silnice | |
USA 11 | |
---|---|
Americká cesta 11 | |
| |
základní informace | |
Země | USA |
Kraj | Louisiana , Mississippi , Alabama , Georgia , Tennessee , Virginie , Západní Virginie , Maryland , Pensylvánie a New York |
Majitel | Ministerstvo dopravy Alabamy [d] , Ministerstvo dopravy a budov Louisiany [d] , Ministerstvo dopravy Tennessee [d] a Ministerstvo dopravy Západní Virginie [d] |
Délka | 2647 |
Start | New Orleans , Louisiana |
Konec | Roses Point , New York |
povrch vozovky | asfalt |
datum otevření | 1926 |
Mediální soubory na Wikimedia Commons |
US 11 ( US Route 11 ) je dálnice, která vede podél východní části Spojených států souběžně s východním pobřežím od severu k jihu, dlouhá 2647 kilometrů. Prochází šesti státy.
Jižní konec silnice se stává US 90 v Bayou Sauvage National Wildlife Refuge ve východním New Orleans , Louisiana . Severní konec je na kanadské hranici v Roses Point ve státě New York . Hlavní linie pokračuje v Kanadě jako Quebec Route 223. US 11, vytvořená v roce 1926, nezaznamenala mnoho změn.
Až do roku 1929 končila US 11 jižně od Picayune , Mississippi , na Pearl River , která tvoří státní hranici s Louisianou. Postupem času trasa pokračovala přes Louisianu.
Most Maestri , který nese US 11 přes jezero Pontchartrain , sloužil jako jediný přístupový bod do New Orleans z východu šest týdnů po hurikánu Katrina . Bouře téměř zničila dvoupolohový most na I-10 a poškodila Fort Pike Bridge na US 90.
US 11 je na mnoha místech paralelní s Interstate I-81 , který byl postaven v 60. letech 20. století. Jižně od jejího konečného koncového bodu vedou paralelně s dálnicí další mezistátní dálnice, zejména I-59 .
americké dálnice | Hlavní|
---|---|
| |
Dálnice uvedené kurzívou již nejsou součástí amerického dálničního systému. Hlavní dálnice systému jsou zvýrazněny tučně . |