | 10.08 . 1949 | [HS 176] |
221 | Zacharov Ivan Andrejevič | 1906 - ???? | Zámečník závodu na opravu automobilů Nizhnedneprovsk Hospodářské rady Dněpropetrovsk | 01.08 . 1959 | |
222 | Zacharov Ivan Vasilievič | rod. 24.09.1945 | Montážní montér výrobního sdružení " Kirov Plant " Ministerstva obrany průmyslu SSSR, hory. Leningrad | 16.05 . 1983 | [HS 177] |
223 | Zacharov Ignat Danilovič | 26.01.1913 - 30.12.1978 | Mechanik JZD pojmenovaného po Kirovovi, okres Zernograd , Rostovská oblast | 23.06 . 1966 | [HS 178] |
224 | Zacharov Leonid Ageevič | rod. 1936 | Předák montérů montážního oddělení Almalyk "Promtekhmontazh" specializovaného trustu č. 93 Ministerstva shromáždění a speciálních stavebních prací Uzbecké SSR, oblast Taškent | 21.01 . 1981 | |
225 | Zacharov Matvej Ivanovič | 18. 11. 1918 - 1. 2. 1978 | Předák traktorové brigády Kumashinsky MTS v okrese Kurchum v oblasti východního Kazachstánu | 28.03 . 1948 | [HS 179] |
226 | Zacharov Mitrofan Zakharovič [27] | 23. 11. 1899 - 2. 6. 1985 | Předseda JZD pojmenovaného po Ratovovi, Leninský okres , Moskevská oblast | 18.09 . 1950 | [GS 180] |
227 | Zacharov Michail Alexandrovič | rod. 12.10.1931 | Ředitel strojírenského závodu Kurgan pojmenovaného po V.I. Leninovi z ministerstva obranného průmyslu SSSR | 10.07 . 1981 | [HS 181] |
228 | Zacharov Michail Jegorovič | rod. 1918 | Turner strojírenského závodu Ordzhonikidze Podolsky Ministerstva těžkého, energetického a dopravního inženýrství SSSR, Moskevská oblast | 09.07 . 1966 | [HS 182] |
229 | Zacharov Michail Ivanovič | 1913 - ???? | Předák traktorové brigády Otkaznenskaya MTS okresu Vorontsovo-Aleksandrovsky na území Stavropol | 11.01 . 1957 | [HS 183] |
230 | Zacharov Nikolaj Andrejevič | 29.03.1918 - 30.11.1994 | Předseda kolektivní farmy pojmenované po okrese Lenin Balashovsky v Saratovské oblasti | 23.12 . 1976 | |
231 | Zacharov Nikolaj Gerasimovič | 16. 12. 1925 – 13. 2. 2022 | Zámečník řídicí a měřicí techniky a automatizace leningradského závodu "Radiopribor" Ministerstva rozhlasového průmyslu SSSR | 09.06 . 1977 | [HS 184] |
232 | Zacharov Nikolaj Ivanovič | 20.09.1929 - 2002 | Předák kolektivní farmy pojmenované po Sindryakovovi v okrese Oktyabrsky Tatar ASSR | 08.04 . 1971 | [HS 185] |
233 | Zacharov Nikolaj Jakovlevič | 1927 - 08.03.2013 | Kapitán středního rybářského chlazeného trawleru "Ochotsk" základny Pioneer oceánské rybářské flotily, Kaliningradská oblast | 07.07 . 1966 | [HS 186] |
234 | Zacharov Pavel Ivanovič | 1917-1965 | Předseda kolektivní farmy "Red Banner" okresu Ryazan v oblasti Ryazan | 08.01 . 1960 | [HS 187] |
235 | Zacharov Pavel Filippovič | 26. 12. 1926 - 5. 2. 1999 | Předseda JZD Pobeda, okres Vargashinsky , oblast Kurgan | 08.04 . 1971 | [HS 188] |
236 | Zacharov Roman Grigorievič | 01/05/1906 - 03/31/1975 | Starší čeledín Mléčné státní farmy "Iyussky" Ministerstva státních farem SSSR, Ordzhonikidzevsky District , Khakass autonomní oblast | 16.07 . 1949 | [HS 189] |
237 | Zacharov Sergej Alexandrovič | rod. 17.03.1947 | Turner výrobního sdružení "Závod pojmenovaný po Sergo Ordzhonikidze" Ministerstva strojírenství SSSR, hory. Čeljabinsk | 13.05 . 1985 | [HS 190] |
238 | Zacharov Sergej Efimovič | 09/10/1909 - 06/08/1973 | Předseda JZD "Red October" Veselovský okres Rostovské oblasti | 23.07 . 1948 | [HS 191] |
239 | Zacharová Valentina Fedorovna | 06.06.1922 - 07.10.2006 | Švadlena-pečovatelka výrobního sdružení šicích podniků "Zarya" Ministerstva lehkého průmyslu RSFSR, město. Vladivostok Přímořský kraj | 05.04 . 1971 | [HS 192] |
240 | Zacharova Evdokia Stepanovna | 08/03/1912 - 03/18/2004 | Telecí farma "Steksovsky" Ardatovsky okres Gorkého regionu | 22.03 . 1966 | [HS 193] |
241 | Zacharova Jekatěrina Sergejevna | rod. 1929 | Pracovník státní farmy Laitursky pojmenované po Kirovovi z ministerstva zemědělství SSSR, okres Makharadzevsky z Gruzínské SSR | 01.09 . 1951 | |
Zakharova Xenia Fedorovna [28] | rod. 1921 | Link JZD "Sovnarkom" okres Verkhne-Bakansky na území Krasnodar | 11.07 . 1950 | ||
242 | Zakharova Natalya Ivanovna [29] | 30.09.1907 - 16.11.1996 | Link JZD pojmenované po Karlu Marxovi, okres Chkalovsky , region Gorky | 09.04 . 1949 | [HS 194] |
243 | Zacharova Nina Pantelejevna | 20.08.1925 - 02.05.2005 | Řidič traktoru JZD pojmenovaného po Ordzhonikidze, Tsimlyansky okres , Rostovská oblast | 23.06 . 1966 | [HS 195] |
244 | Zakharova Pelageya Grigorievna [30] | 14. 11. 1928 - 3. 11. 2010 | Betonář důvěry "Kazmetallurgstroy" Ekonomické rady Karagandy , hory. Temirtau | 07.03 . 1960 | [HS 196] |
245 | Zacharova Taťána Michajlovna | rod. 21.01.1931 | Vedoucí aparátčík Leningradského závodu na výrobu laminátů Ministerstva chemického průmyslu SSSR | 20.04 . 1971 | [HS 197] |
246 | Zacharčuk Jekatěrina Nazarovna | 21.08.1918 - 09.05.1999 | Link JZD pojmenované po Kotovsky, Yampolsky okres , Vinnitsa region | 26.02 . 1958 | [HS 198] |
247 | Zacharychev Michail Vasilievič | 8. 1. 1929 - 21. 3. 2003 | Předák traktorové brigády JZD pojmenované po Sverdlově, okres Uljanovsk, oblast Uljanovsk | 23.06 . 1966 | [HS 199] |
248 | Zacharjev Nikolaj Iljič | 25.04.1902 - 1980 | Vedoucí Laboratoře rostlinných krmiv na Botanickém ústavu Akademie věd Kirgizské SSR, akademik Akademie věd Kyrgyzské SSR , město. Frunze | 13.03 . 1969 | [GS 200] |
249 | Zacharjaščev Michail Vladimirovič | 02/07/1920 - 11/10/1993 | Provozovatel rotačních pecí cementárny Belgorod Hospodářské rady Belgorod | 09.08 . 1958 | [HS 201] |
250 | Zakharyan Arfenik Abramovna | 15.06.1913 - ???? | Státní farma vinařství Zvenevaya pojmenovaná po Nizami z Ministerstva potravinářského průmyslu SSSR, oblast Tauz Ázerbájdžánské SSR | 05.10 . 1949 | |
251 | Zakhvataeva Taťána Fedorovna | 10.01.1930 - 28.07.2018 | Dojička na ovocné farmě v okrese Malmyzhsky v regionu Kirov | 08.04 . 1971 | [HS 202] |
252 | Zacepin Pyotr Fjodorovič | 20.07.1923 - 20.03.2013 | Jeřábník stavebního a instalačního vlaku č. 223 fondu Gortransstroy Státního výrobního výboru pro dopravní výstavbu SSSR, Kirovská oblast | 22.03 . 1965 | [HS 203] |
253 | Zatsny Michail Michajlovič | 23. 10. 1937 - 23. 8. 2010 | Spojení mechanizovaného spojení JZD pojmenovaného po Petrovském , okres Shchorsky, region Chernihiv | 08.04 . 1971 | [HS 204] |
254 | Zachepilo Alexandr Alexandrovič | 12.12.1913 - 10.10.1989 | Předák JZD pojmenovaného po Leninovi, okres Hulyaypolsky , region Záporoží | 30.04 . 1966 | [HS 205] |
255 | Zashikhin Ivan Tikhonovič | 1915 - 05.03.1976 | Předák elektroinstalačního vlaku č. 701 fondu Transelectromontazh Ministerstva dopravy výstavby SSSR | 05.08 . 1961 | |
256 | Zajakina Anna Nikolajevna | 31. 10. 1899 - 30. 5. 1967 | Link JZD "Leninsky Testament" Aramilsky okres Sverdlovské oblasti | 23.05 . 1949 | [HS 206] |
257 | Zajíc Maria Vasilievna | 1912 - ???? | Link JZD pojmenované po Stalinovi, okres Samborsky , region Drogobych | 26.02 . 1958 |
Navigační tabulka | |
---|---|
"Z" | Zababakhin - Zajíc |
Zbarsky - Zyazina |
Hrdinové socialistické práce na webu " Hrdinové země "
Hrdinové socialistické práce | ||
---|---|---|