č. p / p
|
Celé jméno
|
Datum vyhlášky
|
Druh armády
|
Pracovní pozice
|
Hodnost
|
Roky života
|
BS
HS
NL
|
363
|
Trubachenko Vasilij Petrovič
|
29.08 . 1939
|
|
velitel letky 22. stíhacího leteckého pluku Stíhací letecké brigády 1. skupiny armád
|
starší poručík
|
10.04 . 1912 - 16.09 . 1941
|
[BS 1]
[GS 1]
——
|
364
|
Trubin Ivan Stepanovič
|
23.09 . 1943
|
|
velitel tanku T-70 288. tankového praporu 97. tankové brigády 12. tankového sboru 3. gardové tankové armády Brjanského frontu
|
vrchní seržant stráže
|
25.11 . 1918 - 22.07 . 1943
|
[BS 1]
[GS 2]
[NL 1]
|
365
|
Trubitsyn Michail Ivanovič
|
10.04 . 1945
|
|
velitel motostřeleckého praporu 17. gardové mechanizované brigády 6. gardového mechanizovaného sboru 4. tankové armády 1. ukrajinského frontu
|
kapitán stráže
|
11.01 . 1905 - 23.04 . 1992
|
[BS 1]
[GS 3]
[NL 2]
|
366
|
Trubitsyn Nikolaj Panfilovič
|
15.01 . 1944
|
|
zástupce pro politické záležitosti, velitel praporu 29. gardového střeleckého pluku 12. gardové střelecké divize 61. armády střední fronty
|
kapitán stráže
|
15.10 . 1914 - 1.10 . 1943
|
[BS 1]
[GS 4]
[NL 3]
|
367
|
Trubov Valerij Ivanovič
|
31.05 . 1945
|
|
velitel baterie 31. gardového dělostřeleckého pluku 12. gardové střelecké divize 61. armády 1. běloruského frontu
|
Starší poručík
|
17.01 . 1922 - 16.01 . 1986
|
[BS 2]
[GS 5]
[NL 4]
|
368
|
Trud Andrej Ivanovič Ukrajinec. Trud Andriy Ivanovič
|
13.04 . 1944
|
|
zástupce velitele letky 16. gardového stíhacího leteckého pluku 9. gardové stíhací letecké divize 8. letecké armády jižního frontu
|
Starší poručík
|
20.08 . 1921 - 27.07 . 1999
|
[BS 3]
[GS 6]
[NL 5]
|
369
|
Trudoljubov Vasilij Ivanovič
|
29.05 . 1945
|
|
velitel 136. pěší divize 70. armády 2. běloruského frontu
|
strážní plukovník
|
07.03 . 1907 - 06.10 . 1948
|
[BS 3]
[GS 7]
[NL 6]
|
370
|
Tružnikov Vladimir Vasilievič
|
16.05 . 1944
|
|
velitel kulometné čety 166. gardového střeleckého pluku 55. gardové střelecké divize 56. armády severokavkazského frontu
|
gardový mladší poručík
|
1899 - 16.12 . 1944
|
[BS 3]
[GS 8]
[NL 7]
|
371
|
Trunkin Pavel Efimovič
|
24.05 . 1944
|
|
kulometčík motostřeleckého praporu 21. gardové mechanizované brigády 8. gardového mechanizovaného sboru 1. tankové armády 1. ukrajinského frontu
|
Stráž Rudé armády
|
01.01 . 1916 - 02.08 . 1944
|
[BS 3]
[GS 9]
[NL 8]
|
372
|
Trunov Pavel Jakovlevič
|
24.03 . 1945
|
|
velitel baterie 283. armádního minometného pluku 5. armády 3. běloruského frontu
|
starší poručík
|
20.06 . 1922 - 14.12 . 2002
|
[BS 3]
[GS 10]
[NL 9]
|
373
|
Trusov Viktor Ivanovič
|
30.10 . 1943
|
|
průzkumná četa pěšího průzkumu 43. pěšího pluku 106. pěší divize 65. armády středního frontu
|
voják rudé armády
|
10.04 . 1917 - 6.12 . 1989
|
[BS 3]
[GS 11]
[NL 10]
|
374
|
Trusov Jevgenij Ivanovič
|
03.06 . 1944
|
|
velitel čety samopalníků 737. střeleckého pluku 206. střelecké divize 47. armády Voroněžského frontu
|
poručík
|
05.04 . 1917 - 25.09 . 1943
|
[BS 3]
[GS 12]
[NL 11]
|
375
|
Trusov Ivan Fjodorovič
|
27.02 . 1945
|
|
velitel praporu 240. pěšího pluku 117. pěší divize 69. armády 1. běloruského frontu
|
hlavní, důležitý
|
13.09 . 1911 - 06.08 . 1970
|
[BS 3]
[GS 13]
[NL 12]
|
376
|
Trusov Michail Trofimovič
|
21.03 . 1940
|
|
asistent velitele 4. letky 4. pluku rychlých bombardérů 55. brigády rychlých leteckých bombardérů letectva 7. armády Severozápadního frontu
|
kapitán
|
15.11 . 1907 - 03.01 . 1977
|
[BS 4]
[GS 14]
[NL 13]
|
377
|
Trufanov Pjotr Terentievič
|
22.07 . 1944
|
|
odstřelovač gardy samostatný výcvikový střelecký prapor 67. gardové střelecké divize 6. gardové armády 1. pobaltského frontu
|
Stráž Rudé armády
|
30.12 . 1909 - 21.07 . 1980
|
[BS 5]
[GS 15]
[NL 14]
|
378
|
Truchanov Pjotr Stěpanovič Bělor. Truchanov Pjotr Sjamjonavič
|
24.03 . 1945
|
|
kulometný velitel 1260. pěšího pluku 380. pěší divize 50. armády 2. běloruského frontu
|
štábní seržant
|
16.06 . 1910 - 14.08 . 1992
|
[BS 5]
[GS 16]
[NL 15]
|
379
|
Trukhin Ivan Andrejevič
|
13.09 . 1944
|
|
Řidič tanku T-34 , 94. tankový prapor, 51. tanková brigáda , 3. tankový sbor , 2. tanková armáda , 2. ukrajinský front
|
seržant
|
08.03 . 1910 - 16.03 . 1972
|
[BS 5]
[GS 17]
[NL 16]
|
380
|
Truhinov Konstantin Matveevič
|
03.06 . 1944
|
|
saper 9. gardového samostatného kulometného a dělostřeleckého praporu 1. strážního opevněného prostoru 28. armády 3. ukrajinského frontu
|
Stráž Rudé armády
|
07.01 . 1905 - 15.07 . 1944
|
[BS 5]
[GS 18]
[NL 17]
|
381
|
Trukhov Andrey Ignatievich
|
18.08 . 1945
|
|
velitel letu 103. pluku útočného letectva 230. divize útočného letectva 4. letecké armády 2. běloruského frontu
|
poručík
|
22.06 . 1921 - 19.02 . 1994
|
[BS 5]
[GS 19]
[NL 18]
|
382
|
Truchak Lavrentij Vasiljevič Truchak Lavrentij Vasilovič
|
24.03 . 1945
|
|
velitel roty tanků T-34 120. samostatné tankové brigády 5. armády 3. běloruského frontu
|
kapitán
|
15.08 . 1907 - 20.08 . 1944
|
[BS 5]
[GS 20]
[NL 19]
|
383
|
Trushov Ivan Filippovich (Trushov Ivan Filippovich)
|
22.02 . 1944
|
|
předák roty 1118. střeleckého pluku 333. střelecké divize 6. armády 3. ukrajinského frontu
|
předák
|
18.04 . 1912 - 31.12 . 1943
|
[BS 6]
[HS 21]
[NL 20]
|
384
|
Trušečkin Vasilij Grigorjevič
|
16.10 . 1943
|
|
Komsomol organizátor praporu 310. pěšího pluku 8. pěší divize 13. armády středního frontu
|
Prapor
|
14.09 . 1923 - 20.10 . 2012
|
[BS 6]
[HS 22]
[NL 21]
|
385
|
Trushin Vasilij Andrejevič
|
29.06 . 1945
|
|
velitel 61. gardového střeleckého pluku 19. gardové střelecké divize 39. armády 3. běloruského frontu
|
stráž podplukovník
|
07.05 . 1906 - 23.1 . 1945
|
[BS 6]
[HS 23]
[NL 22]
|
386
|
Trushin Vasilij Prokofjevič
|
14.09 . 1945
|
|
Velitel 13. brigády námořní pěchoty tichomořské flotily
|
generálmajor
|
07.02 . 1899 - 05.04 . 1974
|
[BS 6]
[GS 24]
[NL 23]
|
387
|
Trushkin Vasilij Fjodorovič
|
14.09 . 1945
|
|
velitel letky 26. pluku útočného letectva 12. divize útočného letectva letectva Pacifické flotily
|
starší poručík
|
12.04 . 1915 - 23.11 . 1981
|
[BS 6]
[GS 25]
[NL 24]
|
388
|
Trushkov Ilja Fjodorovič
|
31.05 . 1945
|
|
velitel kulometné čety motostřeleckého praporu 19. mechanizované brigády 1. mechanizovaného sboru 2. gardové tankové armády 1. běloruského frontu
|
starší poručík
|
25.07 . 1925 - 04.01 . 1993
|
[BS 6]
[HS 26]
[NL 25]
|
389
|
Trushkov Nikolaj Ivanovič
|
31.05 . 1945
|
|
velitel čety 216. pěšího pluku 76. pěší divize 47. armády 1. běloruského frontu
|
Prapor
|
15.05 . 1924 - 13.02 . 2003
|
[BS 6]
[GS 27]
[NL 26]
|
390
|
Trushkovsky Sergej Michajlovič
|
10.04 . 1945
|
|
velitel 15. lehké dělostřelecké brigády 3. dělostřeleckého oddílu průlom RGK jako součást 5. gardové armády 1. ukrajinského frontu
|
plukovník
|
09.09 . 1907 - 28.09 . 1975
|
[BS 7]
[GS 28]
[NL 27]
|
391
|
Trushnikov Petr Ivanovič
|
22.02 . 1944
|
|
traťový dozorce 976. samostatného spojovacího praporu 73. střeleckého sboru 52. armády stepního frontu
|
voják rudé armády
|
01.05 . 1925 - 19.09 . 1988
|
[BS 8]
[HS 29]
[NL 28]
|
392
|
Trynin Alexander Sergejevič
|
29.10 . 1943
|
|
velitel roty 42. pěšího pluku 180. pěší divize 38. armády Voroněžského frontu
|
poručík
|
20.05 . 1912 - 24.05 . 1972
|
[BS 8]
[HS 30]
[NL 29]
|
393
|
Tryasin Erminingeld Vasilievich
|
10.04 . 1945
|
|
velitel baterie 16. těžké minometné brigády 1. gardového dělostřeleckého oddílu průlom RGK jako součást 13. armády 1. ukrajinského frontu
|
kapitán
|
15.11 . 1911 - 05.11 . 1982
|
[BS 8]
[HS 31]
[NL 30]
|
394
|
Tryaskin Alexander Andrejevič
|
03.06 . 1944
|
|
velitel roty motostřeleckého praporu 5. gardové mechanizované brigády 2. gardového mechanizovaného sboru 28. armády 3. ukrajinského frontu
|
Starší poručík
|
23.12 . 1921 - 11.09 . 1980
|
[BS 8]
[HS 32]
[NL 31]
|
395
|
Tryaskin Andrej Alexandrovič
|
17.10 . 1943
|
|
zástupce velitele 168. samostatného ženijního praporu 121. střelecké divize 60. armády středního frontu
|
kapitán
|
18.04 . 1916 - 22.11 . 1992
|
[BS 8]
[HS 33]
[NL 32]
|
396
|
Tugambaev Kydran Alexandrovič (Tugumbaev Kydran Alexandrovič) [Pr 1] Kaz. Tugambajev Kydran
|
19.03 . 1944
|
|
průzkumná četa 1116. pěšího pluku 333. pěší divize 12. armády 3. ukrajinského frontu
|
voják rudé armády
|
04.11 . 1924 - 17.12 . 1943
|
[BS 8]
[HS 34]
[NL 33]
|
397
|
Náklad Tugushi Elisey Semyonovich . ტუღუში ელისე
|
31.05 . 1945
|
|
velitel roty 1133. pěšího pluku 339. pěší divize 33. armády 1. běloruského frontu
|
starší poručík
|
10.03 . 1913 - 25.12 . 1982
|
[BS 8]
[HS 35]
[NL 34]
|
398
|
Tužilkov Sergej Vasilievič
|
18.08 . 1945
|
|
navigátor 189. gardového útočného leteckého pluku 196. divize útočného letectva 4. sboru útočného letectva 4. letecké armády 2. běloruského frontu
|
Starší poručík
|
22.09 . 1919 - 25.01 . 1982
|
[BS 9]
[HS 36]
[NL 35]
|
399
|
Tuzov Vasilij Ivanovič
|
22.02 . 1944
|
|
velitel čety 1118. pěšího pluku 333. pěší divize 6. armády 3. ukrajinského frontu
|
seržant
|
12.09 . 1904 [Ex 2] - 11.07 . 1969
|
[BS 10]
[HS 37]
[NL 36]
|
400
|
Tuzov Michail Filippovič
|
23.02 . 1945
|
|
velitel letky 4. gardového krátkého bombardovacího leteckého pluku 280. smíšené letecké divize 14. letecké armády 3. baltského frontu
|
gardový major
|
01.11 . 1907 - 15.06 . 1983
|
[BS 10]
[HS 38]
[NL 37]
|
401
|
Tuzov Nikolaj Iosifovič
|
30.10 . 1943
|
|
střelec 568. pěšího pluku 149. pěší divize 65. armády středního frontu
|
voják rudé armády
|
13.12 . 1923 - 18.01 . 2002
|
[BS 10]
[HS 39]
[NL 38]
|
402
|
Tuigunov Leonid Naumovič
|
05.11 . 1944
|
|
letecký navigátor 335. leteckého pluku 4. gardového leteckého oddílu 4. gardového leteckého sboru dálkového letectva
|
Starší poručík
|
05.10 . 1919 - 11.09 . 2001
|
[BS 10]
[HS 40]
[NL 39]
|
403
|
Tuktubajev Urmash (Tuktibaev Orman) Kaz. Tuktibaev Orman (Үrmәsh)
|
24.03 . 1945
|
|
velitel kulometné čety 1280. pěšího pluku 391. pěší divize 3. šokové armády 2. pobaltského frontu
|
Lance seržant
|
17.11 . 1917 - 20.07 . 1944
|
[BS 10]
[HS 41]
[NL 40]
|
404
|
Tulaev Zhambyl Esheevich
|
14.02 . 1943
|
|
odstřelovač 580. pěšího pluku 188. pěší divize 27. armády Severozápadního frontu
|
předák
|
15.05 . 1905 - 17.01 . 1961
|
[BS 10]
[HS 42]
[NL 41]
|
405
|
Tuleberdiev Cholponbay Kirg. Tulaberdiev Cholponbay
|
04.02 . 1943
|
|
střelec 636. pěšího pluku 160. pěší divize 6. armády Voroněžského frontu
|
voják rudé armády
|
13.04 . 1922 - 06.08 . 1942
|
[BS 11]
[HS 43]
[NL 42]
|
406
|
Tulinov Dmitrij Vasilievič
|
17.11 . 1943
|
|
velitel roty 1339. pěšího pluku 318. pěší divize 18. armády severokavkazského frontu
|
poručík
|
20.10 . 1915 - 24.05 . 1983
|
[BS 12]
[HS 44]
[NL 43]
|
407
|
Tulincev Alexandr Semjonovič
|
16.10 . 1943
|
|
telefonní operátor spojovací roty 205. gardového střeleckého pluku 70. gardové střelecké divize 13. armády střední fronty .
|
Stráž Rudé armády
|
14.09 . 1925 - 30.03 . 2015
|
[BS 12]
[HS 45]
[NL 44]
|
408
|
Tulupov Konstantin Pavlovič
|
28.04 . 1945
|
|
tankový velitel 36. gardové tankové brigády 4. gardového mechanizovaného sboru 7. gardové armády 2. ukrajinského frontu
|
strážný poručík
|
14.05 . 1917 - 22.02 . 1945
|
[BS 12]
[HS 46]
[NL 45]
|
409
|
Tulnikov Andrej Pantelejevič
|
10.04 . 1945
|
|
velitel ženijní čety 416. střeleckého pluku 112. střelecké divize 13. armády 1. ukrajinského frontu
|
seržant
|
05.08 . 1923 - 04.01 . 2015
|
[BS 12]
[HS 47]
[NL 46]
|
410
|
Tumakšin Michail Timofejevič
|
03.06 . 1944
|
|
velitel roty 182. samostatného armádního motorizovaného ženijního praporu 3. gardové tankové armády Voroněžského frontu
|
starší poručík
|
19.11 . 1918 - 05.10 . 1943
|
[BS 12]
[HS 48]
[NL 47]
|
411
|
Tumanov Ivan Nikolajevič
|
20.12 . 1943
|
|
kulometčík 104. gardového střeleckého pluku 36. gardové střelecké divize 57. armády stepní fronty
|
Stráž Rudé armády
|
16.01 . 1924 - 22.06 . 1973
|
[BS 12]
[HS 49]
[NL 48]
|
412
|
Tumar Victor Andreevich Belor. Tumar Viktar Andrejevič
|
13.09 . 1944
|
|
puškař roty samopalníků 929. střeleckého pluku 254. střelecké divize 52. armády 2. ukrajinského frontu.
|
voják rudé armády
|
02.03 . 1919 - 30.05 . 1944
|
[BS 12]
[HS 50]
[NL 49]
|
413
|
Tupikin Grigorij Vasilievič
|
24.03 . 1945
|
|
velitel baterie 698. lehkého dělostřeleckého pluku 78. lehké dělostřelecké brigády 27. dělostřelecké divize RGK jako součást vojsk 2. pobaltského frontu
|
kapitán
|
10.10 . 1916 - 12.12 . 1964
|
[BS 13]
[HS 51]
[NL 50]
|
414
|
Tupitsin Andrej Ivanovič
|
19.03 . 1944
|
|
velitel čety 41. gardové samostatné průzkumné roty 39. gardové střelecké divize 8. gardové armády 3. ukrajinského frontu
|
strážný poručík
|
13.07 . 1918 - 23.08 . 1969
|
[BS 14]
[HS 52]
[NL 51]
|
415
|
Tupitsyn Grigorij Afanasevič
|
07.03 . 1945
|
|
vedoucí chemik 66. samostatného oddělení odplyňování a maskování kouře dněperské vojenské flotily
|
námořník
|
06.01 . 1915 - 27.06 . 1983
|
[BS 14]
[HS 53]
[NL 52]
|
416
|
Tupitsyn Ivan Nikitovič [Pr 3]
|
29.06 . 1945
|
|
velitel lafety samohybného dělostřelectva ISU-122 375. gardového těžkého samohybného dělostřeleckého pluku 3. gardového tankového sboru 19. armády 2. běloruského frontu
|
Starší poručík
|
20.07 . 1915 - 25.3 . 1945
|
[BS 14]
[HS 54]
[NL 53]
|
417
|
Turaev Dzhurakul Uzbek. Toʻrayev Joʻraqul
|
29.03 . 1944
|
|
Střelec 1007. lehkého dělostřeleckého pluku 46. lehké dělostřelecké brigády 12. dělostřelecké divize 4. dělostřeleckého sboru průlomu RGK jako součást 65. armády běloruského frontu
|
Lance seržant
|
20.03 . 1922 - 10.08 . 1998
|
[BS 14]
[HS 55]
[NL 54]
|
418
|
Turbay Michail Porfiryevich ( ukrajinsky) Turbay Michailo Porfirovič
|
18.08 . 1945
|
|
pilot 783. pluku útočného letectva 199. divize útočného letectva 4. sboru útočného letectva 4. letecké armády 2. běloruského frontu
|
Prapor
|
23.08 . 1918 - 17.04 . 1982
|
[BS 14]
[HS 56]
[NL 55]
|
419
|
Turbin Viktor Andrejevič
|
24.03 . 1945
|
|
velitel čety 16. pěšího pluku 102. pěší divize 48. armády 1. běloruského frontu
|
Prapor
|
09.11 . 1923 - 08.08 . 1944
|
[BS 14]
[HS 57]
[NL 56]
|
420
|
Turbin Dmitrij Ivanovič
|
07.04 . 1940
|
|
Náčelník dělostřelectva 15. střeleckého sboru 13. armády Severozápadního frontu
|
plukovník
|
29.10 . 1903 - 23. ledna . 1944
|
[BS 14]
[HS 58]
[NL 57]
|
421
|
Turbin Petr Alekseevich
|
09.02 . 1944
|
|
střelec 317. gardového protitankového dělostřeleckého pluku 1. gardové armády 1. ukrajinského frontu
|
strážný seržant
|
09.01 . 1915 - 15.03 . 1986
|
[BS 15]
[HS 59]
[NL 58]
|
422
|
Turgel Michail Nikolajevič
|
19.03 . 1944
|
|
vrchní adjutant praporu 78. gardového střeleckého pluku 25. gardové střelecké divize 6. armády jihozápadního frontu
|
Starší poručík
|
05.12 . 1909 - 19.03 . 1975
|
[BS 16]
[HS 60]
[NL 59]
|
423
|
Turgeněv Fedor Nikolajevič
|
24.07 . 1942
|
|
velitel letu 18. pluku útočného letectva letectva Černomořské flotily
|
kapitán
|
28.06 . 1912 - 15.12 . 1971
|
[BS 16]
[HS 61]
[NL 60]
|
424
|
Turdyev Saidkul Alievich taj. Turdiev Saidkul
|
10.01 . 1944
|
|
velitel kulometné roty 342. pěšího pluku 136. pěší divize 38. armády Voroněžského frontu
|
poručík
|
15.07 . 1912 - 3.10 . 1943
|
[BS 16]
[HS 62]
[NL 61]
|
425
|
Turenko Jevgenij Georgijevič Turenko Evgen Georgijovič
|
21.03 . 1940
|
|
velitel 7. stíhacího leteckého pluku 59. stíhací letecké brigády letectva 7. armády Severozápadního frontu
|
hlavní, důležitý
|
13.12 . 1905 - 24.10 . 1963
|
[BS 16]
[HS 63]
[NL 62]
|
426
|
Turžanský Boris Alexandrovič
|
31.12 . 1936
|
|
velitel samostatné letky stíhaček I-15 vzdušných sil Španělské republiky
|
plukovník
|
10.03 . 1900 - 14.06 . 1948
|
[BS 16]
[HS 64]
——
|
427
|
Turikov Alexej Mitrofanovič
|
01.05 . 1943
|
|
navigátor letky 99. bombardovacího leteckého pluku 223. divize bombardovacího letectva krátkého doletu 2. bombardovacího leteckého sboru 16. letecké armády donského frontu
|
kapitán
|
03.02 . 1920 - 22.3 . 1985
|
[BS 16]
[HS 65]
[NL 63]
|
428
|
Turkenich Ivan Vasilievič Turkenich Ivan Vasilovič
|
05.05 . 1990
|
|
asistent pro komsomolskou práci náčelníka politického oddělení 99. střelecké divize 60. armády 1. ukrajinského frontu
|
Starší poručík
|
15.02 . 1920 - 14.08 . 1944
|
[BS 17]
[HS 66]
[NL 64]
|
429
|
Turkov Denis Iljič
|
15.01 . 1944
|
|
asistent velitele sapérské čety 221. gardového střeleckého pluku 77. gardové střelecké divize 61. armády středního frontu
|
strážmistr major
|
23.08 . 1904 - 28.09 . 1943
|
[BS 16]
[HS 67]
[NL 65]
|
430
|
Turkov Nikolaj Jakovlevič
|
22.07 . 1944
|
|
velitel letky 118. průzkumného leteckého pluku letectva Severní flotily
|
kapitán
|
22.05 . 1913 - 06.08 . 1987
|
[BS 16]
[HS 68]
[NL 66]
|
431
|
Turkuli Vladislav Alexandrovič náklad. ტურკული ვლადისლავ
|
18.08 . 1945
|
|
velitel letu 198. pluku útočného letectva 233. divize útočného letectva 4. letecké armády 2. běloruského frontu
|
poručík
|
16.12 . 1923 - 09.02 . 2002
|
[BS 18]
[HS 69]
[NL 67]
|
432
|
Turov Fedor Dementievič
|
23.10 . 1943
|
|
průzkumná četa pěšího průzkumu 955. střeleckého pluku 309. střelecké divize 40. armády Voroněžského frontu
|
Stráž Rudé armády
|
15.05 . 1910 - 02.02 . 1974
|
[BS 19]
[HS 70]
[NL 68]
|
433
|
Turovec Nikita Ignatievich Ukrajinec. Turovec Mikita Gnatovič
|
31.05 . 1945
|
|
velitel motostřeleckého praporu 35. mechanizované brigády 1. mechanizovaného sboru 2. tankové armády 1. běloruského frontu
|
gardový major
|
11.10 . 1917 - 14.04 . 1979
|
[BS 19]
[HS 71]
[NL 69]
|
434
|
Turovcev Vasilij Ivanovič
|
12.04 . 1942
|
|
velitel letky 198. pluku útočného letectva 31. smíšené letecké divize letectva západní fronty
|
kapitán
|
25.12 . 1908 - 05.12 . 1964
|
[BS 19]
[HS 72]
[NL 70]
|
435
|
Turunov Gennadij Sergejevič
|
24.03 . 1945
|
|
kulometný velitel 172. gardového střeleckého pluku 57. gardové střelecké divize 8. gardové armády 1. běloruského frontu
|
vrchní seržant stráže
|
02.01 . 1925 - 04.02 . 1945
|
[BS 19]
[HS 73]
[NL 71]
|
436
|
Turukhanov Georgij Iosifovič
|
05.10 . 1944
|
|
předák roty 661. samostatného ženijního praporu 378. střelecké divize 8. armády Leningradského frontu
|
předák
|
07.12 . 1914 - 04.02 . 1944
|
[BS 19]
[HS 74]
[NL 72]
|
437
|
Turcevič Nikolaj Fedorovič Bělor. Turcevič Mikalai Fedaravič
|
07.04 . 1940
|
|
velitel čety motorizované roty 175. samostatného průzkumného praporu 150. střelecké divize 13. armády Severozápadního frontu
|
poručík
|
1914 - 14.02 . 1940
|
[BS 20]
[HS 75]
[NL 73]
|
438
|
Turčenko Mykola Arkhipovič Turčenko Mykola Arkhipovič
|
23.10 . 1943
|
|
velitel čety 565. pěšího pluku 161. pěší divize 40. armády Voroněžského frontu
|
štábní seržant
|
15.06 . 1921 - 25.09 . 1972
|
[BS 21]
[HS 76]
[NL 74]
|
439
|
Turčenko Pavel Alekseevič
|
27.02 . 1945
|
|
velitel praporu 691. pěšího pluku 383. pěší divize 33. armády 1. běloruského frontu
|
hlavní, důležitý
|
15.05 . 1914 - 13.04 . 1987
|
[BS 21]
[HS 77]
[NL 75]
|
440
|
Turčin Vasilij Fedorovič Turčin Vasyl Fedorovič
|
31.05 . 1945
|
|
kulometný velitel 12. gardového jezdeckého pluku 3. gardové jezdecké divize 2. gardového jezdeckého sboru 1. běloruského frontu
|
strážný seržant
|
05.07 . 1922 - 3.11 . 1980
|
[BS 21]
[HS 78]
[NL 76]
|
441
|
Turchin Nikolaj Nikolajevič
|
21.02 . 1945
|
|
velitel baterie 156. samostatného protitankového stíhacího praporu 112. střelecké divize 13. armády 1. ukrajinského frontu
|
starší poručík
|
15.01 . 1922 - 07.02 . 1990
|
[BS 21]
[HS 79]
[NL 77]
|
442
|
Turčinskij Adam Petrovič
|
16.05 . 1944
|
|
velitel 2. gardové střelecké divize 56. armády severokavkazského frontu
|
Generálmajor gardy
|
15.08 . 1897 - 30.01 . 1979
|
[BS 21]
[HS 80]
[NL 78]
|
443
|
Turygin Valeryan Michajlovič
|
20.03 . 1991
|
|
velitel 813. stíhacího leteckého pluku 215. stíhací letecké divize 8. stíhacího leteckého sboru 4. letecké armády 2. běloruského frontu
|
hlavní, důležitý
|
01.06 . 1914 - 06.11 . 2000
|
[BS 22]
[HS 81]
——
|
444
|
Turyan Pinkhus Grigorievich
|
19.03 . 1944
|
|
stranický organizátor 269. samostatného ženijního praporu 12. armády jihozápadního frontu
|
kapitán
|
20.04 . 1896 - 30.08 . 1976
|
[BS 21]
[HS 82]
[NL 79]
|
445
|
Tusnolobová-Marčenko Zinaida Michajlovna
|
06.12 . 1957
|
|
podle souhrnu vojenských zásluh během Velké vlastenecké války [Pr 4]
|
—
|
23.11 . 1920 - 20.05 . 1980
|
[BS 21]
[HS 83]
——
|
446
|
Tutukov Pjotr Tichonovich
|
27.02 . 1945
|
|
velitel obrněného transportéru průzkumné roty 34. gardové motostřelecké brigády 12. gardového tankového sboru 2. gardové tankové armády 1. běloruského frontu
|
vrchní seržant stráže
|
24.07 . 1917 [Ex 5] - 01.05 . 1983
|
[BS 23]
[HS 84]
[NL 80]
|
447
|
Tutuchenko Semjon Pavlovič ( ukrajinsky) Tutučenko Semjon Pavlovič
|
07.08 . 1944
|
|
aktivní účastník partyzánského boje na Ukrajině , náčelník štábu samostatného jezdeckého oddílu 1. ukrajinského partyzánského oddílu
|
—
|
02.02 . 1913 - 04.01 . 1994
|
[BS 24]
[HS 85]
[NL 81]
|
448
|
Tuftov Ivan Nikitovič [Pr 3]
|
13.09 . 1944
|
|
kulometčík motostřeleckého praporu 45. mechanizované brigády 5. mechanizovaného sboru 6. tankové armády 2. ukrajinského frontu
|
voják rudé armády
|
24.12 . 1912 - 21.07 . 1974
|
[BS 24]
[HS 86]
[NL 82]
|
449
|
Tuchlanov Alexandr Grigorjevič
|
02.08 . 1944
|
|
zástupce velitele letky 94. gardového útočného leteckého pluku 5. gardové útočné letecké divize 1. smíšeného leteckého sboru 17. letecké armády 3. ukrajinského frontu
|
strážný poručík
|
01.07 . 1916 - 5.12 . 1992 [Pr 6]
|
[BS 24]
[HS 87]
[NL 83]
|
450
|
Tuchin Georgij Vladimirovič
|
27.02 . 1945
|
|
velitel 94. samostatné armádní trestní roty 33. armády 1. běloruského frontu
|
starší poručík
|
24.11 . 1914 - 05.08 . 1945
|
[BS 24]
[HS 88]
[NL 84]
|
451
|
Tushev Ivan Timofeevič
|
02.11 . 1944
|
|
velitel letky 191. pluku stíhacího letectva 257. divize smíšeného letectva 7. letecké armády Karelské fronty
|
kapitán
|
07.11 . 1916 - 05.10 . 1999
|
[BS 24]
[HS 89]
[NL 85]
|
452
|
Tušnolobov Kuzma Maksimovič
|
29.06 . 1945
|
|
velitel čety 22. samostatného ženijního praporu 162. střelecké divize 70. armády 2. běloruského frontu
|
Lance seržant
|
23.10 . 1908 - 09.11 . 1983
|
[BS 24]
[HS 90]
[NL 86]
|
453
|
Tkhagushev Ismail Khalalovich (Tkhagushev Ismail Khalalovich) Čerkesský . Tkhagushye Ismakhil Khalala yk'or
|
25.10 . 1943
|
|
velitel roty 89. pěšího pluku 23. pěší divize 47. armády Voroněžského frontu
|
poručík
|
17.03 . 1920 - 15.11 . 1943
|
[BS 24]
[HS 91]
[NL 87]
|
454
|
Tkhor Grigory Illarionovich ( ukrajinsky) Tkhor Grigorij Ilarionovič
|
26.06 . 1991
|
|
Zástupce velitele 62. letecké bombardovací divize 5. armády jihozápadního frontu
|
generálmajor
|
28.09 . 1903 - 1943
|
[BS 22]
[HS 92]
——
|
455
|
Tchorževskij Alexandr Ivanovič Tchorževskij Oleksandr Ivanovič
|
24.03 . 1945
|
|
střelec 294. pěšího pluku 184. pěší divize 5. armády 3. běloruského frontu
|
voják rudé armády
|
25.02 . 1925 - 15.02 . 1945
|
[BS 25]
[HS 93]
[NL 88]
|
456
|
Tykvach Daniil Petrovič Tikvach Danilo Petrovič
|
17.10 . 1943
|
|
velitel 206. gardového lehkého dělostřeleckého pluku 3. lehké dělostřelecké brigády 1. gardového dělostřeleckého oddílu průlom RGK jako součást 60. armády Voroněžského frontu
|
gardový major
|
06.04 . 1910 - 17.08 . 1992
|
[BS 26]
[HS 94]
[NL 89]
|
457
|
Tyrin Georgij Michajlovič
|
03.06 . 1944
|
|
velitel těžkého tanku MK-4 15. gardového samostatného tankového pluku průlomu 8. gardového tankového sboru 40. armády Voroněžského frontu
|
strážmistr major
|
1918 - 16.10 . 1944
|
[BS 26]
[HS 95]
[NL 90]
|
458
|
Tyrsa Vladimir Gerontievich Tirsa Volodymyr Gerontiyovich
|
27.06 . 1945
|
|
velitel roty tanků T-34 13. gardové tankové brigády 4. gardového tankového sboru 1. ukrajinského frontu
|
strážný poručík
|
15.07 . 1923 - 15.10 . 2009
|
[BS 26]
[HS 96]
[NL 91]
|
459
|
Tyrykin Nikolaj Stepanovič
|
22.02 . 1944
|
|
asistent velitele čety 267. gardového střeleckého pluku 89. gardové střelecké divize 37. armády stepního frontu
|
vrchní seržant stráže
|
19.12 . 1920 - 09.03 . 2001
|
[BS 26]
[HS 97]
[NL 92]
|
460
|
Tytar Volodymyr Markovyč Titar Volodymyr Markovič
|
31.05 . 1945
|
|
Náčelník štábu 469. pěšího pluku 150. pěší divize 3. šokové armády 1. běloruského frontu
|
hlavní, důležitý
|
26.04 . 1924 - 17.04 . 1945
|
[BS 26]
[HS 98]
[NL 93]
|
461
|
Tyševič Vladimír Alexandrovič Bělor. Tyševič Uladzimir Aliaksandravič
|
15.05 . 1946
|
|
zástupce velitele letky 79. gardového útočného leteckého pluku 2. gardové útočné letecké divize 16. letecké armády 1. běloruského frontu
|
Starší poručík
|
27.05 . 1923 - 18.09 . 1980
|
[BS 26]
[HS 99]
[NL 94]
|
462
|
Tyshkanbaev Kozhakhmet Kaz. Tyshkanbaev Kozhakhmet
|
16.05 . 1944
|
|
střelec 490. protitankového dělostřeleckého pluku RGK jako součást samostatné Přímořské armády severokavkazského frontu
|
seržant
|
1916 - 02.11 . 1943
|
[BS 26]
[GS 100]
[NL 95]
|
463
|
Tyškevič Vasilij Antonovič Tiškevič Vasyl Antonovič
|
27.02 . 1945
|
|
velitel roty 1052. pěšího pluku 301. pěší divize 5. šokové armády 1. běloruského frontu
|
kapitán
|
20.04 . 1920 - 12.12 . 1986
|
[BS 27]
[HS 101]
[NL 96]
|
464
|
Tyshkun Ivan Ignatievich
|
03.06 . 1944
|
|
zástupce velitele čety 1040. pěšího pluku 295. pěší divize 28. armády 3. ukrajinského frontu
|
seržant
|
19.05 . 1924 - 07.04 . 1945
|
[BS 28]
[HS 102]
[NL 97]
|
465
|
Tyščik Jevgenij Konstantinovič Tischik Evgen Kostyantinovich
|
13.09 . 1944
|
|
velitel tankové roty 50. tankové brigády 3. tankového sboru 2. tankové armády 2. ukrajinského frontu
|
starší poručík
|
08.09 . 1919 - 10.03 . 1944
|
[BS 28]
[HS 103]
[NL 98]
|
466
|
Tyukov Vladimir Michajlovič
|
13.04 . 1944
|
|
Zástupce velitele perutě 502. pluku útočného letectva 214. divize útočného letectva 4. letecká armáda Severokavkazský front
|
starší poručík
|
17.07 . 1921 - 24.04 . 1944
|
[BS 28]
[HS 104]
[NL 99]
|
467
|
Tjulenev Ivan Vladimirovič
|
21.02 . 1978
|
|
vojenský inspektor-poradce Skupiny generálních inspektorů Ministerstva obrany SSSR
|
armádní generál
|
28.01 . 1892 - 15.08 . 1978
|
[BS 28]
[HS 105]
——
|
468
|
Tyuleněv Ivan Nikolajevič
|
24.08 . 1943
|
|
velitel letky 367. pluku bombardovacího letectva 132. divize bombardovacího letectva 4. letecké armády severokavkazského frontu
|
kapitán
|
25.11 . 1915 - 21.01 . 1987
|
[BS 28]
[HS 106]
[NL 100]
|
469
|
Ťuleněv Fedor Vasilievič
|
01.05 . 1943
|
|
Úřadující navigátor 225. pluku útočného letectva 226. divize útočného letectva 8. letecké armády jižního frontu
|
kapitán
|
25.02 . 1918 - 26.10 . 1997
|
[BS 29]
[HS 107]
[NL 101]
|
470
|
Tyulenin Sergej Gavrilovič
|
13.09 . 1943
|
|
jeden z organizátorů a vůdců podzemní komsomolské organizace " Mladá garda "
|
—
|
12.08 . 1925 - 31.01 . 1943
|
[BS 30]
[HS 108]
[NL 102]
|
471
|
Tyulin Alexander Stepanovič
|
13.09 . 1944
|
|
dělostřelecký velitel 350. samostatného protitankového stíhacího praporu 294. střelecké divize 52. armády 2. ukrajinského frontu
|
štábní seržant
|
01.08 . 1916 - 02.09 . 1988
|
[BS 30]
[HS 109]
[NL 103]
|
472
|
Tulga Alexej Nikolajevič Bělor. Tsyulga Aljaksey Mikalajevič
|
23.09 . 1944
|
|
průzkumná četa pěšího průzkumu 889. pěšího pluku 197. pěší divize 3. gardové armády 1. ukrajinského frontu
|
voják rudé armády
|
12.05 . 1922 - 17.11 . 1953
|
[BS 30]
[HS 110]
[NL 104]
|
473
|
Tyulkin Michail Nikolajevič
|
15.05 . 1946
|
|
navigátor 515. stíhacího leteckého pluku 193. stíhací letecké divize 13. stíhacího leteckého sboru 16. letecké armády 1. běloruského frontu
|
hlavní, důležitý
|
22.11 . 1918 - 10.03 . 1999
|
[BS 30]
[HS 111]
[NL 105]
|
474
|
Tyulkin Jakov Nikolajevič
|
10.01 . 1944
|
|
kulometný velitel 269. pěšího pluku 136. pěší divize 38. armády Voroněžského frontu
|
seržant
|
22.10 . 1896 - 12.08 . 1958
|
[BS 30]
[HS 112]
[NL 106]
|
475
|
Ťumencev Fedor Petrovič
|
10.04 . 1945
|
|
kulometčík průzkumné roty 17. gardové mechanizované brigády 6. gardového mechanizovaného sboru 4. tankové armády 1. ukrajinského frontu
|
strážný seržant
|
08.02 . 1925 - 10.04 . 1998
|
[BS 30]
[HS 113]
[NL 107]
|
476
|
Tyunin Fedor Michajlovič
|
20.12 . 1943
|
|
velitel čety roty protitankových pušek 9. gardového samostatného protitankového stíhacího praporu 10. gardové výsadkové divize 37. armády stepního frontu
|
gardový mladší poručík
|
06.03 . 1919 - 08.04 . 1973
|
[BS 30]
[HS 114]
[NL 108]
|
477
|
Tyurikov Sergej Petrovič
|
18.08 . 1945
|
|
Navigátor 4. gardového střemhlavého bombardovacího leteckého pluku 188. bombardovací letecké divize 15. letecké armády 2. baltského frontu
|
gardový major
|
12.09 . 1910 - 24.12 . 1972
|
[BS 31]
[HS 115]
[NL 109]
|
478
|
Tyurin Alexander Vasilievič
|
04.06 . 1944
|
|
asistent velitele čety 240. pěšího pluku 117. pěší divize 4. šokové armády Kalininského frontu
|
předák
|
14.08 . 1905 - 17.10 . 1943
|
[BS 32]
[HS 116]
[NL 110]
|
479
|
Tyurin Alexander Nikolajevič
|
18.05 . 1943
|
|
střelec 78. gardového střeleckého pluku 25. gardové střelecké divize 6. armády jihozápadního frontu
|
Stráž Rudé armády
|
28.08 . 1909 - 18.06 . 1980
|
[BS 32]
[HS 117]
[NL 111]
|
480
|
Tyurin Vasilij Fjodorovič
|
03.06 . 1944
|
|
samopalník motostřeleckého praporu 59. gardové tankové brigády 8. gardového tankového sboru 40. armády Voroněžského frontu
|
Stráž Rudé armády
|
22.08 . 1924 - 20.12 . 1943
|
[BS 32]
[HS 118]
[NL 112]
|
481
|
Tyurin Ivan Grigorievich
|
24.03 . 1945
|
|
velitel baterie 41. dělostřeleckého pluku 97. střelecké divize 5. armády 3. běloruského frontu
|
starší poručík
|
03.06 . 1921 - 03.04 . 1997
|
[BS 32]
[HS 119]
[NL 113]
|
482
|
Tyurin Konstantin Michajlovič
|
13.11 . 1943
|
|
průzkumník 465. pěšího pluku 167. pěší divize 38. armády Voroněžského frontu
|
voják rudé armády
|
02.11 . 1905 - 24.09 . 1995
|
[BS 32]
[HS 120]
[NL 114]
|
483
|
Tyurin Leonid Fedorovič
|
19.08 . 1944
|
|
letecký navigátor 13. gardového leteckého pluku 4. gardového leteckého oddílu 4. gardového leteckého sboru dálkového letectva
|
kapitán stráže
|
15.04 . 1914 - 12.03 . 1970
|
[BS 32]
[HS 121]
[NL 115]
|
484
|
Tyurin Michail Petrovič
|
07.04 . 1940
|
|
mladší pilot 44. stíhacího leteckého pluku 54. stíhací letecké brigády Severozápadního frontu
|
Prapor
|
19.02 . 1918 - 11.03 . 1940
|
[BS 32]
[HS 122]
[NL 116]
|
485
|
Tyurkin Dmitrij Vasilievič
|
20.12 . 1943
|
|
velitel 586. tankového praporu 219. tankové brigády 1. mechanizovaného sboru 37. armády stepního frontu
|
starší poručík
|
03.11 . 1920 - 14.05 . 1984
|
[BS 33]
[HS 123]
[NL 117]
|
486
|
Tyurnev Pjotr Fjodorovič
|
07.05 . 1965
|
|
člen vojenské rady a vedoucí politického oddělení Dálného východu vojenského okruhu [Pr 7]
|
generálmajor
|
21.12 . 1911 - 22.07 . 1990
|
[BS 34]
[HS 124]
——
|
487
|
Tyuryumin Alexander Michajlovič
|
29.03 . 1976
|
|
zkušební pilot Joint Design Bureau pojmenovaného po S. V. Iljušinovi z Ministerstva leteckého průmyslu SSSR
|
—
|
18.02 . 1928 - 07.11 . 2019
|
[BS 34]
[HS 125]
——
|
488
|
Tyusin Nikolaj Maksimovič
|
31.05 . 1945
|
|
velitel roty 1006. pěšího pluku 266. pěší divize 5. šokové armády 1. běloruského frontu
|
starší poručík
|
27.11 . 1922 - 1.10 . 1979
|
[BS 34]
[HS 126]
[NL 118]
|
489
|
Ťavkin Nikolaj Nikolajevič
|
24.03 . 1945
|
|
velitel čety 895. pěšího pluku 193. pěší divize 65. armády 1. běloruského frontu
|
poručík
|
17.09 . 1916 - 17.10 . 1944
|
[BS 34]
[HS 127]
[NL 119]
|
490
|
Tyagushev Efim Vladimirovič
|
13.12 . 1942
|
|
radista samostatného spojovacího praporu 78. samostatné střelecké brigády 9. armády jižního frontu
|
voják rudé armády
|
26.01 . 1919 - 27.01 . 1971
|
[BS 34]
[HS 128]
[NL 120]
|
491
|
Ťapuškin Alexej Alexandrovič
|
24.03 . 1945
|
|
dělostřelecký velitel 1054. dělostřeleckého pluku 416. střelecké divize 5. úderné armády 1. běloruského frontu
|
seržant
|
14.09 . 1919 - 02.12 . 1988
|
[BS 34]
[HS 129]
[NL 121]
|
492
|
Ťaščenko Gavriil Elizarovič Ťaščenko Gavrilo Jelizarovič
|
20.04 . 1945
|
|
sanitář sanitární čety 384. samostatného praporu námořní pěchoty námořní základny Oděsa Černomořské flotily
|
námořník
|
03.04 . 1912 - 27.03 . 1944
|
[BS 34]
[HS 130]
[NL 122]
|