Medaile Francysk Skaryna ( bělorusky : Francysk Skaryna Medal ) je nejstarší medailí Běloruské republiky . Byla založena v roce 1989 . Medaile se uděluje osobnostem školství, vědy, kultury za vysoké úspěchy v jejich činnosti.
Počet oceněných je 17 osob.
č. p / p |
Země _ |
Příjmení Jméno Patronymické |
Pozice nebo profese v době udělení |
Datum udělení (vydání vyhlášky) |
---|---|---|---|---|
137 | Iščenko, Vladimír I. | Vedoucí oddělení technologie lékových forem Vitebského státního řádu přátelství národů lékařské univerzity | 2. března 2000 [1] | |
138 | Voťjakov, Veniamin Iosifovič | Hlavní výzkumný pracovník, Oddělení inhibitorů virové aktivity, Běloruský výzkumný ústav epidemiologie a mikrobiologie | 23. března 2000 [2] | |
139 | Feldman, Esfir Vladimirovič | Vedoucí výzkumný pracovník imunoprofylaxe Běloruského výzkumného ústavu epidemiologie a mikrobiologie | ||
140 | Lichanov, Albert Anatolievich | Předseda Ruského dětského fondu, prezident Mezinárodní asociace dětských fondů | 21. dubna 2000 [3] | |
141 | Zabela, Vladimír Pavlovič | Vedoucí katedry filmového a televizního umění Běloruské akademie umění | 5. června 2000 [4] | |
142 | Vylčev, našel Staneva | Básník, překladatel, publicista | 23. června 2000 [5] | |
143 | Čerepitsa, Valerij Nikolajevič | Vedoucí katedry dějin slovanských států, Yanka Kupala State University of Grodno | 18. července 2000 [6] | |
144 | Potlava, Zinaida Nikolajevna | Bibliograf brestské regionální knihovny pojmenované po M. Gorkém | 26. července 2000 [7] | |
145 | Agabekov, Vladimír Enokovič | Ředitel Ústavu chemie nových materiálů Národní akademie věd Běloruska | 15. srpna 2000 [8] | |
146 | Bagina, Iosif Ivanovič | Šéfredaktor novin „Grodnenskaja Pravda“ | 6. října 2000 [9] | |
147 | Bespalov, Sergej Michajlovič | První zástupce šéfredaktora deníku Gomelskaja pravda | ||
148 | Vorobjov, Vasilij Petrovič | Děkan Fakulty žurnalistiky Běloruské státní univerzity | ||
149 | Guy de Picardo | Profesor, hudebník | 9. listopadu 2000 [10] | |
150 | Bukach, Anton Vasilievich | Ředitel Vyšší odborné školy výtvarných umění a lidových řemesel Kobrin | 16. listopadu 2000 [11] | |
151 | Konovalčik, Irina Viktorovna | Umělecký vedoucí souboru "Bliskavitsa" | ||
152 | Solopov, Michail Grigorjevič | Profesor Běloruské státní hudební akademie | 7. prosince 2000 [12] | |
153 | Jakuško, Olga Filippovna | Profesor katedry obecné geografie Běloruské státní univerzity | 15. prosince 2000 [13] |
Počet oceněných je 22 osob.
č. p / p |
Země _ |
Příjmení Jméno Patronymické |
Pozice nebo profese v době udělení |
Datum udělení (vydání vyhlášky) |
---|---|---|---|---|
154 | Pilinevič, Leonid Petrovič | Vedoucí laboratoře Výzkumného ústavu práškové metalurgie | 11. ledna 2001 [14] | |
155 | Shvydkoy, Michail Efimovič | Ministr kultury Ruské federace | 12. ledna 2001 [15] | |
156 | Doronina, Taťána Vasilievna | Umělecký ředitel Moskevského uměleckého akademického divadla pojmenovaného po M. Gorkém | ||
157 | Makarov, Igor Viktorovič | Prezident Itera Group of Companies | ||
158 | Černobajev, Viktor Maksimovič | Přední jevištní mistr Národního akademického operního divadla Běloruské republiky | 2. února 2001 [16] | |
159 | Legankov, Viktor Fjodorovič | První zástupce šéfredaktora novin "Belorusskaya Niva" | 23. února 2001 [17] | |
160 | Gumilevskij, Lev Nikolajevič | Umělec-sochař | 9. března 2001 [18] | |
161 | Ray, Ivan Petrovič | Malíř | ||
162 | Bondarčik, Vasilij Kirillovič | Hlavní vědecký pracovník Institutu dějin umění, etnografie a folklóru Kandrat Krapiva Národní akademie věd Běloruska | 9. března 2001 [19] | |
163 | Ignatenko, Vitalij Nikitič | Generální ředitel ITAR-TASS | 25. března 2001 [20] | |
164 | Abola, Mirdza Eduardovna | Předseda Lotyšské asociace Bělorusů | 2. května 2001 [21] | |
165 | Laptenok, Igor Nikolajevič | Ředitel nakladatelství "Narodnaya Asveta" | 16. května 2001 [22] | |
166 | Krivitskij, Alexandr Antonovič | Vedoucí výzkumný pracovník na Yakub Kolos Institute of Linguistics | 6. srpna 2001 [23] | |
167 | Motelenko, Leonid Alexandrovič | Redaktor regionálních novin Miory "Stsyag pratsy" | 8. září 2001 [24] | |
168 | Sacharčuk, Anna Nikolajevna | Učitel dějepisu č. 3, Berezovka | 11. října 2001 [25] | |
169 | Stepantsevič, Kaleria Iosifovna | Profesor Běloruské státní hudební akademie | 11. října 2001 [26] | |
170 | Poplavská, Natalja Nikolajevna | Grafik | 24. října 2001 [27] | |
171 | Ostapenya, Alexandr Pavlovič | Ředitel Meziresortního centra pro problematiku národních parků a rezervací | 1. listopadu 2001 [28] | |
172 | Rachmanko, Jevgenij Michajlovič | Generální ředitel vzdělávací, vědecko-výrobní RUE „Unitechpram“ | ||
173 | Rovdo, Viktor Vladimirovič | Vedoucí katedry sborového dirigování Běloruské státní hudební akademie | 22. listopadu 2001 [29] | |
174 | Kolomiets, Natalya Dmitrievna | Zástupce ředitele pro výzkum Republikového vědecko-praktického centra pro odborné hodnocení kvality a bezpečnosti potravin | 11. prosince 2001 [30] | |
175 | Ivanov, Leonid Leonidovič | Děkan Pedagogické fakulty Běloruské státní hudební akademie | 18. prosince 2001 [31] |
Počet oceněných je 32 osob.
č. p / p |
Země _ |
Příjmení Jméno Patronymické |
Pozice nebo profese v době udělení |
Datum udělení (vydání vyhlášky) |
---|---|---|---|---|
176 | Muraveiko, Ivan Andrejevič | Spisovatel | 8. ledna 2002 [32] | |
177 | Astapov, Anatolij Arkhipovič | Vedoucí oddělení dětských infekčních nemocí Běloruské státní lékařské univerzity | 28. ledna 2002 [33] | |
178 | Tevasjan, Tamara Anatolievna | Umělec Brestského loutkového divadla | 28. ledna 2002 [34] | |
179 | Gimpel, Irina Andreevna | vedoucí úseku základní školy Laboratoře všeobecného středního vzdělávání Vědecko-metodického centra učebních knih a učebních pomůcek | 4. února 2002 [35] | |
180 | Rogovtsov, Vasilij Ivanovič | Vedoucí katedry běloruského jazyka Mogilevské státní univerzity pojmenované po A. Kuleshovovi | ||
181 | Severněv, Michail Maksimovič | Vedoucí výzkumný pracovník Běloruského výzkumného ústavu zemědělské mechanizace | 4. února 2002 [36] | |
182 | Rachlenko, Valentin Leonidovič | Profesor Běloruské státní hudební akademie | 15. února 2002 [37] | |
183 | Fedorov, Alexandr Germanovič | Náměstek hejtmana Jaroslavlské oblasti | 2. dubna 2002 [38] | |
184 | Makarová, Valentina Štěpánovna | Ředitel gymnasia č. 1 v Grodně | 2. dubna 2002 [39] | |
185 | Garelík, Petr Vasilievič | Rektor Státní lékařské univerzity Grodno | 7. června 2002 [40] | |
186 | Ždanok, Sergej Alexandrovič | Zástupce ředitele pro výzkum Ústavu přenosu tepla a hmoty A. V. Lykova Národní akademie věd Běloruska , člen korespondent Národní akademie věd Běloruska | ||
187 | Gurinovič, Irina Michajlovna | Vedoucí korespondenční sítě novin "Sovětské Bělorusko" | 26. června 2002 [41] | |
188 | Petropavlovskij, Nikolaj Nikolajevič | Fejetonista pro noviny "sovětské Bělorusko" | ||
189 | Romashkevich, Elena Alexandrovna | Umělec Státního akademického lidového sboru Běloruské republiky | 26. června 2002 [42] | |
190 | Savčenko, Arkadij Markovič | Operní sólista, přední jevištní mistr Národního akademického velkého operního divadla Běloruské republiky | ||
191 | Zapartyka, Anna Vjačeslavovna | Ředitel Běloruského státního archivu-muzea literatury a umění | 25. července 2002 [43] | |
192 | Bibikov, Vladimír Jakovlevič | Redaktor oddělení novin "Sovětské Bělorusko" | 6. srpna 2002 [44] | |
193 | Taranda, Alexandr Michajlovič | Zástupce šéfredaktora novin „Sovětské Bělorusko“ | ||
194 | Zhuk, Valentina Alekseevna | Hlavní specialista hlavní průmyslové normalizační služby Národní knižní komory Běloruska | 6. srpna 2002 [45] | |
195 | Michajevič, Michail Vasilievič | První zástupce šéfredaktora deníku Zvyazda | 2. října 2002 [46] | |
196 | Narkevič, Vladimír Branislavovič | Šéfredaktor novin "Zvyazda" | ||
197 | Prokopčik, Boris Georgijevič | Fejetonista deníku Zvyazda | ||
198 | Ryženková, Ludmila Ivanovna | Zástupce šéfredaktora novin "Zvyazda" | ||
199 | Miško, Ivan Jakimovič | Umělec-sochař | 2. listopadu 2002 [47] | |
200 | Siváková, Elena Aleksejevna | Vedoucí oddělení akvizic Národní knihovny Běloruska | 2. listopadu 2002 [48] | |
201 | Rusetsky, Arkadij Vladimirovič | Rektor Vitebské státní univerzity pojmenované po P. A. Masherovovi | 5. listopadu 2002 [49] | |
202 | Kornelyuk, Alexandr Ivanovič | vedoucí laboratoře Ústavu elektronických systémů výzkumu a výroby RUE "KBDEM-OMA" | 5. listopadu 2002 [50] | |
203 | Mazanik, Vasilij Michajlovič | Technický ředitel výzkumu a výroby Republikánský jednotný podnik "KBDEM-ZA" | ||
204 | Otchertsov, Valerij Georgievič | Předseda představenstva Itera Holding Limited Liability Partnership | 7. listopadu 2002 [51] | |
205 | Markotsenko, Valerij Leontievič | Prezident společnosti Omraniya Management Limited Liability Partnership | ||
206 | Skidanov, Gennadij Nikolajevič | Místopředseda představenstva společnosti s ručením omezeným Oil and Gas Company Itera | ||
207 | Gerasimovič, Eduard Ivanovič | Ředitel Národního akademického činoherního divadla M. Gorkého | 10. prosince 2002 [52] |
Počet oceněných je 14 osob.
č. p / p |
Země _ |
Příjmení Jméno Patronymické |
Pozice nebo profese v době udělení |
Datum udělení (vydání vyhlášky) |
---|---|---|---|---|
208 | Tugay, Vladimír Vasilievič | Děkan Fakulty historie Běloruské státní pedagogické univerzity | 9. ledna 2003 [53] | |
209 | Setkovská, Naděžda Pavlovna | Ředitel knihovny Běloruské státní pedagogické univerzity | ||
210 | Valevich, Rosa Petrovna | Vedoucí katedry ekonomiky obchodu Běloruské státní ekonomické univerzity | 22. května 2003 [54] | |
211 | Matecký, Gennadij Petrovič | Děkan Fakulty informatiky a ekonomiky Běloruské státní ekonomické univerzity | ||
212 | Choroško, Gennadij Ignatijevič | Docent katedry "Filosofie, historie a politologie" Běloruské státní univerzity dopravní | 9. června 2003 [55] | |
213 | Sekunov, Vasilij Sergejevič | odborný asistent katedry "Tělesná výchova a sport" | ||
214 | Laskevich, Valentina Emelyanovna | Tajemník hlavní rady Běloruského sociálního a kulturního sdružení v Polsku | 18. června 2003 [56] | |
215 | Penčuk, Boris Michajlovič | Profesor katedry orchestrálního dirigování Běloruské státní hudební akademie | 8. července 2003 [57] | |
216 | Asetskij, Ludwig Petrovič | Grafik | 2. září 2003 [58] | |
217 | Finogenová, Anna Vladimirovna | Vedoucí oddělení výchovné a sociální práce Odboru školství Krajského výkonného výboru Grodno | 15. října 2003 [59] | |
218 | Ganičev, Valerij Nikolajevič | Předseda Svazu spisovatelů Ruska | 29. října 2003 [60] | |
219 | Matyuk, Vladimír Fjodorovič | Vedoucí laboratoře, Ústav aplikované fyziky, Národní akademie věd Běloruska | 5. listopadu 2003 [61] | |
220 | Los, Elena Georgievna | Grafik | 19. listopadu 2003 [62] | |
221 | Zaretskaja, Věra Jakovlevna | Vedoucí katedry metod výuky běloruské literatury a místní tradice na Brestské státní univerzitě pojmenované po A. Puškinovi | 23. prosince 2003 [63] |
Počet oceněných je 15 osob.
č. p / p |
Země _ |
Příjmení Jméno Patronymické |
Pozice nebo profese v době udělení |
Datum udělení (vydání vyhlášky) |
---|---|---|---|---|
222 | Bodyako, Alexander Michajlovič | Vedoucí laboratoře Ústavu technologie kovů Národní akademie věd Běloruska | 23. ledna 2004 [64] | |
223 | Džagarov, Boris Michajlovič | Vedoucí laboratoře Ústavu molekulární a atomové fyziky Národní akademie věd Běloruska | ||
224 | Iljina, Zinaida Makarovna | Vedoucí oddělení Ústavu agrární ekonomiky Národní akademie věd Běloruska | ||
225 | Kudrjašov, Vladimír Petrovič | Vedoucí laboratoře, Ústav radiobiologie, Národní akademie věd Běloruska | ||
226 | Prokhorenko, Petr Petrovič | Ředitel Ústavu aplikované fyziky Národní akademie věd Běloruska | ||
227 | Fedosjuk, Valerij Michajlovič | Zástupce ředitele pro výzkum v Ústavu fyziky pevných látek a polovodičů Národní akademie věd Běloruska | ||
228 | Komarová, Irina Anatolievna | Děkan Fakulty pedagogiky a psychologie dětství, Mogilev State University pojmenované po A. Kuleshov | 9. února 2004 [65] | |
229 | Šljachťuk, Zinaida Nikolajevna | Ředitel Státní obchodní a ekonomické vysoké školy Novogrudok | 22. března 2004 [66] | |
230 | Panasjuk, Ivan Pavlovič | Předseda představenstva Novosibirského městského veřejného sdružení „Běloruské kulturní a vzdělávací centrum ve jménu sv. Eufrosyny Polotské“ | 27. září 2004 [67] | |
231 | Antipová, Margarita Borisovna | Vedoucí Laboratoře teorie a metod vyučování na základních školách Národního pedagogického ústavu | 27. září 2004 [68] | |
232 | Konyushkevich, Maria Iosifovna | Vedoucí katedry ruského jazyka, Yanka Kupala State University of Grodno | ||
233 | Štětsko, Pavel Vladimirovič | Vedoucí katedry běloruské a teoretické lingvistiky, Grodno State University pojmenované po Yanka Kupala | ||
234 | Avdeeva, Natalya Petrovna | Místopředseda Stálé komise pro vzdělávání, kulturu, vědu a vědeckotechnický pokrok | 14. října 2004 [69] | |
235 | Denisová, Olga Michajlovna | Přední mistr jeviště Národního akademického činoherního divadla pojmenovaného po M. Gorkém | 25. listopadu 2004 [70] | |
236 | Markhel, Taťána Grigorjevna | Přední jevištní mistr Republikánského divadla běloruské činohry | 29. prosince 2004 [71] |
Počet oceněných je 13 osob.
č. p / p |
Země _ |
Příjmení Jméno Patronymické |
Pozice nebo profese v době udělení |
Datum udělení (vydání vyhlášky) |
---|---|---|---|---|
237 | Djačenko, Nina Nikolajevna | Hlavní choreograf Běloruského státního hudebního divadla | 7. února 2005 [72] | |
238 | Olovnikov, Igor Vladimirovič | Přední mistr jeviště Běloruského státního řádu Rudého praporu práce Filharmonie | 22. března 2005 [73] | |
239 | Isaev, Alexej Nikolajevič | Ředitel a umělecký ředitel Běloruského státního hudebního divadla | 10. června 2005 [74] | |
240 | Šuglya Vladimír Fjodorovič | Spolupředseda Ťumeňského národního kulturního sdružení "Bělorusko" | 20. června 2005 [75] | |
241 | Kirvel, Cheslav Stanislavovič | Vedoucí katedry filozofie, Yanka Kupala State University of Grodno | 4. srpna 2005 [76] | |
242 | Novák, Valentina Stanislavovna | Profesor katedry běloruské literatury, Gomel State University pojmenované po Francysk Skaryna | 29. září 2005 [77] | |
243 | Karpovič, Taisija Andrejevna | Vedoucí výzkumný pracovník oboru „Dům Vankovichi. Kultura a umění první poloviny 19. století“ Národního muzea umění Běloruské republiky | 2. listopadu 2005 [78] | |
244 | Šved, Viktor Nikitovič | Básník | 15. listopadu 2005 [79] | |
245 | Minchenya, Vladimír Timofeevič | Docent katedry konstrukce a výroby nástrojů Běloruské národní technické univerzity | 15. listopadu 2005 [80] | |
246 | Burag, Nikolaj Lavrenovič | Předseda Asociace veřejných organizací národnostních menšin Lotyšska "Sojuz" | 28. listopadu 2005 [81] | |
247 | Piskunová, Valentina Alexandrovna | Předseda Svazu Bělorusů Lotyšska | ||
248 | Chirkun, Oleg Michajlovič | Skladatel, člen Běloruského svazu skladatelů | 5. prosince 2005 [82] | |
249 | Bachilo, Ljudmila Eduardovna | Ředitel Gymnázia č. 1 v Borisově | 13. prosince 2005 [83] |
Počet oceněných je 50 osob.
č. p / p |
Země _ |
Příjmení Jméno Patronymické |
Pozice nebo profese v době udělení |
Datum udělení (vydání vyhlášky) |
---|---|---|---|---|
250 | Averkov, Alexandr Konstantinovič | Moderátor pořadu ředitelství informačního vysílání uzavřené akciové společnosti „Second National TV Channel“ | 24. ledna 2006 [84] | |
251 | Baklečev, Vladimír Anatoljevič | Komentátor koordinačního ředitelství běloruského rozhlasu Národní státní televizní a rozhlasové společnosti | ||
252 | Kucuk, Alexej Nikolajevič | Vedoucí provozní služby televizních studií technického ředitelství ZAT "Capital Television" | ||
253 | Rudometov, Igor Alexandrovič | Zvláštní zpravodaj ZAT „Druhý národní televizní kanál“ | ||
254 | Runts, Zinaida Alexandrovna | Ředitel ředitelství sportovního vysílání ZAT "Capital Television" | ||
255 | Chrustalev, Jegor Vjačeslavovič | Místopředseda představenstva ZAT „Second National TV Channel“ | ||
256 | Shoba, Nina Vjačeslavovna | Zvláštní zpravodaj odboru přípravy televizních pořadů Hlavního ředitelství televizní produkce Běloruské televize Národní státní televizní a rozhlasové společnosti | ||
257 | Špitalnikov, Vladimír Borisovič | Zástupce generálního ředitele ZAT "Capital Television" | ||
258 | Slobodčikov, Vladimír I. | Vedoucí katedry sochařství Běloruské státní akademie umění | 7. února 2006 [85] | |
259 | Bulka, Juozas Vincevič | Rektor náboženské obce "Paraphia kostela sv. Anny v obci Mosar, okres Glubotskij, Vitebská diecéze římskokatolické církve v Běloruské republice" | 21. února 2006 [86] | |
260 | Aniščenko, Vladimír Viktorovič | Zástupce generálního ředitele Spojeného institutu pro problémy informatiky Národní akademie věd Běloruska | 1. března 2006 [87] | |
261 | Avrukevič, Alexandr Michajlovič | Dirigent orchestru souboru písní, hudby a tance "Bílá rosa" Oblastní filharmonie Grodno | ||
262 | Bogatko, Ivan Nikolajevič | Redaktor redakce novin "Pramen" a rozhlasového vysílání "Radio Stoubtsy" | ||
263 | Bely, Vladimír Nikolajevič | Vedoucí výzkumný pracovník Fyzikálního ústavu B. I. Stepanova Národní akademie věd Běloruska | ||
264 | Biryuková, Olga Vladimirovna | Místopředseda Výboru pro archivnictví a spisovou službu při Radě ministrů Běloruské republiky | ||
265 | Buber, Alexandr Nikolajevič | Přední jevištní mistr Národního akademického velkého baletního divadla Běloruské republiky | ||
266 | Gordějev, Jakov Jakovlevič | Profesor Neurologické kliniky Státní lékařské univerzity Grodno | ||
267 | Gostyukhin, Vladimir Vasilievich | Přední mistr jeviště divadelního studia filmového herce RUE "Národní filmové studio" Belorusfilm "" | ||
268 | Geikhman, Valerij Jakovlevič | Vedoucí odboru kultury Regionálního výkonného výboru Yelsk | ||
269 | Delendik, Anatolij Andrejevič | Spisovatel, člen Svazu spisovatelů Běloruska | ||
270 | Izvorská-Elizarieva, Margarita Nikolova | Umělecký ředitel Národního akademického velkého operního divadla Běloruské republiky | ||
271 | Iljuščenko, Alexandr Fedorovič | Generální ředitel Běloruského státního výzkumného koncernu práškové metalurgie - ředitel Ústavu práškové metalurgie | ||
272 | Kovalenya, Alexandr Alexandrovič | Ředitel Historického ústavu Národní akademie věd Běloruska | ||
273 | Kalenda, Ljudmila Valeryanovna | Výkonný tajemník nakladatelství "Běloruská encyklopedie pojmenovaná po P. Broukovi" | ||
274 | Kašperov, Alexandr Borisovič | Přední mistr jeviště divadelního studia filmového herce RUE "Národní filmové studio" Belorusfilm "" | ||
275 | Kozel, Valentina Ivanovna | Přednáší na Baranovichi State Professional Lyceum of Mechanical Engineering | ||
276 | Lemešenok, Anatolij Ivanovič | Šéfredaktor deníku Respublika | ||
277 | Lesnikovich, Anatolij Ivanovič | Místopředseda prezidia Národní akademie věd Běloruska | ||
278 | Novikova, Irina Leonidovna | Hlavní archivář oddělení systémů vyhledávání informací Národního historického archivu Běloruska | ||
279 | Okorokov, Alexandr Nikolajevič | Profesor katedry terapie č. 2 Fakulty dalšího vzdělávání a rekvalifikace personálu Státního řádu přátelství národů Vitebské lékařské univerzity | ||
280 | Radionov, Vladimir Sergejevič | Učitel státní střední školy č. 3, Stolbtsy | ||
281 | Rudkovskij, Viktor Michajlovič | Ofsetová tiskárna zvětšené tiskárny Bobruisk pojmenovaná po A. T. Nepogodinovi | ||
282 | Safroněnko, Ljudmila Vladimirovna | Vedoucí oddělení vědy a výroby RUE "BELNDKTIMMP" Národní akademie věd Běloruska | ||
283 | Stefanovič, Julia Viktorovna | Přední jevištní mistr Státního akademického symfonického orchestru Běloruské republiky Běloruského státního řádu Rudého praporu práce Filharmonie | ||
284 | Tikunova, Ljudmila Viktorovna | Vedoucí redaktor redakční rady tematického plánování, literární přípravy publikací a marketingu nakladatelství Narodnaya Asveta | ||
285 | Chekeres, Sergej Nikolajevič | Umělec nejvyšší kategorie Národního akademického činoherního divadla M. Gorkého | ||
286 | Šablovská, Ludmila Lvovna | Učitel státní střední školy Sharkovshchina č. 1 | ||
287 | Davydko, Gennadij Bronislavovič | Člen Sněmovny reprezentantů Národního shromáždění Běloruské republiky | 21. dubna 2006 [88] | |
288 | Khatko, Larisa Lukyanovna | Zástupce ředitele pro pedagogickou práci Státní odborné školy spotřebitelských služeb Grodno | 30. června 2006 [89] | |
289 | Kurmakin, Anatolij Dmitrijevič | Umělec nejvyšší kategorie Národního akademického lidového orchestru Běloruské republiky pojmenovaný po I. Žinovichovi z Běloruského státního filharmonie Rudého praporu práce | 31. srpna 2006 [90] | |
290 | Sidorová, Elena Jurjevna | Umělec nejvyšší kategorie Národního akademického divadla Yanka Kupala | ||
291 | Trukhina, Larisa Nikolaevna | Sólista-zpěvák koncertního sdružení "Estrada" moskevského sdružení "Moskontsert" | 31. srpna 2006 [91] | |
292 | Dudarenko, Leonid Alexandrovič | Umělec, člen Běloruského svazu umělců | 9. listopadu 2006 [92] | |
293 | Savitsky, Valentin Nikolajevič | Umělec, člen Běloruského svazu umělců | ||
294 | Tesakov, Kim Dmitrijevič | Skladatel, člen Běloruského svazu skladatelů | ||
295 | Chernetsova, Valentina Ivanovna | Ředitel střední školy č. 2 v Ošmjanech | ||
296 | Yakonyuk, Vadim Leontievich | Vedoucí katedry hudební pedagogiky, dějin a teorie múzických umění Běloruské státní hudební akademie | ||
297 | Solovjov, Valentin Nikolajevič | Přední jevištní mistr Národního akademického činoherního divadla Yakub Kolos | 26. prosince 2006 [93] | |
298 | Němcov, Viktor Viktorovič | Umělec monumentálního a dekorativního umění, člen Běloruského svazu umělců | ||
299 | Fedoseenko, Vladimir Konstantinovič | Spisovatel, člen Svazu spisovatelů Běloruska |
Počet oceněných je 38 osob.
č. p / p |
Země _ |
Příjmení Jméno Patronymické |
Pozice nebo profese v době udělení |
Datum udělení (vydání vyhlášky) |
---|---|---|---|---|
300 | Vismont, František Ivanovič | Vedoucí katedry patologické fyziologie Běloruské státní lékařské univerzity | 22. února 2007 [94] | |
301 | Gordeenko, Vladimir Titovič | Umělec, člen Běloruského svazu umělců | ||
302 | Ablameyko, Sergej Vladimirovič | Generální ředitel Spojeného institutu pro problémy informatiky Národní akademie věd Běloruska | 20. dubna 2007 [95] | |
303 | Lobovič, Jakov Michajlovič | Ředitel státního cirkusu Gomel | 27. června 2007 [96] | |
304 | Malyavka, Nikolaj Alexandrovič | Zástupce šéfredaktora instituce „Redakční rada časopisu Vyaselka“ | ||
305 | Mišenčuk, Vladimír Andrejevič | Děkan Divadelní fakulty Běloruské státní akademie umění | ||
306 | Čerňavskij, Nikolaj Nikolajevič | Redaktor oddělení-člen redakční rady instituce "Redakční rada časopisu" Vyaselka " | ||
307 | Povlut, Vjačeslav Pavlovič | Umělec nejvyšší kategorie Národního akademického divadla Yanka Kupala | 5. července 2007 [97] | |
308 | Sigov, Igor Alekseevič | Přední jevištní mistr Republikánského divadla běloruské činohry | ||
309 | Minčenko, Pavel Vladimirovič | Soukromý dopisovatel novin "Sovětské Bělorusko" | 9. srpna 2007 [98] | |
310 | Toropetskaya, Galina Mikhailovna | Zástupce šéfredaktora novin „Sovětské Bělorusko“ | ||
311 | Orlovič, Valentin Antonovič | Vedoucí výzkumný pracovník Fyzikálního ústavu B. I. Stepanova Národní akademie věd Běloruska | 30. srpna 2007 [99] | |
312 | Boroviková, Raisa Andrejevna | Šéfredaktor časopisu "Maladosts" nakladatelství "Litaratura a umění" | ||
313 | Volkov, Nikolaj Michajlovič | Vedoucí katedry žesťových a bicích nástrojů Běloruské státní hudební akademie | ||
314 | Galuza, Ilarion Viktorovič | Vedoucí katedry metod výuky fyziky a astranomie, Vitebská státní univerzita pojmenovaná po P. M. Masherov | ||
315 | Igumnová, Alla Michajlovna | Umělecký ředitel vzorového sboru chlapců a mládeže Krajského paláce kultury Brest Federace odborových svazů Běloruska | ||
316 | Masumyan, Bella Amikovna | Umělec nejvyšší kategorie Národního akademického činoherního divadla M. Gorkého | ||
317 | Štěpánová, Valentina Aleksejevna | Zástupce ředitele pro ideologii Národního akademického činoherního divadla pojmenovaného po M. Gorkém | ||
318 | Babarikin, Viktor Vladimirovič | Šéfdirigent Prezidentského orchestru Paláce republiky | 15. listopadu 2007 [100] | |
319 | Gusačenko, Tamara I. | Předseda regionální pobočky Svazu spisovatelů Běloruska ve Vitebsku | ||
320 | Komarovskaya, Zinaida Nikolaevna | Ředitel Státního literárního a pamětního muzea Jakuba Kolose | ||
321 | Kondruševič, Vladimír Petrovič | |||
322 | Martinovič, Alexandr Andrejevič | Tajemník rady Svazu spisovatelů Běloruska | ||
323 | Shamyakina, Tatiana I. | Vedoucí katedry běloruské literatury a kultury Běloruské státní univerzity | ||
324 | Budkevič, Vladimír Vladimirovič | Děkan Orchestrální fakulty Běloruské státní hudební akademie | 28. prosince 2007 [101] | |
325 | Valetov, Valentin Vasilievich | Rektor Mozyrské státní pedagogické univerzity pojmenované po I. P. Shamyakinovi | ||
326 | Vaškevič, Viktor Vitoldovič | Umělec orchestru nejvyšší kategorie souboru písní, hudby a tance "White Dew" Oblastní filharmonie Grodno | ||
327 | Galets, Vasilij Nikolajevič | Přední mistr jeviště Mogilevského regionálního činoherního divadla | ||
328 | Ksendzov, Alexandr Pavlovič | Mistr monumentálního a dekorativního umění, člen Běloruského svazu umělců | ||
329 | Maskevič, Sergej Alexandrovič | Poslankyně Sněmovny reprezentantů Národního shromáždění Běloruské republiky, členka Stálého výboru pro rozpočet, finance a daňovou politiku | ||
330 | Materinko, Elena P. | Přední mistr jeviště Mogilevské oblastní filharmonie | ||
331 | Podpalov, Vladislav Pavlovič | Vedoucí katedry terapie č. 1 Fakulty dalšího vzdělávání a rekvalifikace personálu Vitebského státního řádu přátelství národů lékařské univerzity | ||
332 | Pesetsky, Jevgenij Viktorovič | Redaktor oddělení fotografických ilustrací instituce "Redakce novin" Zvyazda " | ||
333 | Suchovey, Světlana Ivanovna | Přední mistr jeviště divadelního studia filmového herce RUE "Národní filmové studio "Belarusfilm" | ||
334 | Tkačev, Vladimír Viktorovič | Mistr monumentálního a dekorativního umění, člen Běloruského svazu umělců | ||
335 | Telesh, Vladimir Michajlovič | Zástupce ředitele vydavatelství "Narodnaya Asveta" | ||
336 | Borodina, Ludmila Afanasievna | Producent produkční skupiny hlavního ředitelství kanálu Lad TV Národní státní televizní a rozhlasové společnosti | 31. prosince 2007 [102] | |
337 | Rylatko, Vladimír Petrovič | První náměstek ministra kultury |
Počet oceněných je 64 osob.
č. p / p |
Země _ |
Příjmení Jméno Patronymické |
Pozice nebo profese v době udělení |
Datum udělení (vydání vyhlášky) |
---|---|---|---|---|
338 | Grib, Michail Iosifovič | CEO společnosti Koenigsberg Trading | 19. února 2008 [103] | |
339 | Kovriga, František Petrovič | Předseda Rady federální národně-kulturní autonomie "Běloruové Ruska" | ||
340 | Kostochko, Sergej Ivanovič | Umělecký ředitel Veřejné tvůrčí unie "Slovanský kruh" | ||
341 | Krupenko, Arkadij Stěpanovič | Předseda Rady národně-kulturní autonomie „Bělorusko“ v republice Komi | ||
342 | Lesnaja, Oksana Nikolajevna | Přední mistr jeviště Národního akademického činoherního divadla pojmenovaného po M. Gorkém | ||
343 | Michajlova, Natalja Vladimirovna | Umělecký ředitel Státního komorního sboru Běloruské republiky Běloruského státního řádu Rudého praporu práce Filharmonie | ||
344 | Něchaenko, Vladimír Nikolajevič | Děkan Fakulty klavíru a skladby a hudební vědy Běloruské státní akademie hudby | ||
345 | Radzivilov, Vladimir Gennadievič | Umělec hovorového žánru nejvyšší kategorie koncertního a turné oddělení Běloruského státního řádu Rudého praporu práce Filharmonie | ||
346 | Satsura, Nikolaj Vladimirovič | Vokální lektor souboru "Syabry" samostatné strukturální jednotky "Belconcert" Běloruské státní filharmonie Řád rudého praporu práce | ||
347 | Schaslivenko, Ljudmila Ivanovna | Zástupce ředitele pro kulturu Novosibirské městské veřejné organizace „Běloruské kulturní a vzdělávací centrum pojmenované po sv. Eufrosyně Polotské“ | ||
348 | Shkarubo, Valerij Fjodorovič | Malíř, člen Běloruského svazu umělců | ||
349 | Kasymová, Margarita Naimovna | Vedoucí redaktor hlavní redakce Republikánského unitárního podniku „Národní filmové studio „Belarusfilm“ | 18. března 2008 [104] | |
350 | Korzun, Světlana Nikolajevna | Učitel informatiky a matematiky, státní střední škola Sinyavskaja v Kletském okrese | ||
351 | Michalevič, Alexandr Alexandrovič | Hlavní výzkumný pracovník Ústavu přenosu tepla a hmoty A. V. Lykova Národní akademie věd Běloruska | ||
352 | Prokopcov, Vladimír I. | Ředitel Národního muzea umění Běloruské republiky | ||
353 | Petrov, Sergey Savelievich | Ředitel koncertních programů společnosti Gold Music.ru ( Moskva ) | ||
354 | Shukan, Nina Nikolaevna | Zástupce ředitele divadelního studia filmového herce RUE "Národní filmové studio "Belarusfilm" | ||
355 | Yablonsky, Gennadij Petrovič | vedoucí laboratoře Fyzikálního ústavu B. I. Stepanova Národní akademie věd Běloruska | ||
356 | Ksenofontov, Michail Alexandrovič | Vedoucí Laboratoře fyzikální chemie polymerních materiálů a přírodních organických sloučenin Ústavu aplikovaných fyzikálních problémů A. N. Sevčenka Běloruské státní univerzity | 15. května 2008 [105] | |
357 | Kučinskij, Eduard Viktorovič | Přednášející Cyklistické komise smyčcových nástrojů Republikánského gymnázia na Běloruské státní hudební akademii | ||
358 | Miškevič, Michail Vatslavovič | Děkan Fakulty mezinárodních ekonomických vztahů Běloruské státní ekonomické univerzity | ||
359 | Poleshchuk, Irina Ivanovna | Vedoucí katedry logistiky a cenové politiky Běloruské státní ekonomické univerzity | ||
360 | Reut, Oleg Pavlovič | Vedoucí oddělení vědeckých a inovačních aktivit Ministerstva školství Běloruské republiky | ||
361 | Semčenko, Taťána Pavlovna | Vedoucí, choreograf oceněné amatérské skupiny Běloruské republiky tanečního souboru "Rovesnik" Republikánského paláce kultury odborových svazů | ||
362 | Šimová, Olga Sergejevna | Vedoucí katedry ekonomie životního prostředí Běloruské státní ekonomické univerzity | ||
363 | Batyrová, Lilia Grigorievna | Přednášející, korepetitor Brest State Musical College pojmenované po G. Shirmovi | 10. července 2008 [106] | |
364 | Bundeleva, Elena Gennadievna | Operní sólista, přední jevištní mistr Národního akademického velkého operního divadla Běloruské republiky | ||
365 | Gromov, Vladimír Valerijevič | Sólista opery nejvyšší kategorie Národního akademického velkého operního divadla Běloruské republiky | ||
366 | Dorohina, Irina Alexandrovna | Ředitel dětské choreografické školy č. 1 v Minsku | ||
367 | Kuryan, Alesya Arkadievna | Baletní tanečník souboru "Kharoshki" | ||
368 | Porochněvič, Natalja Pavlovna | Přednáší na Státní umělecké škole Grodno | ||
369 | Porubov, Nikolaj I. | Profesor katedry kriminalistiky Akademie Ministerstva vnitra Běloruské republiky | ||
370 | Rovba, Jevgenij Alekseevič | Rektor Grodno State University pojmenované po Yanka Kupala | ||
371 | Sarkisová, Regina Nikolajevna | Orchestrální umělec, přední mistr jeviště Národního akademického velkého operního divadla Běloruské republiky | ||
372 | Stanevič, Ljudmila Ivanovna | Umělec-zpěvák, přední mistr jeviště Běloruského státního hudebního divadla | ||
373 | Tkačenko, Vladimír Nikolajevič | Orchestrální umělec, hlavní jevištní mistr Národního orchestru symfonické a populární hudby Běloruské republiky | ||
374 | Šarubina, Nina Vladimirovna | Operní sólista, přední jevištní mistr Národního akademického velkého operního divadla Běloruské republiky | ||
375 | Šikovec, Viktor Vladimirovič | Sbormistr Národního akademického lidového sboru Běloruské republiky pojmenovaného po G. I. Tsitovich | ||
376 | Abramov, Modest Modestovič | Umělecký ředitel Běloruského státního divadla mládeže | 2. září 2008 [107] | |
377 | Volková, Oksana Vladimirovna | Operní sólista, přední jevištní mistr Národního akademického velkého operního divadla Běloruské republiky | ||
378 | Gerasevič, Ivan Prokopovič | Umělec, přední mistr jeviště Brestského loutkového divadla | ||
379 | Žuk, Igor Georgievič | První prorektor Státní lékařské univerzity Grodno | ||
380 | Marčenko, Ljudmila Nikolajevna | Vedoucí oddělení očních nemocí Běloruské státní lékařské univerzity | ||
381 | Moskvina, Anastasia Igorevna | Operní sólista, přední jevištní mistr Národního akademického velkého operního divadla Běloruské republiky | ||
382 | Sharov, Alexander Anatolievich | Přední jevištní mistr Běloruského státního divadla mládeže | ||
383 | Bukatina, Galina Nikolajevna | Přední jevištní mistr Národního akademického činoherního divadla Yakub Kolos | 14. října 2008 [108] | |
384 | Gricevskij, Vladimír Vladimirovič | Přední mistr jeviště divadelního studia filmového herce RUE "Národní filmové studio "Belarusfilm" | ||
385 | Kolos, Ljudmila Jakovlevna | Vedoucí katedry písní Běloruské státní hudební akademie | ||
386 | Kundjanok, Světlana Semjonovna | Učitel Mogilevské státní hudební školy pojmenované po M. A. Rimském-Korsakovovi | ||
387 | Provalinský, Vladimír Michajlovič | Zpěvák, zástupce ředitele pro všeobecné záležitosti Ústavu bioorganické chemie Národní akademie věd Běloruska | ||
388 | Semakov, Vjačeslav Vasilievič | Zástupce generálního ředitele Státního úřadu pro životní prostředí "Národní park "Belavezha Pushcha" | ||
389 | Stažarov, Alexandr Nikolajevič | Vedoucí katedry radiační medicíny a ekologie Běloruské státní lékařské univerzity | ||
390 | Falkovič, Dana Georgievna | Baletní tanečnice nejvyšší kategorie státní instituce „Zasloužil se o Kalekty Běloruské republiky Dzyarzhany Dance Ensemble of Belarus“ | ||
391 | Terpitskij, Anatolij Konstantinovič | Přední mistr jeviště divadelního studia filmového herce RUE "Národní filmové studio "Belarusfilm" | ||
392 | Shrubok, Alina Petrovna | Vedoucí redaktor hlavního vydání RUE „Běloruská telegrafní agentura“ | ||
393 | Gildyuk, Jurij Nikolajevič | Umělecký ředitel Běloruské státní filharmonie Řád rudého praporu práce | 4. prosince 2008 [109] | |
394 | Zayanchikovskaya, Irina Vladimirovna | Zpěvák, přední mistr jeviště Běloruského státního hudebního divadla | ||
395 | Levčuk, Tamara Borisovna | Přední jevištní mistr Brestského divadla činohry a hudby pojmenované po Leninovi Komsomolovi z Běloruska | ||
396 | Metlitsky, Michail Vasilievič | Přední jevištní mistr Brestského divadla činohry a hudby pojmenované po Leninovi Komsomolovi z Běloruska | ||
397 | Solomacha, Alexandr Petrovič | První místopředseda Národní televizní a rozhlasové společnosti Běloruské republiky | ||
398 | Lobanok, Galina Alexandrovna | Přední mistr jeviště Mogilevského regionálního činoherního divadla | 31. prosince 2008 [110] | |
399 | Neverkevič, Oleg Vladimirovič | Ředitel státní instituce "Sanatorium "Belaya Rus" administrativy prezidenta Běloruské republiky | ||
400 | Sabitov, Anatolij Askhatovič | Zástupce vedoucího odboru kultury výkonného výboru města Minsk | ||
401 | Drž hubu, Alexeji Alexandroviči | Ředitel-umělecký ředitel státní instituce "Music capela" Sanorus "Minská oblast" |
Počet oceněných je 59 osob.
č. p / p |
Země _ |
Příjmení Jméno Patronymické |
Pozice nebo profese v době udělení |
Datum udělení (vydání vyhlášky) |
---|---|---|---|---|
402 | Parmon, Valentin Nikolajevič | Generální ředitel Spojeného institutu katalýzy , sibiřská pobočka Ruské akademie věd | 22. ledna 2009 [111] | |
403 | Haijiang, Lee | Předseda Akademie věd provincie Šan-tung Čínské lidové republiky | 22. ledna 2009 [112] | |
404 | Avrutin, Anatolij Jurijevič | Redaktor básnického oddělení časopisu "Neman" nakladatelství "Litaratura a Mastatstva" | 6. února 2009 [113] | |
405 | Volchkevič, Tadeusz Michajlovič | Ředitel obchodního republikánského unitárního podniku "Grodnooblsoyuzpechat" | ||
406 | Staškevič, Nikolaj Stefanovič | Profesor katedry hospodářských dějin Běloruské státní ekonomické univerzity | ||
407 | Šťastný, Vladimíre Grigorieviči | Velvyslanec Ministerstva zahraničních věcí Běloruské republiky | ||
408 | Dmitrijevič, Alexandr Anatolijevič | Vedoucí laboratoře Ústavu práškové metalurgie | 6. února 2009 [114] | |
409 | Kartel, Nikolaj Alexandrovič | Vedoucí laboratoře Ústavu genetiky a cytologie Národní akademie věd Běloruska | ||
410 | Loginov, Vladimír Fjodorovič | Vedoucí výzkumný pracovník Ústavu ochrany přírody Národní akademie věd Běloruska | ||
411 | Levkovič, Vasilij Ivanovič | Zástupce akademika a tajemníka katedry humanitních věd a umění Národní akademie věd Běloruska | ||
412 | Migun, Nikolaj Petrovič | Ředitel Ústavu aplikované fyziky Národní akademie věd Běloruska | ||
413 | Nálobová, Věra Leonidovna | Vedoucí laboratoře výzkumné a výrobní organizace "Zahradnický ústav" | ||
414 | Tuzikov, Alexandr Vasilievič | Náměstek generálního ředitele pro výzkum Společného ústavu pro problémy informatiky Národní akademie věd Běloruska | ||
415 | Famin, Nikita Alexandrovič | Vedoucí sektoru Institutu přenosu tepla a hmoty A. V. Lykova Národní akademie věd Běloruska | ||
416 | Abrazhevich, Michail Antonovič | Ředitel dětské hudební školy č. 3 odboru kultury výkonného výboru města Minsk | 17. března 2009 [115] | |
417 | Ivanjukovič, Světlana Ivanovna | Orchestrální umělec, přední mistr jeviště státní instituce "Ctěný kolektiv Běloruské republiky" Národní orchestr symfonické a populární hudby Běloruské republiky " | ||
418 | Ksenets, Vladimír Nikolajevič | Orchestrální umělec, přední mistr jeviště státní instituce "Ctěný kolektiv Běloruské republiky" Národní orchestr symfonické a populární hudby Běloruské republiky " | ||
419 | Steshits, Nikolai Arsenievich | Přední mistr jeviště Mogilevského regionálního loutkového divadla | ||
420 | Čajkov, Vladimír Petrovič | Orchestrální umělec, přední mistr jeviště státní instituce "Ctěný kolektiv Běloruské republiky" Národní orchestr symfonické a populární hudby Běloruské republiky " | ||
421 | Kirichenko, Elena Gennadievna | Vedoucí katedry filozofie, historie a politologie Běloruské státní univerzity dopravní | 31. března 2009 [116] | |
422 | Barsukov, Jevgenij Sergejevič | Ředitel Republikánského paláce kultury veteránů | 21. května 2009 [117] | |
423 | Lelyavsky, Alexey Anatolievich | Hlavní ředitel Běloruského státního loutkového divadla | ||
424 | Šlauk, Valerij Petrovič | Grafik, člen Běloruského svazu umělců | ||
425 | Chetverikova, Zhanneta Petrovna | Přední jevištní mistr Běloruského republikánského divadla pro mladé diváky | ||
426 | Ivaškevič, Oleg Anatolievič | Ředitel Výzkumného ústavu fyzikálních a chemických problémů Běloruské státní univerzity | 18. června 2009 [118] | |
427 | Pestis, Vitold Kazimirovič | Rektor Státní agrární univerzity Grodno | ||
428 | Starovoitov, Viktor Andrejevič | Ředitel Běloruského státního divadla mládeže | ||
429 | Avramenko, Valerij Leontievič | Děkan vokální a sborové fakulty Běloruské státní hudební akademie | 4. srpna 2009 [119] | |
430 | Bespaly, Alexander Sergejevič | Vedoucí jeviště divadelního studia filmového herce republikánského unitárního podniku "Národní filmové studio "Belorusfilm" | ||
431 | Erenková, Valentina Grigorjevna | Režisér Národního akademického činoherního divadla M. Gorkého | ||
432 | Kotěněv, Anatolij Vladimirovič | Vedoucí jeviště divadelního studia filmového herce republikánského unitárního podniku "Národní filmové studio "Belorusfilm" | ||
433 | Kureko, Viktor Viktorovič | vedoucí oddělení dětské anesteziologie a resuscitace Běloruské lékařské akademie postgraduálního vzdělávání | ||
434 | Maretskij, Nikolaj Nikolajevič | Přední mistr jeviště koncertního a turné oddělení Běloruského státního řádu Rudého praporu práce Filharmonie | ||
435 | Osipová, Nina Viktorovna | Hlavní ředitel koncertních sálů Běloruské státní filharmonie Řád rudého praporu práce | ||
436 | Gladnev, Alexej Leonidovič | Asistent uměleckého ředitele souboru "Kharoshki" | 24. září 2009 [120] [121] | |
437 | Eliseenkov, Oleg Nikolajevič | Docent katedry varietního umění Fakulty hudebního umění Běloruské státní univerzity kultury a umění | ||
438 | Kravčenko, Anton Evgenievich | Baletní tanečnice - přední mistr jeviště Národního akademického divadla Velké opery a baletu Běloruské republiky | ||
439 | Mojsejenko, Nikolaj Sergejevič | Sólista opery, přední jevištní mistr Národního akademického velkého divadla opery a baletu Běloruské republiky | ||
440 | Naumenko, Jakov Pavlovič | Zpěvák, přední mistr jeviště Národního akademického lidového orchestru Běloruské republiky pojmenovaného po I. Žinoviči z Běloruského státního řádu Rudého praporu práce Filharmonie | ||
441 | Sokolová, Elena Konstantinovna | Šéfdirigent Komorního sboru Regionální filharmonické společnosti Gomel | ||
442 | Trojan, Jurij Antonovič | Hlavní choreograf Národního akademického velkého divadla opery a baletu Běloruské republiky | ||
443 | Tyškevič, Regina Iosifovna | Profesor katedry rovnic matematické fyziky Běloruské státní univerzity | ||
444 | Aldanov, Nikolaj Michajlovič | Přednáší na Brest State Musical College pojmenované po G. Shirmovi | 2. listopadu 2009 [122] | |
445 | Alexandrovič, Margarita Viktorovna | Zpěvák, přední mistr jeviště Běloruského státního akademického hudebního divadla | ||
446 | Alimov, Lev Borisovič | Umělec, člen Běloruského svazu umělců | ||
447 | Apalinskaya, Larisa Michajlovna | Ředitel gymnázia č. 9 v Minsku | ||
448 | Grigorčuk, Michail Vladimirovič | Podplukovník, náčelník vojenské pásové služby 86. pohraniční skupiny pohraniční služby | ||
449 | Zajančkovskij, Anton Vatslavovič | Zpěvák, přední mistr jeviště Běloruského státního akademického hudebního divadla | ||
450 | Ivut, Roman Boleslavovič | Vedoucí katedry ekonomiky a managementu dopravy Běloruské národní technické univerzity | ||
451 | Lastovka, Lucia Leonidovna | Učitel violy na Republican Gymnasium-College na Běloruské státní hudební akademii | ||
452 | Parfenov, Viktor I. | Vedoucí Laboratoře flóry a systematiky rostlin Ústavu experimentální botaniky pojmenované po V. F. Kuprevich z Národní akademie věd Běloruska | ||
453 | Tarantej, Viktor Petrovič | Děkan Pedagogické fakulty Státní univerzity Grodno pojmenované po Yanka Kupala | ||
454 | Yaskevich, Yadviga Stanislavovna | Ředitel Institutu sociálního a humanitárního vzdělávání Běloruské státní ekonomické fakulty | ||
455 | Shakovets, Leonid Grigorievich | Šéfredaktor novin Svazu Bělorusů Lotyšska "Pramen" | 11. prosince 2009 [123] | |
456 | Korneva, Tamara Alexandrovna | Umělec loutkového divadla, přední jevištní mistr Oblastního loutkového divadla Grodno | 11. prosince 2009 [124] | |
457 | Černukha, Vjačeslav Ivanovič | Dirigent Národního akademického velkého divadla opery a baletu Běloruské republiky | ||
458 | Shvedova, Elena Vladimirovna | Zpěvák, hlavní jevištní mistr Národního akademického velkého divadla opery a baletu Běloruské republiky | ||
459 | Eremkin, Oleg Igorevič | Baletní tanečník, přední jevištní mistr Národního akademického divadla Velké opery a baletu Běloruské republiky | ||
460 | Eremkina, Irina Vladimirovna | Baletní tanečník, přední jevištní mistr Národního akademického divadla Velké opery a baletu Běloruské republiky |