Tento seznam obsahuje:
Druhá a třetí část seznamu mohou být neúplné kvůli nedostatku údajů o místě narození a místě úmrtí řady hrdinů.
V tabulkách je uvedeno příjmení, jméno a patronymie hrdinů, postavení a působiště v době udělení titulu, datum výnosu prezidia Nejvyššího sovětu SSSR , odvětví národního hospodářství, as stejně jako odkaz na životopisný článek na webu " Hrdinové země ". Formát tabulky poskytuje možnost řazení podle zadaných parametrů kliknutím na šipku v požadovaném sloupci.
Titul Hrdina socialistické práce jako první na území moderní oblasti Akmola byl udělen K. Adilbaevovi a M. S. Bosenkovi , kterým byl tento nejvyšší stupeň vyznamenání udělen výnosem prezidia Nejvyššího sovětu SSSR z r. 28. března 1948 za získání vysokých výnosů pšenice.
Ze 138 oceněných v letech 1948 až 1991 byla naprostá většina – 105 osob (76 %) – oceněna za zásluhy v zemědělské výrobě. 13 osob byli zaměstnanci stranicko-státního aparátu. 8 lidí pracovalo v dopravě, 4 v jaderném průmyslu, 2 ve vědecké oblasti. Po jednom člověku pracovali v odvětvích národního hospodářství jako je hutnictví, strojírenství, stavebnictví, silniční výroba, potravinářství a zdravotnictví.
Ne. | Příjmení, jméno, patronymie | Životní data | Aktivita | Datum zadání | Průmysl | Místo narození | HS |
---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Adilbaev Kabdyrakhman [1] | 01.01.1910 - 03.06.1967 | Předák JZD Undrus, okres Novo-Cherkassky, oblast Akmola | 28.03 . 1948 | zemědělský | Astrachaňská oblast | [GS 1] |
2 | Akulenko Vasilij Ivanovič | 02.08.1937 - 08.08.2019 | Předák státního statku "Baumansky" Krasnoznamensky okres regionu Tselinograd | 03.03 . 1980 | zemědělský | * Brjanská oblast | [GS 2] |
3 | Alpyspaev Kenzhebek | 01/05/1903 - 02/25/1990 | Operátor kombajnu Semyonovskaya MTS okresu Akmola v regionu Akmola | 11.01 . 1957 | zemědělský | Tselinogradsky okres | [GS 3] |
čtyři | Alkibajev Mantaj Sarsenovič | 29.12.1936 - 30.12.1995 | *Starší ovčák Oblastní zemědělské pokusné stanice Kokchetav | 22.03 . 1966 | zemědělský | okres Zerenda | [GS 4] |
5 | Auelbekov Erkin Nurzhanovič | 22.06.1930 - 29.01.1999 | *První tajemník Kokchetavského oblastního výboru Komunistické strany Kazachstánu | 10.12 . 1973 | veřejná správa | * Oblast severního Kazachstánu | [GS 5] |
6 | Achmadeev Galey Avkhadeevič | 1908 - 09/12/1974 | *Strojník lokomotivního depa Kurort-Borovoe kazašské železnice, okres Shchuchinsky v Kokchetavské oblasti | 01.08 . 1959 | doprava | * Petropavlovsk | [GS 6] |
7 | Ajandykov Sadvakas | 1890-1970 | Starší ženich JZD pojmenovaného po Karlu Marxovi, okres Atbasar , oblast Akmola | 23.07 . 1948 | zemědělský | Oblast Atbasar | [GS 7] |
osm | Bagrij Ivan Stěpanovič | 1911 - ???? | Ředitel Balkashinského MTS Molotovského okresu v oblasti Akmola | 11.01 . 1957 | zemědělský | * Poltavský region | [GS 8] |
9 | Bai Boris Vladimirovič | 13.03.1912 - 1976 | Ředitel Státního šlechtitelského závodu Balkashinsky v okrese Balkashinsky v Tselinogradské oblasti | 22.03 . 1966 | zemědělský | * Dněpropetrovská oblast | [GS 9] |
deset | Bayer Valentina Ivanovna | rod. 1930 | *Dojička na státní farmě Zelenoborskij, okres Ščučinskij, Kokchetavská oblast | 08.04 . 1971 | zemědělský | * Oblast Kostanay | [GS 10] |
jedenáct | Bakirov Kiyakbay | 1906 - ???? | Ředitel masné státní farmy "Aryktinsky" ministerstva státních farem SSSR, okres Kurgaldzhinsky v regionu Akmola | 23.07 . 1948 | zemědělský | * Oblast Karaganda | [GS 11] |
12 | Baktaev Yeraly Shopaevich | 15.05.1926 - 17.10.1983 | * Předák státního statku pojmenovaného po XX. sjezdu KSSS, okres Zerenda , Kokchetavská oblast | 13.12 . 1972 | zemědělský | oblast Akmola | [GS 12] |
13 | Barajev Alexandr Ivanovič | 16.07.1908 - 08.09.1985 | Ředitel Všesvazového výzkumného ústavu obilného hospodářství, akademik Všesvazové akademie zemědělských věd pojmenované po V. I. Leninovi , poz. Oblast Shortandy Tselinograd | 03.03 . 1980 | věda | * Petrohrad | [GS 13] |
čtrnáct | Bekturganov Sertai | 03/08/1935 - 03/24/1988 | * Traktorista státního statku Razdolnyj, okres Kokchetav, oblast Kokchetav | 08.04 . 1971 | zemědělský | okres Zerenda | [GS 14] |
patnáct | Běloboky Alexandr Andrejevič | 9.12.1903 - 1978 | Ředitel obilné farmy "Svobodny" Esilsky okres Akmola regionu | 11.01 . 1957 | zemědělský | * Petrohrad | [GS 15] |
16 | Belov Anatolij Sergejevič | rod. 28.05.1938 | Brigádní generál zámečníků montážního a konstrukčního oddělení č. 29 Ministerstva středního strojírenství SSSR, hory. Stepnogorsk , Tselinogradská oblast | 26.04 . 1971 | atomprom | * Přímořský kraj | [GS 16] |
17 | Beljajev Vasilij Andrejevič | 05.09.1937 - 26.06.2012 | ** Předák státního statku pojmenovaného po 60. výročí sovětské armády, okres Žaksynskij , Turgajská oblast | 22.02 . 1982 | zemědělský | * Oblast Belgorod | [GS 17] |
osmnáct | Berezhnaya Antonina Antonovna | 5.10.1917 - 17.10.1968 | * Předák traktorové brigády Vedenovského MTS okresu Shchuchinsky v Kokchetavské oblasti | 11.01 . 1957 | zemědělský | okres Burabay | [GS 18] |
19 | Bespajev Iskak | 1900-1964 | Předseda JZD "Omurlyk" Esilsky okres Akmola regionu | 23.07 . 1948 | zemědělský | [HS 19] | |
dvacet | Bimakanov Myrzash | 1909-1985 | Starší chovatel dobytka státní farmy Sholaksandyksky, okres Derzhavinsky , region Tselinograd | 22.03 . 1966 | zemědělský | Žarkainský okres | [GS 20] |
21 | Bimžanov Tusumbai | 19. 10. 1906 - 24. 2. 1983 | Vedoucí koňské farmy JZD pojmenované po Vorošilovovi, okres Erkenshilik , oblast Akmola | 23.07 . 1948 | zemědělský | Jereymentauský okres | [HS 21] |
22 | Birgebaev Abdrakhman | 1928-2005 | **Senior ovčák státní farmy Ishimsky, okres Kiiminsky, region Turgai | 19.02 . 1981 | zemědělský | oblast Akmola | |
23 | Bondar Nikolaj Vasilievič | rod. 19.12.1933 | Řidič traktoru státní farmy "Krasivinsky" Esilsky okres Tselinogradské oblasti | 19.04 . 1967 | zemědělský | * Oblast Zhytomyr | [HS 22] |
24 | Boronina Raisa Stepanovna [2] | 10.12.1922 - 02.05.2013 | Vedoucí oddělení Balkashinsky okresní nemocnice, Tselinogradská oblast | 20.07 . 1971 | zdravotní péče | * Oblast severního Kazachstánu | [HS 23] |
25 | Bosenko Maxim Stepanovič | 1902-1976 | Předák traktorové brigády Kosbarmak MTS v okrese Atbasar v regionu Akmola | 28.03 . 1948 | zemědělský | Oblast Atbasar | [GS 24] |
26 | Bragin Jakov Stepanovič | 8.8.1926 - ???? | Provozovatel kombajnu státní farmy pojmenované po Karlu Marxovi, okres Atbasarsky , region Tselinograd | 19.04 . 1967 | zemědělský | * Oblast severního Kazachstánu | [GS 25] |
27 | Hnědý Andrej Georgievič | 14.02.1937 - 6.4.2022 | Předseda Tselinogradské regionální rady lidových poslanců, první tajemník Tselinogradského regionálního výboru Komunistické strany Kazachstánu | 06.08 . 1991 | veřejná správa | * Černihovská oblast | [HS 26] |
28 | Burbakh David Wilhelmovich | 1926-1984 | Ředitel státní farmy "Krasnoyarsky" z Tselinogradského okresu Tselinogradské oblasti | 19.02 . 1981 | zemědělský | Tselinogradsky okres | [GS 27] |
29 | Burlakov Davyd Ageevič | 1905-1967 | Předseda zemědělského artelu "Pobeda" okresu Akmola v regionu Akmola | 11.01 . 1957 | zemědělský | * Oblast severního Kazachstánu | [GS 28] |
třicet | Butymov Ivan Stepanovič | 27.08.1930 - 12.04.1996 | Předák plyno-elektrických svářečů stavebního oddělení Stepnogorsk Ministerstva středního strojírenství SSSR, Tselinogradská oblast | 26.04 . 1971 | atomprom | * Oblast Almaty | [HS 29] |
31 | Varzajev Alexandr Pavlovič | rod. 17.02.1937 | **Provozovatel tahačů a kombajnů státní farmy Zhanadalinsky , okres Zhanadalinsky, region Turgay | 10.12 . 1973 | zemědělský | * Oblast Nižního Novgorodu | [HS 30] |
32 | Vasin Dmitrij Ivanovič | 05.01.1912 - 10.11.1973 | Předseda výkonného výboru okresu Molotov regionu Akmola | 11.01 . 1957 | veřejná správa | * Oblast severního Kazachstánu | [HS 31] |
33 | Wilhelm Friedrich Khristianovič | 27.05.1900 - 30.05.1976 | Předseda zemědělského artelu "Stalin's Way" okresu Akmola v regionu Akmola | 11.01 . 1957 | zemědělský | Tselinogradsky okres | [HS 32] |
34 | Vlasová Anastasia Nikolajevna | rod. 1926 | Dojička státní farmy "Uryupinsky" z Alekseevského okresu Tselinogradské oblasti | 08.04 . 1971 | zemědělský | * Oblast Omsk | |
35 | Gavriljuk Stanislav Ivanovič | 23.06.1938 - 24.02.2018 | Předák experimentální farmy Všesvazového výzkumného ústavu obilného zemědělství, okres Shortandinsky v regionu Tselinograd | 19.02 . 1981 | zemědělský | * Oblast Vinnitsa | [HS 33] |
36 | Galušchak Savva Kirillovič | 17.12.1911 - ???? | První tajemník okresního výboru Makinskij Komunistické strany Kazachstánu, oblast Akmola | 11.01 . 1957 | veřejná správa | * Kyjevská oblast | [HS 34] |
37 | Govaruha Ivan Seliverstovič | 1904 - 3.12.1979 | Ředitel státní farmy Novo- Nikolsky, okres Molotovsky , oblast Akmola | 11.01 . 1957 | zemědělský | * Poltavský region | [HS 35] |
38 | Grishan Alexej Semjonovič | 28.05.1924 - 16.07.1991 | Předák řidičů rypadel těžebního oddělení č. 2 Tselinny důlního a chemického kombinátu ministerstva středního strojírenství SSSR, hory. Stepnogorsk , Tselinogradská oblast | 26.04 . 1971 | atomprom | okres Burabay | [HS 36] |
39 | Gruzincev Štěpán Antonovič | 22.05.1911 - ???? | Předák brigády traktorů a polních plodin státní farmy Balkashinsky v okrese Molotovsky v regionu Akmola | 11.01 . 1957 | zemědělský | * Oblast Kostanay | [HS 37] |
40 | Dautov Mahmud Gaysenovič | 23.02.1927 - 18.05.2015 | Řidič škrabáku oddělení výstavby silnic Tselinograd Ministerstva motorové dopravy a dálnic Kazašské SSR | 05.10 . 1966 | autodor | * Baškortostán | [HS 38] |
41 | Joldaspaev Musalim | 1895 - 11.1965 | Starší ženich kolektivní farmy "Leninova cesta" okresu Višnevskij v regionu Akmola | 23.07 . 1948 | zemědělský | Oblast Arshaly | [HS 39] |
42 | Dide Anna Dementievna | 03.06.1924 - 20.11.2013 | Prasečí farma státní farmy pojmenovaná po Kirovovi, oblast Tselinograd , oblast Tselinograd | 22.03 . 1966 | zemědělský | * Oblast Vinnitsa | [HS 40] |
43 | Dityuk Vladimir Avramovič | 17.11.1935 - 17.02.2016 | Předák JZD "Kolutonsky" okresu Marinovsky regionu Tselinograd | 24.12 . 1976 | zemědělský | * Oblast Sumy | [HS 41] |
44 | Dovžik Michail Jegorovič | 19.09.1928 - 13.12.1998 | Předák státní farmy "Shuisky" okresu Atbassar regionu Tselinograd | 13.12 . 1972 | zemědělský | * Oblast Záporoží | [HS 42] |
45 | Dyusembaev Kadraly (Kadral) | 1916 - ???? | Řidič traktoru státní farmy pojmenované po KazTSIK, okres Shortandinsky, region Tselinograd | 19.04 . 1967 | zemědělský | okres Akkol | [HS 43] |
46 | Egel Karalina Karlovna | rod. 16.04.1925 | Řidič traktoru státní farmy Khleborob, okres Alekseevsky , region Tselinograd | 23.06 . 1966 | zemědělský | * Kalmykia | [HS 44] |
47 | Esenzholova Sagila Abdrakhmanovna | 20. 11. 1942 – 30. 7. 2020 | Předák státní farmy pojmenované po Kirovovi, oblast Tselinograd , oblast Tselinograd | 19.02 . 1981 | zemědělský | Žaksinský okres | [HS 45] |
48 | Eskendirov Kairžan | rod. 1929 | Předák státní farmy Amangeldinsky, okres Makinsky , oblast Tselinograd | 10.12 . 1973 | zemědělský | oblast Akmola | |
49 | Efimenko Fedor Lazarevič | 12.10.1910 - ???? | Kombinátor státního statku "Moskovsky" Esilsky okres Akmola regionu | 11.01 . 1957 | zemědělský | * Poltavský region | [HS 46] |
padesáti | Zhangurazov Ibragim Dautovič | 19.07.1937 - 15.01.2020 | Generální ředitel Višněvského sdružení pro výrobu drůbeže, Tselinogradská oblast | 19.02 . 1981 | zemědělský | * Kabardino-Balkarsko | [HS 47] |
51 | Žaniev Kappas | rod. 1920 | Starší pastevec státní farmy "Ulentinsky" z okresu Ermentau regionu Tselinograd | 22.03 . 1966 | zemědělský | Jereymentauský okres | [HS 48] |
52 | Jahin Balabek | 1899-1957 | Předseda kolektivní farmy Avangard, okres Erkenshilik , oblast Akmola | 23.07 . 1948 | zemědělský | Jereymentauský okres | [HS 49] |
53 | Zholdasbekov Orazbek | 1894 - ???? | Starší ženich JZD Berlik, okres Kurgaldzhinsky , kraj Akmola | 23.07 . 1948 | zemědělský | Okres Korgalzhyn | [HS 50] |
54 | Zholdybaev Burkutbay | 1892-1967 | Starší pastevec masné státní farmy "Tersakansky" ministerstva státních farem SSSR, okres Esilsky regionu Akmola | 23.07 . 1948 | zemědělský | Žaksinský okres | [HS 51] |
55 | Živasov Kapys | 1909-1996 | Starší chovatel dobytka ze státní farmy Balkashino, okres Balkashinsky , oblast Tselinograd | 22.03 . 1966 | zemědělský | * Oblast severního Kazachstánu | [HS 52] |
56 | Žumagaliev Sartai Žumagalievič | 23.08.1937 - 22.05.2018 | * Kombinátor státního statku "Bulaksky" okresu Kokchetav Kokchetavské oblasti | 22.02 . 1982 | zemědělský | okres Zerenda | [HS 53] |
57 | Zajcev Stanislav Nikolajevič | 07/02/1914 - 07/23/2002 | Brigádní generál štukatérů-malířů stavebního oddělení č. 2 svěřenského fondu Tselinogradstroy Ministerstva výstavby podniků těžkého průmyslu Kazašské SSR, hory. Tselinograd | 05.04 . 1971 | konstrukce | * Chmelnická oblast | [HS 54] |
58 | Zvjagincev Anatolij Petrovič | 1939-1999 | Řidič traktoru státní farmy Armavirsky, okres Kurgaldzhinsky , region Tselinograd | 08.04 . 1971 | zemědělský | * Stavropolské území | [HS 55] |
59 | Zolotarev Jevgenij Michajlovič | 14.02.1936 - 30.06.2015 | První tajemník Tselinogradského okresního výboru Komunistické strany Kazachstánu | 13.12 . 1972 | veřejná správa | * Poltavský region | [HS 56] |
60 | Zubkov Grigorij Grigorjevič | 1912 - ???? | Slučovač MTS "Avangard" okres Akmola v regionu Akmola | 13.06 . 1951 | zemědělský | * Poltavský region | [HS 57] |
61 | Inerbaev Korabay [3] | 1891 - 8.10.1948 | Vedoucí koňské farmy JZD Žana-Aul, okres Akmola, oblast Akmola | 23.07 . 1948 | zemědělský | Oblast Atbasar | [HS 58] |
62 | Inkebajev Amangeldi | 15.05.1941 - 03.08.2003 | ** Řidič traktoru státní farmy Tersakansky, okres Kiyminsky , region Turgay | 13.12 . 1972 | zemědělský | oblast Akmola | |
63 | Isabekov Zhuman | rod. 1926 | Předák experimentální farmy zkušebny strojů Tselinnaya, okres Makinsky v oblasti Tselinograd | 19.02 . 1981 | zemědělský | oblast Akmola | |
64 | Kajdanovič Anton Ivanovič | 22.03.1931 - 18.10.1997 | Řidič traktoru JZD "3. pětiletý plán" okresu Astrachaň v Tselinogradské oblasti | 19.04 . 1967 | zemědělský | * Oblast Zhytomyr | [HS 59] |
65 | Kamyšev Alexej Ivanovič | 18.02.1917 - 25.10.1985 | Předák státní farmy "Sandyktausky" Balkashinsky okres regionu Tselinograd | 19.04 . 1967 | zemědělský | oblast Sandyktau | [HS 60] |
66 | Kang De Khan | 26.06.1912 - 08.08.2008 | Předseda Agricultural Artel pojmenovaný po 18 letech Kazachstánu, okres Shortandinsky, region Akmola | 11.01 . 1957 | zemědělský | * Přímořský kraj | [HS 61] |
67 | Karpov Ivan Andrejevič | 8. 5. 1923 - 11. 1983 | Řidič traktoru státní farmy Makinsky, okres Makinsky , region Tselinograd | 19.04 . 1967 | zemědělský | * Voroněžská oblast | [HS 62] |
68 | Karpukhin Nikolaj Vasilievič | rod. 1923 | Provozovatel traktoru a kombajnu státního statku "nadšenec" regionu Akmola | 11.01 . 1957 | zemědělský | * Oblast Omsk | |
69 | Kartauzov Leonid Michajlovič | 16.03.1933 - 17.11.2016 | Řidič traktoru státní farmy "Rodina" okresu Tselinograd v regionu Tselinograd | 13.12 . 1972 | zemědělský | * Petrohrad | [HS 63] |
70 | Kasybajev Toksanbay | 1886 - ???? | * Starší pastevec JZD Madaniyat, okres Enbekshilder, Kokchetavská oblast | 23.07 . 1948 | zemědělský | oblast Akmola | |
71 | Katašev Petr Alexandrovič | rod. 16.12.1933 | ** Řidič traktoru státní farmy Lvovsky, okres Derzhavinsky , region Turgay | 10.12 . 1973 | zemědělský | * Volgogradská oblast | [HS 64] |
72 | Kireev Andrej Ivanovič | 1923 - ???? | Provozovatel kombajnu a traktoru státní farmy "Konstantinovsky" z Višněvského okresu regionu Tselinograd | 23.06 . 1966 | zemědělský | * Volgogradská oblast | [HS 65] |
73 | Kirejev Nikolaj Ivanovič | 03.12.1933 - 05.11.2008 | **Řidič vozu spediční společnosti Esilsky Ministerstva motorové dopravy Kazašské SSR, Turgay region | 03.03 . 1980 | doprava | Esilsky okres | [HS 66] |
74 | Kleshnya Mark Akimovič | 28.12.1899 - 1961 | První tajemník okresního výboru Shortandinsky Komunistické strany Kazachstánu, oblast Akmola | 11.01 . 1957 | veřejná správa | * Dněpropetrovská oblast | [HS 67] |
75 | Kovrizhkina Anna Filippovna | rod. 1927 | Formovač v závodě Tselinogradselmash Ministerstva traktorů a zemědělské techniky SSSR, Tselinogradská oblast | 05.04 . 1971 | strojírenství | * Čeljabinská oblast | |
76 | Kozhantaev Jamshit Dzhunusovich | rod. 03/04/1928 | * Řidič Kokchetav Industrial Truck Trust Ministerstva silniční dopravy Kazašské SSR, Kokchetavská oblast | 10.12 . 1973 | doprava | Žaksinský okres | [HS 68] |
77 | Kolbaskin Sergej Davydovič | 1911 - 4.2.1981 | *Předseda zemědělského artelu „Krasnoarmeyets“ okresu Zerenda v Kokchetavské oblasti | 11.01 . 1957 | zemědělský | * Oblast severního Kazachstánu | [HS 69] |
78 | Kopylov Vasilij Evlampievič | 25.09.1932 - 2003 | **Mechanický operátor státní farmy Zarechny, okres Esilsky , oblast Turgay | 19.02 . 1981 | zemědělský | * Brjanská oblast | |
79 | Kruchina Nikolay Efimovič | 14.05.1928 - 26.08.1991 | První tajemník Tselinogradského regionálního výboru Komunistické strany Kazachstánu | 10.12 . 1973 | veřejná správa | * Území Altaj | [HS 70] |
80 | Kuanyšev Orazbek Sultanovič | 05.01.1935 - 04.11.1999 | *První tajemník Kokchetavského oblastního výboru Komunistické strany Kazachstánu | 19.02 . 1981 | veřejná správa | Oblast Atbasar | [HS 71] |
81 | Kuzněcov Gennadij Nikolajevič | rod. 1934 | * Traktorista státního statku pojmenovaného po XXIII. sjezdu KSSS , okres Enbekshilder, Kokchetavská oblast | 13.12 . 1972 | zemědělský | * Saratovská oblast | |
82 | Kuzmin Valentin Petrovič | 12/05/1893 - 05/08/1973 | Vedoucí oddělení šlechtění a genetiky Všesvazového výzkumného ústavu obilné ekonomiky, akademik Akademie věd Kazašské SSR , Shortandinsky District , Tselinograd Region | 20.11 . 1962 | věda | * Oblast Samara | [HS 72] |
83 | Kusainov Aitpay Bekbolatovič | 1936-1989 | Řidič traktoru státní farmy Novorybinsky, okres Alekseevsky , region Tselinograd | 10.12 . 1973 | zemědělský | oblast Akmola | |
84 | Kusainov Shakim [4] | 1882-1983 | * Starší ženich JZD pojmenovaného po Kaganoviči , okres Enbekshilder, Kokchetavská oblast | 23.07 . 1948 | zemědělský | Oblast Birzhan sal | [HS 73] |
85 | Lipatová Ljubov Andreevna | rod. 1929 | Okresní agronom státního statku pojmenovaného po Williamsovi, okres Esilsky , region Akmola | 07.03 . 1960 | zemědělský | * Kurská oblast | [HS 74] |
86 | Litau Frida Gavrilovna | 17.04.1923 - 21.11.1977 | * Dojička Kokchetavské oblastní zemědělské pokusné stanice | 22.03 . 1966 | zemědělský | * Stavropolské území | [HS 75] |
87 | Luta Fedor Filippovič | rod. 1924 | Předák traktorové brigády státního statku "Zarechny" Akmola regionu | 11.01 . 1957 | zemědělský | * Čerkaská oblast | |
88 | Makarin Vasilij Filippovič | 1906-1978 | První tajemník okresního výboru Atbasar Komunistické strany Kazachstánu, oblast Akmola | 11.01 . 1957 | veřejná správa | oblast Sandyktau | [HS 76] |
89 | Makatajev Maiman | 1887 - ???? | Vedoucí koňské farmy JZD pojmenované po Leninovi, okres Erkenshilik , oblast Akmola | 23.07 . 1948 | zemědělský | Jereymentauský okres | [HS 77] |
90 | Malgazhdarov Nurgabyl | 03/08/1929 - 02/20/1993 | Předák traktoristů JZD Priozerny, okres Balkashinsky , region Tselinograd | 13.12 . 1972 | zemědělský | oblast Sandyktau | [HS 78] |
91 | Machmetov Kozhachmet | 1900 - ???? | Vedoucí koňské farmy JZD "Free Way" okresu Erkenshilik v regionu Akmola | 23.07 . 1948 | zemědělský | Jereymentauský okres | [HS 79] |
92 | Meytina Elena Vasilievna | rod. 1926 | Prasečí farma státní farmy Kapitonovsky, okres Makinsky , region Tselinograd | 08.04 . 1971 | zemědělský | oblast Akmola | |
93 | Miršavka Michail Vasilievič | rod. 11.11.1936 | Provozovatel kombajnu státní farmy Baumansky, okres Krasnoznamensky , region Tselinograd | 19.02 . 1981 | zemědělský | Luganská oblast | |
94 | Mosienko Nikolaj Alexandrovič | rod. 1922 | * Kombinátor Enbekshilder MTS z Kokchetavské oblasti | 11.01 . 1957 | zemědělský | Bulandinský okres | |
95 | Mukushev Kuyshubay | 15.08.1917 - ???? | Řidič vozového depa Atbasar Auto Trust Ministerstva automobilové dopravy a dálnic Kazašské SSR, Tselinogradská oblast | 05.10 . 1966 | doprava | Oblast Atbasar | [HS 80] |
96 | Mukushev Shaken Shaykenovich | 1936 - ???? | Driller v těžebním a zpracovatelském závodě Kazzoloto Ministerstva pro neželeznou metalurgii SSSR, okres Shortandinsky , oblast Tselinograd | 30.03 . 1971 | hutnictví | Stepnogorsk | [HS 81] |
97 | Musainov Shaimerden [5] | 22. 11. 1897 - 7. 1. 1978 | Senior pastýř JZD "Leninova cesta" Novočerkassk okres Akmola regionu | 23.07 . 1948 | zemědělský | Oblast Atbasar | [HS 82] |
98 | Myrzašev Rysbek | 26.02.1932 - 18.04.1987 | **První tajemník okresního výboru Esil Komunistické strany Kazachstánu, oblast Turgai | 13.12 . 1972 | veřejná správa | Astrachaňská oblast | [HS 83] |
99 | Nebeský Gabriel Petrovič | rod. 1926 | Řidič lokomotivního depa Akmolinsk z kazašské železnice , oblast Akmola | 01.08 . 1959 | doprava | Oblast Arshaly | [HS 84] |
100 | Nechitailo Daniil Ivanovič | 19.04.1902 - ???? | Ředitel státní farmy "Dalniy" Esilsky okres Akmola regionu | 11.01 . 1957 | zemědělský | * Charkovská oblast | [HS 85] |
101 | Nikulin Anatolij Rodionovič | 11.07.1912 - 16.03.1983 | První tajemník okresního výboru Esil Komunistické strany Kazachstánu, oblast Akmola | 11.01 . 1957 | veřejná správa | * Stavropolské území | [HS 86] |
102 | Nijazbajev Achmetzhan | 1907 - ???? | Ředitel masné státní farmy "Tersakansky" ministerstva státních farem SSSR, okres Esilsky regionu Akmola | 23.07 . 1948 | zemědělský | Oblast Atbasar | [HS 87] |
103 | Nurmaganov Satan | rod. 1929 | *Dobytkář státního statku Vostočnyj, okres Enbekshilder, Kokchetavská oblast | 08.04 . 1971 | zemědělský | oblast Akmola | |
104 | Nurtazin Bral | 1922 - ???? | **Ředitel státní farmy Ishimsky, okres Kiiminsky, region Turgai | 24.12 . 1976 | zemědělský | Žaksinský okres | |
105 | Ospanov Nakip [6] | 1903 - ???? | Vedoucí koňské farmy kolektivní farmy "Omurlyk" Esilsky okres Akmola | 23.07 . 1948 | zemědělský | Žarkainský okres | [HS 88] |
106 | Polstyanoy Alexander Petrovič | 10/05/1937 - 02/07/2000 | **Mechanický operátor státní farmy Kalachevsky, okres Esilsky , oblast Turgay | 08.04 . 1971 | zemědělský | * Doněcká oblast | [HS 89] |
107 | Poltoryan Semjon Viktorovič | 14.05.1928 - 2003 | Provozovatel kombajnu státní farmy Novocherkassky, okres Astrachaň , oblast Tselinograd | 08.04 . 1971 | zemědělský | * Moldavsko | [HS 90] |
108 | Polyakov Vasilij Michajlovič | rod. 1934 | **Operátor tahačů a kombajnů státní farmy Esilsky, okres Kiiminsky, region Turgai | 24.12 . 1976 | zemědělský | * Rostovská oblast | |
109 | Pukhov Vladimír Dmitrijevič | 23.04.1928 - ???? | Vedoucí elektrotechnik Tselinogradské signalizační a komunikační vzdálenosti kazašské železnice , Tselinogradská oblast | 04.08 . 1966 | doprava | * Oblast Kostanay | [HS 91] |
110 | Pyšmyncev Vasilij Nikolajevič | 12.04.1915 - 26.03.1974 | * Slučovač Aydabul MTS, okres Zerenda , oblast Kokchetav | 21.08 . 1951 | zemědělský | okres Zerenda | [HS 92] |
111 | Radčenko Nikolaj Ivanovič | rod. 1926 | *Zámečník pekařského závodu Kokchetav Ministerstva nákupu Kazašské SSR | 14.04 . 1981 | potravinářský průmysl | oblast Akmola | |
112 | Sadvakasov Kusen | 1898 - ???? | Řidič traktoru Kosbarmakskaya MTS regionu Akmola | 11.01 . 1957 | zemědělský | Žaksinský okres | [HS 93] |
113 | Sazonov Evstafiy Ivanovič | 8. 12. 1911 - 13. 6. 1976 | Slučovač MTS "Avangard" okres Akmola v regionu Akmola | 11.01 . 1957 | zemědělský | * Volgogradská oblast | [HS 94] |
114 | Samartsev Michail Alekseevič | rod. 1931 | Řidič traktoru státní farmy pojmenované po M. Gorkij, okres Atbasar , oblast Tselinograd | 10.12 . 1973 | zemědělský | oblast Akmola | |
115 | Sargsjan Grant Tigranovich | 18.09.1927 - 7.11.1983 | Předák traktor-polní plodinové brigády státního statku pojmenovaného po Ostrovském, oblast Akmola | 11.01 . 1957 | zemědělský | * Krasnodarské území | |
116 | Safronová Pelageja Andrianovna | 1919 - ???? | Hlavní agronom Veselovskaja MTS , okres Molotov , oblast Akmola | 11.01 . 1957 | zemědělský | oblast Sandyktau | [HS 95] |
117 | Sergazin Shaidakhmet | 1920-2006 | Předseda okresního výkonného výboru Esil regionu Akmola | 11.01 . 1957 | veřejná správa | * Oblast východního Kazachstánu | [HS 96] |
118 | Serov Arsenij Ivanovič | 1908 - 01.05.1969 | První tajemník okresního výboru Molotov Komunistické strany Kazachstánu, oblast Akmola | 11.01 . 1957 | veřejná správa | * Oblast Nižního Novgorodu | [HS 97] |
119 | Skryl Vasilij Kalinovich | rod. 6.12.1937 | Slučovač státní farmy "Zarya" z Tselinogradského okresu Tselinogradské oblasti | 23.06 . 1966 | zemědělský | * Krasnodarské území | [HS 98] |
120 | Smagulov Mukhamedzhan | 03.06.1890 - 21.09.1964 | Starší ovčák JZD Molotov, okres Kurgaldzhinsky , kraj Akmola | 23.07 . 1948 | zemědělský | ||
121 | Smirnov Sergej Artemovič | 27.08.1918 - 22.03.2009 | Ředitel Těžebního a chemického kombinátu Tselinny Ministerstva pro stavbu středních strojů SSSR, Tselinogradská oblast | 26.04 . 1971 | atomprom | * Oblast Rjazaň | [HS 99] |
122 | Starostin Alexej Alexandrovič | rod. 1931 | **Provozovatel traktoru a kombajnu státní farmy „nadšenec“ okres Zhaksynsky , region Turgay | 10.12 . 1973 | zemědělský | * Oblast Mogilev | [GS 100] |
123 | Stěpanov Vasilij Stěpanovič | 24.02.1897 - 05.09.1973 | Ředitel státní farmy "Krasivinsky" Esilsky okres Akmola regionu | 11.01 . 1957 | zemědělský | * Čuvašsko | [HS 101] |
124 | Stěpanjuk Grigorij Vasilievič | rod. 1934 | ** Řidič traktoru státní farmy Pyatigorsky, okres Derzhavinsky , region Turgai | 10.02 . 1975 | zemědělský | * Kirovogradská oblast | |
125 | Tkachuk Gennadij Iljič | rod. 1936 | Provozovatel kombajnu státní farmy pojmenované po G. Titovovi, okres Derzhavinsky , region Tselinograd | 19.04 . 1967 | zemědělský | * Region Grodno | [HS 102] |
126 | Tokraev Ishangazy | 1899 - ???? | Starší ženich JZD "Omurlyk" Esilsky okres Akmola regionu | 23.07 . 1948 | zemědělský | oblast Akmola | |
127 | Toleubajev Daulen | rod. 1927 | Starší pastýř státní farmy pojmenované po XXII. sjezdu KSSS, okres Kurgaldzhinsky , region Tselinograd | 22.03 . 1966 | zemědělský | Kurgaldžinskij okres | [HS 103] |
128 | Trenenkov Ivan Alekseevič | rod. 21.02.1936 | Předák státního statku "Izhevsky" Višněvského okresu Tselinogradské oblasti | 06.06 . 1984 | zemědělský | * Smolenská oblast | [HS 104] |
129 | Tuljubajev Žakan | 1888 - ???? | Starší pastevec masné státní farmy "Aryktinsky" ministerstva státních farem SSSR, okres Kurgaldzhinsky v regionu Akmola | 23.07 . 1948 | zemědělský | Yegindykolsky okres | [HS 105] |
130 | Tutikov Grigorij Jakovlevič | 1907 - 30.01.1971 | Ředitel státní farmy Bauman v okrese Atbasar v regionu Akmola | 11.01 . 1957 | zemědělský | * Stavropolské území | [HS 106] |
131 | Urazalin Baidala | 03.08.1911 - 05.11.1987 | Předseda zemědělského artelu pojmenovaného po Amangeldy, okres Molotovsky , region Akmola | 11.01 . 1957 | zemědělský | oblast Sandyktau | [HS 107] |
132 | Utkin Sergej Andrejevič | 1908 - 09.08.1969 | Předák traktorové brigády Veselovského MTS Molotovského okresu regionu Akmola | 11.01 . 1957 | zemědělský | oblast Sandyktau | [HS 108] |
133 | Filoněnko Vasilij Vladimirovič | rod. 1930 | * Kombinátor státní farmy "Zolotoy Kolos" okresu Shchuchinsky v Kokchetavské oblasti | 19.04 . 1967 | zemědělský | * Černihovská oblast | |
134 | Shapovalová Jekatěrina Nikolajevna | 22.06.1922 - ???? | Prasečí farma státní farmy "Andreevsky" z Alekseevského okresu Tselinogradské oblasti | 22.03 . 1966 | zemědělský | Okres Shortandinsky | [HS 109] |
135 | Sharf Ivan Ivanovič | 05.09.1930 - 01.01.2008 | Generální ředitel Tselinogradské drůbežářské asociace Tselinogradské oblasti Tselinogradské oblasti | 07.07 . 1986 | zemědělský | * Rostovská oblast | [HS 110] |
136 | Škola Iosif Kirillovich | 22.04.1906 - ???? | Předseda zemědělského artelu pojmenovaného po Leninovi, okres Shortandinsky, region Akmola | 11.01 . 1957 | zemědělský | * Dněpropetrovská oblast | [HS 111] |
137 | Ščerbakov Valentin Petrovič | rod. 1939 | Řidič kolony č. 2552 Správy nákladní motorové dopravy Tselinograd | 24.12 . 1976 | doprava | * Oblast Perm | [HS 112] |
138 | Yunusov Anatolij Usmanovič | 1934-1997 | Předák řidičů automobilů Tselinogradského automobilového dopravního podniku Ministerstva motorové dopravy Kazašské SSR | 14.08 . 1986 | doprava | * Oblast Karaganda | [HS 113] |
139 | Jarošenko Vasilij Petrovič | 1903 - ???? | * Kombinátor státní farmy "Zlatopolsky" okresu Shchuchinsky v Kokchetavské oblasti | 23.06 . 1966 | zemědělský | * Doněcká oblast |
Ne. | Příjmení, jméno, patronymie | Životní data | Aktivita | Datum zadání | Průmysl | Místo narození | HS |
---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Amrinov Bayash Kautanovič | rod. 15.05.1939 | Starší pastevec státní farmy Zolotaya Niva, okres Valikhanov , Kokchetavská oblast | 19.02 . 1981 | zemědělský | okres Burabay | [GS 1] |
2 | Asainov Žabarkan | 11.1919 - 03.03.1963 | Cestovatel 81. samostatného stavebního a kolejového železničního praporu, 10. železniční brigáda | 05.11 . 1943 | doprava | oblast Akmola | [GS 2] |
3 | Babakov Alexej Ivanovič | 1924-1988 | Provozovatel dolu č. 1 trustu "Stalingugol" kombajnu "Karagandaugol" Ministerstva uhelného průmyslu SSSR, oblast Karaganda | 26.04 . 1957 | uhelný průmysl | Oblast Atbasar | [GS 3] |
čtyři | Baygabilov Khairulla | 1912 - 24.09.2004 | Ředitel Aktastinskaya MTS v okrese Osakarovskiy v oblasti Karaganda | 11.01 . 1957 | zemědělský | okres Zerenda | [GS 4] |
5 | Budejev Kasym | 1900-1977 | Link State Farm pojmenovaná po XXI stranickém kongresu okresu Syrdarya v regionu Kzyl-Orda | 23.06 . 1966 | zemědělský | Nur-Sultan | [GS 5] |
6 | Vovčenko Fedor Jakovlevič | 2.12.1912 - 1981 | Senior specialista na hospodářská zvířata kolektivní farmy "Země sovětů" v okrese Rubtsovsky na území Altaj | 22.03 . 1966 | zemědělský | okres Burabay | [GS 6] |
7 | Girin Ivan Jakovlevič | 1.1.1934 - 25.3.1987 | Velitel letového oddělení kazašského oddělení civilního letectví ministerstva civilního letectví SSSR, hory. Kustanai | 03.03 . 1980 | doprava | Bulandinský okres | [GS 7] |
osm | Gordienko Nikolaj Nikitovič | 09.03.1939 - 17.12.2011 | Předák montérů stavebního oddělení kaspického těžebního a hutního závodu ministerstva středního strojírenství SSSR, hory. Shevchenko , Mangyshlak region | 16.01 . 1974 | atomprom | Astrachaňská oblast | [GS 8] |
9 | Didenko Štěpán Jakovlevič | 01/06/1924 - 04/13/1991 | Vedoucí kvetoucí provozovatel Magnitogorských železáren a oceláren Čeljabinské hospodářské rady | 19.07 . 1958 | hutnictví | oblast Akmola | [GS 9] |
deset | Zhangalov Bayan | 22.07.1914 - 31.01.2013 | Předseda výkonného výboru okresu Ruzaevsky Kokchetavské oblasti | 11.01 . 1957 | veřejná správa | okres Zerenda | [GS 10] |
jedenáct | Žarnakov Petr Matveevič | 1914-1980 | Vrchní mistr metalurgického obchodu Balchašského těžebního a metalurgického kombinátu Ekonomické rady Karagandy | 09.06 . 1961 | hutnictví | oblast Akmola | [GS 11] |
12 | Žolbin Anatolij Alexandrovič | 23.03.1926 - 1999 | Ocelář Kuzněckých železáren a oceláren pojmenovaných po V. I. Leninovi, Ministerstvo hutnictví železa SSSR, Kemerovská oblast | 30.03 . 1971 | hutnictví | oblast Sandyktau | [GS 12] |
13 | Zrcadlo Ignat Terentievich | 01.03.1914 - 29.10.1986 | Předák JZD "Pravda" Velikonovoselkovsky okres Doněcké oblasti | 30.04 . 1966 | zemědělský | oblast Akmola | [GS 13] |
čtrnáct | Zorin Timofey Lukyanovič | 13.10.1913 - 29.09.1966 | Provozovatel kombajnu státní farmy "Ermak" Novovarshavsky okres Omské oblasti | 23.06 . 1966 | zemědělský | Oblast Arshaly | [GS 14] |
patnáct | Korneeva Alexandra Abramovna | rod. 1921 | Link farma na cukrovou řepu pojmenovaná po Frunze z ministerstva potravinářského průmyslu SSSR, Kantsky okres Kirghiz SSR | 08.05 . 1948 | zemědělský | oblast Akmola | |
16 | Kosivceva Naděžda Aleksejevna | 1913-1986 | Link státní farma "Nizhne-Chuysky" ministerstva zemědělství SSSR, okres Kaganovichsky regionu Frunze | 10.07 . 1950 | zemědělský | Astrachaňská oblast | |
17 | Kurlienko Anna Akimovna | 1910 - ???? | Dojička na experimentální farmě Frunze Kyrgyzského výzkumného ústavu pro chov zvířat | 16.10 . 1950 | zemědělský | okres Zerenda | [GS 15] |
osmnáct | Kusainov Sakan | 15.05.1917 - 1989 | První tajemník turgaiského regionálního výboru Komunistické strany Kazachstánu | 10.12 . 1973 | veřejná správa | Oblast Atbasar | [GS 16] |
19 | Makanov Dyusembay | 1909 - 23.02.2008 | Ředitel ovčí farmy Kazalinsky v regionu Kyzyl-Orda | 29.03 . 1958 | zemědělský | Tselinogradsky okres | [GS 17] |
dvacet | Machmetov Mairam | 1910-2002 | Vedoucí místa technické kontroly vozů stanice Karaganda -Třídění kazašské železnice | 01.08 . 1959 | doprava | Tselinogradsky okres | [GS 18] |
21 | Nižnikov Nikolaj Eliseevič | 25.12.1926 - 2006 | První tajemník okresního výboru Arykbalyk Komunistické strany Kazachstánu, Kokchetavská oblast | 19.02 . 1981 | veřejná správa | oblast Sandyktau | [HS 19] |
22 | Oblivný Pavel Štěpánovič | 17.12.1904 - 21.02.1981 | Ředitel Petrovskaja MTS regionu Frunze | 15.02 . 1957 | zemědělský | Kokshetau | [GS 20] |
23 | Omarová Bibizhamal | 1922 - ???? | Strojník povrchových strojů a mechanismů dolu Kirov, hory. Karaganda | 07.03 . 1960 | uhelný průmysl | Oblast Arshaly | [HS 21] |
24 | Ratushnyak Petr Panteleevich | rod. 1926 | Brigádní generál šlechtitelské státní farmy-technické školy "Chinaz" v čínském okrese Taškentské oblasti | 26.02 . 1981 | zemědělský | oblast Akmola | |
25 | Samonov Alexandr Grigorjevič | rod. 1931 | Vedoucí huť Balchašského těžebního a metalurgického kombinátu Ministerstva neželezné metalurgie SSSR, region Karaganda | 20.05 . 1966 | hutnictví | oblast Akmola | |
26 | Střelnikova Fedosia Afanasievna | 27.08.1900 - 23.03.1957 | Ředitel chovné státní farmy "Alamedin" Voroshilovsky okres regionu Frunze | 15.02 . 1957 | zemědělský | okres Zerenda | [HS 22] |
27 | Sudakov Alexandr Evstafievič | 14.08.1912 - 21.10.1972 | Vedoucí pobočky státního statku "Berdsky" Iskitimsky okres v Novosibirské oblasti | 08.04 . 1971 | zemědělský | oblast Akmola | [HS 23] |
28 | Sychugov Andrej Grigorjevič | 15. 11. 1912 - 1975 | Předák experimentální farmy Frunze Kyrgyzského výzkumného ústavu pro chov zvířat | 16.10 . 1950 | zemědělský | okres Zerenda | [GS 24] |
29 | Tukenov Nurlygain Tukenovič | 05.09.1912 - 27.11.1973 | Vedoucí geologického oddělení jižního Kazachstánu Ministerstva geologie Kazašské SSR, oblast Džambul | 04.07 . 1966 | geologie | Okres Shortandinsky | [GS 25] |
třicet | Fomičev Alexandr Iljič | 1923-1978 | Ředitel dolu č. 33-34 Karagandaugolského kombinátu, Ministerstvo uhelného průmyslu SSSR, oblast Karaganda | 30.03 . 1971 | uhelný průmysl | oblast Sandyktau | [HS 26] |
31 | Čeredničenko Anastasia Nikonovna | 1911 - ???? | Odkaz JZD "Pobeda" okres Tyulkubas regionu Jižní Kazachstán | 28.03 . 1948 | zemědělský | Oblast Atbasar | [GS 27] |
32 | Škilev Ivan Konstantinovič | 30.01.1924 - 17.11.1999 | Předák JZD pojmenovaného po Lenin Priuralny okres Uralské oblasti | 19.04 . 1967 | zemědělský | okres Akkol | [GS 28] |
33 | Ščerbak Jurij Alekseevič | 1928-1979 | Předák důlních děl tuneláři dolu č. 101 trustu "Saranugol" odboru uhelného průmyslu Kazašské SSR, oblast Karaganda | 29.06 . 1966 | uhelný průmysl | Nur-Sultan | [HS 29] |
Ne. | Příjmení, jméno, patronymie | Životní data | Aktivita | Datum zadání | Průmysl | Místo narození | HS |
---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Popov Alexandr Nikolajevič | rod. 1932 | Drifter Priargunského těžařského a chemického kombinátu Ministerstva středního strojírenství SSSR, oblast Čita | 16.01 . 1974 | atomprom | * Oblast Taškent | [GS 1] |
Ne. | Příjmení, jméno, patronymie | Životní data | Aktivita | Datum zadání | Datum zbavení | Průmysl | HS |
---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Nikolajev Valentin Vasilievič | 1913 - ???? | Předseda zemědělského artelu "Leninova cesta" Molotovského okresu regionu Akmola | 11.01 . 1957 | 03.07 . 1968 | Zemědělství | [GS 1] |
hrdinů socialistické práce | Seznamy||
---|---|---|
Oblasti Ruska |
| |
Města Ruska | ||
Bělorusko | Brestská oblast (64) Vitebská oblast (88) Gomelská oblast (86) Region Grodno Minská oblast Mogilevská oblast | |
Kazachstán | oblast Akmola (139) Region Aktobe (105) Oblast Alma-Ata Oblast Atyrau (68) Oblast východního Kazachstánu (161) Zhambyl region (252) Oblast Západního Kazachstánu oblast Karaganda (143) Oblast Kyzylorda Kostanajská oblast (149) oblast Mangystau (23) oblast Pavlodar (66) Oblast severního Kazachstánu (117) Turkestánský region | |
Uzbekistán | oblast Andijan Bucharská oblast Jizzašská oblast Karakalpakstán (36) Kaškadarská oblast Oblast Navoi Oblast Namangan oblast Samarkand Oblast Surkhandarya Region Syrdarya Taškentská oblast oblast Fergana Chorezmská oblast | |
Ukrajina | Vinnycká oblast Volyňská oblast Dněpropetrovská oblast Doněcká oblast Žytomyrská oblast Zakarpatská oblast (45) Záporožská oblast Ivano-Frankivská oblast Kyjevská oblast Kirovogradská oblast Luganská oblast (211) Lvovská oblast (95) Mykolajivská oblast (139) Oděská oblast (184) Poltavská oblast Region Rivne (39) Oblast Sumy Oblast Ternopil Charkovská oblast Chersonská oblast Khmelnitsky region Čerkaská oblast Černihovská oblast Černovická oblast | |
Ostatní bývalé republiky SSSR |
| |
Profese | ||
národnosti |